Şimdi Ara

Corsair AX1600i Güç Kaynağı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
4.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasanın asıl ihtiyaç duyduğu çözüm EVGA dan geldi...

Single rail olarak alınabilecen en yüksek güççlü ve kaliteli model oldu..

Corsair AX1600i Güç Kaynağı

• Corsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç KaynağıCorsair AX1600i Güç Kaynağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jkad -- 29 Ocak 2018; 15:1:42 >

• jkad J kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Kabloyu dönüştürücü ile kullanmak yerine değiştirmenizi tavsiye ederim. Bu şekilde topraklamadan faydalanamıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 29 Ocak 2018; 15:1:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Hayırlı olsun.
    Kabloyu dönüştürücü ile kullanmak yerine değiştirmenizi tavsiye ederim. Bu şekilde topraklamadan faydalanamıyorsunuz.

test amaçlı öyle yaptım. en yakın zamanda gidip uygun bir topraklı kablo bakacağım. teşekkür ederim :)
  • quote:

Öncelikle Seasonic Prime serisinin günümüz için kusursuza yakın güç kaynakları olduğunu belirtmek istiyorum. AXi serisini özel yapan bir takım yenilikçi özellikler (başta dijital PWM kullanması) nedeniyle çok küçük farklarla daha önde olduğunu ben değil PSU'ları tüm detaylarına kadar inceleyen otorite sahibi siteler söylüyor. Dikkat edilirse Seasonic 1000W üstüne çıktığında Titanium'dan Platinum verimliliğe düşüyor. Çünkü güç artıkça yüksek verimliliği yakalamak daha zordur. 80 Plus'tan çok daha kapsamlı bir şekilde PSU'ları puanlayan Cybenetics'e göre de AX1500i daha iyi. Ancak günümüzde bir ev kullanıcısı bilgisayarında 850W'lık bir güç kaynağı her türlü kombinasyon için fazla fazla yetecektir. Bu nedenle AX1500i'ye gereksiz para vermek yerine Prime serisi bir güç kaynağı tercih etmek daha mantıklı. Bazen insan mantıksız şeyler de yapmak isteyebiliyor. Benim AX1600i'ye sahip olmayı istemem gibi.

selam gördüğüm kadarıyla bu işten anlıyorsunuz size sorayım dedim önce eski sisteme bir psu almaya niyetlenmiştim 200 tl civarı olan Corsair Builder VS450 450W 80+ Power Supply (CP-9020096-EU) ama sonra düşündüm imzamdaki yeni sistemde takılı olan ocz 550w fatalyi eski sisteme takayım yeni sisteme yeni psu almaya karar verdim, daha doğrusu Seasonic M12II-750 80+ Bronze 750W Single Rail Modüler Power Supply (SEA-M12II-750) fiyatını görünce 750w yeni almak daha mantıklı geldi. konuyu görünce okumaya başladım ama hiç bahsettiğim modelden bahsedilmiyor bahsettiğim model kötü mü acaba? bilgi verirseniz memnun olurum. http://www.hepsiburada.com/seasonic-m12ii-750-80-bronze-750w-single-rail-moduler-power-supply-sea-m12ii-750-p-BD300424

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Seasonic'in KM3 platformunu kullanan PSU'ları (Corsair AX serisi de aynı platformu kullanır) dışında kronik CW'li modeli olmadığını biliyorum. Başlangıç seviyesi Seasonic S12II serisi bir güç kaynağını uzun yıllar kullandım en ufak bir sorunla karşılaşmadım. (CW, fan sesi, ısınma vb.)

Belirttiğiniz ürün Bronze sertifikalı gayet kaliteli ama işin ucunda Teknobiyotik nam-ı diğer Akortek olunca olası bir sorunda başınız ağrıyabilir. Benzer bir fiyata Amazon.de'den Corsair RM750i ya da Seasonic Prime Focus serisi bir güç kaynağı almanız daha yerinde olur bence. En azından 2 sene boyunca olası bir sorunda RMA derdi olmadan direkt ürün değişim hakkına sahip olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sanırım şu modeli diyorsunuz? vergi aşır olmazsa tavsiyeniz mantıklı sanırım bu daha yeni model?

https://www.amazon.com/Seasonic-SSR-750FX-ATX12V-Modular-Compact/dp/B073GWKDVM/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1517374949&sr=8-1-fkmr0&keywords=Seasonic%2BPrime%2BFocus&th=1
    Evet doğru ama Amazon.com'da 2 yıl garanti olayı yok. Amazon.de de şu an satılmıyor. 125 Euro'ya Corsair RM750i Amazon.de stoklarında mevcut. Mining dalgası güç kaynaklarını da vurdu. Stok sıkıntısı ve fiyat artışı var.

• jkad J kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

Kendi kablosunu kullanın. Topraklı çevirici ile kullanabilirsiniz.
  • quote:

Seasonic Prime serisi gerçekten çok kaliteli. Ancak Seasonic'in 1000 W üstü güce sahip Titanium sertifikalı güç kaynağı bulunmuyor. Ayrıca Cybenetics'in derecelendirmesine göre AX1500i ETA A+ verimliliğe sahipken SSR-1000PD Ultra ETA A sertifikasına sahip.

Bununla beraber güç kaynağında söz sahibi otoriteler AX1500i'yi AX1600i çıkmadan önce gelmiş geçmiş en iyi güç kaynağı olarak kabul ediyorlardı. Şimdi ise AX1600i bu unvana sahip oldu.

Lütfen karşı görüş bildirecekseniz altını doldurun. Bu şekilde insanların bilgi paylaşma isteğine ket vurmaktan başka bir işe yaramıyor attığınız mesajlar.

Sonuçta bu PSU'yu da Corsair üretmedi.

amazon de tr ye göndermiyor hocam yada satıcı amazon değil bu da vergiyi gümrükte ödetir ki uzun iş linkteki iyiyse onu alayım fiyat daha uygun tr den artı tr de yok bu psu. o miningin Allah belasını versin piyasayı mıçtı batırdı zaten ekran kartı değeri 1000 tl ise 3.000 tl ye satılıyor
    Hangi PSU gönderilmiyor? Corsair RM750i gönderiliyor. Seasonic stokta yok.

gece bakmıştım satıcı amazon değil gibi geldi ve amazon olada tr gönderim yok gibi geşdi uyku sersemi yanılmış olabilirim tekrar bakayım sizce RM750 mi yoksa diğerini Seasonic 750 mi alayım? belki o da stoa girer ilerde
    RM750i çok az daha iyi. Ben daha ucuza bulunabilir diye Focus Prime Gold alternatifinde bulunmuştum aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Seasonic Prime serisi gerçekten çok kaliteli. Ancak Seasonic'in 1000 W üstü güce sahip Titanium sertifikalı güç kaynağı bulunmuyor. Ayrıca Cybenetics'in derecelendirmesine göre AX1500i ETA A+ verimliliğe sahipken SSR-1000PD Ultra ETA A sertifikasına sahip.

Bununla beraber güç kaynağında söz sahibi otoriteler AX1500i'yi AX1600i çıkmadan önce gelmiş geçmiş en iyi güç kaynağı olarak kabul ediyorlardı. Şimdi ise AX1600i bu unvana sahip oldu.

Lütfen karşı görüş bildirecekseniz altını doldurun. Bu şekilde insanların bilgi paylaşma isteğine ket vurmaktan başka bir işe yaramıyor attığınız mesajlar.

Sonuçta bu PSU'yu da Corsair üretmedi.

Performans anlamında bu bir şeyi değiştirmez. Corsair'in ya da bu iş için bir fabrika açması inanılmaz yatarım gerektiren bir iş. Onun yerine bazıları direkt gidiyor standart bir ürüne kendi etiketini yapıştırtıyor bazıları da sadece üretim bandını kiralıyor ve tasarım, kullanılacak bileşenlerin hepsini kendi belirliyor. Bu yapıda çalışan Morgan gibi bir sürü niş spor araba üreticisi var.

• quote:

RM750i çok az daha iyi. Ben daha ucuza bulunabilir diye Focus Prime Gold alternatifinde bulunmuştum aslında.

tamam hocam sayfayı açınca tr gönderimi yok dese de sepete atınca gönderiyor ama daha pahalı EUR 127,89 yaklaşık 600 tl ye geliyor kafam karıştı şimdi birde bu master case pro 5 kasaya uyar sanırım? bir de kötü olan cpu güç sadece 8 pin var ilginç ocz psumda bile 8 artı 4 pin var ki bu psu 8 yıl önce çıkan psu

dediğiniz psu bu sanırımhttps://www.amazon.de/gp/product/B00ZRL7IAW/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 31 Ocak 2018; 18:9:46 >

AMD'nin X399 ve Intel'in X299 anakartları dışında 4+8 ya da 8+8 şeklinde EPS konnektör gereken anakart yok sanıyorum. İllaki 2 adet 8pin EPS konnektör olsun diyorsan en aşağı RM850x alman gerekiyor tam modüler olarak. RM850i'de Link özelliği var. PSU ile ilgili bazı verileri görmeni sağlıyor. Ayrıca sonu i ile bitenlerin x ile bitenlere göre fanı daha kaliteli.

Döviz kuru nedeniyle her ürün pahalı artık. RM750i, ilk almayı düşündüğün M12II'den çok daha iyi. Aynı paraya geliyor olması yine de kârlı bir iş yaptığını gösterir.

Aceleniz yoksa bekleyin şu mining dalgası bir durulsun. Bilgisayara para harcamak için yanlış zaman.

benim anakartta var hocam 4 artı 8 pin işlemci için ama tabi 8 pin taksanda yetiyor da o güç girişi varsa niye boş dursun deyip takıyorum eski 8 yıllık 550 w olan psuda bile varken bu kadar gelişmiş güncel psu da olmaması garibime gitti neyse aynen acelem yok aslında beklerim ilerde size yine danışırım zahmet vermeyeceksem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 31 Ocak 2018; 19:13:4 >
  • Evga güç kaynağı konusunda Corsair'den kaliteli bir firma değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 2 Şubat 2018; 3:6:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @dehset hocam bu Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX kaç yılında piyasaya çıktı bilginiz var mı acaba? ben 2010 yılından beri psuları takip etmediğim için hiç bilgim yok
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.