Şimdi Ara

Corsair 500r White - Güncel 07.03.2014

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar tekrar bir mod konusu ile birlikteyiz . Daha önce Xbox360 kasasına htpc kurmuştum . Forumda konusu mevcut , imzamdaki linktende inceleyebilirsiniz .Bu defa nasıl bir kasa çıkacak ortaya inanın ben bile tahmin edemiyorum ancak sadeliği bozmamaya çalışacağım .

Şimdilik elimde olan parçalar bunlar . Yakın bir zamanda ram alıp sistemi çalışır hale getiricem ancak mod işlerini zaman buldukça yapacağımdan dolayı biraz yavaş ilerleyecek . Ekran kartı ise amd nin özel soğutmalı 290 ları bekliyorum henüz karar verebilmiş değilim . Sistemde sıvı soğutma kullanmayı düşünüyorum , benim için ilk olucak ancak öncedende hevesliydim bu konuda bir çok kez araştırma yapmıştım kısmet bugüneymiş .

Önceki moduma baktıysanız herşeyi hazır almaktansa yapabileceğim şeyleri elle yapmaya çalışıyorum . İlk olarak kasaya bir rezervuar yapmak istedim .

5mm plexiden kestiğimiz parçalarımız . Parçaları kloroformla yapıştırdıktan sonra rakor deliklerini açıp rakorları bir güzel monte ettim .

Aslında buradaki amacım çift 5.25 slotuna göre yapmaktı ancak artık ölçüm hatalarımı diyelim yoksa acemiliktenmi desek 5,25 slotuna bir türlü sokamadık ^^

Hemen tasarımda bir değişikliğe gidip Swiftechin micro rezervuarından birazda çalıntı yaparak ^^ yeni tasarımımızı yaptık . Bence çok daha güzel oldu .

Corsair 500r White - Güncel 07.03.2014 Corsair 500r White - Güncel 07.03.2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiNFallDown -- 7 Mart 2014; 17:17:28 >

• güzel proje takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamebit

güzel proje takipteyim

Teşekkürler ^^

Bugün aldığım paracordların bir kısmı geldi . Ancak asıl renk olan beyaz hala gelmiş değil . Kırmızı ve siyahla yapıcağım sleeve işlemlerini hallediyim dedim bende. Ufak ufak resimler atıyım.

Sleeve de makaron sevmediğim için makaronsuz yapıcam tüm sleeveleri . Bence çok daha şık oluyor böyle .

Bütün kablolara sleeve yaparızda pompaya yapmazmıyız ^^ .

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiNFallDown

quote:

Orijinalden alıntı: gamebit

güzel proje takipteyim

Teşekkürler ^^

Bugün aldığım paracordların bir kısmı geldi . Ancak asıl renk olan beyaz hala gelmiş değil . Kırmızı ve siyahla yapıcağım sleeve işlemlerini hallediyim dedim bende. Ufak ufak resimler atıyım.

Sleeve de makaron sevmediğim için makaronsuz yapıcam tüm sleeveleri . Bence çok daha şık oluyor böyle .

Bütün kablolara sleeve yaparızda pompaya yapmazmıyız ^^ .

Alıntıları Göster
    Kolay gelsin takip

• quote:

Orijinalden alıntı: Ride Or Die

Kolay gelsin takip

Alıntıları Göster
    takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: davedevil

takip

Alıntıları Göster
    Kolay gelsin takip edelim bakalım
  • Takip
  • Xbox projenize hayran kalmıştım hocam. Takipteyim ortaya iyi bir iş çıkacağından şüphem yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

Xbox projenize hayran kalmıştım hocam. Takipteyim ortaya iyi bir iş çıkacağından şüphem yok

Çok sağolun hocam. Yine o projedeki gibi titiz davranıcam temiz bir iş çıksın istiyorum :)

Bu akşam 5.25 yuvaya pwm fan kontrolcü yapıcam gerekli elemanlar geldi. Yapım aşamalarınıda atarım isteyen arkadaşlar faydalanır. Takipte kalın.
  • Güzel gidiyor hocam kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: msb_bjk

Güzel gidiyor hocam kolay gelsin
    Tekrar merhaba arkadaşlar . Okul ve derslerle ilgilenmekten dün fan kontrolcüye başlayamadım . Kısmet bugüneymiş , aslında oldukça basit fan kontrolcü devremiz 3 pinli ve 4 pinli olmak üzere ikiye ayrılıyor. Klasik voltaj regüle devreleri yerine burada frekans değerleri ile oynayarak fanın hızını ayarlayabiliyoruz ve voltaj regüle devrelerine göre daha hassas ayar yapabilmemiz mümkün . Ufak bir video çektim , devrenin nasıl çalıştığına bakabilirsiniz .

• quote:

Tekrar merhaba arkadaşlar . Okul ve derslerle ilgilenmekten dün fan kontrolcüye başlayamadım . Kısmet bugüneymiş , aslında oldukça basit fan kontrolcü devremiz 3 pinli ve 4 pinli olmak üzere ikiye ayrılıyor. Klasik voltaj regüle devreleri yerine burada frekans değerleri ile oynayarak fanın hızını ayarlayabiliyoruz ve voltaj regüle devrelerine göre daha hassas ayar yapabilmemiz mümkün . Ufak bir video çektim , devrenin nasıl çalıştığına bakabilirsiniz .

Alıntıları Göster
    oldukça başarılı tebrik ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: davedevil

oldukça başarılı tebrik ederim

Alıntıları Göster
    Takipteyim hocam size bunların kaça mal olduğunuda yazarsanız sevinirim
  • takip hocam malzemeleri nereden temin ettiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_KeReMM

takip hocam malzemeleri nereden temin ettiniz?
    Merhaba arkadaşlar bu aralar okuldaki projelerim yüzünden ilgilenemiyorum modla ancak şuan bilgisayarın bütün kabloları sleeve yaptım . 16 gb ram alıp kasayı şimdilik çalıştırdım . Henüz sıvı soğutma adına birşey yapmadım ancak önümüzdeki tatil sürecinde bitirmeyi planlıyorum modu .

son aşamada şöyle bir resim çekmiştim , hala bir çok iş var malesef.

plexiglassı cevizlide akpolymer diye biryer var hocam oradan alıyorum . Paracordlar yurt dışından . Bağlantı ve hortumlarıda karaköyden alabilirsin oldukça ucuza .

@By_KeReMM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiNFallDown -- 3 Ocak 2014; 9:04:44 >

• quote:

Merhaba arkadaşlar bu aralar okuldaki projelerim yüzünden ilgilenemiyorum modla ancak şuan bilgisayarın bütün kabloları sleeve yaptım . 16 gb ram alıp kasayı şimdilik çalıştırdım . Henüz sıvı soğutma adına birşey yapmadım ancak önümüzdeki tatil sürecinde bitirmeyi planlıyorum modu .

son aşamada şöyle bir resim çekmiştim , hala bir çok iş var malesef.

plexiglassı cevizlide akpolymer diye biryer var hocam oradan alıyorum . Paracordlar yurt dışından . Bağlantı ve hortumlarıda karaköyden alabilirsin oldukça ucuza .

@By_KeReMM
    Arkadaşlar biliyorum çok uzun zaman oldu ancak kaldığımız yerden devam ediyoruz .

Corsair 800d deki gibi power ve anakart bölümünü ayırmak istedim .

Öncelikle 5,25 yuvalarını kullanmadığım için oradaki bölümü söktüm perçinlerinden ayırarak.
    Çok boş göründüğü için oraya pleksiden siyah bir plaka yaptım . Daha sonra buraya silindir bir rezervuar koymayı düşünüyorum . Denemek için bantla tutturdum fakat alyen vida ile sabitliyicem projenin sonunda .

Aradaki bölmeyi düz bir panel ile bölmektense lightbox yaparak daha hoş dursun istedim . Ki gayette güzel oldu bence uğraştığıma deydi .
    Lightbox yapmak için kasanın şekline göre bir alt plaka kestim 3mm beyaz pleksiden .

ışığın daha iyi bir şekilde yayılması için araya 8mm şeffaf pleksi koyucam.

Lightboxun üst kapağı için kestiğim 3mm beyaz pleksi .

8mm lik çıtalar keserek Lightboxun alt tabanına yapıştırdık kloroform ile . Bu çıtaların iç tarafına şerit led gelicek .

Ledleri döşeyip ortadaki şeffaf pleksiyede çizikler attıktan sonra lightboxu toplayıp bir deneme yapıyım dedim .

ve ratata tammmm

Açık olan yan tarafınıda kapatmak için siya pleksi kullandım ve son durum şuan için budur arkadaşlar . Su soğutma için bir problem çıkmazsa eğer akrilik boru kullanıcam Kenarlarda koruma bantları var arkadaşlar sökmedim henüz onları .

• quote:

Arkadaşlar biliyorum çok uzun zaman oldu ancak kaldığımız yerden devam ediyoruz .

Corsair 800d deki gibi power ve anakart bölümünü ayırmak istedim .

Öncelikle 5,25 yuvalarını kullanmadığım için oradaki bölümü söktüm perçinlerinden ayırarak.
    Çok boş göründüğü için oraya pleksiden siyah bir plaka yaptım . Daha sonra buraya silindir bir rezervuar koymayı düşünüyorum . Denemek için bantla tutturdum fakat alyen vida ile sabitliyicem projenin sonunda .

Aradaki bölmeyi düz bir panel ile bölmektense lightbox yaparak daha hoş dursun istedim . Ki gayette güzel oldu bence uğraştığıma deydi .
    Lightbox yapmak için kasanın şekline göre bir alt plaka kestim 3mm beyaz pleksiden .

ışığın daha iyi bir şekilde yayılması için araya 8mm şeffaf pleksi koyucam.

Lightboxun üst kapağı için kestiğim 3mm beyaz pleksi .

8mm lik çıtalar keserek Lightboxun alt tabanına yapıştırdık kloroform ile . Bu çıtaların iç tarafına şerit led gelicek .

Ledleri döşeyip ortadaki şeffaf pleksiyede çizikler attıktan sonra lightboxu toplayıp bir deneme yapıyım dedim .

ve ratata tammmm

Açık olan yan tarafınıda kapatmak için siya pleksi kullandım ve son durum şuan için budur arkadaşlar . Su soğutma için bir problem çıkmazsa eğer akrilik boru kullanıcam Kenarlarda koruma bantları var arkadaşlar sökmedim henüz onları .

Alıntıları Göster
    takipbaşarılar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: waswas12

takipbaşarılar dilerim.
    takip bakalım ne çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

takip bakalım ne çıkacak

Alıntıları Göster
    Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ride Or Die

Takip

Alıntıları Göster
    Takip
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.