Şimdi Ara

corsair 1866 mhz ram 1333 olarak görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus corsair formula v anakart kullanıyorum Corsair Vengeance Pro 16GB (2x8GB) 1866MHz DDR3 Soğutuculu ram aldım sistemde 1333 mhz olarak
    görünüyor ramlari nasıl 1866 mhz olark kullanabilirim yarımlarınızı rica ediyorum

• Şuraya bir bakıver:

http://rog.asus.com/forum/showthread.php?7490-Corsair-Vengeance-1866MHz-RAM-Crosshair-V

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap için tşk

DRAM Timing zamanlamaları değiştirmemmi gerekiyor ama benim ramlar 1866 mhz o ayarlarla oynamadan 1866 mhz görmesi gerekmiyormu

kusura bakmayın verdiğiniz adres ingilizçe Türkçeye dönüştürüldüğü zaman bazı sözcükler anlam değiştiği için yanlış anlamış olabilirim
  • Evet 1,5 Volt ile:

9-10-9-24-2T zamanlamaları ile başarı sağlamış o linkteki kişinin biri mesela.

Burada biraz daha açıklama var ama resimler görünmüyor, sanırım üyelik istiyor.
    http://rog.asus.com/forum/showthread.php?3468-Crosshair-V-Formula-Easy-Memory-Setup-Guide
  • Go to BIOS -> Extreme Tweaker -> change the Ai Overclock Tuner to "D.O.C.P" -> under that option there appears "DRAM O.C. Profile" -> choose that one and a list appears ->
    if you see your profile (Profile #0 DDR3-1866 etc.) in the end of that list, choose that one and this profile will use the factory tested timings for your RAM.
    Then they should work properly without any errors. If you don't see any #0 profile, or your timings are better than there, leave it as you have it now ^^

ben bunu yaptım oldu sanki şuanda ramlar 1866 mhz

başka hiç bir ayar yapmadım
  • şu şekilde ayarladı

16,0GB İkili-Kanal DDR3 @ 936MHz (9-10-9-27)
    Bellek yuvaları
    Toplam bellek yuvası 4
    Kullanılan bellek yuvası 2
    Boş bellek yuvası 2
    Bellek
    Tip DDR3
    Boyut 16384 MBayt
    Kanal # İkili
    DRAM Frekansı 936,3 MHz
    CAS# Gecikmesi (CL) 9 Tik
    RAS# ile CAS@ Gecikmesi(rRCD) 10 Tik
    RAS# Öndoluluğu (tRP) 9 Tik
    Tur Zamanı (tRAS) 27 Tik
    Dize Tur Zamanı (tRC) 46 Tik
    Physical Memory
    Memory Usage 15 %
    Total Physical 16 GB
    Available Physical 13 GB
    Total Virtual 19 GB
    Available Virtual 16 GB
    SPD
    SPD Modülü Sayısı 2
    Slot #1
    Slot #2
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostun

Go to BIOS -> Extreme Tweaker -> change the Ai Overclock Tuner to "D.O.C.P" -> under that option there appears "DRAM O.C. Profile" -> choose that one and a list appears ->
    if you see your profile (Profile #0 DDR3-1866 etc.) in the end of that list, choose that one and this profile will use the factory tested timings for your RAM.
    Then they should work properly without any errors. If you don't see any #0 profile, or your timings are better than there, leave it as you have it now ^^

tamam işte ön tanımlı profil işini görmüş o halde :)

• yani benimde anladığım sistem otomatik ayarladı herhangi voltaj yükseltme falan verilmeden ayarlama yapıldı
  • Aynen öyle kardeşim.

• yardımlarınız için çok tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostun

Go to BIOS -> Extreme Tweaker -> change the Ai Overclock Tuner to "D.O.C.P" -> under that option there appears "DRAM O.C. Profile" -> choose that one and a list appears ->

Merhaba,

Yukarıda bahsedilen "DRAM O.C. Profile" seçeneği aslında AMD anakartların belleklerde bulunan İntel işlemciler için yerleştirilmiş X.M.P. Profilini okuyup o ayarları AMD anakartlara uyarlanmasını sağlamaktadır. Bunu devreye sokarsanız belleklerin etiketinde yazan değerlerde belleklerinizi çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir stabilite problemiyle karşılaşmamak için anakarınızın BIOSunun güncel olduğundan emin olun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.