Şimdi Ara

Corsair 120GB Force 3 GT Kullananlar Kulübü (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.436
Cevap
12
Favori
75.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnginSr11235

Kardeşim neredeyse aynı sonuçlara ulaşmış çok az bir düşüklük var bu test etmen güzel oldu...Baya yarar sağlar almayı düşünen arkadaşlara...

Ayrıca bilgisayarcıya gittim sata 3 kablosunu söyledim ben hiç hatırlamıyorum böyle bir kablonun çıktığını diyor daha önce hiç görmedim diyor:S, netten sipariş vericem artık bir tane sata3 kablo

valla dostum sen bilgisayarcıya değil kasaba gitmişsin. Senin yerinde ben olsaydım sata 3 kablosunu alınca götürür suratına çarpardım. Böyle teknoloji düşmanları bilgisayarcıyız die iş bulup çalışırken biz işsiz dolanıyoruz. Neyse konuyu siyasete döküp konuyu bulandırmayım. Allah herkeze herşeyin hayırlısını versin
  • ozaman bi soru sorayim

yaptiginiz testlerde corsair force gt ve ocz agulity 3.. aralarinda fiyat farki var ama performans hemen hemen ayni..

bu aslinda kotu degil mi ya.. corsair almayip bu ocz alirlar millet hem ucuz hem ayni performans.. yoksa yanlis mi dusunuyorum...
  • Arkadaşlar ben de bu modeli gözüme kestirdim. Uygun fiyata bulursam direk alacağım ama fiyatlar çok değişlenlik gösterdiği için bir de size danışayım dedim. Bu ürünü en uygun fiyata bulabileceğim yer neresidir?
  • arkadaşlar,mobil bağlanıp sorularınızı cvplqndırdığım için 2 ssd arasındaki farkları pek inceleme imkanım olmuyor. Ama önceki bilgilerime dayanaraktan şunu söyliyebilirim. Yanlış hatırlamıyorsam eğer 2 ssd arasındaki işlemci teknolojisinden kaynaklanıyor. Yani corsair gt 2011 model BMW gibi iken ocz agulity 3 2010 model BMW gibi. Ama sonuçta bu 2 aracı sürdünüzde nasıl farkı anlamıyorsunuz anca testlere tabi tutulduğunda aradaki ufak farklar ortaya çıkıyor bu 2 üründede aynı şey. Ayrıca ocz nin içinden ortalama 20 tl değerinde 3,5' çeviriciside çıkmıyor. Ufak tefek teknolojik farklarıda eklersek aradaki fiyat farkı çıkıyor işte. Kısaca özetlemem gerekirse tamamen keyfe keder bişi bu 2 ssd arasında seçim yapmak çünki pc kullanımdaki farkı anlamanız %sıfır.

Bu arada ocz ürününü vatan bilgisayardan %25indirim ile 353 tlye aldık. Aynı corsair gt ise 420tl den satılıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

Engin kardeşim sana önerim şu programı indir kur bununla test yap.
    bu testten aldığın puan sonucu otomatik olarak sistem puanına yansıyor.
    hernedir bilinmez ama win7 puanlaması bazen şaşırıyor. bu sana söyledim programda o şaşkınlığı gideriyor.
    http://hwmblackbox.com/download
    bu tarz sıkıntı yaşayanlar mutlaka kullansın bu programı

Kadir kardeşim, 2. slota takmakla ekran kartını tam performanslı kullanamıyorsun.
    kesinlikle tavsiyem ses kartını çıkar kullanma ekran kartını 1. slota tak.
    eğer ses kartıda çok fazla önemli ise harici ses kartı alman.
    oyunlarda bile 2. slota taktiğin için zamanla yeni oyunlarda kasma yaşarsın.

Slm ( Kemal2238 ) kardes dedigin gibi grafik kartini en usteki slota taktim ve 7.6 dan 7,8 cikdi ama anlamis degilim ikiside pci 2.0 x16 .

Corsair 120GB Force 3 GT  Kullananlar Kulübü

• valla kadir dostum 2. slotun x16 da çalışacağını hiç sanmıyorum
    bence yanılıyorsun sen, bir daha dikkatlice kontrol et anakartını.
    istersen tam modeli yaz anakartının vakit bulursam ben bakayım.

ama dediğim gibi 2. slotun 16 x vermesi zor gibi
  • karsilastirma adina...

kingston'un suan 120gb hyperx ssd'si var oda 550mb okuma 510mb yazma hizina sahip.. ancak ne akdar iops oldugunu hicbiyerde bulamadim yazmiyor..

corsair force gt ve bu kingston hyperx ile birkac yorum yapabilirmisiniz acaba.. aralarindaki fark veye performans veya kalite falan...

aralarinda cok az bi fiyat farki var sanirim.. ve kingstonda da usb kablosu., kalem vs falan cikiyor herhalde bi yerde unboxing gormstum ama bulamiyom nerde baya oldu..
  • Kemal 2. slotta 16x yazıyor anakartın üstünde de yazıyor kitapcıgında da.

Bak benim grafik degerleri dusuk cıkıyordu ya, bende ikinci slota takmışım ama bilinçsiz olarak galiba.
    İşlemci sogutucu çok büyük geldi benim anakarta benim de kasa yerde dogru duzgun egılıp te bakmadım aksaya hangı slotta dıge ekran kartı oda hemen ıslemcı sogutucusunun alt kısmında 1. ekran kartı slotum bosda duruyormus ben daha rahat bır hava akısı saglansın dıye işlemci sogutucuyu monte ederken ekran kartını da 2. slota takmısım galiba. Donma oluyordu siyah ekrana gecıs yapıyordu, derecelendirme de degerleri dusuk cıkıyordu. Biraz önce tekrar soktum 1. slota taktım ne donma var ne bırsey ve win 7 degerlerim düzeldi diyebilirim. Ama bu sever de ssd de performans kaybı yasadım neden bılmıyorum. Yazma ve okuma hızları bıraz dustu.. derecelendirme de 7.8 verıyor :( en son degerler asagıda ki gibi....

Ramler de ki düşük deger sebebi de ortadan kaldı. Ramlerim siyah slotlarda takılıydı onları mavi slotalara aldım a2-b2 taktım şimdi oda 7.9 veriyor degerlendirmede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginSr11235 -- 14 Şubat 2012; 18:14:57 >

• verdiğim program vardı ya onunla bir daha.
    onunla en son bir kez daha derecelendirme yap düzelir.
  • arkadaşlar şu programı denermisiniz windows kaç saniyede açılıyor? bootracer

program kullanımı link >>> http://www.greatis.com/bootracer/

ben bu programı yükledim boot racer 15 saniyede açılıyor benimki

Ayrıntılı bilgi ssd kullananlar için detaylı link >>> http://forum.donanimhaber.com/m_57204633/mpage_2/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 14 Şubat 2012; 18:35:46 >

• benim kide
    1-13 saniye
    2-12 saniye
    3-12 saniye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginSr11235 -- 14 Şubat 2012; 19:04:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginSr11235

benim kide
    1-13 saniye
    2-12 saniye
    3-12 saniye

nasıl oluyor 1-2-3 diye gitmişsin resim koyarmısın benim gibi?

• 1. deneme 2. deneme 3. deneme demek istedim kardeşim..

Kemal yaptım verdiğin programla değişen birşey yok kardeşim.
  • valla dostum ben sana o önerdiğim program ile çözmüştüm sorunu. Bi ara benimde 7,8 veriyordu ssd. O program ile test ettim sonra tekrardan win7 nin sistem puanlamasına baktığımda sonucun 7.9 olduğunu gördüm. Ya açıkcası ben artık şu puanlama işlerinden çok sıkıldım. Pc şuan için tam benlik oldu, allah olmayanlarada versin. Bu pcleri bulamayanlar, bizim yorumlarımızı okumak ve incelemekle yetinen kişiler var. Biraz olaya bence bu yönüylede bakmak gerekiyor kanısındayım.
  • quote:

valla kadir dostum 2. slotun x16 da çalışacağını hiç sanmıyorum
    bence yanılıyorsun sen, bir daha dikkatlice kontrol et anakartını.
    istersen tam modeli yaz anakartının vakit bulursam ben bakayım.

ama dediğim gibi 2. slotun 16 x vermesi zor gibi

anakartim

ASUS Maximus IV Extreme-Z, Z68 (dual PC3-10667U DDR3) (90-MIBGG0-G0EAY00Z)
  • spleenis nickli arkadaş ile irtibata geç istersen. Kendisi baya araştırmacı bir arkadaşımız. Seninle aynı anakartı kullanıyorum ve dediğin gibi 2slot 16x destekli. Sanırım biostan ayarı var. Ama tam olarak nerden olduğunu bilmiyorum. Öğrendikten sonra detaylı paylaşım yaparsan sevinirim dostum.

Yada bak şu aklıma aklıma geldi şimdi bu anakartın üzerinde ekran kartı slotlarına ait on/of anahtarlar var. Hangi slotu kullanacaksan o açık kalsın diğerlerini kapa. Ben o şekil kullanıyorum. Yada sen 2.slotu kullacağın sadece 1-2 açık kalsın diğerlerini kapa. Dene bakalım nasıl olcak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

arkadaşlar şu programı denermisiniz windows kaç saniyede açılıyor? bootracer

program kullanımı link >>> http://www.greatis.com/bootracer/

ben bu programı yükledim boot racer 15 saniyede açılıyor benimki

Ayrıntılı bilgi ssd kullananlar için detaylı link >>> http://forum.donanimhaber.com/m_57204633/mpage_2/key_/tm.htm

kardeşim bende indirdim kurdum bi ara ama bu programı. Bi ayar filan yapmaya gerek varmı. Senin resimde verdiğin gibi sonuç yani puan penceresi açılmıyor bende. Bende geri kaldırdım. Bu arada sormuşsun bana msn den senin ekran kartı neden 7.8 veriyor die arkadaşımla aynı ekran kartını kullanmama rağmen. Yeni formattan sonra benim de tüm değerler işlemci hariç hepsi 7.9 puan alıyor şuan. İ5 2500k yıde o.c ile 5ghz yapınca ben hiç denemdim ama oda çok rahat 7.9 puan alıyormuş. Biliyorsun ben o.c olayına karşıyım ;) Şuan tek eksiğim sanırım Corsair H100 sıvı soğutma:):)

• ayar yapmaya gerek yok burdaki gibi kur. star bashttp://www.greatis.com/bootracer/
  • sonra bakarım artık bi ara. Ama tabi msconfig den herşeyi kapatmak lazım açılış kolay olsun die.
  • quote:

evet arkadaşlar artık ssd hız sorunum kalmadı. sorunu çözdüm kesin olarak.
    sorun kesinlikle sata 3 kontrolcüsünden kaynaklanıyor.

şuan için yeni almış olduğum anakart ASUS p8p67 pro, işlemcim ise İNTEL İ5 2500k modeli. yani denilene göre Z serisi pahalı bir anakart almaktansa daha uygun fiyatlı ve Z serisi kadar performanslı p67 model anakartları tercih edebilirsiniz.
    saygılarımla...

Asus sabertooth p67 anakart kullanıyorum
    2 adet sata 3 portu var, kontrolcü ise marwell

sata 2 corsair f60 iki diskle raid 0 kullanıyorum, sistem test hızları tatmin etsetde performans tatmin etmiyor.

bu nedenle corsair f3 gt 60gb sata 3 iki disk ile raid 0 yapmayı düşünüyorum eskilerini satıp.

yanlız burdaki yorumları okuyunca istediğim sonucu alamayacağım düşüncesine kapıldım.

sorunun tanımı doğrumu, extra bir sata kontrolcüsü mü almak gerekecek.

İyi çalışmalar.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.