Şimdi Ara

Corsair 120GB Force 3 GT Kullananlar Kulübü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.436
Cevap
12
Favori
75.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LazPacino

quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

quote:

quote:

SSD sini satmak isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilir.
    saygılarımla...

teklifim halen geçerlidir.

How much.. :P

350tl ye alıcıyım

hahhah pardon gardas yaa.. bu urunu okadar cok istiyorumki yazdiklarini sey olarak okudum hani sen satiyorsun varmi isteyen teklifi olan yokmu tarzinda.. :P

bide sen simdi aliciyim derken dedim bu ne diyo yaa :P haah hatlar karisti gardas k bakma :P

lenovo y570 i5 2450m makinama takcam insallah..

ÜSTADIM

Bildiğin gibi burası alım satım konu başlığı altında değil.
    demek istediğim şudur, daha açık anlatayım, anlaşılmamış demek

bu ürünü aldım kullanıyorum ve faydalı olabilmek amacıyla konu açtım bilgiler veriyorum.
    bu ssd den o kadar memnunum ki eğer olurda satan arkadaş olursa direk almak istiyorum.
    vatan bilgisayarda %25 indirim ile 418 tl ye filan geliyor, bende 350 tl ye 2. el olarak almak istediğimi belirttim

umarım şimdi dahada açıklayıcı olmuştur

• quote:

dediğim kartı sanırım buldum

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813995004

hemde asus, anakartımla uyumlu sorun çıkarmaz.
    sizce gerçek sata 3 performansını verirmi.
    hemde kontrolcüsü marvell değil

aynn ya biri cvp versın bu soruya eger bu kart pcı ex . den sata 3 performansı verıcekse alalım bızım cok paramız yok anakartımız sata 2 malasef max 260-270 mb sanıye okur yazar bu ek kartla 350-400 e bıle cıksa yeter ama ıse yarıormu onemlı olan o bılen varsa cvp versın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

quote:

aynn ya biri cvp versın bu soruya eger bu kart pcı ex . den sata 3 performansı verıcekse alalım bızım cok paramız yok anakartımız sata 2 malasef max 260-270 mb sanıye okur yazar bu ek kartla 350-400 e bıle cıksa yeter ama ıse yarıormu onemlı olan o bılen varsa cvp versın :D

yazma hızı 200 okuma 400 civarında performans alırsın bu kart ile.
    anakartında sata 3 desteğin yoksa ve bu dediğim hızada razı isen al kullan dostum.
    saygılarımla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

quote:

yazma hızı 200 okuma 400 civarında performans alırsın bu kart ile.
    anakartında sata 3 desteğin yoksa ve bu dediğim hızada razı isen al kullan dostum.
    saygılarımla

bence sata 2 sınırı 250-270 mb sınırı ıse bu kartla sata 2 sınırından asaya dusmez gıbı gelıoo yane 200 lere kdr dusmez gıbı gelıo bu kart bence mın sata 2 ve daha ustu performans verebılır gercı bellı olmaz kullandınız mı bu kartı hıc sız ?

• dostum kartın önemli olan sata kontrolcüsü yani marvellden söz ediyoruz. Direk bu kartı kullanmadım ama daha önceki anakartımın sata kontrolcüsü buydu. Yani anakartlarda kullanılan sata ile bu kart aynı. Şöyle düşün ameliyat ile bu kartı anakarttan ayırıp bu şekle sokmuşlar. Sata 3 olmayanların kullanımına sunulmuş. Varsayımlarla hareket edersen eğer sonradan dediklerimi kabul etmiş olursun ama iş işten geçer benden söylemesi.

Ha yok illa alıp denicem sana pek güvenemedim dersen al dene bakarsın ben yanılırım, hemde forumda paylaşırsın bilgileri faydalı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dostum kartın önemli olan sata kontrolcüsü yani marvellden söz ediyoruz. Direk bu kartı kullanmadım ama daha önceki anakartımın sata kontrolcüsü buydu. Yani anakartlarda kullanılan sata ile bu kart aynı. Şöyle düşün ameliyat ile bu kartı anakarttan ayırıp bu şekle sokmuşlar. Sata 3 olmayanların kullanımına sunulmuş. Varsayımlarla hareket edersen eğer sonradan dediklerimi kabul etmiş olursun ama iş işten geçer benden söylemesi.

Ha yok illa alıp denicem sana pek güvenemedim dersen al dene bakarsın ben yanılırım, hemde forumda paylaşırsın bilgileri faydalı olur.

yok guvenle alakası yok mesela bende DFI 790fx m2rs var sata controlcusu sanırım yannıs bakmadıysam marvel degılde sılıcon ımage markalı mesela foruma baktımda bu marvel kontrolcusu cok sorunlu dıye yazılar okudum dorumu bu ?

bırde ben bır ssd buldumhttp://www.sanalmarketim.com/urun/1a2e61dc9931893a580794a895b4a2dc/MACH-XTREME-MXSSD3MDSF-120G-MX-DS-Fusion-Serisi-120GB-Sata-III-SSD-550Mb-495Mb uygun fıyatlı ancak asenkron bellek tıpı kullanılmıs dıspırıtore sordugumda şoyle cvp verdıler :

Mach Xtreme Technology - Türkiye MX-DS Fusion modelleri A-Senkron , DS-Turbo modelleri Senkron bellek kullanırlar. Ancak A-Senkron çipleri çok üst seviye gerçek Micron / Toshiba olduğundan Senkron a çok yakın hız değerleri verebilmektedir. Aradaki fiyat farkına değmeyeceğini düşündüğümüzden Senkron model DS-TURBO şu anda Türkiye distribütörümüzde bulunmamaktadır. Bilgilerinize...

bu senkron ole asenkron bellekler arasında hıssedılecek derecede performans farkı varmı yoksa temsılcının soyledıgı dorumu ?

• üstadım ikimizde türkçe konuşuyoruz ama anlaşamıyoruz seninle. Çok açık ve net cümleler kullanıyorum iyice anlayasın die halen marvell sorun yaşatırmı die sormuşsun
    Marvel evet sorunlu sata 3 te tam performans alamıyorsun. Umarım bidaha sormazsın.

2. Husus ise söylediğin diski kullanmadım ama anladığım kadarı ile Ocz agulity sata3 serisi modelinden. Şahsen hız konusunda pc kullanımında asla sen anlıyamazsın sadece performans testlerinde az bişey düşük çıkar puanlamaların. Eğer o yolladığın likteki gibi bir ürün düşünüyorsan vatanda ocz agulity var 360tl ye. Bugün en yakın arkadaşıma aldık ve 1-2 saat kullandım cihazını benim corsair gt ile pc ve oyun kullanımında hiç fark yok. Ha ama test sonuçlarında corsair gt 1-2 adım önde.
    Amacını belirle ona göre al. Bunlar extream ürünler kimi kullanım hızına bakar kimi test sonuçlarına....

• quote:

üstadım ikimizde türkçe konuşuyoruz ama anlaşamıyoruz seninle. Çok açık ve net cümleler kullanıyorum iyice anlayasın die halen marvell sorun yaşatırmı die sormuşsun
    Marvel evet sorunlu sata 3 te tam performans alamıyorsun. Umarım bidaha sormazsın.

2. Husus ise söylediğin diski kullanmadım ama anladığım kadarı ile Ocz agulity sata3 serisi modelinden. Şahsen hız konusunda pc kullanımında asla sen anlıyamazsın sadece performans testlerinde az bişey düşük çıkar puanlamaların. Eğer o yolladığın likteki gibi bir ürün düşünüyorsan vatanda ocz agulity var 360tl ye. Bugün en yakın arkadaşıma aldık ve 1-2 saat kullandım cihazını benim corsair gt ile pc ve oyun kullanımında hiç fark yok. Ha ama test sonuçlarında corsair gt 1-2 adım önde.
    Amacını belirle ona göre al. Bunlar extream ürünler kimi kullanım hızına bakar kimi test sonuçlarına....

tmm anladım ben bakım su ocz lere bı butcenın ucu tutarsa bende ssd aılesıne katılırım ısallah :)

• Intel(R) 5 Series 4 Port SATA AHCI CONTROLLER

sistem / aygıt yöneticisinde IDE ATA/ATAPI denetleyiciler başlığı altında çıkan bu. marvell değil sanırım?

düzeeltme: mesajımda i5 işlemci demişim i3 olucak. imzamdaki sistem ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vapor.Experience -- 9 Şubat 2012; 1:55:59 >
  • üstadım sanırım sende konuyu hiç baştan sona okumayan direk ortadan dalan kişilerdensin. eğer konuyu tek tek inceleyip detaylı ukursan orda ben anakart kitapçığında nereye bakılacağına kadar çok detaylı bir anlatım yaptım marvell kontrolcüsü ile ilgili. Anakart kitapçığına bakarak çok detaylı bilgi sahibi olursun.

Bu konu yani marvell ile ilgili daha öncede yazmıştım ama kimseye derdimi anlatamıyorum sanırım. Konuyu en azından emeğe saygı olması için baştan sona koyun ama yok bizim milletimiz direk bodozlama konuya dalıyor. Benim anakartım şu acaba marvelmi bendekide
    Böyle yapan dostlarımaza ne ben nede konu ile ilgisi olan kimse cvp vermez bunu bir kez daha belirtiyorum.

Saygılarımla...
  • Yaşanan hız sorunlarının nedeni Marwell ankartlar.
  • Buyrunn Zhee'den taze taze Extreme-Z'li test sonuçları ;

Corsair 120GB Force 3 GT  Kullananlar Kulübü
  • quote:

Orijinalden alıntı: azengin

Yaşanan hız sorunlarının nedeni Marwell ankartlar.

marvell sata 3 kontrolcülerinin gerçek 6gb/s hızı veremediğinden kaynaklanıyor. Yani marvell için çakma sata3 tabirini kullansak haksız sayılmayız.
  • slm bende corsair GT3 120 GB aldım anakartım (MSI Z68A-G43 (g3)) sata3 destekli bağlantıyı yaptım biosta sata ayarını AHCI ye getirdim win7 64 bit kurdum test sonucunda okuma yazma 260-280 arası 500 ün neredeyse yarısı yapılacak bir ayarda yok hot plug disable da enable yapsam faydası olur mu yahu niye bu hızda anlayamadım tavsiyesi olan var mı (sata kont intel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_inside -- 10 Şubat 2012; 18:15:32 >

• benim akla gelen ilk şey anakart üzerinde ssd yi yanlış sata girişine takmanız olabilir.
    Anakartın kitapçığını açıp tekrardan düzgün bir şekilde inceleyip ondan sonra bağlantıları yapın. Birde anakartınızın modeli ve hangi chip seti kullandığını söylerseniz sevinirim.

• quote:

benim akla gelen ilk şey anakart üzerinde ssd yi yanlış sata girişine takmanız olabilir.
    Anakartın kitapçığını açıp tekrardan düzgün bir şekilde inceleyip ondan sonra bağlantıları yapın. Birde anakartınızın modeli ve hangi chip seti kullandığını söylerseniz sevinirim.

Anakartım MSI Z68A-G43 (g3) bilgisayarı kendim topladım ve kasaya monte ettim bu sebeple sata3 girişine bağlandığı konusunda sıkıntı yok zaten iki sata3 girişi var bir tanesinde corsair GT3 bağlı diğerinde ise seagate 1 TB HDD yani bağlantı tamam ama neden böyle çözümünü bulamadım yardımın için teşekkür başka fikri olan arkadaş varsa belki çözümü bulabiliriz....

Kısaca Sistemim: İ7 2600 - MSI Z68A-G43 - GSkill 8 GB CL7 - Sapphire 6950 2 Gb - High Power 750 Watt 80+ - Corsair GT3 120 GB - Seagate 1 TB - Cooler Master HAF 922 Kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_inside -- 10 Şubat 2012; 18:24:14 >

• quote:

benim akla gelen ilk şey anakart üzerinde ssd yi yanlış sata girişine takmanız olabilir.

dostum haklıymışsın bazen kendinden çok emin olmak iyi olmuyor birçok defa kasa montajı yaptığımdan bu kartı monte ederken corsairin bağlantısını 3gb lıklara yapmışım şimdi anakart kitapçığına baktım kasayı açarak değiştirdim sorun çözüldü yardımın için teşekkürler ss yi ekliyorum

• sorunun çözüldüğüne çok sevindim üstadım. Aslında herşey anakartın kitapçığını açıp incelemek. Arkadaşıma ocz agulity 3 aldık bizde. Ürün gelince sistem kurup test sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Eğer sonuçlar güzel çıkarsa o ssd nin fiyatı bizim kullandığımıza göre daha uygun. Bütçesi el vermeyen arkadaşlar için güzel bir çözüm olabilir die düşünüyorum

• quote:

sorunun çözüldüğüne çok sevindim üstadım. Aslında herşey anakartın kitapçığını açıp incelemek. Arkadaşıma ocz agulity 3 aldık bizde. Ürün gelince sistem kurup test sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Eğer sonuçlar güzel çıkarsa o ssd nin fiyatı bizim kullandığımıza göre daha uygun. Bütçesi el vermeyen arkadaşlar için güzel bir çözüm olabilir die düşünüyorum

Kardesim bende seninle ayni anakarti kullaniyorum p8p67 m pro yanilmiyorsam. buyuk ihtimallede yarin force 3 gt alicagim vatandan o anakarta 4 adet sata 2, 2 adet sata3 vede diger sata bloklarindan ayrilmis mavi marvel 6gb/sn sata3 slotu var bildigim kadariyla simdi pc basinda degilim ezbere konusmus olmayayim da.sen hangi hangisine bagladin peki anakartin siyah olan bloklar var anaakatta kendine oZgu olanlara mi yoksa gene marvel destekliyemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginSr11235 -- 10 Şubat 2012; 19:45:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginSr11235

quote:

sorunun çözüldüğüne çok sevindim üstadım. Aslında herşey anakartın kitapçığını açıp incelemek. Arkadaşıma ocz agulity 3 aldık bizde. Ürün gelince sistem kurup test sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Eğer sonuçlar güzel çıkarsa o ssd nin fiyatı bizim kullandığımıza göre daha uygun. Bütçesi el vermeyen arkadaşlar için güzel bir çözüm olabilir die düşünüyorum

Kardesim bende seninle ayni anakarti kullaniyorum p8p67 m pro yanilmiyorsam. buyuk ihtimallede yarin force 3 gt alicagim vatandan o anakarta 4 adet sata 2, 2 adet sata3 vede diger sata bloklarindan ayrilmis mavi marvel 6gb/sn sata3 slotu var bildigim kadariyla simdi pc basinda degilim ezbere konusmus olmayayim da.sen hangi hangisine bagladin peki anakartin siyah olan bloklar var anaakatta kendine oZgu olanlara mi yoksa gene marvel destekliyemi?

üstadım bu tarz soruların hiç birine malesef cvp vermiyorum. Konuyu en baştan oku. Ben anakartın kitapçığında nereye bakılması gerktiğini resimle açıkladım. Lütfen emeğe saygı. Bu tarz armut piş ağzıma düş cvplar asla istemeyin. Sadece sana sitemim değil bu tarz davranan herkese...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.