Şimdi Ara

'Corsa' Yakıt tüketimi (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
6
Favori
94.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arabamda yeni rekorlar kırıyorum arkadaşlar. eminim beni geçen olamaz. 100 kilometredeeeeee 15 litr (lpg) yanlış okumadınız 15 litre... gizli bir ortaklık söz konusu opel corsalarla ( tabi hepsi için değil 1997 model otomatik swing grubu vs) petrol ofisleri arasında. neyse bakalım iyi olur inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginsahin

2012 model 1.3 cdti enjoy paket corsamla 13 bin kmyi devirdik. her depo doldurduğum da yol bilgisayarını sıfırlıyorum. ortalama yakıtı 100 km de 5.2 lt. bi 10000 de çok yakmaya başlamıştı hava filtresini değiştirdim kendine geldi. birde kışın motor ısınana kadara üzüyor yakıt konusunda sabahları gaza dokunmuyorum.

Gayet normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de böyle bir başlığımız var ama ?

• spritmonitor ü kullanmaya başlayacağım ilk full dolumdan sonra. bakalım ne gibi değerler yakalayacağız ve yol bilgisayarının doğruluğunu tekrar kontrol edelim
  • Ben de uzun zamandır giremedim verileri.
    Bir kenara not alıp duruyorum, şimdi gireyim desem en az yarım gün uğraşmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

Ben de uzun zamandır giremedim verileri.
    Bir kenara not alıp duruyorum, şimdi gireyim desem en az yarım gün uğraşmam lazım

evet 1 yıldır aksatmşsın nerdeyse abi=)
  • Olmuş mu o kadar
  • dağ iniş çıkışı dahil ortalama 5.7 litre motorin tükettim istanbul uluğdağ istanbul hattında
  • 2012 corsa 1.2 easytronic, Ankara'nın kışında çok yoğun dur kalk olan trafikte 100kmde 8.3 litre tüketti.
  • Güncel...
  • son fullememden bugüne ki ctesi sabahı fullemiştim 513km de 41,69 litre yani 100km de ortalama 8,13 km motorin yakmış bulunmaktayım. bu 513 km nin içinde istanbul bursa uludağ bursa uludağ bursa istanbul rotası var. içinde bir bursa mudanya var. azıcık da şehir içi yol. var=)
    uzun yolda 1.6 turbolar bu kadar yakmaz heralde.
    bu arada yol bilgisayarı 6,9 litre/100 km gösteriyor son 2 deponun ortalamasını ki spritmonitor de çok yakın bir değer vermekte. arabada kusursuz çalışan tek şey yolbilgisayarı olacak neredeyse:P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 20 Şubat 2013; 8:45:26 >
  • tifosi nasıl beceriyorsun bu kadar yakmayı gerçekten hayranım sana
    yol bilgisayarın gerçekten de çok iyiymiş. benimkinde hala %10 eksik gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

tifosi nasıl beceriyorsun bu kadar yakmayı gerçekten hayranım sana
    yol bilgisayarın gerçekten de çok iyiymiş. benimkinde hala %10 eksik gösteriyor.

Arabanın üstünde kayak taşıyıcı kış lastiği ve iki kez dağ tırmanışı tüketimi bu hale getiriyor 35 km yi 4,5 kitreyle tırmanıyorsun. Hız da yüksek olunca tüketim artıyor haliyle bir önceki depo kayak taşıyıcısız dağa tek çıkışlı idi 5,7 litre de kaldı:)

• iyi de dostum her dik çıkışın bir de "0" tüketimli inişi olmaz mı?
    Saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK
    Arabanın üstünde kayak taşıyıcı kış lastiği ve iki kez dağ tırmanışı tüketimi bu hale getiriyor 35 km yi 4,5 kitreyle tırmanıyorsun. Hız da yüksek olunca tüketim artıyor haliyle bir önceki depo kayak taşıyıcısız dağa tek çıkışlı idi 5,7 litre de kaldı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 20 Şubat 2013; 12:03:00 >
  • quote:

iyi de dostum her dik çıkışın bir de "0" tüketimli inişi olmaz mı?
    Saygılarımla
    quote:

Dağ yollarında teorik olarak bile 0 tüketim mümkün değil pratikte olsun. Ben zaten tamamen 0 tüketim olabilceğine inanmadığım gibi tüketim değerleri de benim dşüncemi doğrulamış

• senin canın sağ olsun tifosi
    bu arada dostum geçen senle V kayışı mevzusunu konuşmuştuk. bakımda değiştireyim diyorum. Çok uzun süren bir işlem midir?
    Saygılarımla
    quote:

Dağ yollarında teorik olarak bile 0 tüketim mümkün değil pratikte olsun. Ben zaten tamamen 0 tüketim olabilceğine inanmadığım gibi tüketim değerleri de benim dşüncemi doğrulamış
  • v kayışı değişimi basit bir işlem. ben akatlar varken işçilik bile almazlardı benden
  • teşekkürler
    quote:

v kayışı değişimi basit bir işlem. ben akatlar varken işçilik bile almazlardı benden
  • quote:

teşekkürler
    quote:

v kayışı değişimi basit bir işlem. ben akatlar varken işçilik bile almazlardı benden

bu arada önceki mesajda teorik olarak 0 tüketim mümkün değil derken hız 30kmyi geçmiyor inişte. o hızlard viteste gaza basmadan gitmek pek mümkün değil. ve sollamalardı derken nerdeyse çıkışın yarısı bir tüketimle iniliyor. çıkış ortalaması 12nin üzerinde olunca bu tarz bir tüketim çıkıyor
  • tahmin edebiliyorum. Aslında soruyu sorarken aklıma da geldi ama biraz da espri olsun diye sormuştum. :)
    Halen ~10lt/100km ortalaması ile en yüksek tüketim bekapa'da diye biliyorum.
    Saygılarımla
    quote:

bu arada önceki mesajda teorik olarak 0 tüketim mümkün değil derken hız 30kmyi geçmiyor inişte. o hızlard viteste gaza basmadan gitmek pek mümkün değil. ve sollamalardı derken nerdeyse çıkışın yarısı bir tüketimle iniliyor. çıkış ortalaması 12nin üzerinde olunca bu tarz bir tüketim çıkıyor
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.