Şimdi Ara

****CoRsA nız kaç YAKIYOR??**** (BENZİN+DİZEL+LPG) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
3
Favori
105.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 1.3 cdti ecoflex dizel aracim sehir ici ortalama 0.25 kurus.. bir depo ile 700km sehirici.. maltepe atasehir duzergahi hergun sabah aksam trafikteyim. Tek bir istasyondan aliyorum yakiti. Opet kulaniyorum. Shell ile 50-100km arasi daha az km yaptim bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skymoon34 -- 9 Haziran 2015; 22:01:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2013 temmuz sonu sıfır aldım. 400-500 km arasında landirenzo lpg taktırdım. Hiç kuruş olarak hesaplamadım ama şuan araba 27.500 km falan yol bilgisayarı 8.1 ortalama gösteriyor. Arabayı hiç az yaktırıyım diye kullanmadım şu ana kadar 5 bin 6bin 7bin devir attığım oluyor devirli kullanıyorum yani. Benimle aynı motor ve lpg ye sahip kişiler varsa km ile yol bilgisayarında yazan ortalama yakıt tüketimini öğrenmek isterim beni etiketlerseniz sevinirim

• GÜNCELL....

1.4 CORSA BENZİN+LPG ŞEHİR İÇİ KM DE 0.181 KR YAKIYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyilmaz0

GÜNCELL....

1.4 CORSA BENZİN+LPG ŞEHİR İÇİ KM DE 0.181 KR YAKIYOR.

aracınız kaç model acaba. bende 2012 model 1.4 twinport enjoy (manuel vites) var. şehir içi kullanıyorum 100 km ye 8-9 lt gösteriyor. benzin bu fiyatlardayken arabaya binmek istemiyorum adeta kapının önünde yatıyor. lpg taktırmayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz. bide ne marka taktırmak lazım opel için hangisi en uyumlu acaba.
  • legioner44 L kullanıcısına yanıt
    hocam 2001 model aracım.ben voltran lpg kullanıyorum. yani aldığımda vardı...ben ankarada yaşıyorum ve sadece bi tane servisi var. zamanında piyasada varmış ama yapan firma batınca bayiiside kalmamış hiç .yani böle bi lpg markası bile bu kadar az yaktırabiliyor arabaya.. bi ara bozulmuştu değiştirmeyi düşünmüştüm. en güzel fiyatı atiker vermişti. atikerin kaliteli olduğunu düşünüyorum. sizinde aklınızda bulunsun. ve şunu söleyim Türkiye de zengin değil isen benzinde binilmez arabaya. gerçek anlamıyla sölüyorum benim aracımda tam yarı yarıya değişiyor yakıt tüketimi. 2 ay benzinde kullandım arabayı ordan biliyorum. lpg taktırdığınızda aracınızda en az çeğrek depo benzin bulunması lazım.altına düştüğünde benzin pompasını yakar diyolar. ama ben alman arabalarının hiç birinde böle bişey duymadım . yinede riske atmamak lazım.
  • 📷📷📷📹📹

O.o araba yakıyorrr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 💻💻🎈🎈🎇🎃🎃📀

Güzel araba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • canyilmaz0 kullanıcısına yanıt
    Uzun arastirmalar sonucu bir kac kisinin tavsiyesiyle bir cok kisi tarafindan methedilen iyi bir ustaya Atiker gold marka lpg taktirdim. Bakalim yakit durumu nasil olacak. Olcum yapinca burdan paylasicam.

• Selamlar,

1998 tek kapı X14XE motor kodlu Corsa

Samsun Ankara
    389 km
    Hız 80-90 arası (Bayram dönüşü dikkatli geldim)
    Yolcu ve bagaj yok.

Yola çıkmadan depoyu doldurdum Ankaraya geldiğimde tekrar doldurdum.

Sonuç
    90.01 TL
    18.83 lt
    Benzin litre fiyatı 4.78
  • Neferzade kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Corsa C Twinport Enjoy 1.4 lpg

Lpg litre fiyati 2.16 tl

38 litre 83 tl 457 km sehir ici

0.181 kuruş yaktim

• daha dün tekrar ölçtüm 1.4 sıralı aracım 0,167 kr yakmış bide o kadar bastım :) MAŞALLAH...
  • 1.3 cdti 75 bg mi çok yakar ecoflex mi çok yakar ? Hangisi tercih edilmeli?
  • CORSA D 1.3 DİZEL çip attıran var mı ? Gerçekten yakıta yararı olduğunu duydum
  • Merhaba ;
    Bir yakınım Corsa 1.2 16v 2000 model araç bulmuş benden de araştırmamı istedi burda tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak isterim araç 2yıl önce lpg li olmuş 140bin de temiz güzel görünüyor,tüm bakımları yapılmış 16.000istiyor
    sizce pişmalıkmıdır almak yoksa uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirmi.
    Bu marka model araç sahipleri araç hakkında gereken bilgilleri verirlerse memnun olurum lpg uyumu nasıl km de kaç kruş harcar vs gibi.
    Şimdiden teşekkür ederim
  • Mersin'den Marmaris'e geldim. Arabada 3 kişi ve 70 kg kadar bagaj vardı. Ortalama 90 km hızla geldim. Araç 2012 1,2 benzinli. Km'de 0,25 kr yaktı.
    Not:benzin 4,62 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 22 Ağustos 2015; 19:03:47 >
  • Merhabalar,

23.08.2015 tarihinde yaptığım hesaplamaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

2009 model 80binde 1.2 twinport enjoy manuel corsa aracım.

Ankara-Yozgat arası 221,5 km yol 14,6 lt benzin 67,23TL ödedim. Yani km'ye 30 kuruş yakıyor. diğer yandan 221km'ye 14,6lt yakıyorsa 100kmde 6,6 demektir.
    Dönüşte Yozgat, Yazılıkaya, Boğazköy, Alacahöyük ve Ankara güzergahını kullandım.
    318km yol yaptım 19,6lt ve 90 tl ödedim. km'ye 28 kuruş.

Araçta iki kişiydik yükümüz yoktu ve klima 1ve 2. derecede sürekli çalıştı. 120km hızı geçmedim.Ankara-Yozgat Ortalamam 90-100km/saat olabilir, dönüş ortalama hızım 90'ın altındadır.

Gidiş dönüşl toplam 540 km yol yapmışım ve 157TL ödemişim yani km'ye 29 kuruş yakıyor. Bu normal midir?

Ayrıca geçen ay, Ankara'da Opel yetkili servise Opis'e "çok yakıyor şikayeti ile" götürdüm aracı. adamlar baktı, bir arıza yok motor gayet iyi çalışıyor dediler. test etmişler. sadece hava filtresi dizel araçlara takılandan takılmış dediler onu değiştirdiler başka bir işlem yapılmadı.
    oradaki usta bana aracın sürücüden dolayı yakıtının artabileceğini bunun bazen %30u bulduğunu söyledi. vitesi 2500devir olmadan değiştir ve 90'ı geçme dedi. bu seyahatimde hız konusunda olmasa da vites değiştirme konusunda buna dikkat etmeye çalıştım.

özellikle 1.2 corsası olan arkadaşların görüşlerini almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizakdogan28 -- 23 Ağustos 2015; 20:45:21 >

• denizakdogan28 D kullanıcısına yanıt
    Bir üstte kendi verilerimi paylaştım. Mersin marmaris yolu çok inişli çıkışlı bir yol. Buna rağmen ben 3 kişi ve yükle beraber 1,2 benzinli araca 0,25 kr yaktırdım. Yol daha düz olsa ve tek kişi olsa 0,20 kr gibi değerleri görebilirim diye düşünüyorum. Bu durumda sizin araç biraz fazla yakıyor gibi duruyor.

• 1.3dizel ecoflex 95 hp manuel

100 liraya 550km daha hız sabitleyiciyle duz yolda 120yle klima açık (nevsehir konya civarı)
    130 liraya 650km mumkun olan yerlerde 120yle klima açık (kemer marmaris kaş üzerinden)
  • Yukarıda araç bilgilerini yazmıştım. Toplamda 2315 km yol yaptım, 132 lt benzin harcadım, benzine 590 TL verdim. Ortalama 0,254 TL yakmış 100 km'de 5,7 lt yapıyor. Bu degerler 3 kişi + 70 kg yük ile çıktı.

İlginç olan Konya'da depoyu tamladım mersin'e geldim tekrar depoyu tamladım. 360 km yolu 17 lt benzin ile gitmişim. Bu da 0,20 TL yapıyor.

• 2004 model opel corsa 1.2 enjoy easytronic otomatik vites benzinli 55000 de tertemiz bir arabam var. Uzun yolda 0.20 tl yakıyor fakat şehir içinde 0.35 i buluyor bazen geçiyor bile. Normal midir sizce. Gaz taktırsam bu araçlarda gaz uyumu nasıldır çekişi nasıldır tavsiyesi olan bir bilen fikri olan varmıdır??

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.