Şimdi Ara

****CoRsA nız kaç YAKIYOR??**** (BENZİN+DİZEL+LPG) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
3
Favori
105.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    henuz 3000 KM yaptı araç;
    rakamlar;
    şehir içinde istanbulda gezersem (bulundugum bolge hafif yokuşlu) 7LT - 7.3LT`e kadar çıkıyor
    şehir dışında (izmire gidip geldim. hız yer yer 150 ama genelde 110-120 ) 6.4LT e düştü ortalama.
  • 2012 24 binde 1,2 benzinli Mersin şehir içi 31 kuruş yakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç 2014 model Opel Corsa D 1.2 Benzin+LPG (Zavoli)

İzmir şehiriçi trafiğinde kullanılıyor.

****CoRsA nız kaç YAKIYOR??**** (BENZİN+DİZEL+LPG)
     ****CoRsA nız kaç YAKIYOR??**** (BENZİN+DİZEL+LPG)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaymak817 -- 29 Mayıs 2016; 1:19:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wasowsky

2016 tam otomatik 1.4 benzinli Corsa
    rakamlar;
    şehir içinde istanbulda gezersem (bulundugum bolge hafif yokuşlu) 7LT - 7.3LT`e kadar çıkıyor
    şehir dışında (izmire gidip geldim. hız yer yer 150 ama genelde 110-120 ) 6.4LT e düştü ortalama.

Merhaba,

Bende 2016 model Corsa otomatik 1,4 almayı planlıyorum.
    Arabadan memnun musunuz? Yakıtı iyi gibi gözüküyor. Bende istanbul'da kullanacağım.
    Şimdiden teşekkürler.
  • Evvela corsa konforlu araçtır onu belirteyim. Ama yakıt cimrisi olma konusunda iki fransız renault ve peugeot birbirleriyle yarışırlar. Ford da dizel ve lpg yakıt tüketimi konusunda 3.sırada gelir.
    Corsa dizel yakıt sarfıyatı forumdaki yorumlara bakarak evet yakıt cimrisi. Ama dizel 2012 model sıfır araç traktör kadar ses üretiyor ve bu ses aracın içine de sirayet ediyordu. Ford dizel motorda ses konusunda ve yakıt tüketimi konusunda başarılı.
    Benim 2012 model 1.4 benzinli corsam var. Ankara Şehir içi 0.35 ve üzeri yakıt tüketimi var çok sakin bir soför değilim ileri sürüş tekniklerine de hakim değilim. Ankara-bodrum arası şehir dışı performansı 110,130,140 km değişken hızlarda 100 km.de 5.9 lt idi. Araçla tek başıma seyahat ettim bagajda maks. 30-40 kg agirlik vardı. Şehir ici-şehir dışı az yaksın diye lastikler 39-36 psi ayarla kullanıyorum. Bence haftada 100 km altında yapanlar için benzinden tüpe geçmek mantıklı değil. Diğer tabirle corsa benzinli modeli şehir içi aracı olamaz.
    Tüpe geçip motoru öldürmeye de gerek yok benim açımdan. Çünkü haftada 50 km yapıyorum. Lazım olursa kullanan biriyim. Şehir dışı işim de olmuyor. En fazla yaz tatili için yılda bir kez bodruma git-gel yapıyorum. Aracının az yakıt yakması zevkini yaşamak isteyenleri renault, peugeot veya ford kullanmaya davet ediyorum. Vw, Hyundai, Toyota veya Honda'yı bu üç marka ile kıyasladığımda yakıt cimrisi olduklarını söyleyemiyorum. Fiat arabaları ise viteslerinin yumuşaklığı ve gaza bastığında uçması yönleriyle takdir ediyorum. Fiat'ların yakıt sarfiyatı değerlerinin Opel araçlara yakıt sarfiyatı konusunda benzer olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Luther King -- 29 Eylül 2016; 19:59:18 >

• Yarı trafik yarı yol açık olduğu zaman İstanbul da 100 km de 10 litre lpg yakıyor.
    1.4 otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: acheron34

quote:

Orijinalden alıntı: wasowsky

2016 tam otomatik 1.4 benzinli Corsa
    rakamlar;

Merhaba,

Bende 2016 model Corsa otomatik 1,4 almayı planlıyorum.
    Arabadan memnun musunuz? Yakıtı iyi gibi gözüküyor. Bende istanbul'da kullanacağım.
    Şimdiden teşekkürler.

araç 9000km yaptı su anda.
    sehir dısı ortalaması 6ya dustu
    sehir ici pek oynamadı, malum trafik durumu arttı bolgemde.

sanıyorum aracın kullanılma devri cok onemli cunku esim ne zaman kullansa geldiginde sehir ici ortalaması 8in uzerine cıkıyor :) bilginiz olsun. sakin kullanım cok onemli bu aracta

aractan genel olarak gayet memnunum, bu arada .

• 2010 1.4 otomatik corsa şehir içi 32 tank( 29 litre civarı alıyor ) ile şehir içi 210 km şehirdışı 310 km civarı yol alıyor.Sizce normal mi
  • 1 depo ile(45 lt) 850 km şehir içi, 1000 km civarı da şehirler arası yapıyorum 1.3 CDTI ile.
  • Arkadaşlar bende 2012 atiker lpg li 1.4 tam otomatik corsa var. yol bilgisayarım 10.7 gösteriyor. LPG bitip benzine geçtiğinde 50 TL (aygaz 21.37 litre) LPG aldım ve tamamı şehir içi (yoğun trafik) 173 km gitti. yani km de 29 KR. 100 km de 12,35 litre yakmış. Aracın bujilerini ve hava filtresini yeni değiştirdim sizce normal mi? bana biraz fazla geldi.
  • deep33 D kullanıcısına yanıt
    Bende de lavato marka takılı. Çok yoğun trafikte 13.5 litre yakıyor uzun yol tarzında ise 9 litre yakıyor. Muhtemelen normal gibi

• aceryeni A kullanıcısına yanıt
    aracınızın motoru ve vitesi nedir hocam?
    Aynı motor şanziman sadece 2010 model. Bana da çok geliyor siz yakıtı daha da düşürme yolunu bulursanız. Bilgi almak isterim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceryeni -- 10 Kasım 2016; 20:50:36 >
  • 2012 Corsa 1,2 benzinli
    Mersin içi ortalama tüketimi 6,3 lt düşürdüm.
    Arabayı 1500-2000 devir aralığında kullandım. Motor kurum yapmasın diye ani gaz vermelerden kaçındım. Hızlanmak için gaz pedalına milim milim bastım :) 50 km/s hızda 5. vitese atıyorum. Arabayı mümkün olduğunca yüksek vites düşük devir kullanmaya çalıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

2012 Corsa 1,2 benzinli
    Mersin içi ortalama tüketimi 6,3 lt düşürdüm.
    Arabayı 1500-2000 devir aralığında kullandım. Motor kurum yapmasın diye ani gaz vermelerden kaçındım. Hızlanmak için gaz pedalına milim milim bastım :) 50 km/s hızda 5. vitese atıyorum. Arabayı mümkün olduğunca yüksek vites düşük devir kullanmaya çalıştım.

Tebrikler hocam. :) bende uzun yolda bazen o limitleri görüyorum. Ama ist da yoğun trafikte başına 1 eklenerek 16 da görüyorum :)

• aceryeni A kullanıcısına yanıt
    Ben şunu test ettim. LPG firmaları. Aygaz Soil Gaz ve Milangaz en az Milangaz yakıyor. Zaten forumlarda da milangaz ağırlıklı yorum yuapılmış.
    PO ile aygaz kullandım. Ne performans da farklılık ne de km de fark gördüm. Küçücük arabanin scenic den fazla yakması çok zoruma gidiyor :)

• Arkadaşımın 1.4 Puntosu var 50 TL ile 230-240 km arası gidiyor. Benim corsa 1.4 otomatik 173 km. gel de çıldırma
  • 2005 model 1.3 CDTI Easytronic araç, arabayı yeni aldım, istanbulda şehir içi trafikte kullanıyorum uzun yol yapmadım, ışık yanarken 175tl ye fulledim, 600km e yakın gitti, biraz hızlı ve sert kullanıyorum heralde ondan dolayı bana biraz çok geldi sizce nasıl???
  • Arkadaşlar bende düz vites 2009 corsa benzinli var km ye 50 kuruş yakıyor ,hatta 55 bile oluyor kafayı yicem , çok yüksek değilmi sizce de arkadaşımın 1.8 2013 model Mercedes'i 40-45 yakıyorken küçücük corsa neden böyledir acaba bir ayar filan mı lazım, tüp taktırmayı bile düşünüyorum, lütfen bir fikir verin ☹

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizharflik -- 26 Şubat 2017; 15:44:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.