Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2086. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20842085208620872088
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://hizliresim.com/8arqP1]

anahtarı taktığım zaman, motoru çalıştırmadan önce bu simgeler beliriyor. sonra kendisi gidiyor 5 sn sonra aşağıda kalanlar kalıyor.
    https://hizliresim.com/jgD0XW]

daha sonra motoru çalıştırınca birşey kalmıyor.. daha önce böyle şeyler yoktu.
  • kirmizipelerin K kullanıcısına yanıt
    KULLANIM KLAVUZUNDAN TK TEK BÜTÜN SİMGELRE BAKIP BURAYA YAZDIM NE ANLAMA GELDİĞİNİ AMA ŞUAN SAYFADA YOK GÖREMİYORUM. MÜSAİT OLUNCA BİR DAHA BAKIP YAZACAĞIM
    Kalan simgeler olağan anormallik yok.

Sağ taraftakiler far ve el freni işareti.

Soldakiler ise marşa basarken sönmesi gereken ışıklardır. Her marka model araçta yanar.

Solda yanan bu ışıklara ek ışık bir yanarsa bir problem olduğunu söylebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Dün Topkapı Opel ODAK la konuştum. periyodik bakım için 499 TL. dediler. Fakat mazot filtresi bu ücretin içinde değilmiş. Yedek parça bölümüne bağlandım ordan fiyat öğrendim. 610 TL. indirimli 488 TL. olur dediler. O zaman hava ve polen filtresi ile yağ filtresi ve yağ değişimi
    yapılıyor. Mazot filtresi gerek görülürse değiştiriliyormuş. Benim Corsa D nin mazot filtresi de pahalı olan modeliymiş. Fakat bizim oto sanayide
    fiyatı 170 TL. Sanayiden aldığım fiyatta motor yağı GM 5W-30 Dexos2 alırsam toplam ustanın ücreti dahil 5 parça 615 TL. tutuyor. Opel Odak ta 4 parça
    mazot filtresi hariç 500 TL. dahil olursa 988 TL. oluyor. Onun için sanayide yaptırmayı düşünüyorum. 2 sene önce de aynı şekilde şimdiki fiyatın yarısına yaptırmıştım. Opel Odak a klima gazı için sordum, gaz değişimi 150 TL. dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANGO17

Selamlar. Dün Topkapı Opel ODAK la konuştum. periyodik bakım için 499 TL. dediler. Fakat mazot filtresi bu ücretin içinde değilmiş. Yedek parça bölümüne bağlandım ordan fiyat öğrendim. 610 TL. indirimli 488 TL. olur dediler. O zaman hava ve polen filtresi ile yağ filtresi ve yağ değişimi
    yapılıyor. Mazot filtresi gerek görülürse değiştiriliyormuş. Benim Corsa D nin mazot filtresi de pahalı olan modeliymiş. Fakat bizim oto sanayide
    fiyatı 170 TL. Sanayiden aldığım fiyatta motor yağı GM 5W-30 Dexos2 alırsam toplam ustanın ücreti dahil 5 parça 615 TL. tutuyor. Opel Odak ta 4 parça
    mazot filtresi hariç 500 TL. dahil olursa 988 TL. oluyor. Onun için sanayide yaptırmayı düşünüyorum. 2 sene önce de aynı şekilde şimdiki fiyatın yarısına yaptırmıştım. Opel Odak a klima gazı için sordum, gaz değişimi 150 TL. dediler.
    A13dtc motor kodu için Benzerini bana dediler. Ben her bakımda mazot filtresini değiştirirdim bu sefer değiştirmedim. Yetkili servis 30bin de bir değiştirmeniz kafi diye çok ısrarcı oldu.

Gerçi ben bir ara sanayiye uğrayıp değiştireceğim.

Yetkili serviste bakımı yaptırıp n11 den Bosch marka filtre alıp herhangi bir ustaya değiştirtebilirsiniz.

• Çok dik yokuşlarda benim araç vites büyütmüyor. Devir 5 bini buluyor bana mısın demiyor. O durumlarda kar modunu açıp kapatıyorum. Kendisi vites büyütüp çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Kalan simgeler olağan anormallik yok.

Sağ taraftakiler far ve el freni işareti.

Soldakiler ise marşa basarken sönmesi gereken ışıklardır. Her marka model araçta yanar.

Solda yanan bu ışıklara ek ışık bir yanarsa bir problem olduğunu söylebiliriz.
    r
    Ultrasonik park sensörleri 3,

Kontrol lambası yanarsa
    Sistemde bir arıza olduğunu belirtir. Arıza
    nedeninin bir servis tarafından giderilmesini
    sağlayın

BENİMDE PARK SENSORUM YANIYOR. ENDİŞELENMELİ MİYİM?
  • El frenini bıraktığınız zaman sönmesi gerek. Sönmüyorsa gösterirsiniz.

Bu arada gündüz sürüş modu için far konumu bu olmalı. Bu haliyle gündüz farları açık olur. Kapatılması mümkün değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 13 Mart 2019; 15:41:54 >
  • quote:

El frenini bıraktığınız zaman sönmesi gerek. Sönmüyorsa gösterirsiniz.

Bu arada gündüz sürüş modu için far konumu bu olmalı. Bu haliyle gündüz farları açık olur. Kapatılması mümkün değildir.

EL FRENİNİ DEĞİLDE MOTORU ÇALIŞTIRINCA HEPSE GİDİYOR ASLINDA.
    BUNDAN 1 HAFTA ÖNCE OLMAYAN UYARILAR ŞİMDİ VAR. BENDE ŞUAN ÇIKSAYSA SORUN VAR DEMEK Kİ DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM.
    AKŞAMDA KAR MODUNU DENEYEEĞİM GEÇİŞ YAPABİLECEKMİYİM

• quote:

El frenini bıraktığınız zaman sönmesi gerek. Sönmüyorsa gösterirsiniz.

FARLARDA ÜÇ MOD VARYA SAĞ SOL ORTA.
    BEN GÜNDÜZ VAKTİ ORTAYA ALIYORDUM.
    SOLA MI ALMAM GEREKİYORMUŞ. KLAVUZDA BUNLARA GELMEDİM HENÜZ TEŞEKKÜR EDERİM.

Yukarıda gösterdiğiniz fotoğrafa göre Sağda far ışığı çıktığı için tahmin etmiştim park lambalarını kullandığınızı. Park lambaları ile seyehat etmek kanuna aykırıdır.

Park lambaları adı üzerinde park anında kullanılır. Ülkemizde maalesef durakladığımızda 4lü yakıyoruz o ayrı konu.

Park modunda gündüz görünürlüğünüz düşük olur. Park lambaları daha az ışık verir.

Gündüz modunda gündüz farı yandığı gibi gösterge ışıklarınızın gücüde artar. Ayrıca arka lambalar yanmaz.

Özetle
    Sol gündüz
    Orta park
    Sağ gece farlarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 13 Mart 2019; 17:16:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

Çok dik yokuşlarda benim araç vites büyütmüyor. Devir 5 bini buluyor bana mısın demiyor. O durumlarda kar modunu açıp kapatıyorum. Kendisi vites büyütüp çıkıyor
    Aklıma daha önce hiç gelmemişti. Yokuşlu yerde ikamet etmekteyim aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Deneyeceğim teşekkür ederim paylaşım için.

• CANGO17 C kullanıcısına yanıt
    Sen birde opc özel servisten fiyat al.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Selamlar teşekkür ederim Biuu ve Sharpie , benimde motor kodu Z13DTH ya 30 bin km yada 2 senede bir dediler. Nerdeyse bir periyodik bakım kadar fiyatı var bu mazot filtresinin. Bende bizim Bahçelievlerdeki sanayide yaptırcam orda mazot filtresine 170 tl dediler zaten 2 sene önceki muayeneden sonra periyodik bakım yaptırmışım. Bu sefer muayeneden önce yaptıracağım. Toplam 615 TL tutuyor.Hava filtresi 100TL. Polen Filtresi 90TL. Yağ Filtresi 70TL. Mazot Filtresi 170TL. Motor Yağı GM-50W-30Dexos2 115TL. Ustada 70 TL ye takıyor ve 615TL. yapıyor.
  • Ben sanayi yerine servisi tercih etmenizden yanayım.

Sanayide yan sanayi filtreler kullanılacak ve işçilik az gibi görünsede filtrelerin ve yağın fiyatları çok şişirilmiş.

Yetkili Servisin taktığı parçalar orijinal GM olacaktır. Serviste aynı yağı kullanıyor.

Mazot filtresini sadece dışarıda değiştirin. Ya da servis yan sanayi taksın. Yetkili servis yan sanayi parçayı aynı gün sisteme giremiyor ama 1 hafta sonra yan sanayi mazot filtresi değiştirebilirsiniz. 100tl fiyat vermişlerdi.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Hocam internetten orjinal parçalarını isterseniz alabilirsiniz. Reklam olur diye site adı vermiyorum. Ben filtrelerimi ordan alırım.

Yağ filtresini gm. Polen ve havayı bosch alıyorum. İsterseniz hepsini de gm alabilirsiniz. Benim kombinasyon bu.

Opel servisin yağı bildiğiniz çöp. Bedava verseler kullanılmaz. O yağdan sonra mobil ya da castrol koyun araç yarı yarıya daha sessiz çalışıyor. Forumlarda bunu bolca okuyabilirsiniz.

Servisin en güzel olayı garanti. Bir sorun olsa arkasında duran biri oluyor. 3 yas ustu araçlarda 499 TL de kampanya yapıyorlar. Fiyatta servis için gayet iyi. Garantiniz varsa ya da yeni bitmişse serviste bakım yaptırmak en mantıklı olanı.
    Araba 5 yaşını geçtiyse Aynı paraya dışarda da bakım etseler ki yarı yarıya fark ediyor. O yağdan dolayı yetkili servisi seçmem.

• TEŞEKKÜR EDERİM.
    çok işime yaradı bu bilgi.
    peki karlı havalarda sis farlarınızı açın derlerya. ozaman hangisini açmamız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizipelerin

TEŞEKKÜR EDERİM.
    peki karlı havalarda sis farlarınızı açın derlerya. ozaman hangisini açmamız lazım.
    arkadaşlar corsa 106ın sayfadan baktım. okuyorum. ama çok tecrübeli olmadığım için anlamıyorum. keşke okursam anlasam size sorma gereği duymasam.
    üşenmiyorum okuyorum yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizipelerin

TEŞEKKÜR EDERİM.
    Kısa farlarınız veya park lambaları açıkken sis farları aktif edilir. Sis veya sağnak yağış anında sis farlarınızı açabilirsiniz. Gündüz farında sis farları aktif olmaz.

Dipnot. Yıllardır gerektiğinde kısa farların yanında sis farlarını açarım. Sis farının mantığı görmekten çok görülmektir.

Geçen aylarda daha güneş doğmamışken, yol çizgisi olmayan 4 şeritli bir yolda öylesine bir sis denk geldi ki, kısa farlara ek olarak sisi de açtım fayda etmedi. Anca kısaları kapatıp park+sis farları ile ilerleyince çizgimi koruyabildim. Buna ek olarak fark edilmek için 4lüleri de açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 20 Mart 2019; 12:45:8 >

• quote:

Kısa farlarınız veya park lambaları açıkken sis farları aktif edilir. Sis veya sağnak yağış anında sis farlarınızı açabilirsiniz. Gündüz farında sis farları aktif olmaz.

Dipnot. Yıllardır gerektiğinde kısa farların yanında sis farlarını açarım. Sis farının mantığı görmekten çok görülmektir.

Geçen aylarda daha güneş doğmamışken, yol çizgisi olmayan 4 şeritli bir yolda öylesine bir sis denk geldi ki, kısa farlara ek olarak sisi de açtım fayda etmedi. Anca kısaları kapatıp park+sis farları ile ilerleyince çizgimi koruyabildim. Buna ek olarak fark edilmek için 4lüleri de açtım.

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim.
    dediğim gibi hep kendim öğrenmeye çalıştım sıfır tecrübe ile.

şimdi klavuzdanda baktım. sis farklarının işaretlerinide gördüm.

yani sola getirince gündüz mod
    ortaya gelince park hali.
    sağa gelince gece modu.

gündüz modunda sis farları olmaz demişsiniz. ozaman gece modu yani sağa getirdikten sonra mı ön ve arka sis farkları düğmesine basmalıyım. peki ikisini aynı anda açabiliyor muyum? Açılınca zaten yeşil renk olarak göstergesi olacak.

kısa far uzun far dediğiniz nedir ? emin olmamakla beraber sağa getirdiğimizde kısa farlar yanar. kısa dan uzuna geçmek içinde direksiyonla olan ağa çevriliyor du sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirmizipelerin -- 20 Mart 2019; 11:21:53 >

• 
Sayfa: önceki 20842085208620872088
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.