Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2085. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20832084208520862087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabanın anahtarını kontağa takınca merkezi kilit sistemi iptal olmaya başladı.

BCM modülünden şüpheleniyorum, başına gelen eminim olmamıştır
  • bende de corsa d sport var ama arkadaş 100 beygirlik araçtan bahsediyoruz, modifiye olsa ne olur olmasa ne olur, 140 la giderken araç patlayacak gibi oluyor, buna modifiye yapsak ne olcak :) şehir içinde kullanıyoruz işte ekonomik olduğundan.
  • EvoLutioN87 E kullanıcısına yanıt
    ego tatmini hocam, yoksa arabaya nasıl zararlar veriyorlar haberleri yok.

limitinde kullanıyorlar artık ne zaman patlarsa diye
  • Eskiden 2. Vitese atınca otomatik kilitliyordu, şimdi bende de otomatik değil, butona basmam gerekiyor kilitlemesi için. Herhangi bir ayarı falan var mıdır yoksa arıza mı bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

Eskiden 2. Vitese atınca otomatik kilitliyordu, şimdi bende de otomatik değil, butona basmam gerekiyor kilitlemesi için. Herhangi bir ayarı falan var mıdır yoksa arıza mı bu?
    Aslında bu açılıp kapatılan bir özellik “corsa d gizli özellikler” diye aratabilirsiniz YouTube da.

Ama arıza da yapmış olabilir tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 9 Mart 2019; 17:47:41 >
  • EvoLutioN87 E kullanıcısına yanıt
    Aynı benim kafamdansınız hocam, 130 geçince kontrolün benden çıktığını hissediyorum ancak 180-190 deneyenler var. Neye güvenip çıkıyorlar o hızlara anlamıyorum.
  • azizerkan07 A kullanıcısına yanıt
    Zemine göre değişir. Sıcak asfaltta 170 cıvarı gezelemiyor. Normal asfaltta 110 dan sonra yol sesi yeter zaten :)

• ARKADAŞLAR MERHABA.
    2013 MODEL 30 BİNDE OTOMATİK CORSA KULLANISIYIM.
    YAŞADIĞIM YER YOKUŞ YUKARI VE YOKUŞ AŞAĞISI HEP.
    ESKİDEN D KULLANIYORDUM.

ŞİMDİ KALKIŞI NEYLE YAPMAM LAZIM.
    YOKUŞ ÇIKARKEN 1E ALINCA ARAÇ GİTMİYOR.
    KISACASI 1 2 3 D N Yİ NEZAMAN KULLANMALIYIM.

ARAÇ KULLANIRKEN BAŞKA NELER TAVSİYE EDERSİNİZ.
  • Sadece d kullansanızda o yokuşu çıkar.

1-2-3 bu viteslerden herhangi biri üzerine aracın vitesi yükseltmemesi anlamına geliyor. Limit koyuyor yani.

Örneğin dik bir yokuştan motor freni yardımı ile inmek istiyorsunuz o zaman 2 ya da 3 e alırsanız o vitesten yukarısına çıkmaz.

Yine yokuş tırmanıyorsunuz devire ihriyacınız var araç saçma yerde vites yükseltiyor bunu engellemek için 2 yada 3e alabilirsiniz.

Otomatik araçlar için dikkat edilecek en önemli husus araç tam olarak durmadan geri vitese almamak yine hareket halinede boşa vb almamak.
    (D den 1-2-3 e geçmekte pek sıkıntı yokmuş, uygun devirler aralığında tabiki.)

Yine çok önemli bir husus park edeceğinizde yada kontak kapatacağınızda fren ile durun el frenini çekin en son park vitesine alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 11 Mart 2019; 15:54:45 >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Gizli özellik diyorlar ama inanın okumayı hiç sevmeyen bir milletiz. Oysaki kitapçığında yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Gizli özellik diyorlar ama inanın okumayı hiç sevmeyen bir milletiz. Oysaki kitapçığında yazıyor
    Evet kesinlikle katılıyorum. Google’a falan bu şekilde başlık atmışlar hep. Oysa ki kılavuzda hepsi var.

Alır almaz kılavuzu bitirdimiştim ve pdfsi de cebimde bulunur hep.

• biuu kullanıcısına yanıt
    TEŞEKKÜR EDERİM. ÇOK İŞİME YARADI BU BİLGİLER.

PEKİ ARABAYI KALDIRIRKEN 1 2 3 LE FALAN KALDIRMAMIZ GEREKİYOR MU. DÜZ YOL OLDUĞU İÇİN DİREK D İLE KALKIYORUM.

Yine çok önemli bir husus park edeceğinizde yada kontak kapatacağınızda fren ile durun el frenini çekin en son park vitesine alın. Kısalt

BURADADA KONTAĞI KAPANMADAN ÖNCE AYAĞIMIN FRENDE OLMASI GEREKTİĞİNDEN BAHSETTİNİZ DEĞİL Mİ?

YANİ AYAĞIMI FRENE ALIYORUM. EL FRENİNİ ÇEKİYORUM. SONRA p KONUMUNA GETİRİYORUM VE KONTAĞI KAPATIYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

ŞİMDİ İNTERMETTEN KLAVUZU GÖRDÜM. BAKARIM İNŞALLAH.
    TEŞEKKÜRLER BİLGİLENDİRME İÇİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizipelerin

TEŞEKKÜR EDERİM. ÇOK İŞİME YARADI BU BİLGİLER.

PEKİ ARABAYI KALDIRIRKEN 1 2 3 LE FALAN KALDIRMAMIZ GEREKİYOR MU. DÜZ YOL OLDUĞU İÇİN DİREK D İLE KALKIYORUM.

Yine çok önemli bir husus park edeceğinizde yada kontak kapatacağınızda fren ile durun el frenini çekin en son park vitesine alın. Kısalt

BURADADA KONTAĞI KAPANMADAN ÖNCE AYAĞIMIN FRENDE OLMASI GEREKTİĞİNDEN BAHSETTİNİZ DEĞİL Mİ?

YANİ AYAĞIMI FRENE ALIYORUM. EL FRENİNİ ÇEKİYORUM. SONRA p KONUMUNA GETİRİYORUM VE KONTAĞI KAPATIYORUM.
    Evet doğru anlamışsınız.

Ya tam otomatik arabam olsa kolay kolay d modu dışında kullanmazdım.

Yarı otomatiklerde vites seçeneği bol kullanması keyifli ama bu tam otomatik araç için d modu harici hareket halinde vites ile kolay kolay oynamazdım sanırım.

Sanıyorum biraz acemisiniz dikkatinizi vitese vermeyin zaten.

Işıklarda vb ayak freni ile bekleyin sarı ışık ile ayağınızı frenden kaldırdığınızda araç harekete başlar zaten.

Önce el frenini çekin deme sebebim yükü vites sisteminden frenlere aktarmak. Düz zeminde kolay kolay sıkıntı olmaz ama yokuş bir alana park durumundan hareket etmek için ileri yada geriye takarken araç çok zorlanır ve olağandışı bir ses, sarsıntı duyulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizipelerin

ŞİMDİ İNTERMETTEN KLAVUZU GÖRDÜM. BAKARIM İNŞALLAH.
    TEŞEKKÜRLER BİLGİLENDİRME İÇİN

Alıntıları Göster
    Bakın muhakkak.

Vites ile alakalı sayfalar bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 11 Mart 2019; 19:32:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Evet doğru anlamışsınız.

Ya tam otomatik arabam olsa kolay kolay d modu dışında kullanmazdım.

Yarı otomatiklerde vites seçeneği bol kullanması keyifli ama bu tam otomatik araç için d modu harici hareket halinde vites ile kolay kolay oynamazdım sanırım.

Sanıyorum biraz acemisiniz dikkatinizi vitese vermeyin zaten.

Işıklarda vb ayak freni ile bekleyin sarı ışık ile ayağınızı frenden kaldırdığınızda araç harekete başlar zaten.

Önce el frenini çekin deme sebebim yükü vites sisteminden frenlere aktarmak. Düz zeminde kolay kolay sıkıntı olmaz ama yokuş bir alana park durumundan hareket etmek için ileri yada geriye takarken araç çok zorlanır ve olağandışı bir ses, sarsıntı duyulur.

Alıntıları Göster
    2 senedir araba kullanıyorum. Düz asfaltlı bir şehirde yaşıyorum daha önce. Sürekli D ile gidiydum. Sonra bahsettiğim gibi yokuşları çok fazla olan bir şehre taşındım. D ile gidiyorum, D ye çok yükleniyor muyum, bu şanzumana zarar verir mi acaba diye düşünüp sormak istedim.
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
  • Ha tmm o zaman. Saçma sapan yerde vites yükseltip sizi üzmüyorsa D ile tırmanmanızda sakınca yok.
    Baktınız size devir gerekirken vites yükseltiyor hızınıza uygun vitese geçersiniz.

• Yokuşa park ettiğiniz zamanda önce N ye alın el freni çekin.
    Sonra ayağınızı fren den çekin. Araç kendini salacak. Böylelikle yükü el trenine bindirirsiniz.
    Sonra P ye alın

Bu şekilde yaparsanız hem sanzimana yük binmez. Hem de vites P den çıkarken güm diye ses etmez. Rahatça D ye geçer

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Bakın muhakkak.

Vites ile alakalı sayfalar bunlar.

Alıntıları Göster
    merhaba. teşekkür ederim. vitesteki kış simgesini hiç kullanmadım. ve burada yerler kaygandı çok kaydığımda oldu. oraya nasıl geçmemiz gerekiyor. nasıl aktif edicem. diğer vitesler gibi değişmiyor çünkğ
  • kirmizipelerin K kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafını eklediğim 125.sayfada yazıyor.

Karlı buzlu kaygan zeminde aracı hareket ettirmekte zorlanıyorsanız kullanacaksınız. “Yerler kaygan,ben bu tuşa basayım sürüşe yardımcı olur bu mod” diye bir durum yok.

Manuel araçlarda buzda ilk harekette araç patinaj çekyiğinde 2. Viteste kalkmayı deneriz ya buna benzer bir görevi var.

Aracı direk 3. Vitesten kalkmaya zorlayarak patinaj çekmesini engellemeye çalılıyor bu sistem..

Aktif edilmesi ve iptali kılavuzda yazmakta.

• 
Sayfa: önceki 20832084208520862087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.