Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2084. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20822083208420852086
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaa benimde isteğim B segment bir suv. Çok şey mi isitiyorum :(

Ama Kendimi zorlasam benim de alabileceğim max Duster. O da c segment gerçi :)

Gel gelelim o da çok boş geliyor bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidersem yazarım buraya. Benim corsa pek macera görmedi, Antalya'nın Torosları, Fethiyenin yoğun rampaları hariç yormadık daha
  • | OMG! | kullanıcısına yanıt
    Ayni sekilde dusunuyoruz :)

Corsanin sehir arabasi olarak hakkini yemiyim cok memnunum.

Sadece tatillerde diyorum bir crossoverim olsa vursam kirbaci ciksak tepelere insek ovalara falan

Ulkemizin dogal guzellikleri yaz kis ayirt etmeksizin surekli var.

Bu arada fotograf nerden hocam

• biuu kullanıcısına yanıt
    Duster in c segmenti oldugunu ogrendigimde cok sasirmistim

• Ya hayır insan tatillerde falan geziyor gidiyor, oturan millet değiliz, e yollar bozuk karşına ne çıkacağı belli olmuyor. Bakalım bir kaç sene daha idare edeceğim Corsa ile, sonrası Allah kerim :)
    Fotoğraf Van - Bahçesaray yolu, kışın kapanması ve eğimi ile ünlü. 2890 metrede Türkiye'nin ilk kar tüneli inşa edildi, memurum ben Van'da çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Duster in c segmenti oldugunu ogrendigimde cok sasirmistim
    Segment ebatlara göre belirlendiği için Duster evet C sınıf. Malzeme kalitesine bakarsak şimdi torosların güncellenmiş hali. Dustercılar bana kızacak şimdi. :)

Şu Hyundai Kona’yı incelledim bugün aşık oldum. 1.0 olsun benim olsun. :(

Rakiplerinin çok üstünde donanıma sahip ve en uygun fiyatlısı. Birde fena yakışıklı.
    Acaba 1.0 motor gerçekte ne yakar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 23 Şubat 2019; 21:11:36 >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    yakar baya , bir test videosu vardı ortalaması 9 lt den aşağı inmedi düşük hacim turbolular içinde en iyisi ford un ecoboost motoru :)

benim corsa dizel, o yüzden benzinliye geçme niyetim yok kendine fena alıştırdı. Toyota hybridden bile daha az yakıyor

şu an ortalama tüketimim 4.2 birde İstanbul arabası. gerçi motor temizliği için kimyasallara bir ton para döktüm, şimdi ektiğimi biçiyorum
  • 2005 5 kapılı corsam var.

pedalların oradaki plastik kapaklardan su damlıyor içerideki sünger ıslak ve sadece şoför tarafının halısının orta kısmı ıslak. bu sorunu nasıl çözebilirim ? istanbulda avrupa yakasında götürebileceğim anlayan usta var mıdır ?
  • 2014 model corsa d aracimin silecek suyu gelmemeye basladi. motor sesi geliyor ama su haznesine su koymama ragmen fiskiyeler calismiyor. Bu konu da yardima ihtiyacim var. .

• tepetör T kullanıcısına yanıt
    Cam onu izgarasinin altindaki hortumlara bir bakin hocam

• tepetör T kullanıcısına yanıt
    Çeşme suyu kullanıyorsanız delikler de tıkanabiliyor. Onu da kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: EDYGL

2005 5 kapılı corsam var.

pedalların oradaki plastik kapaklardan su damlıyor içerideki sünger ıslak ve sadece şoför tarafının halısının orta kısmı ıslak. bu sorunu nasıl çözebilirim ? istanbulda avrupa yakasında götürebileceğim anlayan usta var mıdır ?
    Kaputu açın amortisör takozlarının üzerindeki pislikleri temizleyin iyice. Muhtemelen oradaki gider tıkanmış su içeri doluyor.
  • Dün itibariyle yedi yıllık corsaya veda ettim başka yeni bir araç aldım.kalın sağlıcakla.

• Bahar geldi Mayıs ayı gibi yaz lastiklerine geri döneceğim ama bu sefer kormetal jant almak istiyorum yaz lastikleri için ama ölçüleri bilmiyorum. Opel Corsa E Design modeli için uyumlu jant ölçülerini bilen var mı? Kullandığım lastik ebatları 185/65 R15.
  • Selamlar. Arkadaşlar hayırlı akşamlar. 2008 CORSA D için öğrenmek istediğim bir kaç şey var. Muayene tarihi geldi fakat havalardan dolayı götüremedim.Bahçelievler oto sanayide fiyat sordum periyodik bakım fiyatı malzemeler 550 TL tutuyor usta ise 150 Tl istiyor.Hatta 10 sene geçtiği için V kayışı da al dedi o da 60 TL. Ben geçen bakımdan beri de hiç bir şey yaptırmadım. O zaman da bu fiyatın yarısından daha az tutmuştu. Zaten çok kullanmıyorum İstanbul trafiğinde zor oluyor. Daha 11bin km dolmadı. Öğrenmek istediğim Sizler Opel servislerine mi götürüyorsunuz yoksa tanıdığınız özel servisleriniz mi var. Fiyatlar nedir ve Muayeneden önce neler yapıyorsunuz.Çünkü son muayeneden bu yana 2 sene geçti değişen şeyler olmuş. Egzost muayenesi bile 65 TL olmuş ve muayeneden geçmezse tekrar muayene 65 TL imiş. Yakınlarda Opel Gürses vardı o da geçen sene kapattı Renault a geçti. Topkapı daki Odak kaldı. Oraya da gidip soracağım. Tam bakım yapılsa herhalde bin lirayı geçecek galiba. Birde kliması artık soğutmuyor. Onu da az kullanmıştım herhalde gazı zamanla azalıyor.Muayene öncesi neler yapıyorsunuz ve kaça çıkıyor. Teşekkürler.

• CANGO17 C kullanıcısına yanıt
    Ne 2. mueyene ucretsizdi ücretli mi olmuş ? Ben dun egsoz mueyenısını sanayıde yaptırdım. Eskisi gibi ruhsat seklinde belge vermedi usta a5 kagıdında bır cıktı verdı. Artık muayene de sıkıntı cıkmıyor cevırmede de sıkıntı cıkarmazlarsa yaptırmaya bılırız.

• Bir iki kişiden daha duydum, Ford'un 1.0 motoru gerçekten iyi mi yahu?
    Yani ecosport gibi bir arabada kullanıyorlar, 100 km üstü yakıtı içer gibi geliyor bana. Ayrıca işin bir de devir kısmı var, 1.6 arabadan sonra bizim 1.3'ün devir işine alışamadım. 100km üstü çok zorlanıyor gibi geliyor bana. 1.0 motorda düşünemiyorum bile.

• | OMG! | kullanıcısına yanıt
    KAğıt üstünde iyi gibi gözüküyor ama ikinci eli benim takip ettiğim kadarıyla yavaş. Ben olsam sıfır almam 2. el uygun fiyatlı denk gelirse neden olmasın. .
  • CANGO17 C kullanıcısına yanıt
    Corsayı satmaya karar vermeden önce bakım yaptırmıştım kampanya vardı 500₺ 3 yaş üstü araçlar için odakta yaptırdım iki hafta önce.arayın bir sorun isterseniz.corsa gitti ama opelle hala iletişimdeyim astra aracım sebebiyle.dediğiniz gibi önce balkan opel sonrada gürses kapandı odak kaldı birtek yakınlarda.

• Teşekkürler Tepetör. Yeni uygulamaya geçtikleri için adamın ne dediğini anlamadım. Egzost muayenesinden geçince de tamam dedim. Belki senin dediğin gibi geçemeyince ikinci ücretsiz olabilir. Bana da A4 kağıt çıktısı verdiler üzerinde barkodu telefondan okuttum ve bağlandığı siteden yine aynı bilgiler çıkıyor. Kağıt kaybolsada bilgisayardan indirebiliyorsun galiba.

Teşekkürler Sharpie . Dediğin gibi Odak kaldı. Bende havalar düzelmeye başladı bu hafta o işlerle ilgileneceğim. Zaten Tüvtürk ten muayeniniz geçti diye msg geldi. Önümüzdeki haftaya gün almayı düşünüyorum. 1 aylık gecikme cezası 15TL. falandı. Bakalım kampanya varsa iyi olur. Yoksa yalnız yağ değişimi yapıp öyle götüreceğim.
  • 
Sayfa: önceki 20822083208420852086
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.