Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2072. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20702071207220732074
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o da bir alternatif ama biraz meşakatli gibi :)

Gid ekran cosmo pakette olduğu için arabanın albenisi de artar bence. Birde hız sabitleme kolu taktı mı tamam :) 2014 te direk takilip aktif ediliyormus.

Bende daha touch connecti tam kullanamiyorum. Natilus hocam gel konyaya diyor da gozumde buyuyor burda da anlayan yok herkes bon bon bakiyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kendim takmıştım arabaya zamanında. Hey gidi günler hey

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam özünde yok ama siz tablet + obd2 li seti takarsanız muadil, bcli cd30 teyp + gid ekran alırsanız orijinal olarak yol bilgisayarınız olur. Muadil 750 orijinal size 1000tl ye yakın mal olur
    Bu işlem yetkili serviste yapılır değil mi?

• | OMG! | kullanıcısına yanıt
    Tablet uygulamasini servis yapmaz ama gid+bcli cd30 isi icin parcalari getireceklerini sanmiyorum getirselerde 3000 4000 i bulur euro yuksek oldugu icin :) 1000 tl civarina gelmesi icin parcalari cikma alip montajini disarda ya da serviste yaptirirmaniz gerekmekte.

Birde bcli teyp alirsaniz kodunu ogrenmeyi unutmayin.

• Merhaba arkadaşlar ablama 2017 model opel corsa 1.4 design aldık. Yol bilgisayarındaki depodaki benzinle kaç km gideceği gibi özelliklerin çıktığı ekrandaki bilgiler arasında hangi komutla geçiş yapabiliyoruz?
  • 2012de 0km aldığım corsa 1,3 cdti enjoy arabamı haala kullanıyorum 70.000de şu an,geçerken bir uğrayayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Merhaba arkadaşlar ablama 2017 model opel corsa 1.4 design aldık. Yol bilgisayarındaki depodaki benzinle kaç km gideceği gibi özelliklerin çıktığı ekrandaki bilgiler arasında hangi komutla geçiş yapabiliyoruz?
    Kimse yazmamış biraz kurcaladıktan sonra buldum. Sol sinyal kolunda yukarı-aşağı oku çevirdiğimizde değişik menüler çıkıyor ordan bulabiliyormuşuz. Yine sol sinyal çubuğun olduğu taraftaki düğmeye basılı tutunca km, ortlama-yakıt gibi değerleri sıfırlayabiliyoruz.

Bu arada internetteki videolarda uzaktan kumandadaki kapı kapatma tuşuna uzun bastığında ön camlar açık ise otomatik kapandığını gösteriyordu. Denedim ama herhangi bir tepki alamadım.
  • Vazgeçtim sanırım arabanın orijinalini bu kadar bozmaya değmez diye düşünüyorum.

Bir de sizde de kadran sapması var mı? Varsa ne kadar? Kadran 100 gösterirken 91 km ile gittiğimi ölçtüm. Hız yükseldikçe bu fark daha da artıyor. Sebebi ne olabilir?

Jant ve lastik ölçüleri fabrika uyumlu mu

• Beyler Bu arka alt koltuk döşemesini sökmem gerek, 6 lı yıldız şeklinde vida konulmuş onu açan bir tonavida bulmam gerek internette baktım ama tam ismi ne olarak geçiyor bulamadım benzeyeni

Arabadaki subwoofer bass amfi söktürdüm. Bundan sonra hayatta orjinalin dışında ellemeyeceğim araca. Baya bi kablo döşemişler sağdan soldan. Hiç hoş değil bu tip şeyler. Sonradan takıldı mı hoş olmuyor.

trw disk 235 , ferodo balata için 90 tl fiyat aldım. Fren disk balata geliyor bakalım

@sharpie daha nice 70 lere hocam benimki de 63 oldu

edit: asıl yazmak istediğimi yazmayı unutmuşum. Şimdi Sizde anahtarı kontaktan çıkarınca teyb açılıyor mu ? ayarlarını klavuzunu kurcaladım İngito Diye bir ayar var ON da duruyor ama anahtar takılı değilken açılıyor teyb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 4 Ağustos 2018; 19:57:56 >

• Kaç olması gerek hocam, bendekiler 185/65/R14

Arabayı aldığımda bunlar vardı, Kasım gibi kış lastiği alacağım inşallah.

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Anahtarı komtaktan çekince teyp kapanıyor. Takınca anahtarı çevirince açılıyor. Fakat anahtarı çıkarınca teyp kapandıktan sonra istersen elinle tekrar teyp ı acabiliyorsun

• bazen teybi kapatıp gidiyorum, sonra kontağa takınca kendiliğinden açılıyor teyp , halbuki elimle kapamıştım.

kontak olmadığı zamanda elimle açmak istesem de , açılmaması için bir ayarı yok mu ?
    Hocam sizdeki c mi d mi bilmiyorum ama d se jant biyunu küçültmüşler. D kasanin orijinal r15 - r16 ve performans serilerinde r17 dir.

R14 kullanan d kasa hic gorup duymadim ama c se onu bilmiyorum arastirmak lazim

• mob411 kullanıcısına yanıt
    işin doğrusu aracı eşim kullanıyor çalıştığım şirket bana araç verdiğinden beri.o yüzden çokta ilgilenemiyorum arabayla.en son artık ilk alındığındaki lastikler eskiyince battı balık yan gider deyip kışın michelin 4 mevsim lastiği aldım crossclimate gayet memnun kaldım.bu yaz bir yurtdışına çıktım arabayla.çok kullanmasamda seviyorum corsayı.

yalnız şirket 2015 astra j hb 1.6 dizel 136hp sport vermişti 2,5 sene kullandım motoru gerçekten efsaneydi satarken kendime alacaktım bi durumlar oldu almadım pişman oldum almadığıma.

• 2014 model hocam, Corsa D oluyor herhalde. R 15 ya da 16 jant mı alacağım?

• 1.2 2012 essentia corsa d sahibiyim. Araçta 4 kişi iken klima açıkken bazen tekliyor. Yani 5 saniyede bir ileri atıyor. Yani koltuğa sırtım yapışık giderken koltuktan sırtım ayrılıyor tekrar yapışıyor. 2 kişi hiç sorun olmuyor, bu durumun araç normalin üstünde güç kullanmak istediğinde olduğunu diye düşünüyorum.

Yorumu olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Essentia ise 15 , active/enjoy/cosmo ise 16 orijinali oluyor.

• Red Alert kullanıcısına yanıt
    Bakımları tamsa yine de bir servise gönderin. Lpg varsa onla ilgili de olabilir benzinli model olduğu için bilmiyorum bekleyin 1 2 kullan da vardır olmadı facebooktan corsa d tr grubunu ekleyip ordan da sorabilirsiniz

• essentia yani tekene jant kapaklı olan 14" değil miydi ? benim aklımda öyle kalmış

@sharpie hocam bende i30 alıyordum 71 e çok pişmanım, araç 150 oldu..
  • 
Sayfa: önceki 20702071207220732074
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.