Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2058. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20562057205820592060
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayı çalıştırdıktan sonra km sıfırlama tuşuna 3 kere bas ve 4.de bas bekle. Bir süre sonra ekran değişicek daha sonra her bastığında farklı bir ekran gelicek. Yanlış hatırlamıyorsam 6. Ekranda gösteriyordu su sıcaklığını.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fukasaku kullanıcısına yanıt
    Bugun alicam servisten gelsin bir bakayim 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Servisteyim 105 bin bakımı yapıldı.

Arıza ışığı başıma iş çıkardı.

Egr valfi tıkanıyormuş. Parça işçilik 1150tl.

Temizletmek pek işe yaramazmış 100+kdv temizleriz dediler.

Saat geçti sonraya kaldı.

Bu valf ne iş yapar dışarıda değişim tavsiye eder misiniz?

Merhaba benim başıma geldi anlatayım.

Bir pazar günü şehir dışından gelecek arkadaşımı karşılamak için arabama bindim çalıştırdm.Motordan bir ses geldiğini farkettim.(Şık şık şık )

Az çok duruma hakim olduğum için sesin bir valve den geldiğini anladım ama motoru bilmediğim için neresinden geldiğini bir türlü bulamadım.Sonu olarak usta çağırdım.Gelen usta egr den dolayı böyle olduğunu söyledi.

Araba sanayiye gitti egr valfi söküldü geri temizlendi geri takıldı yaklaşık 10 bin km oldu şimdilik bir sorun yaşamadım.Güzelce temizletip geri takabilirsiniz.

Temizlik işlemi balata spreyi ile yapılıyor sanayide genellikle.

Bu sorunun olmasının iki sebebi var birincisi tabii ki yakıt kalitesi, ikincisi ise aracın devirlik kullanılmaması.

Benim başıma geldikten sonra arada bir (motor gerçekten ısınıp hatrı sayılır mesafe yol gittikten sonra) 2500-3000 devir arasında kullanıyorum.

DPF ve EGR için devirli kullanım çok önemli.

• onr4249 kullanıcısına yanıt
    Yakıt shelden hocam.

İşe gitmek için günlük160km yol yapıyorum.

Bir hafta arkadaşla bir hafta benim araçla gidiyoruz.

Şehir dışı 100km hız sabitleyici ile gidiyorum.

2000devire yakın oluyor sanırım. Olmazsa 2000deviri geçirteyim.

Şehir içinde biraz agresif devirli kullanıyorum ancak yeterli gelmiyor demek.

Bu arada nazar değmesin temizlik yapılmadı ama arıza ışığı bir daha yanmadı.

10gün sonra falan gidebileceğim servise bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Mart 2018; 8:39:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Yakıt shelden hocam.

İşe gitmek için günlük160km yol yapıyorum.

Bir hafta arkadaşla bir hafta benim araçla gidiyoruz.

Şehir dışı 100km hız sabitleyici ile gidiyorum.

2000devire yakın oluyor sanırım. Olmazsa 2000deviri geçirteyim.

Şehir içinde biraz agresif devirli kullanıyorum ancak yeterli gelmiyor demek.

Bu arada nazar değmesin temizlik yapılmadı ama arıza ışığı bir daha yanmadı.

10gün sonra falan gidebileceğim servise bakalım ne olacak.

Aslında yaptığınız yol oldukca yeterliymiş.Yani dpf nin temizlenmesi için gayet yeterli.

Ben arabanın vites yükselt komutlarına uyacağım diyerek hep düşük devir kullandım sonrasında da bu olay başıma geldi.Sanırım düşük devirde tam yanmayan yakıt ve yeterince ısınmayan yakıt hava karışımı kurum ve karbon birikimi oluşturuyor.Eğer araç devirli kullanılmaz ise de motor bu oluşan partikülleri atamıyor ardından da başımıza bu işler geliyor.(Belki daha konuya daha hakim birisi detaylıca anlatır.)

Sorun devam eder ise istasyon değişikliği de denenmesi gereken yöntemlerden biri olabilir.

• biuu kullanıcısına yanıt
    hocam sizinki kaç binde ?

sanırım ilk 100.000 km kadar yanmıyor sanırım aşırı devirsiz kullanmadıkça. würth egr aldım, onla ilgili tecrübelerimi paylaşacağım. baştan önlemini alırsak cebimizden daha az çıkar diye düşünüyorum.
  • Araç 105binde.

Bu yıl aracımı kapalı garaja koyuyorum. Garaj kapısını açmam çıkmam 1-2 dakika sürüyor. Garaj sıcaklığı tüm kış 17derecenin altına düşmüyor o sebeple garajdan çıkınca yazmış gibi motor tam ısınmadan sürüşe geçiyorum. O mu zarar verdi bilmem.

Alalı kaç yıl oldu daha ilk bu yaz dpf ışığı yandı. Ev taşıma telaşından çalıştır 500mt sonra stop et. Şeklinde gün içinde çok çalıştı araç bende şehirlerarası yola çıkıp devirli kullanıp söndürdüm ışığı.

Würth hakkında bilgim yok. Sonuçları merakla bekliyorum.

Bu arada shell nitro harici yakıt kullanan var mı?

• biuu kullanıcısına yanıt
    shellden şaşmıyorum ama totali de şu sıralar baya övüyorlar. gerçi shellinde hepsi aynı değil, bazı bayiler kar oranlarını yüksek tutabilmek amacıyla kükürt oranı yüksek yağlı, biodizelle karıştırıyorlarmış. o da bunlarda ister istemez tıkanma yapıyor çünkü denetim yok. 3 depoda 1 würthün dizel sistem temizleyicisini de kullanıyorum kükürtlü pislik kurumlardan eser kalmasın diye.

bir ara az yakması için devirsiz kullanıyordum da çok şükür aklım başıma tez geldi, 3 krş kar için 300 krşluk masraf çıkartıcaktım. abartmadan da olsa devirli kullanmak gerekiyor. eskiden genel 100 km ortalama 3.8 di şu an 4.5 i gösteriyor devirli kullandığım için ama baya açıldı gibi gırtlağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 2 Mart 2018; 12:14:48 >
  • Arkadaslar wurth silikon spreyi kapi fitillerine ve trim sesleri cikarmaya musait her yere sıktım şu an sadece motorun sesi geliyor ayrica cok da guzel parlatiyor. Disarda ve guneste zarar gorme potansiyeli yuksek cam önü lastikleri,sunroof fititilleri,motor kaputu fitiline de sıktım, ve ellerimle guzelce yedirdim.

Sonra benzinlige gittim 10 litrenin ustune wurth dizel temizleyici doktum sonra fullettim ve akabinde kalani da bosalttim. 30dk 2000 3000 devir de dolastim bos bos eve yeni girdim

Motor atiklesiyor kesinlikle oneririm temizleyici yakit katkisini 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 3 Mart 2018; 12:10:38 >
  • şu sıra Bp ultimate alıyorum kredi kartı kampanyasından dolayı

Daha öncelerde de aldım bp, genelde shell nitro kullanıyorum. Shell den bp ye geçtikten sonra motor sesi değişmişti bi ara. Şimdi ki bp de fark edemedim bunu. Yazın tunap için depoya dizel enjektör temizleyicisiden kullandım belki onun faydası olmuş olabilir.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    motor sesi yakıttan ziyade daha çok yağ ile alakalı sanırım. temizleyiciler önemli. bir ara 1500 devirde hafif titreme oluyordu rölantide şu an o tamamen kesilmiş durumda. tunap ı bilmiyordum o daha etkili bir şeye benziyor ama yine de yıllık değilde 3 4 depoda 1 yapılması gerekiyor.

bu arada egr spreyini de sıkıcam diyorum bir türlü nasip olmadı

bp deki kampanya nasıl, axess kullanıyorum var mı bana da güzel bir banka kampanyası hep shellde aldım bp yi bilmiyorum ama total e de sıcak bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

motor sesi yakıttan ziyade daha çok yağ ile alakalı sanırım. temizleyiciler önemli. bir ara 1500 devirde hafif titreme oluyordu rölantide şu an o tamamen kesilmiş durumda. tunap ı bilmiyordum o daha etkili bir şeye benziyor ama yine de yıllık değilde 3 4 depoda 1 yapılması gerekiyor.

bu arada egr spreyini de sıkıcam diyorum bir türlü nasip olmadı

bp deki kampanya nasıl, axess kullanıyorum var mı bana da güzel bir banka kampanyası hep shellde aldım bp yi bilmiyorum ama total e de sıcak bakıyorum.

O siralar castrol kullaniyordum suan mobildeyim fark etmedim.

Bi ara opette kullandim oda fena degil.

Maximumda 4 defa 100 tl ye 40 tl mi ne puan veriyor bp de. Bonus unda shell de var. Oda 25 30 tl sanirim.

Bp de bide hopi cok iyi oluyor bp card dan daha iyi. Hopi yi gosterince 100 tl lik yakitta 1.5 tl geliyor . Yine orada kullanilabiliyor.

Benm arac 58 bin de 7 yasinda bakalim egr ne zaman gelcek.

Tunap kullaniyoruz 3 aracada. 2 yag degisiminde 1 tunap blok temizleme. 6 ay yada sene 1 de depoya katki olarak konuluyur. Wurth denemedim ama tunap urunleride guzel

• Arkadaşlar klima konsol aydınlatması yanmıyor. Bunun sigortası var mıdır, yoksa direk ampülden diyebilir miyim? Burada kullanılan ampül nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fukasaku kullanıcısına yanıt
    ampülden hocam. t5 dipsiz ampül alacaksınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ARKADAŞLAR 2012 CORSA ALDIM ALMASINA DA NE MP3 VAR NE AUX VAR. YUHH..
    BANA Bİ YOL YORDAM GÖSTERİN KAFAYI YİCEM. BİN KAFADAN BİN CEVAP GELİO.

• Show_Me S kullanıcısına yanıt
    Hocam teybiniz fabrikasyon cd30 teypse aux ve mp3 cd okuma 2012 modelde standart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Show_Me

ARKADAŞLAR 2012 CORSA ALDIM ALMASINA DA NE MP3 VAR NE AUX VAR. YUHH..
    BANA Bİ YOL YORDAM GÖSTERİN KAFAYI YİCEM. BİN KAFADAN BİN CEVAP GELİO.

Aux, bardaklığın önünde yok mu?

• Show_Me S kullanıcısına yanıt
    vitesin önünde aux, mp3 için de cd çalar mevcut standart şekilde. Sakin olun

• Arkadaslar gecen bahsetmistim, manuel sanziman yagini degistirdim ve tek kelimeyle gecisleri harika oldu.

Motor yagini motul koydum arabanin sesi extra azaldi. Ama oncesinde wurth motor yag temizleyicide doktum ondan da olabilir.bunu ilk defa kullandim.

Fren hidrolikleri yenilendi.

Filtreler degistirildi.

Antifrizli karisimi yanlis almisim. Mobil 1 coolant almayin. Mavi renkli ve inorganikmis. Kirmizi renk organik almak gerekiyor. Ama icindekini de olctu bir sorun olmadigini soyledi

• manuel şanzıman yağı için herhangi bi özellik yazmıyor klavuzunda. Gm in tek tip manuel için olanı vardı. Şanzıman yağı ile birlikte neler değişiyor orda conta vs var diye duymuştum.

fren hidroliği olarak ne kullandınız ? castrol filan mı?

filtreleri yine bosch olarak internetten mi aldınız ?

ustaya sordum yağ + 4 filtre değişimi için 70 tl işçilik alırım dedi. Fren hidrolik değişirim ona da 30 tl alırım dedi havasını filan iyi alabilir herhalde. Bir daha ki bakıma yetkili servise gitmemeyi düşünüyorum çünkü.

• 
Sayfa: önceki 20562057205820592060
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.