Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2057. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20552056205720582059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

Kontağı çevirdiğimde sönmesi gerekiyordu ama sönmüyor.

Araç çalışınca sönüyor.

Yarın bakıma gireceğim. Umarım büyük bir sıkıntı yoktur.

Eğer aracınızda arıza varsa o sonmez sadece çalıştıktan sonra soner..Zaten amacı aracınızda bir arıza kaydı var diye uyarmasıdır. Sürekli yanarsa zaten sıkıntı var herhangi bir şey de arıza kaydı oluşturmuş olabilir. Servise gitmeden anlaşılması güçtür..
  • quote:

Araç çalışınca sönüyor.

bende de aynı durum var gecen insp2 hatası vardı fren lambasını değiştirdim insp2 yazsıı gitti ama bu kaldı. acaba boyle onemsiz bir sey mi yoksa dpf temizliği yapmıstım onla mı ilgili bilemiyorum. servise de gitmek istemiyorum. bu obd cihazından kullanan yok mu? bluetoothlu en ucuzlarından almsıtım cinden bi işe yaramamıstı. bilen kullanan yok mudur her ısıkta servise gitmek kötü. sizin ne çıkacak acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spoiler4all

quote:

Araç çalışınca sönüyor.

bende de aynı durum var gecen insp2 hatası vardı fren lambasını değiştirdim insp2 yazsıı gitti ama bu kaldı. acaba boyle onemsiz bir sey mi yoksa dpf temizliği yapmıstım onla mı ilgili bilemiyorum. servise de gitmek istemiyorum. bu obd cihazından kullanan yok mu? bluetoothlu en ucuzlarından almsıtım cinden bi işe yaramamıstı. bilen kullanan yok mudur her ısıkta servise gitmek kötü. sizin ne çıkacak acaba...

bir tane 50 tl e opcom alıp bence kendiniz bakın böyle basit arızalara zaten parasını çıkarıyor..

• kirmizipelerin K kullanıcısına yanıt
    Hocam periyodik bakim ayri ariza ayri.periyodik bakimda sizin arac benzinli oldugu icin hava,polen,yag filtreleri degisecek ve ustune yag koyulacak o kadar 😊

Farkli seyler varsa caninizi sikan o zaman servise goturun tabii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, corsa b , fan müşürü fanı kaç derecede açıyor, benim 105 derece de açıyor, bana fazla gibi geldi, hava biraz sıcak olsa şehir içinde 98-105 arası gidip geliyor, sanki 95 te veya 92 deki birinci kademe çalışmıyor gibi mi acaba, arabada olan da Orjinal mi şüpheli baktığım için, sorayım dedim

Araba yakın zamanda conta yakmıştı, insan tedirgin oluyor, neyse bu hâdiseden sonra yakıt da arttı, neden acaba, biraz benzinde kullan ecu ayar yapsın falan diye yazılar vardı, aslı var mıdır

• 2004 Corsa C 1.3 CDTI ile aranıza katıldım. mob411 hocama yardımları için çok teşekkürler.

• Corsa D 2012 model 1.4 otomatik ile ben de 3 hafta önce aranıza katıldım. Şanzıman yağı değiştiren var mı daha önce? Araç şuan 80 bin km de. Kimi değiştir kimi değiştirme diyor kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelimmDD -- 28 Şubat 2018; 14:15:31 >
  • salihd46 kullanıcısına yanıt
    hocam 105 yüksek bir değer. termostatı, devir daim parçalarını bir kontrol ettirin, radyatör hortumlarına vs bakın ve radyatör temizleyici kullandıktan sonra mobil 1 coolant antifrizli su kullanın.

fana gelince, içindeki muadil bir ürün olabilir eğer araç önden darbe aldı ise. alttan üsten bir bakın gm işareti var mı yok mu ya da farklı bir markaya ait bilgi vs var mı diye. normalinde 90 95 gibi çalışması lazım sizinde belirtmiş olduğunuz gibi.

yaz gelmeden sorunu çözün derim, zira bu yaz baya sıcak geçecek gibi.
  • CnnRose kullanıcısına yanıt
    hoşgeldiniz kazasız belasız nice km lere :)
  • Çok teşekkürler. 148xxx’de araç bu arada :)

• hoşgeldiniz, kazasız belasız sürüşler

@SLOWDIVE hocam benim bildiğim otomatik şanzıman araçlarda 4 sene veya 60 bin km de bir değişiyor şanzuman yağı. Manuel vitesli araçlarda değişmiyor deniliyor. Ancak yine de başka otomatik kullanıcılarına kullanım klavuzuna ve yetkili servise danışmak lazım. Kullananlar cevap yazarlar
  • 1 haftadır yeni arabamı zevkle kullanıyorum. Her sürdüğümde daha keyif alıyorum iyiki almışım diyorum inşallah bundan sonrada böyle zevkle binerim, herkes biner.

arabayı ilk çalıştırırken göstergede airbag işaretinin üzerinde çarpı işareti çıkıyor. Acaba airbagler devre dışı mı? Kapı kilidinin yanındaki tuşa bastığımda bir tepki alamıyorum normal midir?
  • CnnRose kullanıcısına yanıt
    1.3 cdti için rodaj (yani motorun alışma dönemi) dönemi bile sayılabilir

ağır ve periyodik bakımlarını ihmal etmezseniz 1.000.000 a kadar yolu var :)
  • natulus N kullanıcısına yanıt
    Servisteyim 105 bin bakımı yapıldı.

Arıza ışığı başıma iş çıkardı.

Egr valfi tıkanıyormuş. Parça işçilik 1150tl.

Temizletmek pek işe yaramazmış 100+kdv temizleriz dediler.

Saat geçti sonraya kaldı.

Bu valf ne iş yapar dışarıda değişim tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 28 Şubat 2018; 19:13:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

hocam 105 yüksek bir değer. termostatı, devir daim parçalarını bir kontrol ettirin, radyatör hortumlarına vs bakın ve radyatör temizleyici kullandıktan sonra mobil 1 coolant antifrizli su kullanın.

fana gelince, içindeki muadil bir ürün olabilir eğer araç önden darbe aldı ise. alttan üsten bir bakın gm işareti var mı yok mu ya da farklı bir markaya ait bilgi vs var mı diye. normalinde 90 95 gibi çalışması lazım sizinde belirtmiş olduğunuz gibi.

yaz gelmeden sorunu çözün derim, zira bu yaz baya sıcak geçecek gibi.

Bende dün dikkat etmiştim buna . Gizli menüyü açıp takip ettiğimde 107'de fan açtığını 100'de filanda kapattığını gördüm.
  • quote:

Servisteyim 105 bin bakımı yapıldı.

Arıza ışığı başıma iş çıkardı.

Egr valfi tıkanıyormuş. Parça işçilik 1150tl.

Temizletmek pek işe yaramazmış 100+kdv temizleriz dediler.

Saat geçti sonraya kaldı.

Bu valf ne iş yapar dışarıda değişim tavsiye eder misiniz?

araba ustunde ingiliz anahtarı olan işret sizde arabyı calıstırmazken yanıyordu değil mi . yani motor calısınca sonuyordu?
  • benim de arıza ışığı yanarken çekişten düşme yoksa kızdırma bujisi demişlerdi. Çekişten düşme oluyor mu egr valfi tıkandığında ?

egr iptali yapıyorlardı aslında ama bilmiyorum bazıları temizletiyor bazısı değiştiriyor işin doğrusu nedir ileride bizimde başımıza gelir kesin ona göre hazırlıklı olalım

parça fiyatı pahalı.

edit: https://www.youtube.com/watch?v=F2KRSAp8qsc 4:36 ya dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 28 Şubat 2018; 23:7:14 >
  • Fukasaku kullanıcısına yanıt
    Opel in motorları sıcağı seviyor o zaman

Fan sesi hiç duymadım acaba bozuk mu bendeki supheye dustum. motor ısısına nasıl bakıyoruz

• mob411 kullanıcısına yanıt
    @spoiler

Araç üstü anahtar işareti evet.

Çekişten düşme sarsıntı vb olmadı hiç.

Arada bir carbon clean yapsak iyimiş mi acaba?

Bana para tuzağı geliyor bunlar da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesajı editlemiştim ama sayfa değşimiş :) , youtube da video buldum baya detaylı anlatmış 4:36 dan sonra da temizlenebilir olduğunu söylemiş
    https://www.youtube.com/watch?v=F2KRSAp8qsc

carbon clean e gerek var mı bilmiyorum açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 28 Şubat 2018; 23:9:42 >
  • 
Sayfa: önceki 20552056205720582059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.