Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2034. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20322033203420352036
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim kazada exper hemen gelmişti. Ben değişen olmasın diye tamponları tamir ettirin dedim. o şekilde karar verimişti experde sanırım. Önce tamir olmuyorsa değişim gibi bir şey hatırlıyorum.

sizin orada olmanız bilemiyorum bir şey değiştirir mi? ben hasarlı aracımı çalışan arkadaşa teslim ederken söylemiştim değişmesin diye. Keşke değişseymiş sonuçta tamir boyayada bir işçilik ücret vs yazıyorlar.

bende mesela ön tamponda siyah plastik ızgaralar değişti ama simetrik durmuyor o kısım far köşelerinde tamponun olduğu kısımlar düzeltmeye çalışmışlar ama benim gözüme takılıyor. Zaten boyasını da tutturamamışlar bi ton koyu duruyor.

fiyat olarak tahmini bir şeyler söyüyorlar genelde ama bilemiyorum. Mesela far kırılmamıştı benim ama tırnağı kırılmış sökülünce ortaya çıkınca farı değişmişlerdi.
  • Selam arkadaslar bir sorum olacak.opel corsa 1.2 2013 model aracım var. Motor ışıgım yanmaya başladı sanayiye götürdüm bilgisayara bağladılar Sistem 1 fakir hatası verdi.aracımda lpg yok benzinli.enjektörlerde tıkanma yok bobinlerde sorun olabilir dediler denemem icin yeni bobin taktılar ilk etapta motor ısığı yanmadı ama 10 15 km kullandiktan sonra tekrar yanmaya basladi.bu tip bir arızayla daha önceden karşılaşan varsa sorun ne olabilir bilginiz varmı?tskler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masmawi -- 9 Haziran 2017; 7:45:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    toplam işlemleriniz kaç gün sürmüştü? ben 6sında bıraktım, arabaya hala birsey yapılmamıs. bagaj da tampon da önce tamirine karar verildi diyor. yine de eksperden onay bekliyoruz diyor. Allahtan en merkezi servise gittim. merkezden kameryla ekspertiz yapılıyor diyor ama bence hala yapmadılar. geri alıp sanayideki eski aracımı boyayan ustaya götürsem mi? 1 haftad halletmişti o 2 kapı 2 çamurluğu hem de çok güzel yapmıştı. sırf bunun renginden korktugumdan yetkiliye gittim ama dediğinize göre onlarda tutturamıyor demek ki bu guacamole rengini... neyse cana gelmesin diyip bekleyeceğiz artık keyiflerini...
  • 8-10 gün sürmüştü diye hatırlıyorum. İlk aldığımda 250 tl ye de cila filanda yapıldı serviste kampanyadan dolayı o zamanlar belli olmuyordu sonradan nasılsa tampon renkleri koyulaştı. Rengi bir tek opak normal beyazda tutturuyorlar maalesef , onda da iyi çalışmaları lazım. Tamir boyası olarak geçtiği için bence asıl renk kodunu göndermiyorlar yada işte bi şekilde tutmuyor.

bence gerek yok serviste halletirin, söyleyin acelem yok diye, birde böyle durumlarda kasko dan ikame araç veriyolar onu bi görüşün bana teklif etmişlerdi ama sizde karşı taraf ödediği için durum farklı olabilir
  • Kolay gelsin arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Corsa serilerinden hangisinin altı en yüksek bilhassa karter bir malumatınız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfcasting -- 12 Haziran 2017; 2:6:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Kolay gelsin arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Corsa serilerinden hangisinin altı en yüksek bilhassa karter bir malumatınız var mı?

Bildiğim kadarıyla Corsa D serisi yüksek benim araç 2012 model üzerinde 195/55/16 orijinal lastik var gayet iyi. Corsa E'lerde lastik 15 Janta düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masmawi

Selam arkadaslar bir sorum olacak.opel corsa 1.2 2013 model aracım var. Motor ışıgım yanmaya başladı sanayiye götürdüm bilgisayara bağladılar Sistem 1 fakir hatası verdi.aracımda lpg yok benzinli.enjektörlerde tıkanma yok bobinlerde sorun olabilir dediler denemem icin yeni bobin taktılar ilk etapta motor ısığı yanmadı ama 10 15 km kullandiktan sonra tekrar yanmaya basladi.bu tip bir arızayla daha önceden karşılaşan varsa sorun ne olabilir bilginiz varmı?tskler.

Verdiğiniz arıza koduyla bir şey anlayamayız asıl gerçek kodu gerekiyor DTC olarak geçer..Opel servisine gidip tech2 e bağlatınız.sonra tam kod numarasını söyleyiniz
  • Araba düz yolda giderken(ayağım gazda değil) gaza basınca araba sallıyor, sendeliyor. Gaza çok hafif basarsam bu durum olmuyor.

Bu durum normal mi?

• Arkadaşlar selam bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1. Aracım da yavaş 1. Vites de giderken gazdan çekip tekrar gaz verirken kaput altından tık tık diye ses geliyor. Sebebi ne olabilir?

2. 40.000 km bakımı geldi, en son 10 bin km önce filtreler ve yağı değiştirdim. Şimdi neleri değiştirmek lazım? İnternetten alabileceğim link önerebilir misiniz?

Aracım:

2013 model 1.3 cdti (A13DTC)

• Varta aku bu sefer üzdü. 2015 ocakta alındı. Garanti süresini 5 ay filan geçti. Üstünde asit akıntısı olmuş. Servisteki arkadaş değişmesi gerek dedi ama marşta sıkıntı yok. Bazen zor alır gibi oluyordu demekki bundanmış. Yeni akıntı yaptı. Çözüm değişmek mi gerçekten ? Akü durumu iyi yani boş değil en azından ama, bu halde sorun cikartir mi ?
     'Corsa' Genel

edit: asit kaportaya akıp zarar vermez inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 14 Haziran 2017; 19:38:55 >

• bu katkıyı dizel için yetkili serviste önerdiler kullanan var mı ? önerenler ?

depoya boşaltıp depoyu fulluyormuşuz öyle kullanıyormuş 55 tl dediler enjektörleri temizler kuru atar iyi gelir dediler ne dersiniz etkisi olur mu?

birde bunun motora katılıp yağ değişmeden önce motor içi temizlik ürünü var. Atıp 10 dk rolantide bekletip yağ değişimi yapılıyor.

edit: ayrıca insignia nın silecek fiskiyeleri yağmur damlası gibi su atıyormuş vectra ya da takanlar varmış, sanırım corsa'ya da uyuyor deneyen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 3 Şubat 2018; 17:32:40 >
  • merhabalar corsa kullanıcıları, bir arkadaşım arabasını satıyor 2009 model 1.2 corsa essentia
    50 bin km de kaza boya değişen yok arabada, fiyat olarak 30 bin tl dedi daha pazarlık yapmadık sizce nasıldır fiyat olarak alınırmı alınmazmı bilgilendirirseniz sevinirim.
  • FX1 F kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler arkadaşım, gecikme için kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natulus

quote:

Selam arkadaslar bir sorum olacak.opel corsa 1.2 2013 model aracım var. Motor ışıgım yanmaya başladı sanayiye götürdüm bilgisayara bağladılar Sistem 1 fakir hatası verdi.aracımda lpg yok benzinli.enjektörlerde tıkanma yok bobinlerde sorun olabilir dediler denemem icin yeni bobin taktılar ilk etapta motor ısığı yanmadı ama 10 15 km kullandiktan sonra tekrar yanmaya basladi.bu tip bir arızayla daha önceden karşılaşan varsa sorun ne olabilir bilginiz varmı?tskler.

Verdiğiniz arıza koduyla bir şey anlayamayız asıl gerçek kodu gerekiyor DTC olarak geçer..Opel servisine gidip tech2 e bağlatınız.sonra tam kod numarasını söyleyiniz

P0171 arıza kodu.sistem bir fakir hatası.oksijen sensörünün bir tanesi degistirildi.enjeltörde tikanma yok dendi.yeni buji takıp denendi.ama 10 15 km den sonra tekrar ayni hatayi veriyor.şimdide 2. Oksijen sensörunu (egsozun orda olan) değistirelim dediler.para gene bosa gitcek diye degistirtmedim.yalniz soyle bir sorun var depo havalandirma valfinden çıt çıt ses geliyor.bundan dolayı olurmu dedim sanmiyorum dedi usta.sizin bir fikriniz varmı baska.

• Arkadaşlar aracım 2012 model sağ ön kısa far ampülü patlamış, sanayi de özel opel servisine gösterdim ampul tuzla buz olmuş değiştirdiler hava filtresi falan çıkartılıyor öyle takılıyor toplamda 20 TL verdim neden böyle parçalanmış olabilir ki kısa devre falan mı yaptı acaba ?

Birde farın içinde parçalanan cam parçalarını gördüm bunu nasıl çıkartabiliriz? Aslında farı takmadan elektirikli süpürge olacaktı takmadan çektirirdim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 29 Haziran 2017; 10:12:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masmawi83

quote:

Orijinalden alıntı: natulus

quote:

P0171 arıza kodu.sistem bir fakir hatası.oksijen sensörünün bir tanesi degistirildi.enjeltörde tikanma yok dendi.yeni buji takıp denendi.ama 10 15 km den sonra tekrar ayni hatayi veriyor.şimdide 2. Oksijen sensörunu (egsozun orda olan) değistirelim dediler.para gene bosa gitcek diye degistirtmedim.yalniz soyle bir sorun var depo havalandirma valfinden çıt çıt ses geliyor.bundan dolayı olurmu dedim sanmiyorum dedi usta.sizin bir fikriniz varmı baska.
    http://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-d/j__engine_and_engine_aggregates/fuel_injection_systems/gmpt-e83/technical_service_bulletins/noise_vibration_rattle/engine_a12/14xel/r/t_cylinder_head_cover_whistling_noise_from_engine/

şunu bir deneyin..

Bir kişi de MAP sensorunu değiştirerek çözmüş bu da olabilir belki..http://www.bba-reman.com/forums/Topic147317.aspx?PageIndex=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natulus -- 30 Haziran 2017; 14:32:41 >

• Gizli menülerden motor sıcaklığı göstergesini açıp takip eden var mı. Sizlerde kaç gösteriyor motor sıcaklığı. Bu aralar sıcaktan mı nedir sanki fan fazla çalışıyor arabada.

• epey sıcak klima filan kullanılmadan çıkılmıyor dışarıya
  • EXPOXL E kullanıcısına yanıt
    Bende 2012 1.4 otomatik LPG'li vardı 1 ay önce sattım. Motor çok sıcak çalışıyordu kışları en düşük 100-106 arası yazları ise 102-109 arası gösteriyordu, çoğu zaman fan en son kademede çalışıyor ve motor çok sıcak oluyordu. Sürekli olarak bi yerlerden su kaçırıyordu hortumların biyerini yaptırıyorum başka biyerinden kaçırmaya başlıyor. Benim araçtamı sıkıntı vardı bilmiyorum kime sorsam bu arabalar sıcağı sever normal diyorlardı ama ben çok şikayetçiydim.
  • fatu38 F kullanıcısına yanıt
    Sorun sadece sizde değil. Devir daim pompası sorunu falan bende uğraşıyorum. Astralardada aynı sorun var. Soğutma sistemi sıkıntılı ve sürekli bakım istiyor

Benim motorda söylediğiniz değerlerde çalışıyor.

• 
Sayfa: önceki 20322033203420352036
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.