Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2035. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20332034203520362037
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim akü de yine akıntı oldu. Önceki kadar çok akmadı ama yinede biraz ıslattmış neyseki kaportaya denk gelmedi. 2.kez akıttı , tatile çıkıyorum araba yatacak 10 gün bir şey olur mu durduğu yerde ? yada geldikten sonra marş basarken patlama filan yapmasın ?

edit: tekrar götürüp ölçtürdüm sorun yok denildi. Kutup başları söküp bırakacağım. Teyp kod istemez diye biliyorum eğer isterse yetkili servistende ücretsiz alınabiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 18 Temmuz 2017; 17:13:57 >
  • bugün fark ettim ki sağ fren disk ısınmıştı, sol fren disk ısınmadı. Sağ taraf balatası daha fazla azalmış sol tarafa göre. Sağ taraftaki balata frene basmadan da sürtüyor diske. Balatalar yeni fakat neden sağ taraf daha fazla ısınmış ?

herhangi bir ayar mı yapılması gerekiyor ? Yada hortum fren merkezi fren hidroliği ne mi bakılmalı ? Fren hidroliği değişim zamanı geldi 2 sene oldu ama hava mı kaldı ki sistemde ?
  • ARkadaşlar toprido maun tarzı metaryaller var kaplama yapan var mı piano black yapmak istiyorum acaba nasıl olur

örnekhttp://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/opel-corsa-d-2006-sonrasi-torpido-kaplamasi-14-parca-maun-188297381?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*{type}*188297381*pla-79002696447&gclid=EAIaIQobChMIqOD2v9-a1QIVRowZCh2czANfEAQYASABEgJnM_D_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

• Arkadaşlar servise opel corsa d icin pantizot sorduk 600 tl istediler tanıdık marangoz 10 tl kumaş 15 tl toplamda 25 tl ile büyük başarı sağladığımı söylemek istiyorum Yapacak olan arkadaşlara ilham olabilir

'Corsa' Genel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba 2 aydır opel corsa sahibiyim 2014 1.4t 100hp otomatik modeli. Lpg taktırmayı düşünüyorum tavsiye edeceğiniz marka var mı? Ayrıca sıralı ve yağlı sistem arasında ne fark var?

• 2012 astra klasik kullanıyorum, araç serviste olduğundan ikame araç olarak 2014 corsa verdiler ve araçla ilgili kişisel görüşüm...aracın içi ferah, aynalar küçük ve açısız, motor güçsüz habire bağırıyor...tabi aracı astra ile kıyas etmedim...ilk aracım 2006 colt ile kıyasladım...netekim, corsadan aldığım keyif ve performans (!) coltun topuğuna gelemez...nokta
  • quote:

Orijinalden alıntı: pwrock

Arkadaşlar servise opel corsa d icin pantizot sorduk 600 tl istediler tanıdık marangoz 10 tl kumaş 15 tl toplamda 25 tl ile büyük başarı sağladığımı söylemek istiyorum Yapacak olan arkadaşlara ilham olabilir

'Corsa' Genel

Pandizot uygundur servise sordunuz mu 250 300 olmasi lazim diye hatirliyorum

• mob411 kullanıcısına yanıt
    evet 660 tl istediler ayrıca 25 tl mal ettiğim bir ürün oldu kaldı ki 250 300 tl de ucuz değil yani
  • Tekrardan merhaba aracım lpgde egzozun tam üstündeki bagajın sol tarafına sadece aşırı ısınma yapıyor bu durumla karşılaşan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: pwrock

Arkadaşlar servise opel corsa d icin pantizot sorduk 600 tl istediler tanıdık marangoz 10 tl kumaş 15 tl toplamda 25 tl ile büyük başarı sağladığımı söylemek istiyorum Yapacak olan arkadaşlara ilham olabilir

'Corsa' Genel

arabanızda nasıl durdu ?

• Arkadaslar selamlar,
    Hicbirsey yok denilerek baktıgım i20 vs bircok arac kazalı cıkınca tercih listemdeki 3. sırdaki aracı aldım ama iyi mi ettim kotu mu ettim goruslerinize ihtiyacım var.

ilk aracım olacak fazla da anlayan biri degilim ama yanımda goturdugum kişilerin onayı ve eksperinde cok olumlu raporuyla icime sinerek aldım ama dedigim gibi iyi mi ettim acaba..

2016 Corsa Design benzinli 1.4 otomatik 33.000 km.de. boya degisen vuruk çizik vs hiçbirsey yok. 53k'ya anlastık kaporayı verdim, ptesi almaya gidecegim.

Yorumlarınız nedir?
  • temiz i20 bulabilseymişsiniz iyiymiş yeni i20 tasarımı daha güzel şahsen, hyundai servisi daha iyi ancak otomatik benzinlisi arkadaşıma ikame araç olarak verdiler performansı yok yakıtı çok diyor.

sonuçta i20 de corsa da b segmenti araçlar yani aynı sayılır, hatasız bir araç bulmuşsunuz ve temiz bu daha önemli , design donanım nasıl bilmiyorum ama genelde Corsaların sıkıntısı diğer araçlara göre donanım çok düşük maalesef. fiyatı ve yakıtı hakkında bilgim yok maalesef, bilenler yardımcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

temiz i20 bulabilseymişsiniz iyiymiş yeni i20 tasarımı daha güzel şahsen, hyundai servisi daha iyi ancak otomatik benzinlisi arkadaşıma ikame araç olarak verdiler performansı yok yakıtı çok diyor.

sonuçta i20 de corsa da b segmenti araçlar yani aynı sayılır, hatasız bir araç bulmuşsunuz ve temiz bu daha önemli , design donanım nasıl bilmiyorum ama genelde Corsaların sıkıntısı diğer araçlara göre donanım çok düşük maalesef. fiyatı ve yakıtı hakkında bilgim yok maalesef, bilenler yardımcı olur

sagolasın
  • 2012 corsa d 1.3 aracımı servise bakıma getirdim.

5 yaşını doldurmuş Dizel araçlara 499tl
    Benzili araçlara 399tl imiş.

Fiyat çok da uygun değil ama bilgilerinize.

Benim ön balatalar bitmiş, 380 tl dedi.

Kalsın ben dışarıda değiştireyim dedim.

Ön balata için tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ön balatanızı serviste değiştirmenizi tavsiye ederim. Yaş indirimi ile 270 tl fiyat aldım ben benim araçta 2011 çok bir yıl farkı yok sizinki de 2012. Fren performansında ciddi anlamda fark oluyor orjinal ile yan sanayi arasında. 380 inmemiş fiyatı ciddi bir zam yemedi ise. Bundan sonra asla sanayide değiştirmem balataları ve diskleri, parçacılar da üçkağıtçı.

bana da 5 yaşını dolduran opellere 349 tl den başlayan fiyatlarla diye geldi. Fiyatlar iyi de kullandıkları Gm yağ sevmiyorum. Yağı kendim götürsem yine yağın parasını alırız dediler. Mobil 0w-40 esp koyduracağım bakalım bu sefer ona niyetliyim .

birde mazot filtresi bu fiyata dahil değil sanırım .

balata olarak Gm made in india ve delphi kullandım memnun kalmadım. Delphi gene bir derece daha iyi duruyor. Benim disklerde gidik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 26 Ağustos 2017; 14:58:19 >
  • Ben daha önce mobil esp 0w 40 götürdüm servise. Kampanya zamanı değildi ama yağ parası almadılar.

Bu arada bu fiyata mazot filtresi dahil.

Üzerinde ki balatalarda sanayi işi gm balata. Bir sıkıntı yaşatmadı bana.

Bana indirimli fiyatı 380 dedi.

Gittim liste fiyatını sordum 470dedi. İndirim falan 360 olsun dedi.

Bizi resmen sanayiye sevk ediyorsunuz dedim.

Sonra 2. Kalite filo araçlarına taktığınız urun de var ondan bahsetmedim dedi. Elimde 2 takım kaldı. Yine gm fabrikasının ürünü imiş. Şehir içinde ses yapar başka bir eksiği yok dedi.

Yine kodu 93169174 kodlu. Kavga dövüş 170e indi onu. Servis kalabalık yıkama yapmayalım 150 olsun dedi. Balata değişim işçiliği 90tl imiş ondan da indirim yaptı da 150 ye geldi.

Değişecek bekliyorum.

'Corsa' Genel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 26 Ağustos 2017; 16:7:51 >

• hayırlı olsun o zaman

ses olayı çok kötü, katlanmak zor.. Delphilerde frene basmadığım halde giderken bile ötüyor ıslık çalıyor. Sağ taraf fazla sıkıyor birde oranın balatası sol a göre daha azalmış. Balataları yeni taktım ama biran önce bitirmek için sık fren kullanıyorum bitince disk fren komple değişim yapacağım. Ne araba duruyor, ne sesi bitmiyor, olur olmaz yerde abs devreye giriyor. Balata yüzünden duramayıp inşallah birine vurmam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

ön balatanızı serviste değiştirmenizi tavsiye ederim. Yaş indirimi ile 270 tl fiyat aldım ben benim araçta 2011 çok bir yıl farkı yok sizinki de 2012. Fren performansında ciddi anlamda fark oluyor orjinal ile yan sanayi arasında. 380 inmemiş fiyatı ciddi bir zam yemedi ise. Bundan sonra asla sanayide değiştirmem balataları ve diskleri, parçacılar da üçkağıtçı.

bana da 5 yaşını dolduran opellere 349 tl den başlayan fiyatlarla diye geldi. Fiyatlar iyi de kullandıkları Gm yağ sevmiyorum. Yağı kendim götürsem yine yağın parasını alırız dediler. Mobil 0w-40 esp koyduracağım bakalım bu sefer ona niyetliyim .

birde mazot filtresi bu fiyata dahil değil sanırım .

balata olarak Gm made in india ve delphi kullandım memnun kalmadım. Delphi gene bir derece daha iyi duruyor. Benim disklerde gidik.

Frenler için size çok fiyat söylemişler , bende daha 15 gün önce değiştirdim serviste ve işçilik dahil 155 TL verdim ön balatalar için. Yağ olarakta Shell koydu servis.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

2012 corsa d 1.3 aracımı servise bakıma getirdim.

5 yaşını doldurmuş Dizel araçlara 499tl
    Benzili araçlara 399tl imiş.

Fiyat çok da uygun değil ama bilgilerinize.

Benim ön balatalar bitmiş, 380 tl dedi.

Kalsın ben dışarıda değiştireyim dedim.

Ön balata için tavsiyeniz var mı?

Arkadaşım bende yetkili serviste değiştirdim yeni ön balataları bana 155 TL'ye geldi işçilik dahil , indirim sonrası.
  • yer neresi ? hangi yetkili servis ? kampanya filan mı yaptılar acaba ?

o fiyata mümkün değil , ankara da iki yetkili servis aradım aynı fiyatı aldım her ay da aradım fiyat aldım kampanya olur diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 27 Ağustos 2017; 0:12:37 >
  • 
Sayfa: önceki 20332034203520362037
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.