Şimdi Ara

'Corsa' Donanım, opsiyon ve aksesuarlar (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
5
Favori
103.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Anladım hocam :) Kayseri'de de yok mu,sanki o daha yakındı gibi aklımda kalmış.

kayseriye ciddi yatırım yapıldı cumhurbaşkanı kayserilidir diye belki de.
    ancak dağın yapısı gereği kar tutmuyor. bursalı veya bolulu bir başbakan, cumhurbaşkanı lazım. veya karslı! karslı imkansız gibi ama diğer illerden lazım. şahsi görüşüm kayseri hem dağ hem insan olarak kayak merkezini kaldıramıyor

• Doğrudur,merakım olmadığı için Isparta'dakinin halinden bile haberim yok.
    Hüyük yolu yarılıyor derken onu anlamadım,hepi topu 30-40 km kısaltıyor gibi biliyorum ama ?
  • yarılıyor derken psikolojik olarak
  • Anlaşıldı
  • Bu sabah hanımı işe bıraktıktan sonra işyerinin otoparkından çıkardan %40 eğimli bir rampa var. Birinci vitese taktım, gazdan ayağıma çektim ne stop etme ne de yavaşlama oldu rampayı çıktı :) yarı hill holder var :)
  • Bugün insignia washerjetsleri monte ettirdim. Eve gelene kadar cam suyu bitti Faydalı olduğu kadar eğlenceliymiş de
  • Güle güle kullan
  • Ben de bu geçen cuma monte ettirdim.
    Avantajları:
    Her yere dağılıyor su güzel hatta su fıskiyesi gibi toz şeklinde dağılıyor rüzgarsız bir havada..
    Dezavantjları:
    Sabit dururken yukarıdan sular geliyor tekrar silmeniz gerekiyor tepedeki su damlalarını ancak bu sefer de orta cam bölgesi kuru olduğu için tekrar silecekleri çalıştırdığımızda camı çizme olasılığı var..
    Hızlı giderken silecekleri çalıştırdığınızda pek bir faydası yok..sadece ön tarafa düşüyor.
    Bu kadar yine de güzel
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

far yükseklik ayarı için 2 adet pinin yer değiştirmesi gerekiyor. mercek hem kısa hem uzunu veriyor aynı zamanda halojen uzun ampulü de var

hocam far buldum çiftine 1260 tl diyor kdv dahil..nasıl fiyat sizce..?

iyi fiyat servis tanesine o fiyatı ister

hocam bişey sormak istiyorum..ben bu valeo farları alıcam...bu kısa hüzmelerde h7 ampul kullanıyormuş.. peki buna nasıl bi xenon yapılıyor..? yani ben h7 xenon kiti takınca sonrasında farklı ne yapmam gerekiyor..? biraz açıklayabilirmisiniz size zahmet... birde muayne zamanı gelince farları tekrar sökmem gerekiyor mu..?

• quote:

quote:

quote:

quote:

far yükseklik ayarı için 2 adet pinin yer değiştirmesi gerekiyor. mercek hem kısa hem uzunu veriyor aynı zamanda halojen uzun ampulü de var

hocam bişey sormak istiyorum..ben bu valeo farları alıcam...bu kısa hüzmelerde h7 ampul kullanıyormuş.. peki buna nasıl bi xenon yapılıyor..? yani ben h7 xenon kiti takınca sonrasında farklı ne yapmam gerekiyor..? biraz açıklayabilirmisiniz size zahmet... birde muayne zamanı gelince farları tekrar sökmem gerekiyor mu..?

h7xenon kit takman yeterli. muayneye girerken xenon kiti sökmen ve normal halojen ampul takman yeterli.
    fara elektrik getiren sokette de yükseklik ayarı ile alakalı soketleri değiştirmen gerekiyor. servis olayı anlarsa 5 dakika sürmez. tis erişimi sağlayabilirsem hangi iki soket olduğunu söylerim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

h7xenon kit takman yeterli. muayneye girerken xenon kiti sökmen ve normal halojen ampul takman yeterli.
    fara elektrik getiren sokette de yükseklik ayarı ile alakalı soketleri değiştirmen gerekiyor. servis olayı anlarsa 5 dakika sürmez. tis erişimi sağlayabilirsem hangi iki soket olduğunu söylerim

teşekkürler..ben montajı kendim yapacagım...anladıgım kadarıyla ben montaj esnasında sadece far ayarı ile ilgili soket kısmında bir degişiklik yapacagım...diger bi xenon özelligi direk çalışacak anladıgım kadarıyla...bu farda viraj ışıgı da var sanırım..siz bunun baglantılarını nasıl yaptırdınız..? afl sistemi tamamen kurdunuz mu yoksa benim gibi sadece mercek far kısmı ilemi yetindiniz..?

• quote:

bu farda viraj ışıgı da var sanırım..
    siz bunun baglantılarını nasıl yaptırdınız..?
    afl sistemi tamamen kurdunuz mu yoksa benim gibi sadece mercek far kısmı ilemi yetindiniz..?

AFL'nin çalışması için kontrol ünitesini (beyin) taktırmak gerekir.
    Ama o da yetmez, araçtaki direksiyon sistemi de bunu destekliyor olmalı.

Emir'in aracı fabrika çıkışlı ESP'li olduğu için direksiyon sistemi de AFL'yi destekleyen cinstendi.
    Bu sayede sadece kontrol ünitesini ekleyip gerekli kablolama işlerini yaptırarak sistemi komple çalışır hale getirdi.
  • anladım..ben afl den vazgeçtim zaten..fakat aracıma xenon far takacagım bunun içinde orjınal mercekli far istiyorum,valeo buldum alacagım allah izin verirse ...benim aslında sormak istedigim şimdi bu farlara ben xenon takınca bu bi xenon olacak,peki mercek farın yanındaki h1 ampulüde ben uzun hüzmeli farla berabermi kullanacagım yoksa onu iptalmi edecegim...yada viraj aydınlatması yapsam modül ile onları nasıl olur...?
  • quote:

anladım..ben afl den vazgeçtim zaten..fakat aracıma xenon far takacagım bunun içinde orjınal mercekli far istiyorum,valeo buldum alacagım allah izin verirse ...benim aslında sormak istedigim şimdi bu farlara ben xenon takınca bu bi xenon olacak,peki mercek farın yanındaki h1 ampulüde ben uzun hüzmeli farla berabermi kullanacagım yoksa onu iptalmi edecegim...yada viraj aydınlatması yapsam modül ile onları nasıl olur...?

eğer köşe lambasından bahsediyorsan zaten aracında ona elektrik veren bir tertibat olmayacak. bu ampul makyajlı kasada h1 ancak makyajsız kasada nedir bilmiyorum. valeo farın güzelliği tüm ampulleri içinde gleiyor. opelden alırsan birde ampulleri alman gerekli.
    bu köşe lambası o kadar şiddetli bir ışık veriyorki belli bir açıdan bakanlar için afl fonksiyonu dışında kullanmamanı tavsiye ederim. karşıdan gelen yanından geçen araçlar ciddi ciddi sana sövebilirler. nasıl bir modülle viraj aydınlatması yaparsın bilmiyorum. belki sinyal lambasına bağlanabilir ancak sinyal gibi sık ve kesik kesik yanıp sönme anlamsız bir aydınlatmaya neden olur. o ampul birden bire yanıp sönerken yavaş sönmekte orijinal aflde

• quote:

quote:

anladım..ben afl den vazgeçtim zaten..fakat aracıma xenon far takacagım bunun içinde orjınal mercekli far istiyorum,valeo buldum alacagım allah izin verirse ...benim aslında sormak istedigim şimdi bu farlara ben xenon takınca bu bi xenon olacak,peki mercek farın yanındaki h1 ampulüde ben uzun hüzmeli farla berabermi kullanacagım yoksa onu iptalmi edecegim...yada viraj aydınlatması yapsam modül ile onları nasıl olur...?

eğer köşe lambasından bahsediyorsan zaten aracında ona elektrik veren bir tertibat olmayacak. bu ampul makyajlı kasada h1 ancak makyajsız kasada nedir bilmiyorum. valeo farın güzelliği tüm ampulleri içinde gleiyor. opelden alırsan birde ampulleri alman gerekli.
    bu köşe lambası o kadar şiddetli bir ışık veriyorki belli bir açıdan bakanlar için afl fonksiyonu dışında kullanmamanı tavsiye ederim. karşıdan gelen yanından geçen araçlar ciddi ciddi sana sövebilirler. nasıl bir modülle viraj aydınlatması yaparsın bilmiyorum. belki sinyal lambasına bağlanabilir ancak sinyal gibi sık ve kesik kesik yanıp sönme anlamsız bir aydınlatmaya neden olur. o ampul birden bire yanıp sönerken yavaş sönmekte orijinal aflde

ben şimdi bir modül yaptırcam ..bu kısaca şöyle çalışacak; saga veya sola dönüşler için sinyal verdiginizde viraj lambaları kısıkdan artarak yanmaya başlayacak sabit şekilde,,dönüşünüzü tamamladıgınızda ise yine kısılarak sönmeye başlayacak...aracın dörtlülerini yaktıgınızda hiçbir şekilde devreye girmeyecek..sadece sag ve sol sinyallerden tek tek tetik aldıgında devreye girecek... şimdilik düşüncem bu...ama dediginiz gibi karşı tarafa rahatsızlık verecek şekilde bir durum olursa asla kullanmam...ben zaten mercek farı da o yüzden istiyorum aslında...trafikde çok vakit geçiriyorum ve bende mercek farı olmayıp da 60 tl ye arabasına xenon taktıran ve göz saglıgımı tehdit edenlere bol bol sövüyorum... kesinlikle bu duruma yetkililerin acilen el atması lazım..ben bu durumu radyo trafik yetkilileriylede paylaşacagım önümüzdeki hafta..bizzat radyoya giderek bunun için bir kampanya başlatmaları için ricada bulunacagım...

• köşe lambaları 40km/h hızın altında çalışıyor.
  • quote:

köşe lambaları 40km/h hızın altında çalışıyor.

bakalım ona bir çare bulabilecekmiyiz....
  • quote:

quote:

ayrıca geri vitese takıldığında ikisi birden yanıyor.
    bende taksit taksit tarifledim
  • quote:

quote:

quote:

:) geri vitese taktıgında yanması çok önemli degil benim için... virajlarda aydınlatma olayını dedigim gibi yapabilirsem yeter bana..birde bişey sorucam,ben bunu bi xenon yapınca ve dedigim gibi viraj aydınlatması yapınca bu muayneden geçecekmi..?

• quote:

quote:

quote:

quote:

:) geri vitese taktıgında yanması çok önemli degil benim için... virajlarda aydınlatma olayını dedigim gibi yapabilirsem yeter bana..birde bişey sorucam,ben bunu bi xenon yapınca ve dedigim gibi viraj aydınlatması yapınca bu muayneden geçecekmi..?

xenon kitiyle geçmez. otomatik yükseklik ayarı gerekmekte.
    köşe lambaları çok ilgili değildir muayene ile tahminimce

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.