Şimdi Ara

'Corsa' Donanım, opsiyon ve aksesuarlar (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
5
Favori
103.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulduğun değerleri bir kenara not etseydin
  • Çok garip bir işlem vardı serdar hocam..harflerle birlikte topluyordu hani şu matematikte ondalık sayılar toplar gibi..şurdan 2 alalım 5 verelim falan filan :) ama geçene gün üds sınavından 70 aldığımı gördüm nasıl mutluyum ama birden uyandım, ama bu sefer de nasıl sinirliyim anlatamam..Doktora yapacağım 55 gerek alırım herhalde diye düşünüyorum..Bugün yine istemeden ebay.de ebay.co.uk baktım..Benim facebook da yok, facebook hesabım varmış gibi bakıyorum şu tesisata artık şükrü hocam gelene kadar da gelmezse el emeği göz nuruna bakacağız :)
  • Electric Hydraulic Power Steering
    EHPS fiyatı ne kadar parça kodu var mı elinizde acaba?
    Şöyle bir şey mi?
     'Corsa' Donanım, opsiyon ve aksesuarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natulus -- 11 Şubat 2013; 11:46:21 >
  • Onun üzerinden kontrol ünitesi sökülmüş sanırım.

Komplesi şöyle birşey olmalı :

• Hay maşallah :) Serdar hocam peki sizde hill holder nasıl devreye giriyor , çalışma şekli nasıl?
    Bir de bunun internette araştırmak için tam ismi nedir?
  • Araç yokuş yukarı pozisyonda iken frene basıp durdun.
    Sonra da hareket etmek için ayağını frenden çektin.
    O aşamada sistem fren basıncını uygulamaya 3 saniye daha devam ediyor, yani freni bırakmana rağmen araç geri kaymıyor.
    Bu da ayağını debriyajdan çekip gaz verebilmek için yeterli bir süre.

Ayrıca sistem araç yokuş aşağı pozisyonda iken geri vitese taktığında da çalışıyor, yani geri geri kalkış yapmak isterken öne kaymanı engelliyor.

Özetle acemi işi diyelim

Sistem sürekli devrede, açma kapama şansın yok.
    Park manevralarında aracı bilinçli olarak kaydırmak istediğinde can sıkıcı olabiliyor.

Opel'in bu sisteme verdiği ad HSA (Hill Start Assist). Almancası Berganfahrhilfe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 11 Şubat 2013; 12:23:51 >
  • Bu arada ESP olmadan HSA da olmuyor, onu da belirtmiş olalım.
    ESP için alınacak yalpa sensörünün de, HSA destekleyen yani eğim açısını ölçebilen cinsten olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

Bu arada ESP olmadan HSA da olmuyor, onu da belirtmiş olalım.
    ESP için alınacak yalpa sensörünün de, HSA destekleyen yani eğim açısını ölçebilen cinsten olması gerekiyor.

serdar abi bugün foruma ayırdığın zamanı işe ayıraydın yarın sende gelirdin=)
    ps: benim parçalar hsa dds uyumlu sıkıntı yok almak isteyene
  • Ahhaha valla doğru dedin
    Ama bugünkü işlerin önemli bir kısmı yarına ertelendi de ondan rahatım
  • O zaman soru yağmuruna tutalım seni serdar hocam..
    Emir almak isteyen derken ben rezervasyon yapmak istiyorum..
    Yalnız araba elimizde kalacak gibime geliyor :) BAyağı bir parça değişiyor bir desteklemez olayı beni düşündürüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: natulus

O zaman soru yağmuruna tutalım seni serdar hocam..
    Emir almak isteyen derken ben rezervasyon yapmak istiyorum..
    Yalnız araba elimizde kalacak gibime geliyor :) BAyağı bir parça değişiyor bir desteklemez olayı beni düşündürüyor..

tamam parçalar zaten senin gibi düşün. bu kadar hevesli kimse olmaz heralde=)
    bu arada parçayı alır denersin herşey hazır olunca olmazsa geri yollarsın. deneme serbest
  • Sağol emir:) işte corsa kardeşliği
  • Serdar hocam emir hocam yok mudur bir çıkmacı arkadaşınız? Şu benim tesisatı bir sordurtsanız bakın araba 14.015 oldu :) 15.000'e az kaldı servise gideceğim..
  • Çıkmacılarla arkadaş olmak istemezsin

• Tamam mesaj alındı..
  • CID (Color Information Display), yani renkli ekran.

DVD100 radyo-cd-navi ünitesi ile birlikte geliyordu bir zamanlar.
  • Arkadaşlar şöyle bir şey düşünüyorum.Şimdi zafira b'nin ön camı aşağıdaki gibi..

Şimdi ben aşağıdaki uzun plastik parçayı almak istiyorum..

Böylelikle cam üzerindeki boyayı çıkarmaktan vazgeçmiş olacağız..Şimdiki tek sıkıntı orjinal ayna kapağını, zafiranınki ile değiştirmek istesem ne kadar uyum sağlar..

• Parça kodları farklı, dolayısı ile bire bir aynı parça olmadığı kesin.
    Haliyle ne kadar uyum sağlayacağı da meçhul, denemeden tahmin yürütmek yanlış olur.
  • Serdar hocam ben sadece plastik kapakları alacağım zaten sensör bende var..bu arada onları da sipariş versem iyi olacak..
    Şimdi yağmur sensörü için silikon'a ihtiyac var..
    1272429 köpük:
    1) bu köpük sensörü cama zamp gibi yapıştırması için gereken siyah köpük..zaten sensör yuvası bende var..köpük zannımca çift taraflı hem cama hemde elimdeki siyah metale yapışacak..Ancak bu parça mı değil mi onu bilmiyorum ya da sensörü alınca hepsi yanında da geliyor olabilir..Gerçi pek sorun bir parça değil..Eğer silikonsa asıl işime yarayacak parça o işte..
    2) Zafiradaki uzun kapak benim niye işime yarayacak..Çünkü sensör tam siyah kısma denk geliyor..O yüzden aşağıya doğru çekilmesi gerekecek..Şu anda ön camı da kırılmasını da bekleyemem..
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.