Şimdi Ara

Corsa C Kulubü (2001-2006) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.441
Cevap
46
Favori
277.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2001 Corsa C comfort otomatik + lpg li aracımın motor yağını değiştireceğim arkadaşlar. Aracım orjinal 85000 km de. Daha önce 10w40 yağ kullanmıştım.

Bu kapsamda fiyat/performans kapsamında yağ önerilerinizi rica edeceğim.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaispanyol

Resim eklemek ne kadar doğru bilmiyorum ama internetten bulduğum bir resmi paylaşmak isterim. İzmir'li bir kardeşimiz yapmış. Bunu gibi sade bir modifiye düşünüyorum. Çok tatlı birşey olmuş...

Corsa C Kulubü (2001-2006)

kaça mal olur şu şekil bir modifiye?

• arkadaşlar merhaba

opel Corsa C 1.2 16V Twinport araca hangi yağı kullanmalıyım
  • bi el atmadınız be elli tane forumdan baktım.
  • virtue051 V kullanıcısına yanıt
    sanırım z12xep motorlarda ülkemizin ortalama iklim koşullarında 5w30 kullanılıyor. kontrol için motor yağı sihirbazları var. örnek:http://applications.castrol.com/oilselector/
  • 2001 model corsa c ön aks rulman ölçülerini bilen var mıdır arkadaşlar?
  • Merhaba arkadaşlar bende 1.2 enjoy 2004 model corsa var bana yol bilgisayarı ile ilgili bilgi verirmisinz kilometre sıfırlayicisina bastıktan sonra resimdeki gibi yazilar çıktı yardımcı olurmusunuz .not araba kasetli. Ve 114 bin km de
    Bu mesaja eklenen görseller:

Corsa C Kulubü (2001-2006)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sbr.mrt -- 4 Eylül 2016; 16:16:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aekadaşlar corsa c 2006 sol güneşlik lazım nasıl bulabilirim? yardımcı olabilecek olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

2001 model corsa c ön aks rulman ölçülerini bilen var mıdır arkadaşlar?

Ben söyleyeyim. Belki ihtiyacı olan birisi olur

34 x 67 x 37

İyi bayramlar
  • Satılık corsa c 2004 km 218
    1.2 lpg var
    İkamet karabük
    Renk lacivert
    İlgilenenler irtibata geçebilir msjla

• merhaba arkadaşlar.
    bende 2005 corsa c easytronic var.85 000 de almıştım şu an 110 bine geldi. 90 ve 100 binde yağ ve filtre değişimlerini yaptırdım ancak şu an hangi bakımları yaptırmam gerekir. baskı balata, triger zinciri değişim zamanı gelmiş midir?bir de çocuk koltuğu için isofix var mı? cevap lütfen
  • Merhaba,

Arkadaşlar 2015 temmuz ayında ankaradan bi tanıdık vasıtasıyla 2004 corsa twinport enjoy 1,4 lpg otomatik vites bir araç aldım. 22750 tl ye .
    Aracı satmak istedim aracı satın alırken tramerden (plaka ve şasi) sorgulamada hasarı çıkmadı. Ancak sigortadan bugün pert kaydı olduğunu öğrendim.
    Hasar kaydı olmayıp sigortadan pert kaydı çıkması hayal kırıklığına uğrattı beni.

Aracımda bir problem yok. Pert kaydı olduğu için piyasanın altına satıcam mecburen.

Araç 176.500 km de sağ ön çamurluk ve ön kaput değişmiş, diğer yerlerde lokal boyalar mevcut. Tavan ve arka kısımda boya değişen yok.
    Bu aracın satış fiyatı konusunda desteğinizi bekiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. ( Aracın satışını noterde 12000 tl göstermişler dava açamıyorum.)
  • virtue051 V kullanıcısına yanıt
    Bu modelin njoyuna 10 40 castrol kullaniyorum uzun suredir memnunum 5 30 lar daha yeni uretim tarihine sahip aravlar icin kullanilir diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal_ansen

Bu modelin njoyuna 10 40 castrol kullaniyorum uzun suredir memnunum 5 30 lar daha yeni uretim tarihine sahip aravlar icin kullanilir diye biliyorum

aracın motor hacmi küç olduğu için 5 30 kullanmalıymışız. eski model ile bağlantısı yok.
  • Arkadaşlar iyi geceler. Adım Muhammet Güçlü. 2006 Opel corsa 1.3 cdti essentia easytronic şanzıman aracımı 2010 Şubat ayında aldım. Aldığımda 52000 km idi. Şimdi 152000 ettik arabayı. 7 seneye yakın aracımı kullanıyorum. Forumda bahsedilen bütün sorunları bizzat yaşadım. F arızası direksiyon kutusu alt takımlardan gelen sesler olsun hepsi kulağımda hala 😀 Yaşım 24 bu araba tam bir acemilik atma ve gençlik yaşama arabasıdır. Ben hala severek biniyorum. Gençlere de tavsiye ederim. Bakımlarını zamanında yapın. Araç ile ilgilenin o zaman hiçbir sıkıntı kalmıyor. Saygılarımla...

• Arkadaşlar Hayırlı günler sizlere bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim benim 2006 model 1.2 motor easyronic yarı otomatik vitesli aracımın üzerindeki orjinal lastikleri 155 80 13 ve kapaklı diye tabir ettiğimiz jantı mevcuttu ben bunu 4x100 14 inç çelik jant ile değiştirdim usta üzerinede 175/65/14 orjinal ölçülerde kışlık lastik taktı ilk taktığında lastikler sanki tamponun az biraz dışında gibi duruyordu ben bunu ustaya lastikler kasislerde veya yolun eğimine göre üst tarafa sürtermi diye sorduğumda herhangi bir şey olmaz ben bu araca 15 jant bile taktım herhangi bir sürtme olmadı dedi ama aracı ogün aldım eskisinden çok daha rahat ve bana daha güvenli gelmişti haliyle lastikler büyüyünce ama bi kaç gün sonra işin sıkıntısı araca 1 kaç kişi bindikten sonra kasislerde ve yolun eğimlerinde araç yaylanınca lastikler üst dış tarafa siyah plastik kısma hafif sürtme yapıyor bunla ilgili soracağım soru 1.Lastikleri 165/65/14 ile değiştirsem lastikleri biraz daralınca kurtarırmı ama konforda eksilme olurmu 2. ise benim aracın arka kısmı bagaj boş ve arkada kimse olmamasına rağmen aşağıda gibi duruyor bunun arka amortisörlerde az da olsa yağ kaçağı var patlak olabilir sebebi bu olabilirmi lastiklere sürtme bu olabilirmi bu sıkıntımla ilgili çözümü sizler gibi tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim cevaplarsanız çok makbule geçecek şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslord19

Arkadaşlar Hayırlı günler sizlere bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim benim 2006 model 1.2 motor easyronic yarı otomatik vitesli aracımın üzerindeki orjinal lastikleri 155 80 13 ve kapaklı diye tabir ettiğimiz jantı mevcuttu ben bunu 4x100 14 inç çelik jant ile değiştirdim usta üzerinede 175/65/14 orjinal ölçülerde kışlık lastik taktı ilk taktığında lastikler sanki tamponun az biraz dışında gibi duruyordu ben bunu ustaya lastikler kasislerde veya yolun eğimine göre üst tarafa sürtermi diye sorduğumda herhangi bir şey olmaz ben bu araca 15 jant bile taktım herhangi bir sürtme olmadı dedi ama aracı ogün aldım eskisinden çok daha rahat ve bana daha güvenli gelmişti haliyle lastikler büyüyünce ama bi kaç gün sonra işin sıkıntısı araca 1 kaç kişi bindikten sonra kasislerde ve yolun eğimlerinde araç yaylanınca lastikler üst dış tarafa siyah plastik kısma hafif sürtme yapıyor bunla ilgili soracağım soru 1.Lastikleri 165/65/14 ile değiştirsem lastikleri biraz daralınca kurtarırmı ama konforda eksilme olurmu 2. ise benim aracın arka kısmı bagaj boş ve arkada kimse olmamasına rağmen aşağıda gibi duruyor bunun arka amortisörlerde az da olsa yağ kaçağı var patlak olabilir sebebi bu olabilirmi lastiklere sürtme bu olabilirmi bu sıkıntımla ilgili çözümü sizler gibi tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim cevaplarsanız çok makbule geçecek şimdiden teşekkür ederim.

Aracınızın orjinal lastikleri zaten 175x65x14 ölçülerinde. Bu tip lastikte sürtme nasıl yapar anlamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

Orijinalden alıntı: aslord19

Arkadaşlar Hayırlı günler sizlere bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim benim 2006 model 1.2 motor easyronic yarı otomatik vitesli aracımın üzerindeki orjinal lastikleri 155 80 13 ve kapaklı diye tabir ettiğimiz jantı mevcuttu ben bunu 4x100 14 inç çelik jant ile değiştirdim usta üzerinede 175/65/14 orjinal ölçülerde kışlık lastik taktı ilk taktığında lastikler sanki tamponun az biraz dışında gibi duruyordu ben bunu ustaya lastikler kasislerde veya yolun eğimine göre üst tarafa sürtermi diye sorduğumda herhangi bir şey olmaz ben bu araca 15 jant bile taktım herhangi bir sürtme olmadı dedi ama aracı ogün aldım eskisinden çok daha rahat ve bana daha güvenli gelmişti haliyle lastikler büyüyünce ama bi kaç gün sonra işin sıkıntısı araca 1 kaç kişi bindikten sonra kasislerde ve yolun eğimlerinde araç yaylanınca lastikler üst dış tarafa siyah plastik kısma hafif sürtme yapıyor bunla ilgili soracağım soru 1.Lastikleri 165/65/14 ile değiştirsem lastikleri biraz daralınca kurtarırmı ama konforda eksilme olurmu 2. ise benim aracın arka kısmı bagaj boş ve arkada kimse olmamasına rağmen aşağıda gibi duruyor bunun arka amortisörlerde az da olsa yağ kaçağı var patlak olabilir sebebi bu olabilirmi lastiklere sürtme bu olabilirmi bu sıkıntımla ilgili çözümü sizler gibi tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim cevaplarsanız çok makbule geçecek şimdiden teşekkür ederim.

Aracınızın orjinal lastikleri zaten 175x65x14 ölçülerinde. Bu tip lastikte sürtme nasıl yapar anlamadım?

Yok orjinali teknik özellikleri kitapçığında yazan 155/80/13 ve üstündeki 13 jant olarak almıştım bir numara büyütüp 14 çelik jant yaptık ama 175/65/14 ölçülerle az da olsa sürtme yapıyor bunu yapan usta da aynısını demişti sizin gibi ama anlam veremedik var bi sorun ama

• aslord19 A kullanıcısına yanıt
    Kendi aralarında 13 14 ve 15 inç olarak değişiyor njoy lar 15 inç siz 13 ince tekrar düşün yani orijinal ebatlara yakın alın yada amortisorleri kontrol edin patlaksa sürtme 1 ihtimal yapabilir

• 2001 Model Corsa 3 kapı comfort otm aracımın orj lastik ölçüleri 175/65/14. Bu gün N11 den 4 adet yeni lastik alacağım. Bu ebatlar dışında konfor ve güvenlikten ödün vermeyen başka hangi ölçülerde lastik alabilirim arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.