Şimdi Ara

Corsa C Kulubü (2001-2006) (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.442
Cevap
46
Favori
277.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Merhaba,

Araniza 2001 Corsa 1.2 ile mudeahil olmus bulunuyorum.

180.000 km de,merkezi kilit yok (cok lanet durum tek tek kapi kilitlemek tek kapi dahi olsa) ,klima var,ekstra olarak xenon ve celik jant var.Turkiye fiyatiyla yaklasik 5 bin lira olmasi lazim.Polonyada yasiyorum.Sehir ici ev is arasi kullanmak icin aldim pek bir beklentim yok o yuzden.Dun soyle bir yokladim anayolda 100 kmh suratte 3 bin devir bandindaydi bu da uzun yolda epey yakit sarfiyati demek onun disinda sehir ici ara hizlanmalar gayet iyi,yol tutusu ve manevra kabiliyeti yuksek,suspansiyonlar cok sert bozuk yolda herseyi hissetiriyor.
    Yalitim ortalama denilir muzik sistemi kotu,vites gecisleri yumusak,koltuklar sert ve rahatsiz,arac ufak park sorunu yok fakat interior baya genis ve rahat bu da ilginc bir ozelligi sanirim.

Herkese kazasis surusler

Bu mesaja eklenen görseller:

Corsa C Kulubü (2001-2006) Corsa C Kulubü (2001-2006) Corsa C Kulubü (2001-2006)

Alıntıları Göster
    2006 1,2 benzinli aracımı 2015 ağustos da aldım, 66k km de.kaza boya yok.

gayet memnunum aracımdan,yakıt da oldukca iyi,

uzun yolda 22 krş yaktı klima acık (90-110 arası)

şehir içi de 31-35 arası değişiyor.

ilk arabam ve gayet sevdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

2006 1,2 benzinli aracımı 2015 ağustos da aldım, 66k km de.kaza boya yok.

gayet memnunum aracımdan,yakıt da oldukca iyi,

uzun yolda 22 krş yaktı klima acık (90-110 arası)

şehir içi de 31-35 arası değişiyor.

ilk arabam ve gayet sevdim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ayrıca aracın lastik basıncı kaç olmalı ?
  • Arkadaşlar 1.2 enjoy modifiye önerisi olan varmı ne yaptırabilirim spoiler falan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyboy93

Arkadaşlar 1.2 enjoy modifiye önerisi olan varmı ne yaptırabilirim spoiler falan ?
    2005 1.2 twinport yakıt (benzin) pompası değişimi maliyeti nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavria

Parça fiyatı burada var işçilik te alırlar 130-150 arası

http://www.parcapark.com/Opel-Corsa-C-Benzin-Pompasi-35-Bar,PR-742.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

quote:

Orijinalden alıntı: tavria

Parça fiyatı burada var işçilik te alırlar 130-150 arası

http://www.parcapark.com/Opel-Corsa-C-Benzin-Pompasi-35-Bar,PR-742.html

Alıntıları Göster
    Belki birilerinin isine yarar diye yaziyorum ;

Aracim 2001 1.2 benzin corsa.

Arac isindiginda,90 dereceye yaklastiginda yag isigi lambasi yanip sonuyordu,genelde arac durdugu vakit yanip gaza yuklenince sonuyordu.Arastirmalarim sonucu kronik bir ariza oldugunu ogrendim nedeni de buyuk ihtimalle musur yada yag pompasi dusuk ihtimal elektrik tesisati,kablo vs oldugunu ogrendim.

Kaputu acinca musurden yag kacirdigini gorunce ebaydan 7 pounda yag musuru aldim,1 litre de yag ekledim ki eksilmisti biraz ustaya cuzzi miktarda musuru degistirttim ve sorun cozuldu.

Demem o ki yag isigi arizalarinda yaginizda eksik yoksa musure yogunlasin zaten gozle goruluyor yag kacirip kacirmadigi.

Bir de arada servis isigi yaniyor bazen fakat onu pek onemsemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Belki birilerinin isine yarar diye yaziyorum ;

Aracim 2001 1.2 benzin corsa.

Arac isindiginda,90 dereceye yaklastiginda yag isigi lambasi yanip sonuyordu,genelde arac durdugu vakit yanip gaza yuklenince sonuyordu.Arastirmalarim sonucu kronik bir ariza oldugunu ogrendim nedeni de buyuk ihtimalle musur yada yag pompasi dusuk ihtimal elektrik tesisati,kablo vs oldugunu ogrendim.

Kaputu acinca musurden yag kacirdigini gorunce ebaydan 7 pounda yag musuru aldim,1 litre de yag ekledim ki eksilmisti biraz ustaya cuzzi miktarda musuru degistirttim ve sorun cozuldu.

Demem o ki yag isigi arizalarinda yaginizda eksik yoksa musure yogunlasin zaten gozle goruluyor yag kacirip kacirmadigi.

Bir de arada servis isigi yaniyor bazen fakat onu pek onemsemiyorum.

Alıntıları Göster
    Herkese merhabalar,

Yaklaşık 2 Aydır Opel Corsa 1.3 CDTİ arıyorum. Çoğu kullananlar memnun benimde hoşuma gidiyor zaten. Fakat KM rakamları oldukça yüksek hangi modeli ve max. kaç KM de almam gerektiği bigisini paylaşırsanız sevinirim. İnşallah bende katılırım kısa zamanda buralara.

Şehir Antalya. Fiyatlar 22.000 - 26.000 TL arası değişiyor üstüme ilk araba olacağından malum Trafik Sigortasıda var oda ne kadar çıkar bilmiyorum ama eğer bildiğiniz gördüğünüz temiz bir araç denkgelirse takipteyim.

Birde Essentia ve Enjoy arasında çok fark varmı yakınmı birbirine

• virtue051 V kullanıcısına yanıt
    Hocam corsa c de isofix var. Koltuğun altında şaseye bağlı dikdörtgen bir metal var işte o isofix bağlantısıdır. Biraz dipte koltuğu kaldırıp bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dividend

Hocam corsa c de isofix var. Koltuğun altında şaseye bağlı dikdörtgen bir metal var işte o isofix bağlantısıdır. Biraz dipte koltuğu kaldırıp bakabilirsin.
    Selamlar

Ben de 2015 Ekim ayı itibariyle Corsa cı oldum. Ancak forumu yeni gördüğüm için şimdi üye oldum. Bazı merak ettiğim konular var tecrübelerinizi paylaşırsanız sevindirik olurum. Araç easytronic 2006 model. 1.3 cdti. Bu araca biraz ekleme yapmak istesek örneğin ön ızgaraya len ışıklandırma yada araç altına ışıklandırma gibi f arıza kodu veriyor mu. Bir de teyp taktırmak istiyorum usb çalarlı pionerin uygun modellerinden yine f arıza kodu sorunu oluyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet Taha

Selamlar

Ben de 2015 Ekim ayı itibariyle Corsa cı oldum. Ancak forumu yeni gördüğüm için şimdi üye oldum. Bazı merak ettiğim konular var tecrübelerinizi paylaşırsanız sevindirik olurum. Araç easytronic 2006 model. 1.3 cdti. Bu araca biraz ekleme yapmak istesek örneğin ön ızgaraya len ışıklandırma yada araç altına ışıklandırma gibi f arıza kodu veriyor mu. Bir de teyp taktırmak istiyorum usb çalarlı pionerin uygun modellerinden yine f arıza kodu sorunu oluyor mu? Bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Alıntıları Göster
    2001 corsa c otomatik comfort aracım var. Orjinal 80000 km de ve lpg uygulaması mevcut. Bu gün aracımın çekişten düştüğünü gördüm. Özellikle çok rahat çıktığım bir yokuşu zorlanarak çıktı ve motor alt taraftan tır tır tır şeklinde yada palet sesi gibi bir ses geldiğini duydum. Varsa bilgi ve önerilerinizi rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

2001 corsa c otomatik comfort aracım var. Orjinal 80000 km de ve lpg uygulaması mevcut. Bu gün aracımın çekişten düştüğünü gördüm. Özellikle çok rahat çıktığım bir yokuşu zorlanarak çıktı ve motor alt taraftan tır tır tır şeklinde yada palet sesi gibi bir ses geldiğini duydum. Varsa bilgi ve önerilerinizi rica ediyorum.

Alıntıları Göster
    Ön kapılara bu hoparlörleri almak istiyorum.Uygun olup olmadığı konusunda bilgi lütfen. İlaveten önerilerede açığım.

http://www.hepsiburada.com/roadstar-rdh-654s-16cm-4-yollu-300watt-koaksiel-kapi-hoparloru-p-OTAYTRDH-654S

Saygılar

• quote:

Ön kapılara bu hoparlörleri almak istiyorum.Uygun olup olmadığı konusunda bilgi lütfen. İlaveten önerilerede açığım.

http://www.hepsiburada.com/roadstar-rdh-654s-16cm-4-yollu-300watt-koaksiel-kapi-hoparloru-p-OTAYTRDH-654S

Saygılar

Alıntıları Göster
    corsa c 2003, motor radyatörünü teslim aldım, 43€ kendim değiştireceğim.
    klimanın değil.

• quote:

Saygılar

Hoparlörler alındı, yerine takıldı, çalındı. Gayet güzel.

• onat kullanıcısına yanıt
    trigerle veya egzantrik miliyle ilgili olabilir. bunların kontrolünden sonra çekişin düşmesinden ötürü özellikle lpg göz önünde bulundurularak sübapların ve ateşleme bobininin kontrolünü de yaptırmakta fayda var. @onat
  • bt13 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. İlginç bir durum. O gün çıkamadığım yokuşu şimdi sorunsuz çıkıyor. Hani araç otomatik olmasa yanlış vites kullandım diyeceğim. Araç daha 80000 km de.

Yinede bir genel kontrol yaptıracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

klimanın değil.

corsa c 2003 imitasyon radyatör 138400km 'de değişti, ust kisminda vida yerlerinde 0,5cm fark vardi.
    bu araca teknik mudahale yonu ile yeni tanisiyorum, bi tarafini kirmama itinasi ile demontaj 3 saat, montaji 1 saatimi aldi.
    malzeme telatin yapisindan dolayi ne kadar omurlu olur bilemiyorum.
  • quote:

quote:

klimanın değil.

corsa c 2003 imitasyon radyatör 138400km 'de değişti, ust kisminda vida yerlerinde 0,5cm fark vardi.
    bu araca teknik mudahale yonu ile yeni tanisiyorum, bi tarafini kirmama itinasi ile demontaj 3 saat, montaji 1 saatimi aldi.
    malzeme telatin yapisindan dolayi ne kadar omurlu olur bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Lastikleri yenilemem gerekiyor. F/P kapsamında 175*65*14 4 Mevsim lastik önerilerinizi beklerim.

• Arkadaşlar 1.4 comfort 17.750 istiyorlar ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pahvs

Arkadaşlar 1.4 comfort 17.750 istiyorlar ne dersiniz
    Selamın Aleyküm arkadaşlar 2005 Model Opel Corsa 1.2 16v Lpgsiz 64.500km de araç sahibiyim 9ay önce aldım aracı düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu, taki şehirler arası yol yapana kadar otoyolda aracı biraz sıkıştırınca(!) örneğin 150km/h hız ve devir sayacı 5000 rmp görünce araç anide arıza lambasını yaktı ve gaz pedalı işlem görmemeye başladı(2ay önce bakımlarını a dan z ye yaptırdım)...Hemen sağa çekip 4lüleri yaktım araç çalışır vaziyette iken motor kısmında aşırı titreme ve devir saati 1000rmp den düşük çalışıyordu, tabi bende hemen arabayı stop ettirip bir süre bekledim...Beklememin ardından kontağı açınca yine arıza lambası yanık vaziyetteydi ama araç çalışınca söndü arıza lambası,sorunsuz bir şekilde yol aldım geri kalan mesafeyi tabiki 100km/h ı geçmemek suretle...Bugün aşırı hızdan kaynaklanmıştır diye "bana göre saçma bir gerekçe" düşük hızda ve yüksek devirde kullanayım dedim,yine sonuç aynı,araçta devir ile ilgili bir problem mi var,yada bu araçlar sıkıştırmaya gelmezmi ?
    Bilirkişi arkadaşlarımın öneri,bilgi ve tavsiyelerini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rebeto

Selamın Aleyküm arkadaşlar 2005 Model Opel Corsa 1.2 16v Lpgsiz 64.500km de araç sahibiyim 9ay önce aldım aracı düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu, taki şehirler arası yol yapana kadar otoyolda aracı biraz sıkıştırınca(!) örneğin 150km/h hız ve devir sayacı 5000 rmp görünce araç anide arıza lambasını yaktı ve gaz pedalı işlem görmemeye başladı(2ay önce bakımlarını a dan z ye yaptırdım)...Hemen sağa çekip 4lüleri yaktım araç çalışır vaziyette iken motor kısmında aşırı titreme ve devir saati 1000rmp den düşük çalışıyordu, tabi bende hemen arabayı stop ettirip bir süre bekledim...Beklememin ardından kontağı açınca yine arıza lambası yanık vaziyetteydi ama araç çalışınca söndü arıza lambası,sorunsuz bir şekilde yol aldım geri kalan mesafeyi tabiki 100km/h ı geçmemek suretle...Bugün aşırı hızdan kaynaklanmıştır diye "bana göre saçma bir gerekçe" düşük hızda ve yüksek devirde kullanayım dedim,yine sonuç aynı,araçta devir ile ilgili bir problem mi var,yada bu araçlar sıkıştırmaya gelmezmi ?
    Bilirkişi arkadaşlarımın öneri,bilgi ve tavsiyelerini bekliyorum.

Alıntıları Göster
    rebeto

Araç 150 yi gördüğü için sıkıntı yaşaman olagan bir şey degil.Bu araçların fabrika verisi max hız 165 görünüyor.Bende 2 yıldır corsa kullanıcısıyım
    1,3 cdti 2005 siyah 150 binde aldım 166 binde sattım 185 km yi gördüm tık dememişti
    1,3 cdt, 2006 borda 140 binde aldım şu anda 147 binde kesintisiz 6 saat kullandım 185 i yine gördüm yine tık demedi.

Bence yine aynı şekilde 150 bas , Araçın hararet yapmadan 150 km yi görüp istop ediyorsa bir ustaya götür derim..

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.