Şimdi Ara

Corsa b zor çalışma ve aracın devirlenmemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşkar merhaba aracım opel corsa b gls 1.4 16v sıralı lpgli

Kırmızı ışıkta veya trafikte beklerken (aracımdaki gaz pedalında ki boşluk yüzünden kaldırırken bazen stop ettirebiliyorum ) yeşil ışık veya trafiğin akması sonucu aracımı kaldırmak istediğimde söylediğim sebep dolayısı ile stop ettikten sonra hemen kontağı kapatıp tekrar açıyorum göstergede ki ışığın sönmesi sonrası (2 saniye kadar sürüyor) marşa basıyorum bayağı çeviyor çeviriyor çevirme gücünde problem yok hızlıca çeviriyor zor çalışıyor. Uzun süre çevirdikten sonra aldı alacak gibi de yapmıyor çeviriyor çeviriyor uzun süre sonra tak alıyor. Sabahları felan motor sıcakken soğukken tek marş çalışıyor marş dişlisi ve kömürünü valeo marka 2 3 gün önce değiştirdim. Otogazciya götürdüm pc ye bağladı kaçak kontrolü yaptı yapmaması lazım bu sorunu dedi lpg filtresi değiştirdi gönderdi. Motor ustaları da lpg ci bakacak diye gönderiyor. Biraz araçta fazla yakma problemimde var çözemedim bir türlü birde

Aracım zor ivmeleniyor böyle 900 kg araba 90 beygir 16V 1.4 basınca biraz gitmesi lazım 1.0 motor gibi nazlı ivmeleniyor benzinde güzel ivmeleniyor aslında aralarında uçurum yok ama lpg ye bakarak iyi dip gaz yaptığımda tepkisiz gibi oluyor böyle azıcık ayağımı pedaldan çektiğim zaman atılıyor hissediyorum yakamıyor mu boğuluyor mu desem anlayamadım bir türlü motor ustası anladı geç ivmeleniyor biraz gitmesi lazım dı benzin deposuna enjektör temizleyici döktü kumzel falan gibi birşey dı markası kullan dedi bunu benzin bitene kadar 100 liralık da benzin aldım bitti ancak sorun devam ediyor sorunlarım bunlarım triger devir daim baskı balata debriyaj halatı buji bobin 20 gün önce değişti yardımcı olur musunuz çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefacesur01 -- 21 Kasım 2020; 16:55:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.