Şimdi Ara

Corsa B Kulübü (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.219
Cevap
34
Favori
219.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: silent_melody

quote:

Orijinalden alıntı: halil_tuyun48

quote:

quote:

quote:

Conta hafife alınacak bişey değil kardeşim. Sen bişey yok dediklerine bakma. Dikkatli ol. Çok tekleme varsa bil ki araba suyla çalışıyor. Ben ustayla yarın konuşup sana döneyim.

Tamam kardeşim, bekliyorum.

Kardeşim numaramı pm attım. Yarın ara mutlaka. Ustayla da görüştüreyim seni. Ona göre hareket ederiz.

Kardeşim Mehmet ustadan sonra dediğin elektrikçiye gittim, cam mekanizması aşınmaya başlayacakmış neredeyse, güzelce temizledi, gresledi silikon spreyi sıktı şimdi çok güzel oldu.Hatta elektrikli ayna bulursan takarız dedi aynı zamanda ısıtmalıda yapabilirmiş

Kalkışta ki ani devir düşüşü arada hissettiriyor ama eskisinden çok daha iyi sanki ilk biraz canlı kullanırsam sonra yapmıyor. Onu daha tam çözemedim.Bazen yapıyor bazen yapmıyor.

Sağolasın kardeşim önerdiğin ustalardan memnun kaldım.Hemde seninle tanışmış olduk.

Şimdilik bir eksiği kalmadı fakat sanada dediğim gibi artık değiştirmek istiyorum araba fiyatları dahada şişmeden üç yıldır bindik biraz daha geniş olsun artık diyorum.

Sevindim kardeşim. Aracı degiştireceksen hiç uğraşma ufak tefek şeylerle. Senin geldiğin akşam egzoz orta susturucu dağıldı benim. Komple egzoz değişti. Soğukken gaz yememe problemi bende de var. Mehmet usta bakacak ama az yoğunluğu var onu bekliyorum. Çözünce haber veririm

Bende son egzozu değiştirmiştim. Değiştirdim arabayı, corsayı Diyarbakır'a verdik. 3 yılda büyük masraf çıkarmadı yaşına göre şimdi lancerla yola devam edeceğim artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Conta hafife alınacak bişey değil kardeşim. Sen bişey yok dediklerine bakma. Dikkatli ol. Çok tekleme varsa bil ki araba suyla çalışıyor. Ben ustayla yarın konuşup sana döneyim.

Kardeşim numaramı pm attım. Yarın ara mutlaka. Ustayla da görüştüreyim seni. Ona göre hareket ederiz.

Kardeşim Mehmet ustadan sonra dediğin elektrikçiye gittim, cam mekanizması aşınmaya başlayacakmış neredeyse, güzelce temizledi, gresledi silikon spreyi sıktı şimdi çok güzel oldu.Hatta elektrikli ayna bulursan takarız dedi aynı zamanda ısıtmalıda yapabilirmiş

Kalkışta ki ani devir düşüşü arada hissettiriyor ama eskisinden çok daha iyi sanki ilk biraz canlı kullanırsam sonra yapmıyor. Onu daha tam çözemedim.Bazen yapıyor bazen yapmıyor.

Sağolasın kardeşim önerdiğin ustalardan memnun kaldım.Hemde seninle tanışmış olduk.

Şimdilik bir eksiği kalmadı fakat sanada dediğim gibi artık değiştirmek istiyorum araba fiyatları dahada şişmeden üç yıldır bindik biraz daha geniş olsun artık diyorum.

Sevindim kardeşim. Aracı degiştireceksen hiç uğraşma ufak tefek şeylerle. Senin geldiğin akşam egzoz orta susturucu dağıldı benim. Komple egzoz değişti. Soğukken gaz yememe problemi bende de var. Mehmet usta bakacak ama az yoğunluğu var onu bekliyorum. Çözünce haber veririm

Bende son egzozu değiştirmiştim. Değiştirdim arabayı, corsayı Diyarbakır'a verdik. 3 yılda büyük masraf çıkarmadı yaşına göre şimdi lancerla yola devam edeceğim artık.

halil tuyun kardeşim sayfada bilgilerinden çok istifade ettik allah utandırmasın darısı bizlere inşallah hayırlı olsun şimdiden... .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absurde -- 4 Ocak 2018; 0:31:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: absurde

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

halil tuyun kardeşim sayfada bilgilerinden çok istifade ettik allah utandırmasın darısı bizlere inşallah hayırlı olsun şimdiden... .

Estağfurullah @absurde kardeşim, corsada yaşadıkları ve araştırdıklarımı paylaşmaya çalıştım belki doğru belki yanlıştı.

Allah İnşallah daha iyilerini sizlere de nasip eder. Başka ülkede çöpe atılan arabalara deli paralar veriyoruz, umarım birgün bu durum düzelir herkes istediğin arabalara kavuşur.

• Merhaba 2000 model corsa b 100. Yıl aracımın orijinal lastikleri 175/65/r14. Jantlarda eğilme olduğu için yeni jant taktırmayı düşünüyorum. Acaba 14 inc jant yerine 13 inc jant taktırsam ( lastikler aynı kalmak koşuluyla) ne gibi avantajı/dezavantajı olur? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

• arkadaşlar aracım lpg de 50 kuruş yakıyor, biraz masraf da yaptım ama bulamadım, bulamadık ustalarla, gaz enjektörlerini değiştim, lpg beynini değiştim, bujileri değiştim, arabanın çalışmasında gidişinde herhangi sorun da yok,tekleme falan yok, lpg format attırdık, aracı bilgisayara bağladığımızda oksijen sensörü arızası ve zengin yakıt karışımı diyor, onu da usta lpg olduğu için ve yakıtı değiştir dedi, aygaz alıyordum, shell alıyorum hala aynı, acaba oksijen sensörünü değişsem mi diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimdi bunlar

Merhaba 2000 model corsa b 100. Yıl aracımın orijinal lastikleri 175/65/r14. Jantlarda eğilme olduğu için yeni jant taktırmayı düşünüyorum. Acaba 14 inc jant yerine 13 inc jant taktırsam ( lastikler aynı kalmak koşuluyla) ne gibi avantajı/dezavantajı olur? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bana göre yol tutuşu açısından orjinali bozmamakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: salihd46

arkadaşlar aracım lpg de 50 kuruş yakıyor, biraz masraf da yaptım ama bulamadım, bulamadık ustalarla, gaz enjektörlerini değiştim, lpg beynini değiştim, bujileri değiştim, arabanın çalışmasında gidişinde herhangi sorun da yok,tekleme falan yok, lpg format attırdık, aracı bilgisayara bağladığımızda oksijen sensörü arızası ve zengin yakıt karışımı diyor, onu da usta lpg olduğu için ve yakıtı değiştir dedi, aygaz alıyordum, shell alıyorum hala aynı, acaba oksijen sensörünü değişsem mi diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir

Araç otomatik mi? Zengin karışım yapmaması lazım.

• halil_tuyun48 kullanıcısına yanıt
    evet otomatik, ben de anlamadım, bir türlü çözemedim, internetten diğer aynı araç sahipleri ile mesajlaşmamda, 25-35 kuruş yaktıklarını söylüyorlar, böyle bir sorunla da karşılaşmamışlar
  • quote:

evet otomatik, ben de anlamadım, bir türlü çözemedim, internetten diğer aynı araç sahipleri ile mesajlaşmamda, 25-35 kuruş yaktıklarını söylüyorlar, böyle bir sorunla da karşılaşmamışlar

Manuel kullanıyordum 3.20lpg 0.30 yakıyordu karmada, konunun önceki sayfalarında vardı otomatik kullanan arkadaş 0.50 krş yaktığını söylüyordu. Bu lpg fiyatlarıyla tahminim 0.40 krş'a düşürseniz karmada normal sayılır.

İyi bir opel ustası sorununuzu çözer sanırım.

cevabınız için teşekkür ederim, şimdiye kadar hep usta görünümlü çıraklar karşıma çıktı, birisinden daha adres aldım tavsiye olarak yakında oraya da gideceğim inş sorun çözülür
  • quote:

cevabınız için teşekkür ederim, şimdiye kadar hep usta görünümlü çıraklar karşıma çıktı, birisinden daha adres aldım tavsiye olarak yakında oraya da gideceğim inş sorun çözülür

Ustayla çözemezseniz sorunu 85lira civarında oksijen sensörü olmadı değiştirirsiniz. Tabi deneme şansınız olursa daha iyi olur.

• Arkadaşlar beni corsanin sağ ve sol ön tekerler den cık cık diye ses geliyor sürekli. İşin garibi bazen kesiliyor ses bazen çok fena geliyor. Porya dedim fakat onda ses hiç kesilmez dediler. Nedendir acaba.

• arkadaşlar merhaba,

benimde 2000 model 1.5 dizelim var. 180 binde satmak istiyorum kazası yok 2. sahibiyim 500 tl trameri var sol iki kapıda lokal boyadan dolayı. 17.500 istiyorum fiyat olarak ama sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nocommentt

arkadaşlar merhaba,

benimde 2000 model 1.5 dizelim var. 180 binde satmak istiyorum kazası yok 2. sahibiyim 500 tl trameri var sol iki kapıda lokal boyadan dolayı. 17.500 istiyorum fiyat olarak ama sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Fiyatı uygun gibi geldi. Bende 1.4 klimalı 99 Gls vardı 240000kmde 19'a verdim. Boyada vardı

• o zaman fiyatım gayet makul :)
  • bu arada artık pek b kullanıcısı kalmamış sanırım, yada buraya artık bakmıyorlar :)
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar.. Bayadır Corsa B kulübüne bakmaz yazmaz oldum.
    Demek ki problem yaşadığımız kadarmış bu kulübe verdiğimiz değer nankörlük yaptık ama olsun telafi ederiz.. :)

Bildirimleri açtım artık problem yaşayanlar bir şeyler danışmak isteyenler ve Corsa B ile ilgili tecrübe sahibi olan arkadaşlarla istişare yapabiliriz artık.

Benimde son zamanlarda yaşadığım bir konuyla başlayayım, gerçi bu bir çok aracın sorunu ama Corsa B'lerde yaşayan var mıdır merak ettim.

Aracımda "motor terlemesi" var arkadaşlar. Yani motor kapağının hemen altında yağ buharları, kalıntıları görüyorum.. Külbütör kapağı ile ilgili bir sorun sanırım. Aracımda yağ eksiltme/yakma problemi de var. Acaba bu terleme daha da hızlı eksilmesine yol açıyor mudur yoksa kaide değer bir etkisi olmuyor mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E_Aydin35

Herkese iyi forumlar arkadaşlar.. Bayadır Corsa B kulübüne bakmaz yazmaz oldum.
    Demek ki problem yaşadığımız kadarmış bu kulübe verdiğimiz değer nankörlük yaptık ama olsun telafi ederiz.. :)

Bildirimleri açtım artık problem yaşayanlar bir şeyler danışmak isteyenler ve Corsa B ile ilgili tecrübe sahibi olan arkadaşlarla istişare yapabiliriz artık.

Benimde son zamanlarda yaşadığım bir konuyla başlayayım, gerçi bu bir çok aracın sorunu ama Corsa B'lerde yaşayan var mıdır merak ettim.

Aracımda "motor terlemesi" var arkadaşlar. Yani motor kapağının hemen altında yağ buharları, kalıntıları görüyorum.. Külbütör kapağı ile ilgili bir sorun sanırım. Aracımda yağ eksiltme/yakma problemi de var. Acaba bu terleme daha da hızlı eksilmesine yol açıyor mudur yoksa kaide değer bir etkisi olmuyor mudur?

Merhaba dostum benim corsa 1.4 gls de motor kapağının altında motor bloğunda yağ birikintisi olunca ustama gösterdiğim de bunun subap kapak contasından olduğunu (internetten 40 tl almıştım) söyleyince değiştirmiştik. Bilmiyorum bir faydası olur mu ama ustana sorarsın yine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absurde -- 4 Şubat 2018; 22:31:58 >

manuel miydi sizin araç Halil Bey
  • usorguncu kullanıcısına yanıt
    Manuel hocam

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.