Şimdi Ara

Corsa 1.3DTE 95HP start and stop (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
1
Favori
45.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güle güle kullan.ilk yorum içinde teşekkürler:.
    benim kredi işim bugün bitiyo :( araba bayide motor ve şasi numaram hazır.kaskomu bile yaptırdım :)
    tek eksiğim trafik ve plaka işlemlerim.onuda en kısa zamanda hallederler umarım :(:(:(

birşeyi merak ettim.motor trafikte start stop ile nasıl stop ediyor.
    boşamı alıyorsun yoksa düğmesimi var ?
  • debriyaj a bastığında start-stop ,ön konsolda eco düğmesi var basıncada istersen devre dışı bırakıp normal olarak kullanabiliyorsun...
  • bilgi için teşekkürler. gittikçe dahada sabırsızlanıyorum :(
  • Ayda 3 bin km yapıyorum, auriste ortalamam şehir içi-dışı karışık, ve çok dikkat ederek 5.3 seviyelerinde, yani corsa dte ile minimum 100 km'de 1 litre tasarruf edeceğim demektir. Bu da 3.25 lira.

3000 km'de, yani 1 ayda 100 lira civarinda bir tasarruf demektir ki, tam şehir içi arabası valla bu devirde!

20 mm alçaltılması biraz düşündürüyor sadece, arkada 2 kişi varken falan, tümseklerden geçerken altı değior mu acaba?
  • 2001 astra var babam kullanıyor. araba doluyken bile alçalma olmuyo fazla.
    corsayıda dolu gördüm.ondada pk olmuodu.bu alçaltılmışta da olacağını sanmıyorum fazla.
    umarım sorun yaratmaz :)
  • Yeni Passat 1.6 TDI'da da sanirim 15 mm alçaltma olmuş. Yakıtı düşürmenin en önemli yollarından biri çünkü. Ama Türkiye'mizde çukur ve tümsek bol olduğu için insanın aklına kurt düşüyor. Ama yakıtı ve vergisi çok cezbedici, güle güle kullanmanız dileğiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

Ayda 3 bin km yapıyorum, auriste ortalamam şehir içi-dışı karışık, ve çok dikkat ederek 5.3 seviyelerinde, yani corsa dte ile minimum 100 km'de 1 litre tasarruf edeceğim demektir. Bu da 3.25 lira.

3000 km'de, yani 1 ayda 100 lira civarinda bir tasarruf demektir ki, tam şehir içi arabası valla bu devirde!

20 mm alçaltılması biraz düşündürüyor sadece, arkada 2 kişi varken falan, tümseklerden geçerken altı değior mu acaba?

Ben 3 yıldır 20 mm alçak spor şasili Corsa Sport kullanıyorum.
    Tam yüklü iken bile tümseklerde sürtme yaşamadım.
    Tabii yine de çukurlardan-tümseklerden usturuplu geçilmesini tavsiye ederim.
  • Özel mesaj için sms şifresi falan diyor o yüzden pm atamadım. Kadranlarda herhangi bir değişiklik yok, sadece auto stop ibaresi var 1000 ile 0 devir arasında ki burası da aracın start stop ile stop ettiği anda ibrenin devir saatinde durduğu yer.

Bu arada aracın motoru cidden başarılı,baya iyi kaçıyor.. Tüketimi daha ölçmedim motor yeni olduğu için ama 5 litre var yine nerden baksanız
  • kendim yüzümden nihayet aracı teslim aldım :) ilk izlenimlerim çok güzel.daha 20 kilometre yol yaptım ofise geldim ama hoşuma gitti :)
  • Bende yarın teslim alacağım. Hayırlı olsun sanada
  • tşk saol sanada.
    ilk söliceim teslimde söylemediler :)

start stop çalışması için emniyet kemerinin takılı olması gerekiyor :)

ben takmadığımdan ofise gelene kadar çalıştıramadım.ofise gelince kılavuzda yazıyor :) okudum :)

ses biraz fazla gibime geldi.ilk defa dizel kullanıyorum belki o yüzdendir.

ancak 20 kilometrelik yolda şimdilik beğendim.bugün başka araç kullandığım için izlenimim yok.fakat 1 haftaya
    izlenimlerimi aktaracak kadar kullanmış olurum :)
  • kemerini takmanı otomobil satıcısının mı söylemesi gerekiyor?
  • :) en azından takmazsan bu çalışmaz deseymiş.

teknik servis işindeyim.hergün ortalama 10 firmaya gidiyorum.ve şehiriçi trafiğinde ortalama 150 kilometrem var.kemer alışkanlığı yok malesef :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: crabby
    :) en azından takmazsan bu çalışmaz deseymiş.

teknik servis işindeyim.hergün ortalama 10 firmaya gidiyorum.ve şehiriçi trafiğinde ortalama 150 kilometrem var.kemer alışkanlığı yok malesef :)

gerçekten övünülcek bi özellik. Allah sizi korusun ne diyim!
  • övünmüyorum.ancak her iş günü sabah 8,30 akşam 6 trafikte olunca kemerin sıktığını ima ediyorum.
    emniyet kemeri hayat kurtarır ama bazen tersi olabiliyor.bunuda göz ardı etmemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crabby

övünmüyorum.ancak her iş günü sabah 8,30 akşam 6 trafikte olunca kemerin sıktığını ima ediyorum.
    emniyet kemeri hayat kurtarır ama bazen tersi olabiliyor.bunuda göz ardı etmemek lazım.

Kazanın nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama geçenlerde biri takmadığı için kurtulmuştu

Umarım start&stop özelliği size kemer alışkanlığı da getirir
  • eve gelirken taktım :) ne kadar sıkıcı bişey yaa.ya bağlayım üstüne oturcam yada takacam artık hangisi rahat gelirse baklacaz.

günde arabaya kaç defa binip iniyorum.emniyet kemeri zoruma gidcek biraz sanırım.

bu arada teslim alırken motorlar alıştırılmış bin git dediler.tereddütte kaldım yinede.

2001 dede sıfır astra almıştık.onun içinde aynısını demişlerdi.aldığımız gün köye geldik.babam o gün 200 ü görmüştü.
    şu andada araç 160 bine yaklaştı bi sorun yok. basıp gitsemmi yoksa yinede alıştırsdammı.

bu ilk dizel kullanmam.dizele alışmak için sakin birisi olmak gerekiyor.bugün bunu anladım :)

start stop eküyü bitirmesinde ben kemere razı olucam bu arada :) çalışırken farlar ksıılıyo biraz. :)
  • kemer işi tamamdır :)

start stop hoşuma gitmeye başladı:) bugün 100 kilometre yaptım bile.

şimdi eve giderkende 17 daha yapacam :)

ekonomik kullanacam dersen ağır ağır gidiyosun.yol bilgisayarına göre gerçekten ekonomik.ama daha benzinciye uğramadım :)

seri kullanacam diyosan hakkını veriyor. gaz pedalı sanki 2 kademe bi kısmı yumuşak ikinci kısım sertleşiyor biraz.

yol tutuşu hoşuma gitti.daha doğrusu 2001 sedan astra da 100 le girdiğim virajı bugün 120 ile falan döndüm.
    normalde pek 120 ye çıkmadım da test yapıyoruz :)

araba daha az hissettirdi sanki.yanımdaki yolcuda aynı şeyi söyledi çünkü...

sürüş kontrolde güzele benziyor.ancak yol bilgisayarına göre rampa aşağı analog kullanmak daha ekonomik gibime geldi.
  • analog kullanmak ne demek onu anlayamadım.
  • sürüş kontrolu devreden çıkartıp yani.diyecek bişi bulamadım analog dedim :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.