Şimdi Ara

Core x ailesinde dahili GPU olmayacak mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şu ana kadar sadece 2 kişinin ihtiyacı olduğu için intel aldığını gördüm. 1.si hackintosh kuruyordu. Öbürünün çalıştığı program amd ile tam optimize değildi. ( adını hatırlamıyorum ama hala tam optimize sayılmaz)

Hele hele şu diyalog, AMD nin tr deki algısının asla değişmeyeceğinin göstergesi.

-ankara kentpark mediamarkt-

Johan Elmander: 960 evolar nerede acaba, diye mırıldanır. O sırada beymenden giyinmiş(ceketinin üzerinde beymen logosu var) bir kişi görür Johan. Zaten küçük bir OEM kısmı var orasının. Rahatça dinleyebilir.

"Şimdi komedi başlıyor" diye mırıldanır.

MM personeli (mahmut/murat bişey bişey): buyrun nasıl yardımcı olabilirim.

Beymenli zengin: merhaba. En kral sistemi toplamaya geldim. Doğru geldim değil ki?

Mm P: doğru yerdesiniz. Bütçeniz nedir?

B Zengin: en baba sistem ne kadarsa.

Mm p: ryzenlar yeni çıktı isterseniz. Onlara bakalım mı? Amd çok iyi geri döndü.

Johan şaşırmıştır. Ilk kez birisine kazık atmaya çalışmayan, daha ucuz ama daha güçlü parça öneren bir çalısana rastlamıştır.

Zengin: ağmeğdeğğ mi? Elektrik faturasını sen ödersin ama ehehehuhe

Fazla söz yok. Hikayenin devamı:

Johan oradan hızlıca uzaklaşır. S8 i deneme bahanesi ile 10 dakika oradan ayrılır. 10 dakika sonra geri dönünce şok olmuştur. Masanın üstünde siyah i7 kutusu vardır. Evet 6950X. Genelde kimse almadığı için mağazalarda değil depolarda bulunan işlemci.

Johan hızlıca eski dostları 2600K ve 4960X in yanına gitti. 780ti ve Titan X maxwell ini okşadı.

-son-

Yaşanmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış hatırlamıyorsam zarlar simetrik olmazsa verim düşüyordu.
    Tahminimce 10 ve 14 çekirdek çıkmaz. 14 çekirdek ve 10 çekirdek de olsaydı büyük ihtimalle 16c işlemci 1960x olurdu. Algıdan dolayı aralıkları eşit yapmalılar.
    Mesela bu hataya r5 te düştüler. 6 12 işlemcileri 1600 ve 1600X diye isimlendirince çoğu insan uygun fiyattan ötürü 1600 e yöneliyor psikolojik olarak. 6 12 xfr sız model 1500 olarak çıksaydı büyük ihtimalle 1600X satışı artardı.
    Burayı da psiklojiye nasıl çektim artık bilemiyorum. Işlemci mi tartışıyorum psikoloji dersi mi veriyorum belli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 26 Haziran 2017; 21:55:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Vay be diyorum sadece, no comment.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 26 Haziran 2017; 22:2:51 >
  • Bahane bahane başka yerde ağla. AMD bayağı sert geliyor Intel'in eli ayağı dolaştı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.