Şimdi Ara

core i3 overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni aldigim core i3 islemcimle bir kac overclock denemesi yaptim. 130 dolarlik bir islemci icin hic fena degil. benim gibi bilgisayarini internet; ofis;film ve oyun amacli kullananlar icin tam bir fiyat / performans islemcisi olmus. aslinda core i5 750 ve asus maximus formula almayi dusunuyordum. daha sonra biraz heyecan aradigimdan birazda yan gelip yatan fazladan cekirdeklere para; vermek istemedigimden corei3 530 + asus p7p55 lx anakart aldim. 130 $ islemci + 130 $ anakart icin verdim ve sonuctan simdilik memnunum.
    su anda 185 baseclock 11 saat prime dan sonra islemci stabil gozukuyor. anakart asusun en ucuz p55 anakarti oldugu icin bios da ince ayar yapacak fazla opsiyon yok.
    vcore : 1.27 Vtt: 1.30 V / sogutucu olarak zalman 10x flex kullaniyorum. uzerinde 1000rpm de donen 2 adet fan var. yuk altinda cekirdekler maksimum 64 dereceyi gordu.
    denemlere devam ediyorum. 190 bclck da 4 saat prime 95 testinden sonra hata verdi. 200 bclck icin biraz ugrasmak gerecek galiba

core i3 overclock

• Merhaba mk2kill.Yeni işlemcin hayırlı olsun.P55 soketin fiyat-performans işlemcisini seçmişsin.Aslında LX anakartın çıktığı 190 bclk değeri iyi sayılır.Çünkü 500-600 TL lik kartlarda ancak 200 çok nadiren 210 a çıkıyor.Prime 95 i kafaya takma derim.Çünkü hiçbir uygulama cpu ve bellek e 4 saat o oranda yüklenemez.Zaten hata vermesi işlemci ve anakart sınırlamasından değil, çekirdek sıcaklıklarındandır.Yoksa o işlemcinin 4.5 a kadar gideri olması lazım.Güle güle kullan.
  • tesekkurler. genel olarak cekirdek sicakliklarindan memnunum.beklemede 35 C prime 95 de maksimum 64 C gordum. Acaba H55 chipsetli bir anakart alsaydim daha iyi degerler yaparmiydi diye dusunuyorum .
    yurt disi forumlarda h55 ile dusuk voltajlarda cok iyi degerler yakalamis insanlar.
    simdiye kadar prime da stabil olmadan hic overclocklu islemci kullanmadim bundan sonra da kullanmam. oyunun en guzel yerinde mavi ekran almak hic hosuma gitmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.