Şimdi Ara

çorap vb ürünler ithalatı maliyeti nasıl olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Annemle kız kardeşim aliexpress ve alibaba gibi sitelerde değişik tasarım çoraplar görmüş. Getirip çevremize satalım diyorlar.
    Günlerde, internette, kermeslerde falan...
    Kendilerine ek gelir hatta belki ilerki vadede basit ölçekli bir işletmeye çevirelim istiyorlar.
    Bana da mantıklı geldi. Bir de annem ailede hastalık durumlarıyla uğraştı son zamanlarda, çevresi de vardır iyi becerir, kafasını da dağıtır diye düşündüm. Olur dedim. Ama şimdi düşünüyorum.

şahış şirketi açıp çorap, eşarp, gibi ufak tefek kadın ürünlerini bu sitelerden getirmenin maliyeti nedir? Gümrük vergisi vb.

Çünkü ürünlerin maliyetleri gerçekten çok düşük. 80-90 kuruşa bir çift çorap geliyor.
    Ama gümrük ve ithalat vergisi hakkında bir bilgi bulamıyorum.

Şimdi neden gidip İstanbul Merter'den almıyorsun diyebilirsiniz ama birkaç yere baktık, alibaba'daki gibi güzel tasarımlar bulamadık. Ya da varsa bildiğiniz toptancı güzel üretim yapan bir yer onu da önerirseniz sevinirim.

Ya da tasarımları benim verebileceğim ve ilk etapta 500-1000 çift çorap ürettirebileceğim bir yer bana ne kadar maliyet çıkarır türkşye'de?

İlk etapta 500-600 çift gibi bir rakamla denemek istiyoruz.
    Sonuçta bozulmayacak bir ürün, ürünlerin toplam ücreti de kimseyi zorlamaz. Elde kalırsa da en fazla 1000 tl kaybetmiş oluruz.
    Sattığım da kar kalır. Satamazsam da artık eşe dosta bayramda seyranda hediye ederim:D

Ama gümrük maliyetini bilmeden uğraşmak istemiyorum.

Fikir verebilecek olan varsa teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjorn -- 28 Temmuz 2018; 10:16:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.