B

Çavuş
25 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar, sabah hafif bir yokuş çıkarken araç bir anda stop etti. Yağ lambası, akü ve motor arıza ışığı aynı anda yandı. Biraz bekledim yola devam ettim sıkıntı yok. Yağı suyu yerinde.

Araç 2008 toyota yaris, benzinli, yarı otomatik. 136binde. Bakımı daha 3-4bin km önce yetkili servisinde yapıldı. 1 senedir bende, hiç sorun yaşamamıştım, şaşırdım o yüzden.

Neden olmuş olabilir sorun? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdi biraz saçma gelebilir ama
Annemle kız kardeşim aliexpress ve alibaba gibi sitelerde değişik tasarım çoraplar görmüş. Getirip çevremize satalım diyorlar.
Günlerde, internette, kermeslerde falan...
Kendilerine ek gelir hatta belki ilerki vadede basit ölçekli bir işletmeye çevirelim istiyorlar.
Bana da mantıklı geldi. Bir de annem ailede hastalık durumlarıyla uğraştı son zamanlarda, çevresi de vardır iyi becerir, kafasını da dağıtır diye düşündüm. Olur dedim. Ama şimdi düşünüyorum.

şahış şirketi açıp çorap, eşarp, gibi ufak tefek kadın ürünlerini bu sitelerden getirmenin maliyeti nedir? Gümrük vergisi vb.

Çünkü ürünlerin maliyetleri gerçekten çok düşük. 80-90 kuruşa bir çift çorap geliyor.
Ama gümrük ve ithalat vergisi hakkında bir bilgi bulamıyorum.

Şimdi neden gidip İstanbul Merter'den almıyorsun diyebilirsiniz ama birkaç yere baktık, alibaba'daki gibi güzel tasarımlar bulamadık. Ya da varsa bildiğiniz toptancı güzel üretim yapan bir yer onu da önerirseniz sevinirim.

Ya da tasarımları benim verebileceğim ve ilk etapta 500-1000 çift çorap ürettirebileceğim bir yer bana ne kadar maliyet çıkarır türkşye'de?

İlk etapta 500-600 çift gibi bir rakamla denemek istiyoruz.
Sonuçta bozulmayacak bir ürün, ürünlerin toplam ücreti de kimseyi zorlamaz. Elde kalırsa da en fazla 1000 tl kaybetmiş oluruz.
Sattığım da kar kalır. Satamazsam da artık eşe dosta bayramda seyranda hediye ederim:D

Ama gümrük maliyetini bilmeden uğraşmak istemiyorum.

Fikir verebilecek olan varsa teşekkür ederim.
Selamlar,

Sistemim şöyle:
Gigabyte GA 970A-DS3 anakart
Amd fx 6100 3300 işlemci
12 gb ram
epey eski bir ekran kartı. (amd radeon hd 6570 dalga geçmeyin, iyi kötü gta v bitirdim bu sistemde:)

Makineyi müzik prodüksiyonu için kullandığımdan ekran kartını çok önemsememiştim. Son zamanlarda yeni bir ekran kartı düşünüyorum.
Sonra keseyi açmışken bu kartla birlikte ufak bir ram takviyesi hatta belki amd fx 8 serisi bir işlemci eklemek iyi olur mu diye de düşünmekteyim.

Sorum şu:
-Bu sisteme uygun bütçeli nasıl bir ekran kartı önerirsiniz?
-Ekran kartıyla ram ve işlemci de yükseltilmeli mi? Yoksa işlemci gereksiz bir masraf mı?
-Hazır masrafa niyetlenmişken sıfırdan bir ryzen sistem mi kurmalı? (bu maddeye sıcak bakamıyorum. Sanki ekran kartı toplanınca bilgisayar bir süre daha götürür gibi hissediyorum.

ilgilenenlere teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,
Ortalama maaş kazandığım bir işim var, aynı şekilde kuzenimin de.
İkimizin uğraşa uğraşa biriktirdiği kenarda biraz birikmişi var. Çok büyük bir meblağ değil, ucuz yollu bir araba parası diyelim.
Bilenler bilir, warren buffet adlı bir yatırımcı var. Her zaman maaş dışında ikinci bir gelir kaynağı yaratmaya çalışın gibi bir lafı beni çok etkiledi.
Şimdi bu parayı faize falan koymak istemiyorum, Bir yatırım yapmak hem geleceğim için iyi bir hamle gibi olacak.

Firmaların franchise tekliflerini incelemeye başladım. Çok büyük şeyler değil ama çiköfteci, juiceplanet gibi meyve suyu zincirleri, avmlerdeki sosicçiler vb. gibi başlangıç maliyeti çok olmayan şeyler ilgimizi çekti. Bu işlere yatırım yapmak riskli midir? Yoksa ek gelir yaratmak için akıllı bir hamle midir? Bu konuda tecrübesi olan ya da bu işlere girişmiş olan arkadaşlar yorumlarını ve tavsiyelerini yazarlarsa şimdiden çok teşekkür ederim.
2012 haziran'da mezun oldum. ağustos 2014'e kadar tecilli olduğuma dair belge aldım. Şimdi kafama takıldı bu yıl gidip herhangi bir yoklama falan yaptırmam gerekir miydi?
Selamlar,

İlk defa PC topladım. İlk başta arkadaşım win 7 kurdu. Ama yarın yeni ssd disk alacağım. Sistemi de ona kuracağım. Kurmuşken de win 8 alayım diyorum. Win pro 64 alacağım ama hangisini alacağım bulamadım. Vatan'a baktım "yeni bilgisayarla verilir diyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/isletim-sistemi/microsoft-fqc-05979-windows-8-pro-64-bit-turkce/productdetails.aspx?I_ID=62812

Yükseltme de işime gelmez herhalde sistem kurulu olmayan ssd için.
http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0%C5%9Fletim%20Sistemi/microsoft-3ur-00042-windows-8-pro-32-bit--64-bit-turkce-yukseltme/productdetails.aspx?I_ID=62808

Bir de GGK var. Bu mudur almam gereken?
http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0%C5%9Fletim%20Sistemi/microsoft-4yr-00071-ggk-windows-8-pro-ggk-64-bit-tukce-get-genieue-kit/productdetails.aspx?I_ID=65216

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba,
Windows XP Home Edition kullanıyorum.
Sistemi geri yüklemek için bir tarih seçtim ve işlemin tamamlanmasını bekledim.
İşlem bitti. Açılış ekranı geldi. Parolamı girip kullanıcı hesabımın açılmasını bekledim ama iki adet dll dosyasının bulunamadığını söyleyen hata çıktı. Bir süre bekledim ama masaüstü arkaplanım dışında hiçbir şey yüklenmedi. Görev Yöneticisini açıp çalıştır yardımıyla explorerı açmaya uğraştım fakat programı bulamadı. Gözat ile windows klasörüne girdim. Klasör tamamen boştu. Fark ettim ki hard disk üzerinde yer yok. Yer tutan bazı belgelerimi temizledikten sonra XP Cdsi ile kurtarma yüklemesi yapmayı denedim. Sorunsuz bir şekilde yükleme gerçekleşti(yükleme sırasında geri yükleme programının "sistem geri yüklenemedi mesajı" çıktı gerçi) ama şu anda yine masaüstü arkaplanım dışında birşey yüklenmiyor. Fakat bu sefer windows klasörüm tamamen dolu. Çalıştır/gözat yardımıyla ihtiyacım olan programları açabiliyorum. Fakat geri yükleme işlemini geri almak ya da explorer'ın çalışmasını istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 66
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.661 (Bu ay: 143)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Müzik
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.