Şimdi Ara

Cooler Master TPC 812 İncelemesi [Cep Dostu] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
5.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

150 lira CEP DOSTU

Bu fiyat seviyesinde bu performansa sahip başka bir soğutucu varsa lütfen paylaşın diğer arkadaşlarda bilgilensin.

sanırım şuan 180 tl bandında ama bende perfomansından etkilendim noctua ya kafa tutmuş resmen , peki montaj konusunda noctua ya göre kıyaslarsanız hangisi daha başarılı sizce ( intel montajı ) gerçi sizde amd sistem vardı sanırım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

150 lira CEP DOSTU

Bu fiyat seviyesinde bu performansa sahip başka bir soğutucu varsa lütfen paylaşın diğer arkadaşlarda bilgilensin.

sanırım şuan 180 tl bandında ama bende perfomansından etkilendim noctua ya kafa tutmuş resmen , peki montaj konusunda noctua ya göre kıyaslarsanız hangisi daha başarılı sizce ( intel montajı ) gerçi sizde amd sistem vardı sanırım ama

Montaj kiti ve fanı bakımında Noctua daha üstün. Gerçi bu iki kriter baz alınacaksa piyasada en iyisi Noctua zaten.

• Aynı soğutucu bende de mevcut. Montajı bana çok zor geldi. Sonunda zar zor montaj edebildim gerçi. Ortam sıcaklığını tam olarak bilmesemde ortalama 20 vardır. i5 2500K'nın stok halini %100 yük altında 48 derecenin üzerine çıkarmadı. Bunu da 900 rpm fan hızı ile yapıyor. Ben gayet memnunum bu soğutucudan. Daha oc yapmadım, yapınca overclocklu sonuçlarıda yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Appetite -- 26 Şubat 2015; 16:42:15 >
  • Bu soğutucuyu amd anakart ile kullanan var mı? Kullanan varsa anakarttaki görüntüsü nasıldır. Şu atacağım resimdeki gibi takabilen var mı* Bende ters yöne takılıyor ve ram slotları öldü resmen.

Cooler Master TPC 812 İncelemesi [Cep Dostu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 11 Haziran 2016; 11:52:05 >
  • Son yazdığım mesaja cevap verebilecek var mı? Yok mu amd anakart ile bu soğutucuyu kullanan kimse? Ram alamıyorum bu yüzden.
  • Tek blok sıvı soğutma ile çok fazla para harcamadan bütün ram slotlarını kullanırdın, hava soğutmaya para verilmez bu saatten sonra; artic frezer marka su soğutma çok uygun fiyata amazondan geliyor bir bak istersen hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

Tek blok sıvı soğutma ile çok fazla para harcamadan bütün ram slotlarını kullanırdın, hava soğutmaya para verilmez bu saatten sonra; artic frezer marka su soğutma çok uygun fiyata amazondan geliyor bir bak istersen hocam

Önerin için teşekkür ederim de bunu alalı 1 yıla yaklaştı. 8 gb ram yetmiyor artık. Bu resimdeki gibi takılsa hiç sıkıntı çıkmaz da takılmıyor işte o şekilde yada ben beceremedim ama hiç sanmıyorum evirdim çevirdim anca ram slotunu kapatacak şekilde takılıyor amd anakarta. Ramler düşük profil olmasa 2 mavi slota bile takılmayacak neredeyse. 4 gb in bir tanesi zor giriyor slota. Çapraz sokabiliyorum zorlayarak. Yüksek soğutuculu olsa onu da almaz. Amd anakartlara işlemcilere gerçekten ucuz etin yahnisi gözüyle bakmaya başlıyorum gitgide.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık güzel bir inceleme olmuş. Yüksekliği fazla olduğu için benim kasama sığmıyor. Bana da bir hava soğutucu önerebilir misin? Kasam Corsair 250D 14cm'e kadar kule tipi soğutucu destekliyor. Bu sınırlar içinde fazla pahalı olmayan hangi modeli tavsiye edersin?

İşlemcim i5 6500 bu arada. Stok fan ile 70 dereceyi görüyor işlemci. İntelin sitesinde maksimum sıcaklık 71 derece yazıyor. Termal macunu tekrarladım, bios ayarlarından fan devirlerini de biraz yükselttim şimdi GTA V gibi oyunlarda 65 dereceye kadar çıkıyor. Bir nebze düşüş oldu yani fan devir ayarlamasıyla. Yine de güvenemiyorum stok soğutucu sonuçta.

Aklımda 3 model var aslında ama emin değilim.

• Thermaltake Contac 21
    • Cooler master TX3
    • Arctic Freezer 13 CO
      bu 3ü olabilir diye düşünüyorum.

Bunlara göre daha iyi fiyat/performans sunan ürün tavsiye edebilirsen çok sevinirim.

Edit: Hortlatılmış konuya atlamışım :S Yine de cevap gelirse süper olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 16 Ağustos 2016; 18:11:38 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.