Şimdi Ara

Cooler Master Sıvı Soğutmada Sıkıntı yaşıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün sistemime Cooler Master Masterliquid 240 RGB sıvı soğutma aldım fakat bir sorunum var. Renk değiştirirken problem yaşıyorum. Seçtiğim renkler olmuyor. Örneğin anakart uygulamasından kırmızıyı seçiyorum fakat mor ve yeşil yanıyor. Fanlar aynı renk yanmıyor. Mesela sarıyı seçiyorum sarı ve beyaz yanıyor. Yanlış bir şey yapmadım diye düşünüyorum. RGB çoklayıcı ile fanlar ve pompanın RGB kablolarını çokladım ve anakart üzerindeki RGB kısmına taktım.

Not: Sadece anakart ile değil sıvı soğutmanın içinden çıkan kontrolcü ile denediğimdede aynısı oluyor. Kontrolcüde renk değiştire basıyorum fanlar aynı renk yanmıyor. Mor renk yapıyorum yada mavi yapıyorum bir fan mor yanıyor diğeri hiç yanmıyor. Nerede yanlış yapmış olabilirim ? Yanlış bir şey yapmadım diye düşünüyorum ama böyle olmaması gerek.

Anakarttan diyeceğim ama kontrolcü ilede aynısı oluyor. Sıfır kutu aldım bence sıvı soğutmada bir sorun yok bir yerde bir hata var gibi. Lütfen yardımcı olun canımı çok sıktı bu durum.

Sistemim:

MSI B350M GAMING PRO
    RYZEN 5 1400
    MSI GTX 1060 3 GB O.C
    HYPERX 8 GB 2400 MHZ
    CORSAİR VS 600

Resimler:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Arkadaşlar sorunu düzelttim. Aynı sorunu yaşayacak olan olursa şöyle çözdüm; RGB kablolarının üstünde minicik oklar var. Onları ters bağlamak gerekiyor. Onları görmemiştim ben.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.