Şimdi Ara

Cooler Master Mastercase 5 Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz günlerde Cooler Master Mastercase 5 Pro serisine geçiş yaptım. Bildiğiniz üzere modifikasyona yönelik bir kasa olduğundan kullanan arkadaşlarla bir arada fikir alışverişi yapmak, yardımlaşmak için bu konuyu açmak istedim.

Cooler Master Mastercase 5 & Pro & Maker modellerine sahip olan arkadaşları bu kulübe bekliyorum.

İyi forumlar.

Cooler Master Mastercase 5 Kullanıcıları Kulübü Cooler Master Mastercase 5 Kullanıcıları Kulübü

• ahmetdu kullanıcısına yanıt
    slm hocam bende Cooler Master Mastercase 5 serisi var bunun yan kapağı penceresiz biliyorsunuz, kasanın yan pencereli kapağını nerden temin edebilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• Selam, Pro olan modeli camlı ve maalesef ithalatçısı Vektron hiç ilgilenmiyor. İade etme şansın var ise Pro'su ile değiştir. Aksi halde Cooler Master'ın Avrupa mağazasından alman lazım ama çok pahalıya gelir öyle yapacağına az beklet temperli cam olanı alırsın.

25 EURO + Kargo
    http://www.cmstore.eu/case/accessories/cooler-master-mastercase-5-side-window-kit/

50 EURO + Kargo

http://www.cmstore.eu/case/accessories/cooler-master-mastercase-5-tempered-glass-side-panel/

• Hocam bilgilendirmen için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba

Mastercase 5 için pro modellinde bulunan üst havalandırma kapağı almak istiyorum ürün bu mudur pek anlayamadım. Firmada cevap vermiyor. Sanki sadece mıknatıslı mash gibi duruyor.Birde bu site güvenilir midir ?

https://www.itopya.com/Cooler-Master-MasterCase-5-Ust-Mesh-Panel-Magnetic/
  • ucancisim U kullanıcısına yanıt
    İtopya güvenilirdir ben daha önce alışveriş yaptım fakat inanılmaz sorumsuz bir mağaza. 2-3 hafta boyunca arayıp ulaşamamışlığım en sonunda yeter ** diyim acıbadem de ki mağazalarına gitmişliğim vardır. Gittiğinizde ilgileniyorlar o ayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: revuxen

İtopya güvenilirdir ben daha önce alışveriş yaptım fakat inanılmaz sorumsuz bir mağaza. 2-3 hafta boyunca arayıp ulaşamamışlığım en sonunda yeter ** diyim acıbadem de ki mağazalarına gitmişliğim vardır. Gittiğinizde ilgileniyorlar o ayrı konu.

Teşekkürler hocam bende buna benzer yazılar okudum. Ankara dan sipariş versem ne olur bilemem artık ama alacağım ürün sadece burada var tabi doğru ürün bu mudur bilemiyorum halen.
    MCA-0005-KTC01

ürün kodu bu bunu yazarak arat bir de google da belki daha net sonuç bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: revuxen

MCA-0005-KTC01

ürün kodu bu bunu yazarak arat bir de google da belki daha net sonuç bulabilirsin

Tamam hocam teşekkürler bu benim aklıma gelmemişti iyi oldu.
    rica ederim
    Evet, bu ürün. İtopyadan alabilirsiniz, buaralar firmada biraz yoğunluk var ama kargonuz zamanında çıkar.
  • Bunun 20 sayfalık ana konusu yok muydu?

• erkan kartı tutucu arıyorum TR de sanıyorum yok. cm sitesinde kargosu çok pahalı geliyor. öneride bulunacak ya da fikir verebilecek kimse var mı?
  • Mastercase pro 5 kasasının pencereli kapağını satıyorum. Almak isteyen olursa özelden ulaşınız.

• Konuyu yeni farkettik. Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar var ise yardımcı olmak isteriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

Konuyu yeni farkettik. Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar var ise yardımcı olmak isteriz.
    merhaba,

kasanın yanında çıkan anakart yükselticilerinin (motherboard standoff) tam ölçüleri nedir? bunlardan biri montaj sırasında yalama oldu ve üstüne takılan vidayı döndürünce kendi etrafında dönüyor. Dolayısıyla da vida sıkışmıyor.

Özellikle dişli kısmın kalınlığını bilmem gerekiyor. Aşağıdaki görselde B ile gösterilmiş.

Teşekkürler.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Bu vidalar genelde standart olur. Bir ölçü ile satın almanıza gerek yok. Anakart'ın veya kasanın içerisinden çıkar vidalar. Yakınınızda bir bilgisayarcı var ise temin edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

Bu vidalar genelde standart olur. Bir ölçü ile satın almanıza gerek yok. Anakart'ın veya kasanın içerisinden çıkar vidalar. Yakınınızda bir bilgisayarcı var ise temin edebilirsiniz.
    hayır yanlış bilgi... standart değildir, bunların 4-5 farklı tipi vardır. kasanın yuvalarına göre kalınlıkları ve uzunlukları değişir. yani her alınan yükseltici mastercase 5'e uymaz. keşke araştırıp yanıt verseydiniz. neyse...

peki ben bu kasaya 5.25 fan kontrolcü nasıl takabilirim? mastercase 5'teki 5.25 kafes sadece dvd rom takılabilecek şekilde dizayn edilmiş. forumdaki bazı arkadaşlar braket tipi bir parçanın çıktığını söylediler ama benim kutu içeriğimden öyle bir parça çıkmadı?

bu parçayı bana sağlayabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 3 Eylül 2018; 13:15:55 >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Bizim burada verdiğimiz tüm bilgiler kendi ürünlerimiz için geçerli. Bu zamana kadar kasalarımız için bu vidaları ayırt etmedik, çoğu birbirine uydu. Diğer marka kasaları bilemeyeceğiz bilsek de yorum yapmıyoruz.

Aradığınız bracketı cmstore.eu üzerinden bulabilirseniz bizde stoklarımızı kontrol edebiliriz. Eğer elimizde var ise gönderim sağlarız.
  • Cooler Master MasterCase Pro 5 modeline üst tarafa Corsair Hydro 115i sıvı soğutucusunu monte edebiliyor muyuz?

Corsair Hydro h115i 280mm boyutunda.

Çoğu yerde üst tarafın radyatör desteği olarak 240mm verilmiş fakat Technopat'in yaptığı incelemede Recep Baltaş 280mm lik radyatör takılabileceğini de söylüyor.

dk 15:05 de
    https://www.youtube.com/watch?v=-UIuYU0RfNg&

buldum cevabı:http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/mastercase-5/

üst taraf 297mm radyatör uzunluğunu destekliyor. Daha uzun radyatörünüz varsa üste montajını yapamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DersuuUzala -- 27 Mart 2019; 13:7:18 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.