Şimdi Ara

Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun süredir beklediğim skylake işlemciler çıktıktan sonra yeni sistemimi kurdum. Aynı zamanda 2. el dışında forumdaki ilk başlığım.
    Sistem hakkındaki yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

AMD FX-8350'den sonra intel i7-6700k'nın ısınma tepkileri farklı geldi, çok ani ısınıp soğuyor, bunu başka yaşayanlar varsa onların da yorumunu
    beklerim

---Güncelleme---
    Sıcaklığı düşürmek için biosda işlemci çekirdek voltajını 0.1V düşürdüm. (Offset mode - 0.1 V)
    Ek olarak işlemci kapağını açıp (delid) termal macunu değiştirdim.
     Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )

Alıntı Değildir. Kendi İşlemcimin Resmidir.

Windows 10'un en son yapısı ve en güncel amd sürücüyle beraber (Crimson Edition) performans sorunları bitti. Benchmark sonuçlarını güncelledim. Sonuçlar Windows 7'den bile yüksek.

Donanım

İşlemci: Intel i7-6700K
    Anakart: Asus Maximus VIII Ranger
    Bellek: Crucial Ballistix 2x4gb 2400Mhz DDR4
    Ekran Kartı: Sapphire R9 290 Tri-X OC Crossfire
    Katı Hal Sürücü: Samsung Evo 840 2x250gb
    Güç Kaynağı: Evga Supernova 1200 P2
    Sıvı Soğutma: EKWB
    Fanlar: Corsair SP120 PWM Quiet Edition
    Kasa: Cooler Master HAF X 942

Resimler

Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )  Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )  Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )  Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )

Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )  Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )  Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )  Cooler Master Haf X EKWB Özel Sıvı Soğutma Sistem ( Skylake 6700K /Hawaii R9 290 )

Benchmark

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithatozin -- 30 Kasım 2015; 23:04:50 >

• Video isteriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön cam hafif kirlenmiş, temizlenirse sağa puanım doguz kanka
    Takip.
  • Hayırlı olsun. Aynı kasadan kullanıyoruz.Özel sıvı soğutma yapmayı ben de çok istiyorum ama şuan da ona para ayıramam, ayrıca hiç vaktim de yok sayılır zaten. İlerisinde sıra bana da gelecek inşallah.
  • yasin.25 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Kasa kocaman ve güzel hem sıvı soğutma hem de hava soğutma için uygun. Döviz kurları bütün parçaların fiyatını tavan yaptı maalesef ama parçaların da giderek daha az enerji harcadığı hava soğutmada hem daha risksiz hem de daha ucuz, ben sistem sessiz çalışsın diye kurdum ama ilerde belki gerek bile kalmaz sıvı soğutmayla uğraşmaya. Hocam senin sisteme de baktım, sen de kasanı güzel toplamışsın. Ben senin kadar led takamadım kasaya, güç kaynağına zarar verir mi acaba diye korkmuştum
  • mithatozin kullanıcısına yanıt
    Ben de teşekkür ederim.Kasayı toplayalı 3 sene oluyor ama henüz yükseltme gereği duymadım orası ayrı. Güç kaynağına zarar verir konusunda fazla evhamlanacak bir durum yok. Benim neler yaptığımı görsen.Ben normalde bilgisayar teknisyeniyim ama babam elektrik-elektronikçi olduğu için küçüklükten beri elektrikle de iç içeyim ve iyi anlarım. Bilgisayar kasası içerisinde elektrikle ilgili o kadar çok şey denedim ki güç kaynakları artık korkuyor benden.İşyerinden ayrılmadan önce servisteki bilgisayara başka ne yapabilirim diye düşünürken aklıma güç kaynağının kendisi geldi. Kasanın kendisi zaten mavi-yeşil led aydınlatmalıydı. Güç kaynağının içine de led aydınlatma yapma fikri geldi. Kasada güç kaynağı üstte olduğu için hem fan aydınlatmalı olacaktı hem de kasanın arkasındaki ızgaralardan güzel bir görüntü olacaktı. Söktüm güç kaynağını, fana güç veren kabloyu kestim led aydınlatmaya bağladım sonra fanı tekrardan ek yaptım. Kasanın içerisi mavi-yeşil, güç kaynağı da turkuaz renginde ledlerle mutlu mesut çalışıyorlar.

Bu da o kasadan bir görüntü

Bu arada fotoğraftaki kasayı geçtim güç kaynağı bile toplama. Fanı başka, içeriği başka, dış kabı başka güç kaynağından.Bu arada iş yerinden ayrılma nedenimde, kasım ayında hayırlısıyla askerlik görevimi yapacağım için.

• sisteminiz hayırlı uğurlu olsun, çok güzel olmuş, güle güle kullanın..

bi kaç tane test, benc, oyun videosu bekleriz artık ;)
  • mithatozin kullanıcısına yanıt
    İ7 skylake bende de öyle bende kendimde bir kusur arıyordum hocam tam yükte sıvı soğutma ile 78 görüyor yük düştü mü anında 35 derece ilginç sende öyle mi bu arada 4600 çekirdek hızı oc halinde böyle durum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam valla güzel olmuş kasa, led işinde cidden iyisin Hayırlı tezkereler bu arada, Allah yolunu açık etsin. @yasin.25

Çok teşekkür ederim. Haklısın test, bench eklemem lazım ve düşünüyorum da. Hızaşırtma yapmasamda normal hızlarda sıcaklık-skor verilerini yüklerim. Windows 8.1de nedense beklediğimden biraz düşük çıktı sonuçlar. Windows 10da skylake işlemciler daha iyi sonuç veriyor diye duydum belki de AMD sürücüsü ile de alakalı olabilir ama emin değilim (en son beta sürücüyü kullanıyorum 15.9.1). Asus Viii Ranger'ın bios da yeni yeni oturuyor zamanla olgunlaşacak platform büyük ihtimalle. @Comaa

Aynı durum bende de var 30-35 C den ani bir şekilde 65-70 derecelere çıkıyor. Termal macunu yeniledim biraz iyileşme oluştu. Elimdeki Gelid Extreme macun bittiğinden Zalman STG-2 kullandım belki onunda biraz etkisi vardır. Hızaşırtmasız normal değerlerde intel tuning utilityde maksimum 65 derece. Intel burn testde 75 derece. Anakart otomatik 4.6ghze çıkarttı hızı ama nedense performans artışı görmedim hiç bir test de sadece sıcaklıklarda 5-10 derece artış yaşadım. Daha tam oturmamış galiba. Windows 8.1 kullanıyorum bu arada. @tgaripozer

• Hocam bu kasadan bende de var ama bu şekil nasıl yaparız bana yardımcı olabilirmisiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.