Şimdi Ara

Control geliştiricisi, Sony'nin yeni nesil için Microsoft'tan biraz daha hazır olduğunu söyledi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ps5i olan adam halo forza oynamak için series s alır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Game pass satmak için ucuz konsol çıkarttı Microsoft. Yeni oyunların hepsi en düşük konfigürasyon baz alınarak hazırlanacak. Yeni nesil oyunlarda büyük sıçrama beklemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

Thomas Puha videoda "yeni nesile odaklanan oyunlar çıktığında series s'in performansı daha iyi olacak" gibi bir cümle kurmuştu.

Kaçıncı dakikada söylüyor onu belirtir misiniz ben hatırlamıyorum öyle bir şey dediğini

• quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Aynı fiyattaydı zaten millet zevkine series s aldı x yerine :D

Üstüne biraz daha para koyup series x almak 4000 TL'yi çöpe atmaktan çok daha mantıklı.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Bu ikisi çok farklı oyun.

https://forum.donanimhaber.com/ps5-in-gucunu-sonuna-kadar-kullanacak-olan-acik-dunya-rol-yapma-oyunu-forspoken-dan-yeni-video-paylasildi--148381015

şuradaki konuya bakmanı öneririm. Benim demeye çalıştığım bu. yani ayak yapıyorlar. mevcut haberdeki oyuna bak ve sonra ps3 döneminden uncharted oyununa bak ki konuya da yazdım.

Alıntıları Göster

Bu ikisi çok farklı oyunsa neden gelip karşılaştırma gereği duydunuz acaba ? Ayak falan yaptıkları da yok gerçekler bunlar. Neyse gelecekte yeni nesil oyunlar çıktığında hepimiz göreceğiz

• https://www.youtube.com/watch?v=mLMKP8Smxn8
    Dakika 15:40

Bende söylediği cümleyi tam hatırlamıyordum. Series S ile ilgili konuştuktan sonra şöyle demiş:
    - Eski bir oyunu tüm sistemlerde çalışacak şekilde tasarlamak (engineering) daha zor. Ama şimdi gelecekteki oyunları inşa ederken şunu biliyoruz "Hey bu sistemde ilk günden itibaren çalışmalı ve oyun tüm platformlarda olabilecek en iyi deneyimi yaşatmalı (sahip olmalı)".

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Series S’in gpu gerçekten aşırı derecede kısılmış. Hiç olmazsa 6 tflops olsaydı gerçekten garantisi olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

https://www.youtube.com/watch?v=mLMKP8Smxn8
    Dakika 15:40

Bende söylediği cümleyi tam hatırlamıyordum. Series S ile ilgili konuştuktan sonra şöyle demiş:
    - Eski bir oyunu tüm sistemlerde çalışacak şekilde tasarlamak (engineering) daha zor. Ama şimdi gelecekteki oyunları inşa ederken şunu biliyoruz "Hey bu sistemde ilk günden itibaren çalışmalı ve oyun tüm platformlarda olabilecek en iyi deneyimi yaşatmalı (sahip olmalı)".

Evet hocam o videoda bunları söylerken de şunları belirtiyor Series X ve PS5 çok güzel sistemler ve gelecek nesil büyük sıçramalar göreceksiniz görsel anlamda diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DDF6E77A0

Bu ikisi çok farklı oyunsa neden gelip karşılaştırma gereği duydunuz acaba ? Ayak falan yaptıkları da yok gerçekler bunlar. Neyse gelecekte yeni nesil oyunlar çıktığında hepimiz göreceğiz

Alıntıları Göster

Verdiğin oyun ile benim gösterdiğim iki oyun arasındaki poligon sayısı sence aynı mı? Bu yüzden örnek verdim. Dar alanda daha az obje ile çok fazla poligon kullanırsın. ama geniş dünyada kullanacağın objeler arttığı için daha çok poligon yani daha fazla güçlü sistemler gerekecektir. Bu sebeptendir ki Ryse'da hiç optimizasyon yapılmadan oynanabilirken, senin bahsettiğin oyun ile optimizasyon gerekmesi bence yapımcı ile alakalı bir durum.

• Series s yerine one x'in ssd içeren versiyonunu çıkarsaydı daha mantıklı olurdu.

6-7 tflops'dan aşağısı bu saatten sonra sıkıntı.

Yakın zamanda series s'in ortadan kalkıp yerine dijital series x gelmesi muhtemel.

• Ms Onex i dandik jaguar islemcisi ile deilde daha guclu ve gpu cpu dengeli , konsolun ciktigi donemeden(2017den) bir islemciyle cikarip ,bugun onun fiyatini 200-250 dolar bandina cekip,ss i hic cikarmamaliydi.SeriesS onexden de geri bir cihaz amayeni nesil bir konsol gibi pazarlandi. Xbox i geriye illaki cekecek.Sony disksiz ps5 i guclu donanimla 400 dolar gibi iyi bir fiyattan cikararak bence daha dogru yapti.SeriesS zamanla yeni nesilde xbox i geriye itecektir.

• Series S'e 1080p kilidi gelmeli. Gereksiz yarıştırılıyor diğer konsollarla, halbuki gücü belli.

• Koskoca microsoft bizim dh li ocelotun düşündüğünü düşünmemiş.yazık bu microsofta

• ya bunlar milyar dolarlık şirketler,yıllarca arge çalışmaları pazar araştırmaları vs yapıyorlar komik olmayın,oyun yapımcıları para kazanmak istiyorsa eşşek gibi bu sistemlere uyum sağlayacak,yeni nesli frenlemek vs bunlar boş laflar,geçen nesil last of us 2 god of war gibi bir kaç oyun dışında ne vardı ortada,her nesil aynı tantana. 3 sene sonra ps 5 pro xbox series pro bilmem ne çıkarsa ps5 ile series x bizi frenliyomu diycekler yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süsse -- 21 Mart 2021; 21:33:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nat Pagle

Koskoca microsoft bizim dh li ocelotun düşündüğünü düşünmemiş.yazık bu microsofta

Derdini oyun geliştiricilerine anlat kardeşim bana değil bunları ben söylemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DDF6E77A0

Derdini oyun geliştiricilerine anlat kardeşim bana değil bunları ben söylemiyorum

Alıntıları Göster

Bana ne oyun geliştiricilerinden.Benim işim değil o.Ayrıca bu söylenmlrr bana hiç inandırıcı gelmiyor her konsol neslinde aynı şeyler söyleniyor.

• hala series s i anlayamayan var. arkadaşlara pc yap desen 1650ti takarlar ama konsola gelince içinde niye 2080 yok? series s onların 2k demesine bakmayın, 1080p konsolu. benim gibi oyuncular için yapılmış bir konsol. series x in 4k da verdiği gücü bu 1080pde verebiliyor. aralarındaki güç farkı 3 kat ama 1080p ile 4k arasında 4kat fark var. geliştirici boş yapıyor, 1080p ye oyunu kitlesin yeter. pc de 1650ti ile 3080 kullanan adamda aynı oyunu oynuyor.

1650ti bf v de 1080p de 60fps verirken aynı oyuna 2070 aynı ayarda ama 4k da 55 fps verebiliyor. bu demek oluyor ki aslında series x 4k için daha güçsüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 22 Mart 2021; 14:10:59 >
  • Series s mis gibi konsol fakat depolama çok düşük...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.