Şimdi Ara

Control geliştiricisi, Sony'nin yeni nesil için Microsoft'tan biraz daha hazır olduğunu söyledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Control geliştiricisi, Sony'nin yeni nesil için Microsoft'tan biraz daha hazır olduğunu söyledi

Hem Microsoft hem de Sony, geçtiğimiz yılın sonlarında yeni nesil konsollarını piyasaya sürdüler. Yeni nesil konsollar piyasaya sürülmeden bir süre önce de bildiğiniz gibi geliştiricilere geliştirici kiti gönderiliyor ve geliştiriciler yeni nesil için oyunlarını bu kitler sayesinde geliştiriyor. Elbette oyun yapmak büyük bir zorluk ancak Remedy Entertaintment'tan Thomas Puha, Sony'nin yeni nesle bu konuda daha hazır başladığını söylüyor.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077'nin sorunlarını büyük ölçüde çözecek olan yamadan bazı detaylar paylaşıldı

Control, Alan Wake ve Quantum Break gibi oyunların geliştiricisi olan Remedy Entertaintment çalışanı Thomas Puha, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Röportajda Sony'nin yeni nesle Microsoft'tan daha hazır olduğunu söyledi. Thomas Puha, kurduğu cümlede yalnızca geliştiriciler açısından bakıyor.

Söylediğine göre Sony, PlayStation 5'te işe yarayan şeyleri tekrar kullandığını ve bu yüzden geliştiricilerin daha rahat ettiğini söyledi. Microsoft ise birçok şeyi değiştirmiş durumda. Thomas Puha, Microsoft'un yaptığı değişikliğin de ilerleyen süreçte mutlaka daha güzel ve rahat olacağını ancak şu an için PlayStation 5'in daha rahat hissettirdiğini söylüyor.

Thomas Puha ayrıca Xbox Series S'in de şüphesiz geliştiricileri biraz geride tuttuğunudüşünüyor. Xbox Series S'in ilerde geliştiricilere zorluk yaşatıp yaşatmayacağı da büyük merak konusu.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/control-developer-says-sony-was-a-bit-more-ready-for-next-gen-than-microsoft

• Series S denen garabet konsola ileride gerçek anlamda yeni nesil oyun çıktığında kaldıramaz bence. Şimdiden şikayet ediyorlarsa. Özellikle geliştiriciler oyun motorlarında gpu'yu daha çok kullanan değişiklikler yapmak istediklerinde Series S'in baya zorluk çıkartacağını söylüyor. Umarım zorluk çıktığında destek kesilir yoksa yeni nesili geride tutacak

Bunu da ben değil 4A Games, Remedy diyor.

Ama tabii artık fiyatlardan dolayı ve yeni nesil konsol(!) dammgasından dolayı bu konsolu sahiplenenler şimdi anasına küfretmişim gibi saldırırlar  

Gidin Series X alın bunun yerine

• Series S denen garabet konsola ileride gerçek anlamda yeni nesil oyun çıktığında kaldıramaz bence. Şimdiden şikayet ediyorlarsa. Özellikle geliştiriciler oyun motorlarında gpu'yu daha çok kullanan değişiklikler yapmak istediklerinde Series S'in baya zorluk çıkartacağını söylüyor. Umarım zorluk çıktığında destek kesilir yoksa yeni nesili geride tutacak

Ama tabii artık fiyatlardan dolayı ve yeni nesil konsol(!) dammgasından dolayı bu konsolu sahiplenenler şimdi anasına küfretmişim gibi saldırırlar Control geliştiricisi, Sony'nin yeni nesil için Microsoft'tan biraz daha hazır olduğunu söyledi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DDF6E77A0 -- 21 Mart 2021; 12:5:37 >
  • Series S tam PS5'in yanına almalik konsol

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Biraz daha hazır. Sony de tam hazır değil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DDF6E77A0

Series S denen garabet konsola ileride gerçek anlamda yeni nesil oyun çıktığında kaldıramaz bence. Şimdiden şikayet ediyorlarsa. Özellikle geliştiriciler oyun motorlarında gpu'yu daha çok kullanan değişiklikler yapmak istediklerinde Series S'in baya zorluk çıkartacağını söylüyor. Umarım zorluk çıktığında destek kesilir yoksa yeni nesili geride tutacak

Ama tabii artık fiyatlardan dolayı ve yeni nesil konsol(!) dammgasından dolayı bu konsolu sahiplenenler şimdi anasına küfretmişim gibi saldırırlar  

Yalnız bu haberde adı geçen şirket zaten oyunlarda optimize özürlüsü şirketlerden biri. PC tarafındaki oyunlarda dahi bir sürü sorun çıkarmış oyunları var.

Eğer para istiyorsa Series S için de çıkaracak yoksa paşa gönülleri bilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Yalnız bu haberde adı geçen şirket zaten oyunlarda optimize özürlüsü şirketlerden biri. PC tarafındaki oyunlarda dahi bir sürü sorun çıkarmış oyunları var.

Eğer para istiyorsa Series S için de çıkaracak yoksa paşa gönülleri bilir.

Alıntıları Göster

Optimize özürlü değil zamanın ilerisinde bir oyun Control. Sizin dediğiniz aynı muhabbet Crysis döneminde de vardı. Control çok fazla fiziği barındıran ve gpu'ya çok fazla kullanan bir oyun. Oynadıysanız oyunu görmeniz lazım ya da en yüksek ultra ayarlarda oyunu izleyin dediğimi anlarsınız.

Bunu Metro Exodus'un geliştiricisi 4A Games de söylüyor hiç kolay olmadığını gelecekte sorun çıkaracak ve ekstra optimizasyon gerekecek bunun için diye.

Series S'in zaten doğru düzgün bir pazarı yok çıkarmasalar bir şey kaybetmezler ya da yine 720p-900p çıkarırlar. Microsoft da demişti Series S ile kısıtlamayacağız diye umarım dediklerini yaparlar.

https://www.videogameschronicle.com/news/metro-studio-says-xbox-series-ss-gpu-presents-challenges-for-its-future-games/

• ya arkadaş ne gereksiz adamsın sen milletin anasına küfretmiş gibi diyerek ne amaçlıyorsun series s alan adam neden alıyor.1080p oyun için daha fazlasını istemiyor ki her geliştiricinin lafınamı bakacağız yani bu cihaz kapasite belli zaten pc dünyasındada genel olarak 1080p hakim

• quote:

Optimize özürlü değil zamanın ilerisinde bir oyun Control. Sizin dediğiniz aynı muhabbet Crysis döneminde de vardı. Control çok fazla fiziği barındıran ve gpu'ya çok fazla kullanan bir oyun. Oynadıysanız oyunu görmeniz lazım ya da en yüksek ultra ayarlarda oyunu izleyin dediğimi anlarsınız.

Bunu Metro Exodus'un geliştiricisi 4A Games de söylüyor hiç kolay olmadığını gelecekte sorun çıkaracak ve ekstra optimizasyon gerekecek bunun için diye.

Series S'in zaten doğru düzgün bir pazarı yok çıkarmasalar bir şey kaybetmezler ya da yine 720p-900p çıkarırlar. Microsoft da demişti Series S ile kısıtlamayacağız diye umarım dediklerini yaparlar.

https://www.videogameschronicle.com/news/metro-studio-says-xbox-series-ss-gpu-presents-challenges-for-its-future-games/

Alıntıları Göster

Metro da çok sorunsuz çıktı ya ... gördük ilk zamanda rtxli kartlara neler yaptığını.

kusura bakma ama yukarıdkai oyunu 1440p ile oynatıyorsa ... bence bu açıklamalarda bir art niyet var. optimize vs de yapılmadan direkt series S'te oynanan oyun.

• quote:

Metro da çok sorunsuz çıktı ya ... gördük ilk zamanda rtxli kartlara neler yaptığını.

kusura bakma ama yukarıdkai oyunu 1440p ile oynatıyorsa ... bence bu açıklamalarda bir art niyet var. optimize vs de yapılmadan direkt series S'te oynanan oyun.

Alıntıları Göster

Hala eski nesil oyunlardan ve o şekilde dizayn edilmiş oyunlardan bahsediyorsunuz. Ne diyeyim umarım Series X'in vardır ya da ona geçersin ileride yeni nesil oyunlar çıkınca Series S sahipleri üzülecek çünkü

• quote:

Hala eski nesil oyunlardan ve o şekilde dizayn edilmiş oyunlardan bahsediyorsunuz. Ne diyeyim umarım Series X'in vardır ya da ona geçersin ileride yeni nesil oyunlar çıkınca Series S sahipleri üzülecek çünkü

Alıntıları Göster

Anlamamışsın. Benim burada gösterdiğim 2013 yılındaki kaç yıllık oyunun kalitesi bugün Series S ten ağlanan oyun yapımcılarının oyunlarının hala ilerisinde ve buna rağmen optimizasyon istemiyorsa bence sorun bu açıklamayı yapan oyun yapım stüdyolarında.

Bu nesilde Series X'e geçtim zaten. Ps4'ü de updatelememiştim crack için. 7,50 de geçen gün crack de attım. rahatım yani o konuda.

• Series S küçük yapımcılar için biraz daha fazla efor gerektirir demiş donanımsal olarak yeni nesili geri tutacağı fln yok.

• Aynı fiyattaydı zaten millet zevkine series s aldı x yerine :D

• quote:

Anlamamışsın. Benim burada gösterdiğim 2013 yılındaki kaç yıllık oyunun kalitesi bugün Series S ten ağlanan oyun yapımcılarının oyunlarının hala ilerisinde ve buna rağmen optimizasyon istemiyorsa bence sorun bu açıklamayı yapan oyun yapım stüdyolarında.

Bu nesilde Series X'e geçtim zaten. Ps4'ü de updatelememiştim crack için. 7,50 de geçen gün crack de attım. rahatım yani o konuda.

Alıntıları Göster

Yapma hocam allah aşkına :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

Series S küçük yapımcılar için biraz daha fazla efor gerektirir demiş donanımsal olarak yeni nesili geri tutacağı fln yok.

Dikkatli dinleyin hocam '' we have a lot psychics and then a lot of ray tracing and that makes so much huge differences especially on series s''

15:30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DDF6E77A0 -- 21 Mart 2021; 13:44:55 >
  • Para yok zombi kardeş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    series s aslında amerikalı/avrupalı yetişkinlerin bebelerine bayramda, seyranda, yaş gününde alsın diye çıkan bir konsol. koy gamepass'ı, koy minecraft'ı koy fortnite'ı, bebeler eğlensin işte 300 dolara.

• Thomas Puha videoda "yeni nesile odaklanan oyunlar çıktığında series s'in performansı daha iyi olacak" gibi bir cümle kurmuştu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

Bu ikisi çok farklı oyun.

https://forum.donanimhaber.com/ps5-in-gucunu-sonuna-kadar-kullanacak-olan-acik-dunya-rol-yapma-oyunu-forspoken-dan-yeni-video-paylasildi--148381015

şuradaki konuya bakmanı öneririm. Benim demeye çalıştığım bu. yani ayak yapıyorlar. mevcut haberdeki oyuna bak ve sonra ps3 döneminden uncharted oyununa bak ki konuya da yazdım.

• Series S Fifa ve ufak oyunların konsolu olsun diye yapılmış. 2-3 sene sonra 3A oyunlara sıkıntı çıkarır ama futbol oyunu ve düşük bütçeli oyunları oynatır nesil boyunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OdATA- -- 21 Mart 2021; 16:9:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OdATA-

Series S Fifa ve ufak oyunların konsolu olsun diye yapılmış. 2-3 sene sonra 3A oyunlara sıkıntı çıkarır ama futbol oyunu ve düşük bütçeli oyunları oynatır nesil boyunca.

Control geliştiricisi, Sony'nin yeni nesil için Microsoft'tan biraz daha hazır olduğunu söyledi 

Ben yorumunuz ile alakalı Series S'e karşı farklı bir bakış açısı geliştirdim vallahi. Yorumu beğendim. Control geliştiricisi, Sony'nin yeni nesil için Microsoft'tan biraz daha hazır olduğunu söyledi 

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.