Şimdi Ara

Contipremiumcontact 5 kullananlar (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
11
Favori
97.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende dün batı lastik izmirden 4 adet cpc 5 lastik aldım 880 tl verdim lastikler kaç km sonra kendine gelir arkadaşlar yorumları okudukca çok iyi bir lastik aldığımı sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum nasıl aldın o fiyata hangi tipi aldın ben bugün sordum contipremium contact 5 195/55r16 87H batı lastik 275 çekti tanesine! 4 tanesi 1100 lira sen 880 i hangisinden aldın o fiyatı dostum?

• quote:

Orijinalden alıntı: caner.menet

Dostum nasıl aldın o fiyata hangi tipi aldın ben bugün sordum contipremium contact 5 195/55r16 87H batı lastik 275 çekti tanesine! 4 tanesi 1100 lira sen 880 i hangisinden aldın o fiyatı dostum?

Benim lastik ebadı 205 65 kampanyadan aldım acaba kampanyamı bitti yenişehirdeki batı lastikten dün aldım hatta çantada hediye ettiler tanesi 220 tl aldığım lastiklerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 10 Ağustos 2016; 22:12:41 >
  • Konuyu hortlatacağım ama alacaklar için fikir olsun. 25 senedir babam araba kullanıyor lastik yarmadı hiç ancak bu lastikler 3 kere yarıldı ve yenisini taktırdık hep. Çok konfurlu lastik ama çok kolay yarılıyor continental bayiliğiyle birlikte almanızı tavsiye ederim almayı düşünüyorsanız. Anca lastik yetişir. Bu arada araba volvo s60 ve lastik 215/55 r16 93W

• quote:

Orijinalden alıntı: 123berkantc123

Konuyu hortlatacağım ama alacaklar için fikir olsun. 25 senedir babam araba kullanıyor lastik yarmadı hiç ancak bu lastikler 3 kere yarıldı ve yenisini taktırdık hep. Çok konfurlu lastik ama çok kolay yarılıyor continental bayiliğiyle birlikte almanızı tavsiye ederim almayı düşünüyorsanız. Anca lastik yetişir. Bu arada araba volvo s60 ve lastik 215/55 r16 93W

2 adet vw caddy 1 adet jetta tsi araçta kullandım yarılma falan olmadı. Caddy aracım yüklü bir araçtı ve hep agresif kullandım. Jetta da güçlü sayılır (160hp) ve agresif kullanıyorum cp5 var 3.5 yıldır tık demedi..
    Yazın 1 ayı bozuk köy yolları ayrıca..
    205 55r16 91V

• Cok guzel bir lastik yumusak oldugundan civileri cok rahat topluyor onun dısında harika
  • andios kullanıcısına yanıt
    maaşallah hocam.
    ben ağırlık asfaltta yılda 15-20 km de 2,5 yılda 2sinin yanakları yardım ufak dokunmalarda.
    tabi yerine yine 2 şer adet cpc5 aldım
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    Ben bu güne kadar hiçbir lastiğimi sürtmedim :)
    Ama sürmeden yarılması pek iyi değil..

Bakalım bir daha ya michelin primacy 3 yada goodyear efficientgrip performance alacağım..

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    Çok kolay yarılıyor bu lastikler

• quote:

Orijinalden alıntı: andios

quote:

Konuyu hortlatacağım ama alacaklar için fikir olsun. 25 senedir babam araba kullanıyor lastik yarmadı hiç ancak bu lastikler 3 kere yarıldı ve yenisini taktırdık hep. Çok konfurlu lastik ama çok kolay yarılıyor continental bayiliğiyle birlikte almanızı tavsiye ederim almayı düşünüyorsanız. Anca lastik yetişir. Bu arada araba volvo s60 ve lastik 215/55 r16 93W

2 adet vw caddy 1 adet jetta tsi araçta kullandım yarılma falan olmadı. Caddy aracım yüklü bir araçtı ve hep agresif kullandım. Jetta da güçlü sayılır (160hp) ve agresif kullanıyorum cp5 var 3.5 yıldır tık demedi..
    205 55r16 91V

93W olunca 1600 kg arabaya dayanamadı galiba halbuki aracin orjinal ebatı da 215 55 16 93

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkantcelik -- 19 Ağustos 2016; 15:18:20 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: andios

quote:

205 55r16 91V

93W olunca 1600 kg arabaya dayanamadı galiba halbuki aracin orjinal ebatı da 215 55 16 93

Belkide ama yine enteresan.. caddy dsg o ağırlıklarda bir araba ve 91h yada 91v kullandık biz :) aşırı yük atmadığım için 95 serisi almamıştım.

Geçenlerde lastikleri kontrol ettim. 3 yıl önce taktırmışım pc5 i ve yaz kış lastik değiştiriyorum toplamda da 30000km yapmışım. Yarı yarıya desem 15000km olmuş lastikler ama taban ile yan kesişim yerlerinde soyulmalar çatlakar tespit ettim..

Bu denli hızlı aşınacağını düşünmemiştim. 15000km ilk lastik 60000km yapmış gibi..

• andios kullanıcısına yanıt
    Bu lastikler gerçekten sıkıntılı lastikler. PC2 yi arattırdı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Off off herşeyi tecrübe etmemiz gerekiyormuş demek, 10bin km oldu lastiklerim, 8bin civarında kaldırımla ilk temasında yarıldı cpc5, bu kadar hassas lastik tr yollarına müsait değilmiş onu anladım, brigstone ile 3 yıl boyunca hergün kaldırıma inip çıktım bişey olmamıştı, bi tane daha aldım taktırdım, 6-7bin km sonra yine direksiyon titremeye başladı, sonra kendi lastikçime gittim işlerini iyi yapıyorlar güvenirim de, soktuk yine rot balansa lastik zıplama atlama vs. yapıyor dedi, bu lastikler böyle çok şikayet var dedi, iyice soğudum continental markasından bi daha almayı düşünmüyorum, energy saverlardan sonra yol tutuşu fren mesafesi gibi konularda çok beğenmiştim ama bi lastik daha almadan 40bin km görebilecek miyiz emin değilim

lastikçim pilot sport 3 önerdi, effience grip performance olur mu dedim olur dedi, bi 30bin km sonra egp'ye geçeceğim o daha dayanıklı olur umarım, cpc5i de kimseye önermiyorum güzel lastik ama çok sorunlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 31 Ağustos 2016; 16:34:29 >

• Hocam lastikçilere ne desen adamlar he o sorunlu diyor zaten. conti bayisine gittim goodyear kötü dedi, goodyeardan fiyat alırken conti için kötü sorunlu dedi. michelin'e uğramadım zaten pahalıdır diye :D

Bende gittim direkt serviste taktırdım. VW bayisi sürekli continental takıyor geçen eco3 leride oraya taktırmıştım. Mahşallah nazar değmesin ben çok memnun kaldım. Pek kaldırıma falan çıkan sürten biri değilimdir de umarım başıma gelmez böyle bir durum. Geçen gün de ilk defa yoğun yağmurda deneme fırsatı buldum. Eco3 den sonra çok daha fazla güven verdi su birikintilerinden geçerken.

Sen lastikçinin lafına ona buna pek bakma. Bire bir tarafsız kullanıcı yorumlarına bak ve kendi memnuniyetine göre davran. Memnun kalmadıysan aklında olan başka markayı seçebilirsin. Şu lastik atlama mevzusunu anlamdım ama, üretim hatası gibi geldi bana aldığınız yer ile görüşseydiniz keşke değiştirmek için baskı kursaydınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

Off off herşeyi tecrübe etmemiz gerekiyormuş demek, 10bin km oldu lastiklerim, 8bin civarında kaldırımla ilk temasında yarıldı cpc5, bu kadar hassas lastik tr yollarına müsait değilmiş onu anladım, brigstone ile 3 yıl boyunca hergün kaldırıma inip çıktım bişey olmamıştı, bi tane daha aldım taktırdım, 6-7bin km sonra yine direksiyon titremeye başladı, sonra kendi lastikçime gittim işlerini iyi yapıyorlar güvenirim de, soktuk yine rot balansa lastik zıplama atlama vs. yapıyor dedi, bu lastikler böyle çok şikayet var dedi, iyice soğudum continental markasından bi daha almayı düşünmüyorum, energy saverlardan sonra yol tutuşu fren mesafesi gibi konularda çok beğenmiştim ama bi lastik daha almadan 40bin km görebilecek miyiz emin değilim

lastikçim pilot sport 3 önerdi, effience grip performance olur mu dedim olur dedi, bi 30bin km sonra egp'ye geçeceğim o daha dayanıklı olur umarım, cpc5i de kimseye önermiyorum güzel lastik ama çok sorunlu

şimdi kaldırıma inip çıkmak farklı yan yüzeyi belli bir açı ile sürtmek farklı. Aynı şartta diğer lastiklerde de yırtılma olabilir..

Ayrıca er300 turanzalardan sonra bende premiumcontact'a geçmiştim ve çok fark olmuştu pozitif yönde.

Ne rot'lara bir şey oldu ne balans sorunu yaşadım. 0-230km arası yağ gibi araç..

plot sport 3 ü büyük ebatta bir arkadaşım kullandı. aşırı çabuk bitti, çok yumuşak lastik dedi.

goodyear egp kullananlarda ya mükemmel diyorlar yada yerden yere vuruyorlar lastiği.

bence en iyi 3 seçenek;

1-Goodyear efficietgrip performance
    2-Michelin primacy 3
    3-Continental premiumcontact 5

• Afedersiniz de bu b.ktan lastiği almayın aldırmayın 3 kere yarıldı 1 kere cukura girip patladı

• Lastiği yarılan arkadaşlar lastik ebat bilgilerini de paylaşırlarsa daha sağlıklı bilgi vermiş olurlar.
  • Bende lastik almayı düşünüyorum uzun süredir araştırıyorum adac testlerini falan inceledim uzun uzun. Peugeot 206 'm var. 17 inc jant kullanmayı düşünseydim kesinlikle conti spot contact alırdım sanırım şuan dünyanın en iyi lastiği. Ardından da conti premium contact 5 geliyor. 15 inc janta feçme düşüncem olduğu için conti prem. Cont. 5 alacağım.

• 15 inc jant aldım. Cpc5 ler kalmamış sipariş verdik ayın 18 inde gelecek lastikler janta takılacak sonrada arabama takılacak. Peugeot 206 ya 195/50r15 takacağım çelik jant ile güzel gözükeceğine eminim. Olayın çelik jantı görüntüsünde değilim. Güvenlik açısından bu lastiği tercih ettim. Kullanmaya başladığımda deneyimlerimi yazarım.
  • Okuyan arayan dostlar bilginiz olsun diye not düşelim. 215 lastik olan fokus 3 e 205 taktığımızda arabanın km kadranını düzeltmek için fokus servisi aradım 150 tl para istediler yazılım atmak için.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.