Şimdi Ara

continental lastıkler michelin den ıyımıdır ?? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
2
Favori
229.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SÜRÜŞ KARAKTEERİ VE BEKLENTİ ÇOK ÖNEMLİ YORUMLARI OKUYARAK VE GENELDE MICHELININ TAVSİYE EDİLMESİ ÜZERİNE MICHELIN PRIMACY HP ALDIM...TAMAM ÇOK YUMUŞAK KONFORLU SESIZ BIR LASTIK ABS İHTİYACINI MINUMUMA İNDİRİYOR AMA ANLADIĞIM KADARI İLE SÜRTÜNME DİRENCİ ÇOK YÜKSEK VE ÇEKİŞİ ACAİP KESİYOR VE HİSSEDİLİR AKSELERASYON KAYBI VAR...LASTİĞİN YUMUŞAK YADA SERT OLMASININ YUVARLANMA DİRENCİ İLE ALAKASI OLUP OLMADIĞI VE AYNI EBATTA OLMAK ŞARTI İLE ÇOK YUMUŞAK BİR LASTİĞİN SERT BİR LASTİĞE GÖRE AKSELERASYON KAYBI YAŞATMASI DOĞRUMUDUR?TEKNİK BİLGİSİ OLAN ARKADAŞ VAR MI?TEŞEKÜKRLER
  • Conti ile ilk uzun yol testini yaptım.Güzel asfaltta hiç ses yok harika ama bozuk asfaltta felaket.Arabada iki kişi konuştuğunu anlamıyor.Yol tutuş,frenleme harika ama.Karar sizin ya emniyet ya sessizlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Conti ile ilk uzun yol testini yaptım.Güzel asfaltta hiç ses yok harika ama bozuk asfaltta felaket.Arabada iki kişi konuştuğunu anlamıyor.Yol tutuş,frenleme harika ama.Karar sizin ya emniyet ya sessizlik.

Selam,
    Conti'nin hangi modelini aldınız? Premium 2 mi yoksa EcoContact 3 Mü?
  • merhaba,
    99 model megane 1 SW ABS var.üzerinde goodyear 185-65-14 lastik var ama eski.aracı yeni aldım yenilemek istiyorum.Hangi marka ve özellikte laastik almalıyım.İzmir de yaşıyorum,malum yağmurumuz boldur,ayrıca stabilize yolada azda olsa girmem gerekir tarla,zeytinlik vs..
  • oha diyorum

bu konu benım dh deki ilk hesabım banlandıktan sonra aldığım hesapla actığım konu , gercı buda cok kısa sure ıcerısınde banlanmıstı

konuya gırıp nıck ı gorunce ulan bı yerden tanıdık gelıyo dıyorum kendı kendıme vayy be yıllar once actığım konuya bak
  • conti -mich fiyatlar aynı seviyede conti de indirim oluyor ama michde olmuyor,conti den memnunum
  • Güncel
  • yakınlarda alan arkadaşlar fiyat da verebilir mi?
  • ben yeni sordum. tüm ürünlerine (contact, concact2, sportcontact2) 175 dedi. ne dersiniz fiyat konusunda birde yazdığım ürünlerden hangisini önerirsiniz.
    hepsi 2011 ve 91v...
  • Aracımı yakın bi zaman önce değiştirdim. Üzerindeki lastikler orjinal ekipman ve 6 yıllık. Bir aydır sayfalarca yorum okudum. İzlenimlerim, kendi tecrübelerim ve görüşlerim şöyle:

1. Yorumlar çoğunlukla sütten ağzı yanan hesabı. Bir kötü tecrübe bir markayı bitirmeye yeterli oluyor. Dahası, enteresan milletiz herkes takım tutar gibi lastik tutuyor ve fanatik taraftarlar gibi yorum yapıyor. Örneğin Bridgestone diyor ama neden tavsiye ediyor yada kötülüyor yazmaya gerek bile duymuyor.

2. Modeller değil de markalar karşılaştırılıyor. Örneğin Continin üretimden kaldırılmış en ucuz lastiği Eco Contact modeli üst segment bir lastik ile,
    Michelin energy modeli Conti Sport Contact ile karşılaştırılıyor. Yük endeksleri hız endeksleri de hak getire.

3. Dolayısı ile bilgi değil bilgi kirliliği. Sonuç olarak hala net bir karar verebilmiş değilim.

Konuya dönecek olursak:
    Bundan 6 ay öncesine kadar Continental hakkında fikrim yoktu. İlk kez son arabamın üzerindeki 6. yılına gelmiş orjinal ekipman Sport Contact lastikleri sayesinde mecburen deneme imkanım oldu. (Ebatlar 225/50 R16 92W). E haliyle artık değiştireceğim.

6 yıllık 40.000 km deki Conti Sport Contact lastiklerim dört yıl kullandığım Turanza ER300 ile aynı ıslak ve kuru performansını sunuyor. Enteresan değil mi? Balon yok sorun yok, sadece iyice sertleşmiş olduğu için konfor yok.

Ama testlere bakarsanız hemen hemen tüm testlerin birincisi ER300. Islak performansını ben de beğendim ama kuru yolda ve özellikle de ısınmamışken nasıl kaydığını bizzat biliyorum, defalarca test ettim. Sert hamurlu, sesli denilebilecek, konforsuz bir lastik, kesinlikle düşünmüyorum.
    Energyler tam bir konfor lastiği fakat nasıl balon yaptığını da bizzat tecrübe etmiş bulunuyorum, Turanzayı da zaten bu yüzden almıştım.

An itibariyle orjinal lastik ebatlarımın pek yaygın olmamasının da etkisi ile 2 seçenek arasında kalmış durumdayım :
    Michelin Primacy HP vs Conti Premium Contact 2.

Michelin yanak olarak daha yumuşak fakat taban kauçuğu bana çok sert geldi, yol tutuş ve ses olarak Turanzayı aratacak görünüyor, Conti'de ise yanaklar daha güçlü, taban daha yumuşak. Balon riskine karşı avantaj olarak görüyorum ama konforu ne kadar bozar kestirmek zor.

Miço 335 TL 6 taksit, Contiler ise 300 TL 8 taksit. Totalde 35x4=140 TL fark vermeye değermi diye düşünüyorum Conti ağır basıyor.

Konfor ve sessizlik bakımından Nokian ve Yokohama ac01 öneriliyor fakat girmek istemiyorum nedense.

Saygılar, güvenli sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sutil -- 6 Haziran 2011; 22:45:29 >

• @sutil
    Lastik fiyatları vermişsin.anlayamadım contiye 300 demişsin.ne demek bu?4 lastik toplam 300'mü yoksa tane 300'mü. Yalnız her iki durum da saçma değil mi biraz. Ben sordum tane 175 demişlerdi 2011 üretimli lastiğe
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

@sutil
    Lastik fiyatları vermişsin.anlayamadım contiye 300 demişsin.ne demek bu?4 lastik toplam 300'mü yoksa tane 300'mü. Yalnız her iki durum da saçma değil mi biraz. Ben sordum tane 175 demişlerdi 2011 üretimli lastiğe

Tanesi 300.

Farkettiysen toplam fark için birim farkı 4 le çarptım.

bu ebatda 175'e bulduysan sakın kaçırma hatta ne varsa topla
  • tanesi 300... yok artık. cidden dediğim gibi ben tane 175 ten buldum. sonraki arabam için demi alsam ne yapsam
  • vanco contact 2 kullanan var mı aramızda ?Varsa tecrübelerini aktarabilir mi bridgestone B250 ya da conti vanco contact 2 arasında bir tercih için hangisini önerirsiniz?? Ebatlar 195/65/15 95T
  • :))) mıchelın diyorsunuz ben mardin continental ana bayisiyim ve continentallardan çok memnunum ben tek değil alan herkes yalnız alanlar barım almasını teklif ediyorum hem yumuşak hemde daha ucuz ve 2 yıl garanti continentalın zaten yan ürünü. ßen Herkese Barum Teklid Ediyorum Gelip Görsünler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sutil

Aracımı yakın bi zaman önce değiştirdim. Üzerindeki lastikler orjinal ekipman ve 6 yıllık. Bir aydır sayfalarca yorum okudum. İzlenimlerim, kendi tecrübelerim ve görüşlerim şöyle:

1. Yorumlar çoğunlukla sütten ağzı yanan hesabı. Bir kötü tecrübe bir markayı bitirmeye yeterli oluyor. Dahası, enteresan milletiz herkes takım tutar gibi lastik tutuyor ve fanatik taraftarlar gibi yorum yapıyor. Örneğin Bridgestone diyor ama neden tavsiye ediyor yada kötülüyor yazmaya gerek bile duymuyor.

2. Modeller değil de markalar karşılaştırılıyor. Örneğin Continin üretimden kaldırılmış en ucuz lastiği Eco Contact modeli üst segment bir lastik ile,
    Michelin energy modeli Conti Sport Contact ile karşılaştırılıyor. Yük endeksleri hız endeksleri de hak getire.

3. Dolayısı ile bilgi değil bilgi kirliliği. Sonuç olarak hala net bir karar verebilmiş değilim.

Konuya dönecek olursak:
    Bundan 6 ay öncesine kadar Continental hakkında fikrim yoktu. İlk kez son arabamın üzerindeki 6. yılına gelmiş orjinal ekipman Sport Contact lastikleri sayesinde mecburen deneme imkanım oldu. (Ebatlar 225/50 R16 92W). E haliyle artık değiştireceğim.

6 yıllık 40.000 km deki Conti Sport Contact lastiklerim dört yıl kullandığım Turanza ER300 ile aynı ıslak ve kuru performansını sunuyor. Enteresan değil mi? Balon yok sorun yok, sadece iyice sertleşmiş olduğu için konfor yok.

Ama testlere bakarsanız hemen hemen tüm testlerin birincisi ER300. Islak performansını ben de beğendim ama kuru yolda ve özellikle de ısınmamışken nasıl kaydığını bizzat biliyorum, defalarca test ettim. Sert hamurlu, sesli denilebilecek, konforsuz bir lastik, kesinlikle düşünmüyorum.
    Energyler tam bir konfor lastiği fakat nasıl balon yaptığını da bizzat tecrübe etmiş bulunuyorum, Turanzayı da zaten bu yüzden almıştım.

An itibariyle orjinal lastik ebatlarımın pek yaygın olmamasının da etkisi ile 2 seçenek arasında kalmış durumdayım :
    Michelin Primacy HP vs Conti Premium Contact 2.

Michelin yanak olarak daha yumuşak fakat taban kauçuğu bana çok sert geldi, yol tutuş ve ses olarak Turanzayı aratacak görünüyor, Conti'de ise yanaklar daha güçlü, taban daha yumuşak. Balon riskine karşı avantaj olarak görüyorum ama konforu ne kadar bozar kestirmek zor.

Miço 335 TL 6 taksit, Contiler ise 300 TL 8 taksit. Totalde 35x4=140 TL fark vermeye değermi diye düşünüyorum Conti ağır basıyor.

Konfor ve sessizlik bakımından Nokian ve Yokohama ac01 öneriliyor fakat girmek istemiyorum nedense.

Saygılar, güvenli sürüşler.

Merhaba,
    Konuyu hortlatmak istemiyorum sadece alıntıda verdiğim önceki mesajım sonrasındaki kararımı ve sonuçlarını burada paylaşmak daha doğru olur diye düşündüm.

Michelin Primacy HP ve Continental Conti Sport Contact 2 arasında gidip gelirken Lassa'nın yeni bir performans lastiği çıkardığını duydum. Ayrıca 2 ay kullanma süresi sonunda menun kalınmazsa iade aldıklarını öğrendim (tüm lastiklerinde). Gittim, gördüm, sertliğini ve desenini inceledim beğendim.
    İade garantisine güvenerek 4 adt 225/50/16 92W taktırdım. 4 adet de paspas hediye ettiler ve fiyatta gayet uygundu yukarıdaki ikiliye göre ciddi fark vardı (%30) Süper alışveriş oldu. Aynı gün test etmeye başladım.

Zorlamama rağmen bir türlü yanlayamadım. Lastikler kaymıyor muhteşem yol tutuyor. Sert frende oldukça başarılı. Arabadan indiğimde lastiklerden dumanlar yükseliyor ama lastik kaymıyordu. Ayrıca Lassanın iddia ettiği gibi yumuşak bir lastik olmadığını da gördüm ama sorun etmedim sonuçta performans lastiği ve 92 W hız ve yük endeksine sahip. Sonuç olarak, düşük devirlerle yanlamanın yalan olduğuna üzülmekle birlikte güvenli bir lastik aldığım için gayet mutlu oldum. Üstüne üstlük yerli malı.

İkinci ayda bir kaç kez lastiklerin biraz sert frende kayma yaptığını fark ettim ama yol durumundandır diyerek üzerinde durmadım. Derken tatil dönemi araya girdi falan derken 2 ay doldu bitti. Fakat lastiklerin fren durumunda kızaklaması (aslında abs devreye giriyor ama zaten bu kızaklama anlamına geldiği için böyle diyorum) olayı sık sık başıma gelmeye başladı. E 2 aylık süre de bitti iyi mi???

Lassaya şikayet ettim. Müşteri hizmetleri hemen dönüş yaparak beni aldığım bayiye yönlendirdi. Önce bayi test sürüşü yaptı sonra bir lastiğimi sökerek fabrikaya gönderdiler. Tek lastiği teste aldılar. Bi süre sonra lastikte herhangi bir yapısal sorun olmadığı şeklinde cevap geldi.

Ayrıca satın aldığım bayiye de lastiklerin performans göstermesi için ısınması gerektiğini söylemişler ki işte buna çok sinirlendim.
    Çünkü ilk günlerde serin havada bile 10 km yol yaptığımda ısınan lastikler şimdi 80 km boyunca durmaksızın 160-180 km hız yapmama rağmen bir türlü ısınamıyor? Üstelik yaz günü!!!

Özetlersem; gıcır gıcır Lassa Phenoma lastiklerimin fren performansı çıkarıp attığım 6 yıllık Conti Sport Contact lastiklerimden daha iyi değil arkadaşlar.
    O yüzden kasislere yakalanmamak için gözümü 4 açıyorum artık çünkü aracım durmuyor. Bir de eğer yeni hareket etmişsem yani lastikler soğuksa ne siz sorun ne ben söyleyeyim.... Artık önümdeki aracı mecburen daha uzaktan takip ediyorum. Düşük hızlarda yanlamaya da devam...
    Bu kış benim için çok zor geçecek...
    Not: aracım arkadan çekiş, 1600 cc motor.

Sonuç olarak Lassa Phenoma :
    Yol tutuş : ortalama,
    Fren Performansı : Çok kötü,
    Sertlik: Sınıfının lastiği yani sert,
    Yol sesi : iyi
    Islak performansı : Yağışlar yeni başladı ama korkumdan test etmeye kalkmadım.

• Merhaba,
    Conti premium contact 2 kullanıyorum, arabam 43000 oldu ve lastiklerin üzerinde kılcal çatlaklar oluşmaya başladı. Conti ler yol tutuş olarak tatmin edici fakat yol sesi felaket hele asfaltta kötü ise baş ağrısı bile yapabiliyor. O yüzden michelin almak istiyorum. Michelin primacy hp ile michelin pilot sport 3 nmodelini karşılaştırabilecek arkadaş varsa memnun olurum. Sert araba kullanmam, süratte fazla yapmam, öncelik sessizlik ve konfordur.
    Tşk.
  • MİCHELİN 'İN TEK OLDUĞUNU BİLİYODUMDA CONTİNENTAL O KADAR KÖTÜMÜ YA ?

ARACIM TİCARİ KAMYONET ÖN LASTİKLERİNE ALICAKTIM CONTİNENTAL AMA ARTIK MİCHELİNİDE PARASINI TOPLAMAYA ÇALIŞACAĞIM.
  • 2 adet bu lastiğe ihtiyacım var ama fiyat çok yüksek değilmihttp://www.lastikcim.com.tr/Continental-Vanco-2-20565R15C-102100T,PR-2477.html ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbasyolcu777

bu güne kadar sorduğum lastikçilerin hepsi michelin i tavsiye etti. çevremde herkes michelin in iyi olduğunu söylüyor ama enegy kullandım her virajda sıcak asfaltta ciyak ciyak kayıyor fren mesafesi fazla ben kullanmıyorum michelin i

sıcakta virajlarda her marka özelliğini yitirir bu normal bişey.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.