Şimdi Ara

continental lastıkler michelin den ıyımıdır ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
2
Favori
229.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ceta

Michelinin otoban lastiği olduğu söyleniyor. Ne dersiniz

Hangi modeli ama ???

Yaklaşık 20 mesajdır dönen konu bu. Markalar hakkında bu şekilde genelleme yapılamaz...

Off-road lastiği de var Michelin'in... Hadi bakalım, nasıl otoban lastiği bu?
  • benimde soylenen ıkı lastık arasındaki kesin secimim continental premiumComtact tır, çunki Michelin energy den daha ust sınıfta bır lastıktır.

continental premium contact la kıyaslanacak mıchelın lastıgı Michelin Pilot tur...
  • Michelin ve Bridgestone'dan vazgeçmiyeceksiniz.İkisi de alanında en iyileri.Pirelli de çok kaliteli ancak tüm modelleri ile başa güreşemiyor.
    Bir arkadaş Michelin'in otoban lastiği olduğu söyleniyor demiş.Bu ne kadar doğrudur bilmem ama Bridgestone'un dozer,ve şantiye kamyonu lastikleri üretiminde çok iyi olduğunu aynı şekilde Michelin'in de Airbus uçaklarının lastik üreticisi olduğunu hatırlatayım...
  • michelin energy'nin karşılığı continentalda ecocontact serisidir, tabi fuel saver olanlarından uzak durmak lazım bence, ecocontact 3 aldım yeni seriden şimdilik memnunum hatta yeni golf te bile görmüştüm fabrika çıkış lastiği olarak.
  • Bridgestone
  • arabanın üzerindeki orjinal lastikler good year dı , çatlamalar meydana geldi ve bana aracın yol tutuğu güven vermemeye başladı araç 9600 km deydi bide, bende gidip michelin energy modeli ni aldım yalnız eski lastikler 175/65/15 ti ben 185/60/15 olarak değiştirdim ve iiyikide değiştirmişim
    michelde ne kadar zorlarsam zorlıyim araçta kayma eğlemi olmuyor, çok memnunum aracın yere yapışmasını sağladı, continental ibi arkadaşım kullanıyor astra sında oda memnun lastiklerinden, sen hangi model kafana yatıyorsa onu al, ama michelin 1 artısı aracın içine gelen lastik sesi az diğer lastiklere göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: reLo

Michelin ve Bridgestone'dan vazgeçmiyeceksiniz.İkisi de alanında en iyileri.Pirelli de çok kaliteli ancak tüm modelleri ile başa güreşemiyor.
    Bir arkadaş Michelin'in otoban lastiği olduğu söyleniyor demiş.Bu ne kadar doğrudur bilmem ama Bridgestone'un dozer,ve şantiye kamyonu lastikleri üretiminde çok iyi olduğunu aynı şekilde Michelin'in de Airbus uçaklarının lastik üreticisi olduğunu hatırlatayım...

michelin yumuşak lastik olduğu için otoban lastiği denliyor, babam yıllardır michelin kullanır arabasında her zaman memnun kalmıştır lastiklerinden, ha bide dunlop tan memnun kalmıştı, bridgestone dayanıklı lastiktir ama ses yapar ,continental de ses yapar. ---- good year dan uzak dur,denildiği gibi iyi lastik değil. sanayi de bütün lastikçileri araştırdım adamlar genellikle michelin i tavsiye ettiler.

• michelin
  • eger;
    michelin energy --- Continental EcoContact Derseniz Michelin energy derim
    michelin energy --- Continental Premium contact derseniz conti derim :)
  • contilerin biraz sert olduğunu duydum

zaten ben goodyear cıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktard

eger;

michelin pilot --- Continental Premium contact dersek tercihiniz ne olur

• araçların üzerinde çıkan lastikler ekipman lastikleri olup kaliteleri genelde orta sınıf araçta alt düzeydedir
    bu yüzden stok lastiklerin kalitesi sizi yanıltmasın.
    önemli olan bayiden aldığınız, kalitesi firmaca desteklenen lastiklerdir.
    onlarla arcınızı test edip aracınıza ne kadar uyumlu onu yorumlayın

bir önemli konuda şudur.........
    her lastik her araç ta aynı performansı vermez.
    yol tutuşta araçtaki dengeyi sağlayan merkez kaç kuvvetleri bile önemli olup
    lastijk üzerindeki yük ve hız endeksleri kauçuk kalitesi vede desenide müthiş önem taşır
    bu yüzden bu lastik çok kötüdür yorumlarıda kimi zaman yersiz saptamalar olabiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpaslan11

quote:

eger;

Michelin pilot olur..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: alpaslan11

quote:

eger;

Michelin pilot olur..

Michelin Pilot gerçekten süper bi lastik bizim pederde hep bundan alıyor ve gerçekende çok iyi lastikler.ses yapmıyorlar ve performansı olumlu yönde etkiliyorlar ma biraz pahalılar sanırsam.GoodYear'dan gerçektende uzak dur bizim arabayıda ilk alınca üstünde goodyear vardı ve 10000km gitmeden lastikleri değiştirmek zorunda kaldık balon yaptılar.Yine eniştemde focus aldı onunda üzerinde goodyear vermişler oda 2 ay geçmeden değiştirmek zorunda kaldı lastikleri ve yine aynı sorundan dolayı.Bridgeston ada kötü diyen görmedim ama michelin gerçektende bir harika.

• Good year ı ben daha önce uzun zaman kullanmıştım. Bir sorun yaşamamıştım. Michelin energy ile karşlaştırılırsa nasıl sizce?
  • Arkadaşlar, vectrada 50.000 km boyunca yokohama C.Drive lastik kullandım ve kullandığım süre boyunca özelliğini hiç kaybetmedi. Sessiz ve yola çok iyi tutunuyor. Birçok lastiğin puan kaybettiği ıslak kuru geçişlerinde çok iyi. Ayrıca çok uzun ömürlü. Diğer uzakdoğu lastikleriyle karıştırmayın, bunlar japonyada imal ediliyor ve birçok nascar arabası bunu kullanıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam otomobil forumunda bir arkadaş yokohama için moleküler yapısı en iyi lastik demişti.

Fazla bilinen ve satılan bir lastik olmadığı için fiyatları da makul.

Test etmenin en kolay yolu da bir mazda bayisine gidip test aracı sürmek. Mazdaların üzerinde bu lastiklerden geliyor.
  • Ben şu an Xsara'mın fabrika çıkışı ayaklarında gelen Michelinlerimi kullanıyorum(pilot serisi)..Aracım 60000'de ve bu lastiklerin beni 1 sene daha götüreceğine inanıyorum.Ayrıca çoğu kişi Michelinin ıslak zeminde kuru zemine göre daha az performans gösterdiğini söylüyorlar.Ama Michelin inanılmaz yağmurlu bir havada hayatımı kurtardı.Ve ben şunu iddia ediyorum kullandığım seriden midir bilmiyorum ama sanki Michelin ıslak zeminde daha iyi bir performans sergiliyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: avdr

Arkadaşlar, vectrada 50.000 km boyunca yokohama C.Drive lastik kullandım ve kullandığım süre boyunca özelliğini hiç kaybetmedi. Sessiz ve yola çok iyi tutunuyor. Birçok lastiğin puan kaybettiği ıslak kuru geçişlerinde çok iyi. Ayrıca çok uzun ömürlü. Diğer uzakdoğu lastikleriyle karıştırmayın, bunlar japonyada imal ediliyor ve birçok nascar arabası bunu kullanıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam otomobil forumunda bir arkadaş yokohama için moleküler yapısı en iyi lastik demişti.

Fazla bilinen ve satılan bir lastik olmadığı için fiyatları da makul.

Test etmenin en kolay yolu da bir mazda bayisine gidip test aracı sürmek. Mazdaların üzerinde bu lastiklerden geliyor.

yokohama bilinmesede; bridgestone yada michelin yada good year ayarında bir lastiktir.

1. sınıf lastiklerdendir yani.

japon malı kore malı vb değil.

hayırlı günler.

• arkadaslar bakın MERCEDES CLK 200 ler YILLARDIR aracla birlikte CONTINENTAL LASTIK veriyor. Continental Alman markası, Michelin Fransız. Bence ikisi de iyi lastikler. Yani kotu lastik olsa CLK larda bu lastiklerden olmazdi. Bu nedenle fransız ların yedigi soykırım boku nedeniyle Continental alın derim
  • arkadaşlar lastik seçiminde ne kadar marka bağımlısı olarak hareket edildiği açıkça görülüyor..michelin dünyanın en büyük lastik üreticisidir bu doğru ama dünyanın en iyi lastiklerini üretiyor demek doğru olmaz..her yıl bağımsız lastik kuruluşları yaz ve kış olmak üzere yeni çıkan lastikleri test ediyorlar işte gerçek kıyaslama budur..ben gideyim michelin lastikle yeni ıslanmış çok kaygan bir asfaltta fren yapıp duramayayım lastiği kötüleyeyim,buzdan daha kötü bir zemin..sende git iyice yağan yağmurda yıkanmış asfaltta fren yap güvenle dur senin pirelli lastiğin iyi olsun böyle kıyaslama olmaz..hep denir ki;pirelli sert lastik 5 para etmez,michelin 10 numara lastik hele yağmurdaa en önce o duruyor,falan lastik şöyle filan lastik böyle..en iyisi yaşadığınız mevsimsel koşullarda en iyi fiyat performans oranını yakalayan lastiği seçmek..gittim 1 hafta önce aracıma 2 tane fuldanın kış lastiğini aldım..tamam lastik testlerinde mükemmel çıkmamış ama iyi de çıkmış yani orta performans benim beklentilerime cevap verebilecek bir lastik ve sadece 72.5 lira tanesi..ha tabii ki gidip te petlas ya da nankang lastik almam ama dediğim gibi mevsimsel koşullar=fiyat/performans oranı..düşüncelerim ve uygulamalarım bu yönde ama tercih yapsaydım üstteki 2 ayrı marka için % 100 Continental pemium contact 2 olurdu zira yaz lastiklerim continental contiEcocontactEP..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.