Şimdi Ara

CONROE E6600 için D930'U TERK ETMEYE DEĞERMİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu anki işlemcimden memnunum, ama X1800XT alacağım .

Yani sistem D930-P5LD2-VM-1GBRAM birde X1800XT ekledimmi tadından yenmez diye düşünüyorken ,

conroe e6600 + 160$ lık bir anakarta geçmemin bana katkısı sadece oyun yönündemi olacak yoksa Multitaskingde D930 dan kat kat üstünde olacakmı?

Şu an CPU+MB ikilisini min. 500e satıp conroe ya geçmeye değermi?(Kaynak buldumda)

• bence değmez
  • overclok yapacaksan conreo için değer
  • D930 u arada sırada 3,6 da kullanıyorum, anankart müsait vee soğutucu olsa dahada iyi olur ama soru tam olarak şu,

X1800XT aldığımda diyelim D930 da COD2 yi 1280*1024aa+fsaa da 40 fps oynayacaksam , conroe da bu 1600*1200e çıkarmı?

Bir de multitaskingde zayıfmı, yoksa çakıyormu tüm D'lere ,X leri FX boşverelim onları adamdam sayan yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 15 Temmuz 2006; 12:08:10 >
  • hayır 1600x1200 de 40 fps oynayamazsın bnce yanı arada ole bı fark olmaz dıye dusunuyorum oyunlar uzerınde muaazzam fark yok ama uygulamalarda vs cok farkı war bce deıstırme daha
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

hayır 1600x1200 de 40 fps oynayamazsın bnce yanı arada ole bı fark olmaz dıye dusunuyorum oyunlar uzerınde muaazzam fark yok ama uygulamalarda vs cok farkı war bce deıstırme daha

Emin olmamakla birlikte bende bu görüşe katılıyorum. D930 bahsettiğin oyunlarda dar boğaz yaratmayacaktır yani her şey alacağın VGA ya bakar. Ama diğer uygulamalarda muazzam farklar olabilir...
  • Bunu tahmin ediyordum ki, Toms'un testlerine bakarken örnek 1024*768 de venice lerde gerçekten fps farkı oluşurken ,1280*1024te 3,5 arasında fark oluşuyordu, demekki iş her zamanki gibi VGA da bitiyor,geçseler şu darboğazlarıda Matrox gib 512 bit vga yapsalar iyi olurdu.
  • quote:

X1800XT aldığımda diyelim D930 da COD2 yi 1280*1024aa+fsaa da 40 fps oynayacaksam , conroe da bu 1600*1200e çıkarmı?

800 600 oynuyorsan oyunları sana katkı sağlar E6600 yüksek çözünürlükte ve özellıkle aa af gibi özellıkler devreye sokulğunda iş tamamen vgaya kalıyor nerdeyse...Daha iyi oyun oynucam ben diyorsan vgaya yatırım yap..Ama ben işin eğlencesindeyım, oc yapacam,bench alacam falan dersen conroe alabilrsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

quote:

800 600 oynuyorsan oyunları sana katkı sağlar E6600 yüksek çözünürlükte ve özellıkle aa af gibi özellıkler devreye sokulğunda iş tamamen vgaya kalıyor nerdeyse...Daha iyi oyun oynucam ben diyorsan vgaya yatırım yap..Ama ben işin eğlencesindeyım, oc yapacam,bench alacam falan dersen conroe alabilrsin...

Hani 2 kat perf olmazda %50 fark oluşursa diye düşünmüştüm, anlaşılan ben yola X1800XT alarak yola devam edeyim.

• oyun oynayacaksan deymez ama sende yok super pi yok bechmark manyağı isen bizim gibi deyer tabi :) ,ekran kartı alman daha mantıklı bencede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi experienced -- 15 Temmuz 2006; 12:38:25 >
  • ekran kartını değiştir sen boşver işlemciyi o işlemci sana yeter...

ekran kartını aldığın zaman yanına birde soğutucu al o alet fena ısınıyor benden sölemesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUE MAnN -- 15 Temmuz 2006; 12:44:28 >
  • ben yeni üye oldum masa üstümle ilgili problemim var
    ama soruyu nereye yazacağımı bulamadım yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: karabatak26

ben yeni üye oldum masa üstümle ilgili problemim var

Selamlar

Altaki linke yaz yardım edelim
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_183/tt.htm

Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: karabatak26

ben yeni üye oldum masa üstümle ilgili problemim var

sapmadan ilerle 2. sola dön.

teknik problemler sokak.
  • Yüksek çözünürlüklerde vs sana katkısı olamayacgını aşağıdakı lınkten anlayabilrsin

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/07/14/intel_core_2_duo_processors/12.html
  • arkadaşlar ben eğer intel alırsam D940 almayı düşünüyordum ama conroe D serisinide ezdi geçti onlarda 4mb cache'i var bununda ben 2 ay sonra anca alabilecem acaba fiyatlar P4 ve D serisindede düşermi AMD 3800 169$KDV'ye kadar gerileyecekmiş Penium da ne kadar ucuzlama olur ????
  • hayır yıkma yuvanı

hayir gerek yok bence 6 ay sonra falan al en erken.tek çekirdekli işlemci sahibi olanlar alabilir ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis returned -- 16 Temmuz 2006; 17:16:39 >
  • bencede fazla gerek yok.Eğer rendering falan yapmayacaksan tabi...

Oyun için d930 u bırakmaya değmez...al bi x1800xt keyfine bak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.