Şimdi Ara

Conax Modül mü, Teledünya Kutusu mu ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
6
Favori
76.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam peki bu conaxı dvb-c ( anten girişi gibi olan) ile mi bağlamalı dvb-s( çanak uydu girşi) ile mi bağlamalı? DVB-c özelliği var tvimde
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Anten girişinden kabloyu bağlayacaksınız. Bu iş için erkek fiş deniyor onun olması gerekiyor. Yoksa satın almanız gerekecek. Modül girişine de Conax Modül varsa onu takacaksınız. Yoksa da satın alıp kiralayabilirsiniz. Kiralarsanız zaten bağlantı ile uğraşmaıza gerek yok. Ekip gelip kurulumu gerçekleştirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 16 Nisan 2020; 10:29:59 >
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Evet ekip gelip ayarladi herseyi
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Hocam siz bilgili birine benziyorsunuz
    İkinci el conax modül alacağım da bu kart ile modül eşleştirme olayi mi varmış teledunyayi arayip eşleştirin mi demek gerekiyor ikinci el kendi satmadiklari üründe yaparlar mi ki?
    Eski büyük siyah HD kutudan var şu an taksitleri biteli cok oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt

Kiraladıkları cihazlarda eşleştirme yapabiliyorlar. İkinci el modülde eşleştirme sorunu yaşamazsınız. Hem kiralık HD kutu hem de modül satın alan biri forumda sorun yaşamadığını da söylemişti. HD kutuyu da kiralamayıp satın almışsınız. O cihaz sizin,modülde alırsanız istediğiniz zaman modülle istediğiniz zaman HD kutu ile izleyebilirsiniz. Yeni aboneler kiralanacak HD kutu kalmadığı söyledi de modül varmış,ikinci elin fiyatı yüksek olursa 3 TL'ye kiralamayı da düşüneilirsiniz.
  • Bana sorarsanız kiralama daha mantıklı. İkinci el fiyatları aşırı uçuk. Hem eve kadar getirip kuruyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    16 Mps kotasız ve analog tv üyeliğim var. Haziran ortası kampanya bitiyor. Paket yenileme için aradıklarında ev adresine zarf ile modül yolluyoruz dediler.
    100 güldüren mevcut müşterilere özel paketinde 100 Mbps'ye kadar Akıllı Sınırsız ilgileniyorum dedim ama hiç kira yada satın alma Hd kutu ücretinden bahseden olmadı :-)
    Siz ne önerirsiniz?
  • bono35 B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Uzun süredir HD kutu ellerinde yok,ondan bahsetmemişlerdir. Modülle izlemenin de görüntü,tek kumanda gibi avantajları var. Kanal geçişi televizyonun işlemcisine göre değişiyor da,kutudan yavaş olabilir.

Türksat kurulumu gerçekleştiriyordu da salgından gerçekleştiremiyor olabilir. Türksat'ta modül eskiden kiralanamıyor ya da satın alınamıyordu. Farklı firmalardan alınıyordu. Kurulumu kolay, zorlanmazsınız. Modüle kartı takacaksınız,modülü de televizyonuza takacaksınız. Ülke seçimi yapacaksıız. Türkiye ile kanallar bulunamıyorsa Finlandiya ya da Almanya gibi ülkeleri seçip tarama yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Merhabalar,

Uzun süredir HD kutu ellerinde yok,ondan bahsetmemişlerdir. Modülle izlemenin de görüntü,tek kumanda gibi avantajları var. Kanal geçişi televizyonun işlemcisine göre değişiyor da,kutudan yavaş olabilir.

Türksat kurulumu gerçekleştiriyordu da salgından gerçekleştiremiyor olabilir. Türksat'ta modül eskiden kiralanamıyor ya da satın alınamıyordu. Farklı firmalardan alınıyordu. Kurulumu kolay, zorlanmazsınız. Modüle kartı takacaksınız,modülü de televizyonuza takacaksınız. Ülke seçimi yapacaksıız. Türkiye ile kanallar bulunamıyorsa Finlandiya ya da Almanya gibi ülkeleri seçip tarama yapın.
    Selamlar. Mesaideyiz, biraz önce ekip eve gelmiş modül vs ayarlamışlar ama Samsung Tv nin giriş yeri yok bağlantı yapılamadı demiş ve gitmiş.

1 Sene önce aldığımız tv de bu bağlantı sağlanamaması normal mi?

Tv de bir eksiklik yoksa yeni geçiş yaptığım paketi iptal edeyim bende.
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-43mu7000-43-109-cm-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html#urun-ozellikleri

Selamlar. Televizyonuzda DVB-C desteği var,2010 yılı gibi üretilen televizyonlarda desteklemeyen modeller vardı da bugün desteği olmayan televizyon çok az. Monitör ya da 22" gibi televizyonlarda bulunmayabiliyor. Cl yuva girişi olduğunu hem paylaştığınız linkte hem de televizyon üreticisinin resmi sitesinde bulunduğu görünüyor.

Telefon açmanız sorun değilse müşteri hizmetlerini şimdi arayın. Yoksa evde ararsınız. Kurulum ekibi televizyonumda Conax girişi bulunduğu halde girişi bulamadığı için kurulumu gerçekleştiremediklerini söyleyin. Kısa süre içinde kurulumu gerçekleştirebilecek bir ekip göndermelerini isteyin.https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180123103332177/TUR_KTMDVBEUL-3.0.7_180111.1.pdf televizyonuzun 91. sayfasındaki açıklamada bağlantı yapılabildiği de görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 21 Mayıs 2020; 14:59:27 >

• quote:

Selamlar. Televizyonuzda DVB-C desteği var,2010 yılı gibi üretilen televizyonlarda desteklemeyen modeller vardı da bugün desteği olmayan televizyon çok az. Monitör ya da 22" gibi televizyonlarda bulunmayabiliyor. Cl yuva girişi olduğunu hem paylaştığınız linkte hem de televizyon üreticisinin resmi sitesinde bulunduğu görünüyor.

Telefon açmanız sorun değilse müşteri hizmetlerini şimdi arayın. Yoksa evde ararsınız. Kurulum ekibi televizyonumda Conax girişi bulunduğu halde girişi bulamadığı için kurulumu gerçekleştiremediklerini söyleyin. Kısa süre içinde kurulumu gerçekleştirebilecek bir ekip göndermelerini isteyin.https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180123103332177/TUR_KTMDVBEUL-3.0.7_180111.1.pdf televizyonuzun 91. sayfasındaki açıklamada bağlantı yapılabildiği de görünüyor.
    Telefon ile de görüştüm. Conax modül girişleri var fakat Slot giriş aparatı eksik diye not düşmüş teknik ekip.

Şimdi işi gücü bırak Slot giriş aparatını ara. Vatan bilgisayar açık olsa gidicem nerde bizim parçamız diye delirtiyorlar insanı.

Bakalım kutularında vs evde arayalım akşam.

Teşekkürler.

Rica ederim. Görüşmekte iyi etmişsiniz. Diğer televizyonlarda doğrudan modül takılıyor da Samsung'larda aparat gerektiği söyleniyordu, o benim aklıma gelmedi.

Bulamazsanız internette 55 TL'ye kullanılmamış ürünü satılıyormuş. Samsung'un servisi de getirebilir de aparat için yüksek ücret isteyebilir. Bulamazsaız yine de sorun. Uygun bir fiyat söylerlerse uğraşmamış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 21 Mayıs 2020; 18:10:12 >
  • quote:

Rica ederim. Görüşmekte iyi etmişsiniz. Diğer televizyonlarda doğrudan modül takılıyor da Samsung'larda aparat gerektiği söyleniyordu, o benim aklıma gelmedi.

Bulamazsanız internette 55 TL'ye kullanılmamış ürünü satılıyormuş. Samsung'un servisi de getirebilir de aparat için yüksek ücret isteyebilir. Bulamazsaız yine de sorun. Uygun bir fiyat söylerlerse uğraşmamış olursunuz.
    Vatan Bilgisayar ile bugünkü telefon görüşmemiz için 40 dk bekledim vs. ve ilişiğimi tamamen kestim.
    Bana diyor ki yeni mi farkettiniz olmadığını? Sana ne Ulan bantla kapalı alan varmış oraya aparat takılacakmış.
    Ben nerden bileyim. Tivibu bitti teledünya alalım dedik Uydu çanak ortadan kalksın dedik. fatura no ad soyad bile soran yok kurumsal yerde.

samsung ile görüşmelerimde bekliyorum ki ya Vatan bilgisayar hata yapmıştır kutusunda kayıp olmuştur, servis yanlışlıkla atmıştır vs. Ne mümkün arkadaş.

Arkadaş ben nerden bileyim bir ekstra parça verildiğini. Yapın parçayı Tv ünitesine monte kimse mağdur olmasın. 2 sene önceki ve alt modellerde tv ye monte yapmışlar. Hayretler içindeyim.

Samsung merkezi ile canlı yardım ve telefon ile de sonuç yok. Habire yetkili servis öneriyorlar.

Hiçbir talebim olmadan ses getiren yerlere yazacağım bunu. Ne Vatandan ne de Samsungtan gelen aramalara dahi cevap vermeyeceğim.

40-50 tl neyse verir alırım ama bir daha markaymış, iyisi olsunmuş bırak gitsin.

Aklımı seveyim reklamı gibi sorunsuz çalışanı al geç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bono35 -- 22 Mayıs 2020; 0:48:4 >

Dışarıdan temin edersiniz. Diğer marka televizyonlarda aparat gibi ek bir parça bulunmuyor. Doğrudan televizyona takılıyor. Sizin o anda eksik var mı yok mu durumunu bilemeyebilirsiniz. Kurulumu gerçekleştiren servisin dikkat etmesi,yoksa da satıcı firmayla iletişime geçmesi gerekiyor.
  • Merhabalar. Yine ben :-)

Kurulum yapıldı görüntü, ses kalitesinden memnunuz.

1-Favori kanalları ayarlamanın daha kolay bir yolu yok mu? Misal kanal ismi ile arayıp bulsak favoriye eklesek. Bir sürü kanal arasından in aşağılara ara ara kanalı bulacağız da favorilere ekleyeceğiz.

2-Kanal arama yada güncelleme seçeneği (açık -Kapalı) nerede bulamadık.
    Merhaba,

1)https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180123103332177/TUR_KTMDVBEUL-3.0.7_180111.1.pdf 141-144 arasında favori kanal konusu ile bilgi vermişler.

2- Olması gerekiyor da Samsung marka televizyonum olmadığından nereden yapılacağını bilemiyorum. Paylaştığım televizyonuzun kullama kılavuzundaki sayfa 65'teki ayar yapılırsa olur gibi geliyor.

Sorunuza aynı marka televizyonu olan abone daha iyi cevap verebilir :))
  • Merhabalar, bende de Samsung UE40D6000 marka bir tv var. Kılavuzu şu şekilde.
    https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201112/20111208190558077/Web_GSDVBEUA_Tur.pdf

TV'nin arkasında "ANT IN" diye bir giriş var ama ekstradan DVB-C yazması gerekir mi? Conax modüle geçmek istiyorum da oluyorsa kiralayacağım.
  • aralath kullanıcısına yanıt
    Televizyonda modül girişi olması gerekiyor. Televizyonu aldığınız dönem DVB-C bulunmayan satılan televizyonlar da vardı. İnternetten satış sitelerine baktım, DVB-C desteği olduğu görünüyor. Kanalları Türkiye ile bulamayabilir öyle olursa ülkeyi Finlandiya ya da Almanya seçersiniz. Uyumlu görünüyor, kiralayabilirsiniz gibi tek site değil birkaç sitede DVB-C desteği olduğu yazıyor. O dönem aldğınız Samsung televizyonda slot giriş aparatı var mıydı yoksa yok muydu bilmiyorum.
  • merhaba üstadlar, conax kartım ile zgemma h7s cihazımda otomatik kanal taraması yaptığımda 474mhz deki kanallar eksik kalıyor. manuel tarama yaptığımda da aynı şekilde ekleyemiyorum sinyal 0 gösteriyor. nasıl düzeltebilirim bu problemi acaba teşekkür ederim?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.