Şimdi Ara

Conax Modül mü, Teledünya Kutusu mu ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
6
Favori
76.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Next cihazım bozulduğu için modül başvurusu yaptım. Bu alet Samsung tvlerde sorunlu mu acaba?
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    arkadaslar ilk çıktığından beridir bu tv yi 40C650 model
    kullanmaktayım çok ta memnunum
    hem kablolutv üstpaket herşey dahil içinde
    hemde uydu sistemim var
    kabloluda modülle kullanıyorum kendi modülü
    modülle olsun .pozitek cihazla olsun neta 8800olsun herhangi bir kırılmaya denk gelmedim hiç
    uydu alıcıdada sorun yok
    ben derim sistem için kablolar ve bağlantı aparatları iyi olmalı
    .ek ve birleştiriciler fazla olmamalı
  • Sorun yaşamadıysanız güzel Forumda C650 serisi tv ile modül kullanırken sorun yaşayan kişiler oldu. Aynı modülü başka tv ile kullanınca, hd kutu kullanınca sorun yaşamazken, C650 ile kullanınca sorun yaşamışlar.

Benim de arka odada 32C550 var. Normalde orda analog tv izleniyor ama kanalların şifresiz olduğu dönemde bir de dijital yayınlara bakayım dedim. Aratınca bazı kanalları bulamadı, bulduğu kanalların da bazılarında 3-4 saniyede bir karelenme, mozaiklenme vardı. Analog tv bazı kanalları hafif karlı gösterse de, sorunsuz çalışıyor.

Salondaki televizyona neta 8800 bağlı. Sinyal:63 Kalite:83 gösteriyor. Yayın sorunsuz. 32C550 ile de neta'yı kullandım. Sinyal değerlerini hatırlamıyorum ama yayın sorunsuz.

Cihazdan cihaza tuner hassasiyeti değişebiliyor. Forumda başka televizyonlar için de hd kutu ile sinyal daha iyiydi, modül ve tv ile daha kötü vs gibi yorumlar olduğunu hatırlıyorum. O açıdan modül satın almadan/taahhüt vermeden önce 1 aylık kiralayıp test etmek ya da bayram gibi kanalların şifresiz olduğu dönemlerde test etmek en iyisi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekipler gelip modülü taktılar. 24 saat içinde kanallar açılır denildi. Daha önceden dijital kanallar kayıtlıydı, tekrardan kanal araması yapmaya gerek var mı? hd kutu ile izlediğim kanalların listesi tvde de aynen görünüyor.
  • Kablo Tv'nin conax modülü alınır mı, yeterli mi arkadaşlar?
  • Figo kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum sorunsuz bir şekilde. Yeterli kalıyor benim için.
  • Herkeze selam.

Arkadaşlar dün kablonet ve tv bağlattık, Tv için modül tercih ettim ama aklıma takılan bir iki sual var bilen arkadaşlar açıklarsa sevinirim.

Öncelikle net kalitesi şimdilik gayet tatminkar ttnet den sonra harika bile geldi diyebilirim.

merakım Tv ile alakalı (televizyonum phlps 55pus9109 ) gelen ekip modüle kartı takıp tv nin modül yuvasına taktı ama kablo tv den gelen hatta analog anten gişine taktı niçin orası ? bu şekilde hd ve 4K yayın almak mümkünmüdür? bana izlediğim belgesel ve sinema kanalları hiçde öyle hd gibi gelmedi bence kaliteli bir cd kalitesinin az üstü dvd kalitesi bile degil vs vs konular hakkında bilgisiolan paylaşır ise sevinirim
  • keyman2 kullanıcısına yanıt
    Kutu olsaydı HDMI ile bağlantı sağlanacaktı. Modül olunca doğrudan anten girişiyle bağlantı kuruluyor. Modülün görüntü kalitesi daha iyidir. Bazı kanalların bitrate değerleri düşük olabilir. Sinema kanalları da HD'dir de bitrate değerleri çok yüksek değil. Modülle HD ve 4K görüntü alabilirsiniz. HD kanalların görüntüsü HD'dir. SD olan belgesel kanalları var,onların görüntüsü SD'dir. Televizyonunuza baktım 4K'ymış. Modül dışında 4K kanalı izleyemezsiniz. 4K kanal olarak da Kablo TV'de bir tek FunBox UHD var. Onu 4K izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 6 Şubat 2019; 1:42:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Kutu olsaydı HDMI ile bağlantı sağlanacaktı. Modül olunca doğrudan anten girişiyle bağlantı kuruluyor. Modülün görüntü kalitesi daha iyidir. Bazı kanalların bitrate değerleri düşük olabilir. Sinema kanalları da HD'dir de bitrate değerleri çok yüksek değil. Modülle HD ve 4K görüntü alabilirsiniz. HD kanalların görüntüsü HD'dir. SD olan belgesel kanalları var,onların görüntüsü SD'dir. Televizyonunuza baktım 4K'ymış. Modül dışında 4K kanalı izleyemezsiniz. 4K kanal olarak da Kablo TV'de bir tek FunBox UHD var. Onu 4K izleyebilirsiniz.
    Trt 4k yani Trt Ultra Hd yok mu hocam Kablo TV de? Bende modül girişli Philips Android TV cihazım ile Conax talep etmeyi düşünüyorum mevcut analogu dijitale çevirince. Uygun mudur sizce de?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Cevaplar için sağolun en azından işin prensibini öğrenmiş oldum.
    Evet modülün görüntü kalitesi dediğiniz gibi gayet başarılı ama açıkcası genel olarak değerlendirmek gerekirse sanıyorum yayınla alakalı bir durum ulusal belli kanalların yayınları nisbeten idare eder kalitede olsa da belgesel ve sinema kanalları dediğiniz gibi bit rate leri düşük izlenebilir ama görsel keyif vasat sayılır.ilk izlenimlerim belki belli ayarlar la biraz daha toparlanabilir diye düşünüyorum.
    Aslında modül yerine kutu tercih etseydim belki AVR üzerinde upscan ile daha iyi sonuç alınabilirdi ama fazla kumanda extra alet adaptör felan sıkıntı olacak tı

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    TRT 4K kanalı Kablo TV'de yok. Bitrate değeri 1 TP'den daha fazla yer kapladığı için eklenemedi. İleride eklenebilir.

Conax modülle izlemeniz daha mantıklı. Açılış süresi HD kutudan daha uzun sürebiliyor da tek kumanda olması,görüntü netliği açısından daha iyi. Üst pakete abone olursanız FunBox UHD kanalını da izleyebilirsiniz.
    Rica ederim. Modülün görüntüsü daha iyi. SD'lerde o şekilde biraz iyileştirilir de kutularda da kalite kaybı yaşandığı için modülden daha iyi olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

TRT 4K kanalı Kablo TV'de yok. Bitrate değeri 1 TP'den daha fazla yer kapladığı için eklenemedi. İleride eklenebilir.

Conax modülle izlemeniz daha mantıklı. Açılış süresi HD kutudan daha uzun sürebiliyor da tek kumanda olması,görüntü netliği açısından daha iyi. Üst pakete abone olursanız FunBox UHD kanalını da izleyebilirsiniz.
    Teşekkürler hocam verdiğiniz tüm bilgiler için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız, Birazda Netflix 4K dan sonra zayıf kaldı aslında ama dediğiniz gibi zaten kırk yılda bir vakit olursa izleyecegimiz için çokta sorun etmemek lazım hiç yoktan iyidir
    4K'dan sonra size görüntü kalitesi az gelmiş olabilir. Bazı HD kanalların bitrate değerleri de düşük. Maliyet artmasın diye kanallar bitrate değerini düşük tutuyor. Ücretli SD kanallar HD yayına başlasa iyi olacak. Animaux içerik olarak iyi bir kanal SD yayın yaptığı için görüntü kalitesi izlenmesini olumsuz yönde etkiliyor.
    Aynen dediğiniz gibi, Klasik bir geyik olacak ama Sene 2019 cihazlar 4-8 hatta 16K olmuş yayın nerelerde Keza internet nerelerde yurt dışı bizi bu konularda açık ara geçmiş adamlar 4K yayınlar 1.000 mb hızda internetler kullanıyor biz halen nelerle uğraşıyoruz geçtim İstanbul TR nin göbegi halen GSM ler bile her yerde çekmiyor hakikatten bıktık avrupadaki adamla aynı teknolojik ürünleri kullanıyoruz donanım olarak ama alt yapı eksikliklerinden aldığımız hizmet %10 neyse yılların yarası işte içimizde :)

3 gün önce internet bağlatırken ki koskoca uydunet TR devi modem veremedi nisan mayıs diyor tek çare ise sıfırı olmadığı için piyasadan 2.el karaborsa bir modem bulmanız veya başka oparatör bakmanız şaka gibi :)
    İnternetten 2. el modem bulabilirsiniz. Ben de modem sorunu yaşandığını forumdan öğrendim. Docsis 3 modem alın. Docsis 2 modem almayın. Docsis 2 modem 16 mbps üzeri hızları desteklemiyor. Alırken de alıcıdan mac numarasını öğrenin. Modem ile ilgili borç olup olmadığını Türksat arayıp,öğrenin. Kablo modem elektronik marketlerde de satılmıyor. Netmaster Infinity ya da Ubee modem bulabilirseniz daha iyi olur.

Uydu yayıncılığında 4K maliyetli olduğu için şimdilik yeni kaallar açılacak gibi gözükmüyor. Maliyeti azaltmak HD yayınların bitrate değerini düşürürken kanallar 4K yayın yapması zor. ip yayıncılıkta 4K yayın gelişebilir. Bazı diziler ve bazı spor karşılaşmaları 4K çekiliyor. O yayınları izleyebilmek için yüksek hızda sınırsız internetin olması gerekiyor. Gelişmesi zaman isteyecek:)
    Modem vs konusunu dediğiniz şekilde halletik şükür, Net konusunda ise tercihim 100 mb şeklinde oldu fakat maalesef akşam saat 19:00 -24:00 arasında 25 mb düşüyor hız gerek bu saat dili gerekse normal kullanımda şimdilik memnunum kısıtlı saatlerde 20-22 mb yi normal saatlerde ise 75-85 mb hız ı alabiliyorum gözüküyor çeşitli hız testi programlarına göre gerçi bazıları ciddi farklar gösteriyor artık hangisi doğru ise ama apple tv netflix 4K da 25 mb istiyor ve gayet net çalışıyor açıkçası TTnet den sonra bana uçak gibi geldi tabi şu ilk ayı atlattıktan sonra hizmet burada kalırsa bana yeter ama yok kalmaz ise o sıkıntı maalesef bakalım bekleyip göreceğiz.

Bana tuaf gelen kısmı aslen TR nin en büyük kablo dagıtıcısın da modem olmaması ve bizleri böyle aksiyonlara sürüklemesi bir nevi paranızla rezil olmak aslında.

Paylaşımlarını için ayrıca teşekkür ederim.

Rica ederim :))
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.