Şimdi Ara

Company of Heroes Serisi [CoH] S.S.S. & Taktik Paylaşım [ANA KONU] (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.621
Cevap
24
Favori
265.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler insanlara faydalı olmaktan mutluluk duyarım iftardan sonra ingilizlerdeyiz oondan sonraki gün almanlar ve sonra seçkin panzerler ve en son özeller king tiger tigerler vs vs özel araclar piyadeler...Hahaah evet en sonda hata yapmısım sizlerden sizlere bir rehber yaptım araya virgül koymaayı unutmusum türkçem pek iyi değildir ama matematikte rakip tanımam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 123termal123 -- 9 Ağustos 2011; 8:14:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 123termal123
    Jeep:Bu arac zayıf dır ancak yukarıda makineli tüfek bulunur Bu bir destek aracıdır şöyle bir destek aracıdır eğer siz piyadelerinize BAR vermediyseniz yanına destek için bir jeep verin bu işinizi görür rahatlık sağlar kasmaz.

Jeep in en temel amacını atlamışsın. Jeep savaşmaktan ziyade mortar, sniper gibi görüş menzili atış menzilinden düşük olan birimlere destek amacındadır. jeep gözcü, keşif sınıfında olduğu için görüş menzili çok yüksektir. Ayrıca kamuflajlı birimleri daha kolay tespit eder. Bu yüzden düşman sniperlarını avlamak içinde kullanılabilir.

quote:

Sniper:Eveet sniper bir avcı peki sniper ne yapar kuş avlar hayır destek için idealdir özellikle mg team ve 3 lü topçu grublarında piyadelere karşı kötütür çünkü bir piyade 5 kişidir fakat snper tek kişi olduğu için hemen reteat attırmak zorunda bırakabilir destek için çok iyidir..
    Örnek:Siz piyadeyi almış gidiyosunuz hemen karşınıza mg team çıktı nolcak ölceksiniz değilmi pinned olcaksınız amaa yanınızda görümez bir sniper olduğunu var sayın bam! bam! bam! ve nakavt piyadeleriniz artık güvende oyuna devamm..

Dediğine ek olarak sniperler casus olarakda kullanılıyor. Düşman bölgesine sızıp, bombardımanlar için yer tespit edebilirsiniz.
    quote:

Mortar team:Havan topçu grubu campngde işinze yarar.

Mortar multiplayerlarda da çok kullanışlıdır. Özellikle VP tarzı oyunlarda düşman VP yi ele geçirip, o bölgeye savunma kuracağından saldırıya geçmeden önce MG leri bombalayabilirsiniz. Ya da siz VP ya da önemli gördüğünüz bir noktayı koruyorsanız mortar ı kullanabilirsiniz.
    quote:

Sherman:Sherman tank larını heralde piyadelere destek edecek halimiz yok tank vs tank acacıdır eğer özel tank gunun yaptırmadıysanız pekte etkili değildir iyi tanklardır dediğim gibi tank vs tank aracıdır.

Sherman bir Infantry Support Tank dır. Yani piyade destek tankı. O yüzden Sherman ile piyadelere destek verecek halimiz var :) Özellikle gren ler ile oynuyorsa sherman çok etkili olur. çünkü o mangalar zaten 4 kişi. Shermanda hemen hemen her atışta bi piyade vurabilir. Bu yüzden çok kolay geri gönderebilirsiniz düşmanı.

Son olarak airborne nun bazukaları ranger ın bazukasından çok daha etkilidir tanklara karşı. Ranger ların bazukası genelde zırhta kalır. air lerinki ise ranger a nazaran daha sık zırh deler. ayrıca air ler haritanın herhangi bi yerinde reinforce olabilir. En önemli özelliğinden bahsetmemişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 9 Ağustos 2011; 13:35:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pplhntr

quote:

Jeep:Bu arac zayıf dır ancak yukarıda makineli tüfek bulunur Bu bir destek aracıdır şöyle bir destek aracıdır eğer siz piyadelerinize BAR vermediyseniz yanına destek için bir jeep verin bu işinizi görür rahatlık sağlar kasmaz.

Jeep in en temel amacını atlamışsın. Jeep savaşmaktan ziyade mortar, sniper gibi görüş menzili atış menzilinden düşük olan birimlere destek amacındadır. jeep gözcü, keşif sınıfında olduğu için görüş menzili çok yüksektir. Ayrıca kamuflajlı birimleri daha kolay tespit eder. Bu yüzden düşman sniperlarını avlamak içinde kullanılabilir.

quote:

Sniper:Eveet sniper bir avcı peki sniper ne yapar kuş avlar hayır destek için idealdir özellikle mg team ve 3 lü topçu grublarında piyadelere karşı kötütür çünkü bir piyade 5 kişidir fakat snper tek kişi olduğu için hemen reteat attırmak zorunda bırakabilir destek için çok iyidir..
    Örnek:Siz piyadeyi almış gidiyosunuz hemen karşınıza mg team çıktı nolcak ölceksiniz değilmi pinned olcaksınız amaa yanınızda görümez bir sniper olduğunu var sayın bam! bam! bam! ve nakavt piyadeleriniz artık güvende oyuna devamm..

Dediğine ek olarak sniperler casus olarakda kullanılıyor. Düşman bölgesine sızıp, bombardımanlar için yer tespit edebilirsiniz.
    quote:

Mortar team:Havan topçu grubu campngde işinze yarar.

Mortar multiplayerlarda da çok kullanışlıdır. Özellikle VP tarzı oyunlarda düşman VP yi ele geçirip, o bölgeye savunma kuracağından saldırıya geçmeden önce MG leri bombalayabilirsiniz. Ya da siz VP ya da önemli gördüğünüz bir noktayı koruyorsanız mortar ı kullanabilirsiniz.
    quote:

Sherman:Sherman tank larını heralde piyadelere destek edecek halimiz yok tank vs tank acacıdır eğer özel tank gunun yaptırmadıysanız pekte etkili değildir iyi tanklardır dediğim gibi tank vs tank aracıdır.

Sherman bir Infantry Support Tank dır. Yani piyade destek tankı. O yüzden Sherman ile piyadelere destek verecek halimiz var :) Özellikle gren ler ile oynuyorsa sherman çok etkili olur. çünkü o mangalar zaten 4 kişi. Shermanda hemen hemen her atışta bi piyade vurabilir. Bu yüzden çok kolay geri gönderebilirsiniz düşmanı.

Son olarak airborne nun bazukaları ranger ın bazukasından çok daha etkilidir tanklara karşı. Ranger ların bazukası genelde zırhta kalır. air lerinki ise ranger a nazaran daha sık zırh deler. ayrıca air ler haritanın herhangi bi yerinde reinforce olabilir. En önemli özelliğinden bahsetmemişsin.

Kardeş sherman bana göre öyle bir tank değildir sherman(alev)destek tanki dır kocaman shermanı piyadelere destek yapacağıma nebilim bi hell cat bi t17 ucak savarlı half trak olabilir sherman zaten pahalı eğer t.o.v varsa t17 armodet super piyade vuruyo half track da iyi ama en fazla 45 6 piyaderye dayanabilir ondan sora patlar sen gidipde bi pantheri t 17 yada hellcatla alamassın değil mi hemen patlarlar onun için sherman normal tank vs tank aracıdır
    sherman alev piyadelere destek sağlar

Jeep evet haklısında ben pek keşif yapmam direk dalarım rehberi saten kendim yazdım sniper avlamk içinde kullanırım onu yazmayı unutmusum

Airborne saten aşağıda uydurduğum hikayede istediğin yere inderebilme özelliğinden bahsettim ama kendin olmayan bölgelerde bozuka yapamassın ha noktayı elegecirirsin öle yaparsın

Mortar yeterine howitzeri tercih etmişimdir skirmisde. ama campingde can dostumdur çünkü senaryo olduğuiçin düşmanlar belirli noktalardan geeliyorlar

Ben kendi rehberimi hazırladım herhangi bir yerden alıntı yapmadım o yüzdende klasik yöntemlerle oynamam zevk için olduğu için bi oyunu memleket meselesi yapmam kısaca.Bugünde ingiliz ler var sırada

• mortar yerine herkes howitzer ı tercih eder :) ama erken oyunda howtizer yapma imkanın olmaz. Bu yüzden mortarları kullanırsın. geç oyunda howitzer ı açarsın, benzinin olur, yaparsın.. sonuçta erken oyunda da geç oyunda da arty desteği önemli.

sherman pahalı, yerine zırhlı araç yada kamyon yaparım demişsin. fakat geç oyunda düşmanda panzerşrekler ya da panter vs olacağından zırhlı araçları cepheye sokamazsın. Zayıf kalırlar. Ancak savaş hattının gerisinde arkaya sızan askerleri püskürtmek için kullanabilirsin. Bu yüzden hem piyadene destek sağlamak için hem de şreklere at lere dayanabilmek için sherman tercih edilir. Amerikaya nazaran pahalı olsada almanların tankları yanında ortalama bi maliyeti var diyebiliriz. tabi ki sonuçta tercih meselesi. senin stratejine sherman uygun düşmeyebilir. cohta aynı işi yapmak için bir sürü yol mevcut. oyunu güzel kılan şeyde bu..
  • quote:

bilgisayara karşı (expert hariç) ve köprülü haritada (bilgisayar expert olsa dahi) oynamak kolay. sonuç olarak karşınızdaki sanal zeka. zaafları var. ama gerçek bir beyne karşı oynadığınızda durum çok farklı oluyor. bi çok insan köprülü haritada ya da hard pc ye karşı iyi oynadığını görüp, iyi bi oyuncu olduğunu sanıyor. Halbuki gerçek beyinlere karşı oynadığınızda sizin yaptığınız taktiklere çare üretebilen bi rakibiniz oluyor. birimleri çok daha verimli kullanan, yerinde kullanan rakibiniz oluyor. bu yüzdendir ki yeni başladığınızda çok yeniliyorsunuz. ve bu yüzden beceremeyen bi çok yeni multiplayer oyuncusu ya multiyi bırakıyor yada oyunu..

Onlardan biride benim, oyun hala kurulu ama yenilmekten cok sikildim, bir galibiyetim var oda 2vs2 (partnerim cok iyiydi o yuzden yendik hehehe). 2vs2 oynarken partnerlerim genellikle on dakika sonra beni ve ceddimi bir guzel sevip, kacar oyundan Cok multiplayer mac yaptim 10-15 tane hep husran, sonra bu forumda haritayi tamamen gorebilme hilesini herkesin kullandigini duydum, iyice sogudum oyundan, arada gaza gelip hard bilgisayari tokatliyorum ama su multiyi bir cozsem tam super olacak, bir onerisi olan varmi? En buyuk sorunum haritanin bir yerine yogunlasip geriye kalan kisimlari unutmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak-09k -- 9 Ağustos 2011; 21:46:09 >

• Oyun iyi güzel zevkli halikulade süper bi oyun ama aoe 3 deki oynama süremi 3 4 e çarpıo bunun 1 bölümü yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak-09k
    su multiyi bir cozsem tam super olacak, bir onerisi olan varmi? En buyuk sorunum haritanin bir yerine yogunlasip geriye kalan kisimlari unutmak.

gamereplay sitesinden bol bol replay izleyin ve strategies bölümü var oraya bir göz atın
  • Ben direk dalarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerolife

quote:

su multiyi bir cozsem tam super olacak, bir onerisi olan varmi? En buyuk sorunum haritanin bir yerine yogunlasip geriye kalan kisimlari unutmak.

gamereplay sitesinden bol bol replay izleyin ve strategies bölümü var oraya bir göz atın

Gecenlerde uc bes tane indirdim replay ama hepsinde iki takimda 3 er 4 er engineer basip birbirine daliyorlardi baska hic birsey yoktu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zerolife

quote:

Gecenlerde uc bes tane indirdim replay ama hepsinde iki takimda 3 er 4 er engineer basip birbirine daliyorlardi baska hic birsey yoktu.

expert replay izlersen çok şeyler öğrenebilirsin.ayrıcahttp://broadcast.fulltimegeek.de/ sitesindede pro oyuncuları canlı izleyebilirsin.

• İngilizler: İngilizler yerleşik olmayan türdendir bu bayrakta uniteleri ve kendi statirejilerimi anlatacağım bana mesaj yazacak arkadaşlar için söylüyorum rehperin en sonun da size kendi uyguladığım yani bana göre olan bir statiyeji vereceğim unutmayın ben halimden çok memenunum ve asla statirejimi değiştirmem o yüzden bana karışmayın ancak bazı verdiğim bilgiler yanlış olabilir veya eksik olduğu zaman hemen yanlışımı düzeltirseniz bundan mutluluk duyarım .

İngiliz piyadesi:Bu askerler çok beceriklidir yaptıkları işlerle efsane yaratabilirlerinşa konusundada pek fena değillerdir.Özellikle yaptıkları havan topu yerile ve makineli silah baraksıyla tam bir savunma saldırı piyadesidir medic station da yapa bilirler.Ancaak evet beklediğiniz şey bir ingilizden ne beklenir ki tabikide çok yönlülük kendi yaptıkları silahlarla alayının dumanını savururlar BREN LMG otomatik tüfekleriyle El bombası atan tüfekleriyle ve Lee-Enfield sniper leriyle evet peki bu üç sıktan hangisini yaptırmalıyız.

Eğer full piyade çatışması için:BREN LMG Automatic Rifle
    Bren LMG:Bar dan pek farkı yoktur iyi iş görür

Eğer piyade olurda yanındada Half trak olursa napcam diyosan:M1 Grand el bomba tüfeği
    El bomba tüfeği:El bombası atan efsanevi tüfek tank larda denemeyin pişman olursunuz ama bir half trak gelirse işte bunu kullanma zamanıdır piyadelerdede iyidir ama fazla akıllı ingiliz askerleri 10 bombadan sadece 3 4 tanesini dek getirirler.

Marksman:Keskin nişancı bir kral ama kral çıplak neden çünkü marksman sniper gibi avlanamaz sizin bir adam öldürmeniz için 35 cephane ister bunun yerine Bren yada M1Grand alabilirsiniz.

Lieutenant:TEğmenimiz hanım evladı ve 5 yıldır kuru fasulyecide calışıyor mu hayır bu teğmen piyadelere destek sağlamak için işe alınmış eğer piyadelere kanca ile bağlarsanız tek yıldızlı piyadelr sanki rütbeli bir asker gibi davranacaklardır eğer 2 teğmen olursa 2 rütbeli eğer 3 teğmen olursa 3 rütbeli olurlar
    exstra bonuslar eklenir kritik hasar gibi daha çok avlanırsınız

Örnek:Normal bir piyade teğmensiz ve sıcak bir yuva arıyorlar karşılarına 5 kişilik düşman çıktı 30 saniyede öldürdüler.
    Normal bir piyade teğmenli v sıcak bir yuba arıyorlar karşılarına 5 kişik düşman çıktı 20 saniyede öldürdüler.
    Yani extralarımız olur.

Uyarı:Siz şimdi düşünüonus lan bu teğmenler böyleyse 3 tane teğmen çıkartırım alayını ezip gecerim eğer böyle birşey yaptıysanız arkalarından halftraklarla su dökün allah rahmet eylesin teğmen ler tek başlarına bi işe yaramazlar.

Bren Carrire:Ooooo işte benim bebeğim bu bu fıstık tam bir baş belası eğer ek makineli silahı yaptırdıysanız half track ve benzeri hafif zırhlı arac lar için armor pircing yani zırh mermisi bulunur 40 muhimmat karşılığında çok rahat half trak faln devirir.Ve sniperler için tam bir baş belası

Örnek piyadelriniz ve bren carrier ile gidionus birden baaam! bi tane adamınız öldü bren şöyle diyecektir gardaşlar siz gidin ben onun sütünü çekerim diyecektir ve sniper öldü.

Sappers:İngiliz mühendisleri gördüğünüzde ov yea işte bebeğim dersiniz bir piyadeyi andırır 4 kişilerdir okuldan kaçmış serserilik yapan çocuklara benzerler top kısmında 1 numaralardır piat roketleriyle taklara meydan okurlar.

Sapperslerin yapabildikleri toplar.

Bofors 40mm Cannon:Flakı andırır fakat biraz daha güçsüzdür

17 Pounder Emplacement:Tanklar için birebirdir bu bebek 40 mm silahıyla ortalığı cehenneme çevirir.

25 Pounder Howitzer:Howitzer herşey onda at gibi dayanıklılk onda ,90 60 90 lık onda taş gibi ve seksi 3 erkekden yönetilir bildiğimiz 150 muhimmata attırdığımız havan toplarıdır öncelikle tanklarımız ve piyadelerimizi düşman merkezine sokmadan önce bunla biraz hırpalamalıyız çünkü anti tanl uçak savar vs vs bunlar işimizi zorlaştırabilir

Captain:Her şey bunda tek mermilik tekli silah onda beceriksizlik onda sanki şike yapmışda bu günlere gelmiş gibibdir officer görevi görür kanca işareti ile support trucklara bağladığımızda % 40 daha hızlı üretim yapılır ancada bu işe yarar başka hiçbişeye yaramaz officer gibi olsa yine iyi offceri bağladığınızda % 70 daha hızlı üretim yapıla biliyor.Ama captainin Yeni adı The Ali Captain

Stuart Light Tank:ÇEviklikte bir numaradır piyadelere destek için 1 numaradır ancak uçak savar ve anti tanklarda pek bişey söyleyemem

Kangaroo Carrier:Bu araç işte tam bir çatışma aracıdır 360 dere daire şeklinde alanıyla özellikle piat ve makineli veya ateşli mühendisler için çokiyidir kalın zırhı sayesinde kolay kolay alt edilemez.

Staghound:Amerikalıların T17 armoded car ın farklı bir versiyonudur piyadeler ve hafif zırhlılar için bire bir.

Cromwell:HEr piyadenin isteği bundan dır bu oldğu zamn piyadeler yaşadı piyadere destek için süper.

Cromwell Command Tank:Eğer Cromwell i tank muhaberesinde kullanmak istiyorsanız her eve lazım cromvell tank command tıpkı teğmen gibidir ek özellikler sağlar.

Sherman firefly: İşte yeni genç aslanımız bu çüş denecek kadar uzktan atabilir ve normal bir sherman tankını full gelişmiş halinden azıcık güçlüdür tank muberekerinde özellikle panther kingtiger gibi hantal ve kalın zırhlı tanklara bire birdir.Öldüremezler ama iyi hasar verirler.

Bugün hanım evladı inglizleri işledik neden böyle çocuksu şekilde anlatıyorum eğer size normal moruk bir rehber hazırlasaydım çoktan canınız sıkılırdı.ve camdan aşşa atlardınız.Commando king tiger vsvs özel gelen uniteleri en son anlatacağım yarın almanlarda buluşmak üzere.

• kucuk resımlerle anlatımı daha ıyı hale getırebılırsınız.
  • ben birimler hakkında unuttuğun şeyleri ya da yanlış bildiğin şeyleri düzeltiyorum. başka bi hedefim yok. senin stratejilerin umurumda değil, ama kalkıpta sherman ı antitank olarak anlatırsan stratejinide düzeltirim. sonuçta bunları okuyup, sherman ı antitank sanacak oyuncular çıkabilir.
    quote:

bren lerin asıl rolü araçlara ve tanklara baskı gibi bi zımbırtı yapmak. Gerçekle alakası olmayan bir durumdur ama ingilizlerin çok yavaş yürüdüğünü hatırlarsak, tankların peşinden gidemezsiniz. Bu dezazvantajı kapamak üzere oyuna eklenmiş bir saçmalıktır. tank olduğu yerde takılıp kalır. milim milim hareket eder. sizde bu arada piatlar ile imha edersiniz.
    quote:

Eğer piyade olurda yanındada Half trak olursa napcam diyosan:M1 Grand el bomba tüfeği

bu bomba atar silahın asıl rolüde ingilizlerdeki alev püskürten silah eksiğini gidermek. bildiğiniz gibi alev silahları siperleri ve binaları boşaltmak için kullanılır. ingilizlerde bu işi bombaatar silah üstlenir. evlerdeki birimleri temizlemek için bu silah ideal.
    quote:

Marksman:Keskin nişancı bir kral ama kral çıplak neden çünkü marksman sniper gibi avlanamaz sizin bir adam öldürmeniz için 35 cephane ister bunun yerine Bren yada M1Grand alabilirsiniz.

Bu birimin en önemli özellikleri ise görüş menzili yüksek oluşu ve oldukları yerde durduklarında civardaki mayınları saptayabilmeleri. Ayrıca eğer yanlarında teğmen olmasa dahi hızlı ilerlerler.
    quote:

Bu silah hakkında söylenebilecek tek şey; zırhlı araçlara karşı birebir olduğu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 10 Ağustos 2011; 4:05:37 >

• "M4 Tankı 2.Dünya Savaşının en çok üretilen tanklarından biridir ancak sayısına oranla başarısı çok düşüktür her ne kadar başarılı bir tank olarak gösterilsede aslında M4'ler tank değil panzer yani zırhlı araçtı ve tasarımının amacı tanklarla savaşmak değil piyadeler için sığınak yok etmek ve yolları temizlemektir." Wikipedia dan alıntıdır..

"M4'ler piyadelere destek amaçlı tasarlanmışlardır. Amerikan Genel Kurmayı tankları yok etme görevini topçulara, tank avcılarına, anti-tank silahlarına ve uçaklara bırakmıştı. Tanklar sadece piyade destek amaçlı kullanılmalıydı. Aslında bu Alman Blitzkrieg (Yıldırım Savaşı) doktrinin bir taklidiydi. Alman Tiger ve Panther tankları savaşa girince bu doktrine olan inanç zayıfladı ve M4'ler anti-tank görevlerine uygun hale getirildiler." Türkçe Genel Başvuru ve Bilgi Sitesi nin Ansiklopedi bölümünden alıntıdır..

** M4 = Sherman Tankı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 10 Ağustos 2011; 4:20:36 >

• quote:

ben birimler hakkında unuttuğun şeyleri ya da yanlış bildiğin şeyleri düzeltiyorum. başka bi hedefim yok. senin stratejilerin umurumda değil, ama kalkıpta sherman ı antitank olarak anlatırsan stratejinide düzeltirim. sonuçta bunları okuyup, sherman ı antitank sanacak oyuncular çıkabilir.
    quote:

bren lerin asıl rolü araçlara ve tanklara baskı gibi bi zımbırtı yapmak. Gerçekle alakası olmayan bir durumdur ama ingilizlerin çok yavaş yürüdüğünü hatırlarsak, tankların peşinden gidemezsiniz. Bu dezazvantajı kapamak üzere oyuna eklenmiş bir saçmalıktır. tank olduğu yerde takılıp kalır. milim milim hareket eder. sizde bu arada piatlar ile imha edersiniz.
    quote:

bu bomba atar silahın asıl rolüde ingilizlerdeki alev püskürten silah eksiğini gidermek. bildiğiniz gibi alev silahları siperleri ve binaları boşaltmak için kullanılır. ingilizlerde bu işi bombaatar silah üstlenir. evlerdeki birimleri temizlemek için bu silah ideal.
    quote:

Bu birimin en önemli özellikleri ise görüş menzili yüksek oluşu ve oldukları yerde durduklarında civardaki mayınları saptayabilmeleri. Ayrıca eğer yanlarında teğmen olmasa dahi hızlı ilerlerler.
    quote:

Bu silah hakkında söylenebilecek tek şey; zırhlı araçlara karşı birebir olduğu..

Tamam da niye hemen parlıyon ki arkadaşım ben shermanı anti tank için kullanıyorum eğer namrusu gelişmişse eğer namrusu uzun olmayanlardansa piyelere destek amaclı gönderiyorum yani sen biraz fazla kaptırmışsın heralde oyuna en başındada yazdım kendi denyimlerimden yararlanarak yazıyorum ve gördüklerimi söylüyorum o hani bi uprage yapıyoruz ya 50 benzin verip sherman daha güçlü oluyo namrusu uzuyo faln eğer ondan sa sherman yani namrusu uzunsa anti tanka sokarım eğer değilse ki o geliştirmeyi yapmadan asla sherman çıkartmam piyadelere destek amacı için kullanırım yani sana bişey dien yokki nie hemen kızıon parlıon oyun için birbirimize düşmeyelim..

• şöyle çok sağlam savaşların olduğu replaylerı paylaşalım beyler

gamereplay sitesi iyidir

bekliyorum
  • Hayır bende sanki sana saldırıyormuşum gibi ben halimden memnumum, bana karışmayın filan diyorsun. Ben birşey yapmıyorum ki. insanları yanlış yönlendirme diye düzeltmeler yapıyorum. ayrıca parladığım filan yok. duruma açıklık getirdim sadece.

Şu anda dediğin doğru. sherman ın geliştirmesini yapınca antitank vasfı kazanıyor. Geçen mesajlarında buna değinmeden, açık olmayan bi şekilde antitank olarak kullanımından bahsetmiştin. o yüzden bu durumun üstüne gittim. sherman tank depottan çıkış hali piyade destek rolündedir. geliştirme ile anti tank a dönüştürülür.
  • quote:

Hayır bende sanki sana saldırıyormuşum gibi ben halimden memnumum, bana karışmayın filan diyorsun. Ben birşey yapmıyorum ki. insanları yanlış yönlendirme diye düzeltmeler yapıyorum. ayrıca parladığım filan yok. duruma açıklık getirdim sadece.

Şu anda dediğin doğru. sherman ın geliştirmesini yapınca antitank vasfı kazanıyor. Geçen mesajlarında buna değinmeden, açık olmayan bi şekilde antitank olarak kullanımından bahsetmiştin. o yüzden bu durumun üstüne gittim. sherman tank depottan çıkış hali piyade destek rolündedir. geliştirme ile anti tank a dönüştürülür.

Ha kardeşim tamamdır sen de benim kafadan çıktın anlaştık zaten o namrusunu yaptırmadan shermanınpek tanklara bişi yaptıını söyleyemem.ama yukardada dedim tank vs tank aracıdır ama özel silahını yaptırmadıysanız pekte etkili değiller diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 123termal123 -- 10 Ağustos 2011; 14:40:27 >

• beyler birbirimizi kırmadan taktik ve deneyim paylaşırsak çok iyi olur @123termal123 pplhntr arkadışın düzeltmelerine teşekkür etmen lazım bence bilgi paylaşıyorsan bunun doğru ve isabetli olmasını ilk önce senin istemen lazım eleştiri ve düzeltmeleri doğruyu bulma çabası olarak takdir etmek lazım paylaşımlarını bekliyoruz birde düzeltme yapayım sana namru değilde namlu dersen daha doğru olur umarım yanlış anlamassın

mevzu bahis tank sherman firefly dır ve tiger avlasın diye 17 pound luk topa sahiptir ve sadece kanada ordusunda mevcuttu zaten oyunda dikkatle bakarsanız tankın yantarafında kanada bayrağı vardır diğer sherman piyade destektir HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER

WİKİPEDİA
    Firefly modeli ilk olarak 1944 yılındaki Normandiya Çıkarması sırasında İngiliz zırhlı birliklerince kullanıldı.(bu bilgi yanlış ingliz komutasında kanada ordusu) Normandiya Çıkarması sırasında elde edilen tecrübelerle u araçların her tank tümeni içerisinde müfreze olarak dağıtılmasına karar verildi.

Bu araçla aynı güce sahip düşmanın sadece birkaç ait zırhlı aracı bulunuyordu. Bunlar sadece Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından kullanılan Panzer V (Panther) ve Panzer VI (Tiger) tanklarıydı. Araçların fazla zırhlarının olmamasından ötürü bu tankların uzaktan piyade birliklerine destek sağlaması önerildi. Normal olarak kullanılan APC mermileri Tiger I tankının gövde zırhını önden 1,000 metreden geçebilmekte idi. Savaşın sonlarına doğru kullanılan APCBC ve APDS mermileri u işi 2,000 metreden yapabilir hale geldi. En büyük sorunu 76mm top taşıyan Sherman tankına göre yarı yarıya daha az ateş etme sıklığıydı. Bunun en önemli nedeni dar taret içinde yüklemenin zor olmasıydı. Ayrıca ateş edildikten sonra namlu ağzından ortaya çıkan çok büyük namlu aleviydi.

Firefly modelinin bu kadar etkili olmasından ötürü Alman tankları önce bu tanklara saldırıyor ardından sıradan M4 tanklarını hedef alıyordu. Bundan ötürü Firefly tanklarının namluları boya ile kamufle edilerek daha kısa namlulu bir şekil veriliyordu. Bu taktiğin işe yarayıp yaramadığı tam öğrenilemedi. Düşünülen başka bir taktik ise aracın arkasına ağaçtan sahte ve daha kısa bir namlu takmak ve aracın geri kalanını kamujlaj boyası ile boyamaktı. Ama bu düşünce cephede hiç kullanılmadı.

Dönüştürme işleminde Sherman I (M4), Sherman I Hybrid (M4 Composite) ve Sherman V (M4A4) modelo tanklar kullanıldı. Az sayıdaki Kanada lisanslı Sherman II (M4A1) bilinen adıyla Grizzli modeli tankta Firefly a dönüştürülerek eğitim amaçlı kullanıldı. İngilizler tarafında kullanılan Shermanların büyük bir çoğunluğu Sherman V/M4A4 modeline dönüştürüldü. Toplamda 2,200 Firefly modeli üretildi.

• arkadaşla SON ÇIKAN versiyon

company of heroes tales of valor

doğru mudur ?
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.