Şimdi Ara

COLUMBİA MONT 299,90 TL. METRO MARKET (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
7
Favori
66.520
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Orijinalden alıntı: Skins

Kaz tüyü mü? Dolum oranı nedir?

kaz tüylü mont beş para etmez

1 - zamanla tüylerin dışarı çıkması
    2 - kesinlikle sıcak tutmuyor
    3 - yağmurlu havada %99 hastalanıyorsun

Foruma ciddi haftalardır birşey yazmadım ama size yazıyorum. İnsanları outdoor hakkında yalan yanlış bilgilendirmeyin. "Kaztüyü mont beş para etmez" ne demek? Kesinlikle sıcak tutmuyor ne demek? Hiç mi kış spor malzemeleriyle, dağcılık ekipmanlarıyla bir işiniz olmadı? Olmaması da normal fakat eğer bu alanda bilginiz yoksa neden yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz insanlara? Şuanda kullanılan en kaliteli kış malzemeleri %100 kaz tüyü doldurmadır. Kendi tecrübelerimle de bunu onaylayabilirim fakat anlaşılan "tüyleri dışarı çıkıyor" dediğinize göre kalitesiz malzemeden üretilmiş sözde kaz tüyü montları denediniz, yada hiç denemediniz tamamen kulaktan dolma yorum yapıyorsunuz.

Eğer bu alanda tecrübeli biriyseniz beni de bilgilendirin. Outdoor sporları ve malzemeleriyle yakından ilgiliyim, yararlanmak isterim.

columbia var al buda resmi

boşa yorum yapmam kaz tüyü kesinlikle almam

COLUMBİA MONT 299,90 TL. METRO MARKET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 24 Aralık 2016; 17:57:38 >

• kaz tuyu işi çok problem.. aynı bu fotodaki gibi hem de daha fazlası oluyor. artık bu markette satılan da boyle midir bilmiyorum
  • riz50 kullanıcısına yanıt
    Talihsiz bir mesaj olmuş.
    Güncel olmayan sizsiniz malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.decathlon.com.tr/toundra-300-su-gecirmez-erkek-parkasi-id_8225431.html

Bende bundan var geçen sene almıştım. Türkiyede sadece bu rengi vardı ve xxxl vardı. 170 tlye aldım . Normalde kilolu olmama rağmen çok ama çok büyük geldi bedeni. İade ettim. Zaten Bende hem siyah rengi hemde benden olarak küçüğünü almak istediğimden sadece rusyadaki decathlonda vardı. Çalıştığım yerde iş yaptığımız rusyadaki firmadaki bir kişiden rica ettim. Bana siyah xl alıp gönderdi sağolsun. Sadece atlet giy , kars , erzurum soğunda gez. His hissetmezsin. Öyle diyim.

Şimdi siteye baktım. 500 modeli satılıyor türkiyede ama oda hardal rengi gene. Neden diğer renklerini getirmezlerki ilginç.

• Merhabalar arkadaşlar,bugün monta bakmak için ESKİŞEHİR TEPEBAŞI'ndaki mağazaya gittim.Sonuç benim açımdan hayal kırıklığı oldu...

Öncelikle belirteyim ki mont çok ince;resimde biraz daha kalın gözüküyor,fakat üstümde 1 dk falan kalmasına rağmen sıcak tuttu diyebilirim.

Ancak valide hanımın hoşuna gitmediği için montu alamadık

Neyse,gözlemlerimi yazayım;

Herkes mont için gelmiş,mağazaya girerken en az 5 kişiden önce indirimdeki monta bakalım cümlesini duydum.

Montu elleyen "buna bu kadar para mı verilir,incecik şey!" tepkisiyle reyondan koşarak uzaklaştı

Tercih edilebilir fakat biraz daha beklemekte yarar var bu tarz ürünler için zira amazondan ve türevi sitelerden güzel fırsatlar yakalanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bill Shankly

Merhabalar arkadaşlar,bugün monta bakmak için ESKİŞEHİR TEPEBAŞI'ndaki mağazaya gittim.Sonuç benim açımdan hayal kırıklığı oldu...

Öncelikle belirteyim ki mont çok ince;resimde biraz daha kalın gözüküyor,fakat üstümde 1 dk falan kalmasına rağmen sıcak tuttu diyebilirim.

Herkes mont için gelmiş,mağazaya girerken en az 5 kişiden önce indirimdeki monta bakalım cümlesini duydum.

Montu elleyen "buna bu kadar para mı verilir,incecik şey!" tepkisiyle reyondan koşarak uzaklaştı

Tercih edilebilir fakat biraz daha beklemekte yarar var bu tarz ürünler için zira amazondan ve türevi sitelerden güzel fırsatlar yakalanabilir.

o sıcaklığın sebebi ise kıyafetinizi değiştirirken vücudun hareketlerle bi' nebze ısınması+mağazanın olağan sıcaklığı+psikolojik düşünce ben de yarın gideyim diyordum tepebaşına gerek kalmadı sağ olun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aeffes

quote:

Merhabalar arkadaşlar,bugün monta bakmak için ESKİŞEHİR TEPEBAŞI'ndaki mağazaya gittim.Sonuç benim açımdan hayal kırıklığı oldu...

o sıcaklığın sebebi ise kıyafetinizi değiştirirken vücudun hareketlerle bi' nebze ısınması+mağazanın olağan sıcaklığı+psikolojik düşünce ben de yarın gideyim diyordum tepebaşına gerek kalmadı sağ olun :)

Aynen 299 lirayı birden üzerine giyince anlık sıcaklık değişimleri olabilir, çıkarınca geçer..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aeffes

quote:

Aklınızda kalmasın hocam gidip deneyin,denemeden para almıyolar sonuçta

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Skins

Kaz tüyü mü? Dolum oranı nedir?

kaz tüylü mont beş para etmez

1 - zamanla tüylerin dışarı çıkması
    2 - kesinlikle sıcak tutmuyor
    3 - yağmurlu havada %99 hastalanıyorsun

Foruma ciddi haftalardır birşey yazmadım ama size yazıyorum. İnsanları outdoor hakkında yalan yanlış bilgilendirmeyin. "Kaztüyü mont beş para etmez" ne demek? Kesinlikle sıcak tutmuyor ne demek? Hiç mi kış spor malzemeleriyle, dağcılık ekipmanlarıyla bir işiniz olmadı? Olmaması da normal fakat eğer bu alanda bilginiz yoksa neden yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz insanlara? Şuanda kullanılan en kaliteli kış malzemeleri %100 kaz tüyü doldurmadır. Kendi tecrübelerimle de bunu onaylayabilirim fakat anlaşılan "tüyleri dışarı çıkıyor" dediğinize göre kalitesiz malzemeden üretilmiş sözde kaz tüyü montları denediniz, yada hiç denemediniz tamamen kulaktan dolma yorum yapıyorsunuz.

Eğer bu alanda tecrübeli biriyseniz beni de bilgilendirin. Outdoor sporları ve malzemeleriyle yakından ilgiliyim, yararlanmak isterim.

columbia var al buda resmi

boşa yorum yapmam kaz tüyü kesinlikle almam

COLUMBİA MONT 299,90 TL. METRO MARKET

"Columbia var" derken neyi ifade etmeye çalıştığınıza anlam veremedim? Çok mu kaliteli bir firma olduğunu düşünüyorsunuz? Columbia outdoor alanında en son tercih edilecek firmalardan biriyken columbia mont üzerinden tüm kaz tüyü ekipmanları değerlendirmek de güzel bir yaklaşım. Benim de mi kendi ekipmanlarımın fotoğraflarını çekip atmam gerekiyor? Muhtemelen hiç duymadığınız markalar olacağından gerek de yok aslında. Her neyse, siz almayın ama insanları yanlış da bilgilendirmeyin.

• Bursa Osmangazi metroda baktım montun her rengi mevcut ancak montun içinde sanki hiç elyaf kaz tüyü vs yok gibi elleyince yağmurluk gibi duruyor.

• Konu baya uzamış kim nele yazmış bilmiyorum.Bundan iki sene önce kendime kaliteli bir mont almak için yola çıktım.Nihayetinde The North Face Nuptse 2 diye kaz tüyü mont aldım.Ama indirimli almama rağmen çok pahalıydı bana göre.Bu montlarda zaten değeri belirleyen içinde ne kadar tüy olduğur.Birkaç markanın montuna bakmıştım hakketen çok inceydi.Benim monttan bahsetmek gerekirse bir kere çok hafif ve gerçekten sıcak tutuyor,hava biraz sıcak olduğunda içinde terliyorsunuz veya kapalı bir mekana girdiğinzde yine terliyorsunuz.Tüylerin dışarı çıkma durumu hiç yok diyemem çok çok istisna da olsa olabiliyor ama rahatsız edici değil.
    Kendim çok memnunum,giymekten çok keyif alıyorum.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecrübeniz ile sabit ise size göre outdoor hangi markalar öncelikli tercih edilmeli?

• columbia nın o ilk sayfada resimdeki montunu inceledim, o fiyatı kesinlikle hakemiyor bence. onun yerine şunu düşünün derim :https://www.decathlon.com.tr/x-light-erkek-ku-tuyu-mont-siyah-id_8318546.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bericdondarrion -- 25 Aralık 2016; 10:27:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neozine

Tecrübeniz ile sabit ise size göre outdoor hangi markalar öncelikli tercih edilmeli?

Net birkaç firma saymak mantıklı değil. "Jacket"ler için farklı farklı, uyku tulumları için farklı, çadırlar için farklı, çantalar için farklı türlü türlü markalar var. Profesyonel kullanım için zaten aylarca araştırıp karar vermek gerek. Bir marka genel anlamda iyi olabilir ama markaya güvenip de aldığınız bir ekipman yağmurlu havada sizi yarı yolda bırakabilir.

Columbia'nın ve TNF'in de çok güzel ürünleri mevcut tercih edilebilir fakat söylediğim gibi bu firmalar %90 sıradan günlük kullanım içindir. Yani ürünlerin %90'i sizi himalayalara taşıyamaz. Sanmayın ki 299tl'lik Columbia mont çok performans göstersin. Aynı firmanın 3000-5000tl'lik montları da var. Hepsi aynı olamaz elbette.

Örnek olarak REI ekipmanların çoğunu severek kullanırım ama çadırları ve bivy'leri maalesef hiç de iyi değildir. Fakat Airpad'lerinin üstüne yoktur :). Outdoor Research genel anlamda iyiyken Bivy'leri satış sayısı kadar iyi değildir. Mountain Hardwear'ın çadırları çok özel dizayna sahipken hammocklar için Warbonnet tercih edilebilir. Her markanın güzel ürünleri var, kullanışsız ürünleri de var. Marka tavsiyesinden çok bir ekipmanda hangi özellikler olmalı, nasıl bir dizayna sahip olmalı şeklinde düşünülmeli. Yani TNF mi Columbia mı sorusu yerine GORE-TEX PRO mu, Active mi, Polartec Neoshell mi, eVent mi sorusu sorulmalı ki bu sorunun da çok net cevabı yok. Himalayalara çıkacak adam muhtemelen GORE-TEX PRO tercih eder, amazon ormanlarına dalan adam Neoshell tercih eder. Ama hiçbiri Jack Wolfskin mi Patagonia mı diye başlamaz soruyu sormaya :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 25 Aralık 2016; 12:54:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xXHeLLXx

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Hocam o omni heat olan şu şekilde..
    http://www.boyner.com.tr/urun/columbia-mont-2796087-520326656-100000134-200401.html

baya iyiymiş bu mont amazonda bulamadım yada gözümden kaçtı

Bu versiyon baya bir iyi - 10s kadar yolu var çok kinforlu amazon da bende göremedim..

• http://www.arcteryx.com/Home.aspx?country=tr&language=en

Bu markadan ürünler alın,bana dua edin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

http://www.arcteryx.com/Home.aspx?country=tr&language=en

Nereden alalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

quote:

http://www.arcteryx.com/Home.aspx?country=tr&language=en

Nereden alalım

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_c_1_6?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=arcyterix&sprefix=arcyte%2Caps%2C283&crid=M01WO9N5JJ8

Fiyatlar masallah o fiyatlara Türkiye'de bastan asagi giyinirim ben

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.