Şimdi Ara

çokmu fazla derdin var o zaman şunlara bak!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
0
Favori
15.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bu halimize şükretmek lazım resmileri görünce değişik bi his oldu içimde allah yardım etsin afrikadakilere
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalnotdead

quote:

Orjinalden alıntı: Barron

bu arada büyük bi haber veriyim afrika da açlığın sona ermesi için gerekli olan para 20 Milyar dolar.

Dünyanın en zengin 2. adamı servetinin %80'ini afrikaya bağışladı: bu arada tam 37 Milyar dolar

Adamın adını unuttum,Bill Gates'ten sonra dünyanın en zengin 2. adamı sanırım,parasını da Bill Gates'in hayır kurumuna bağışlayacakmış diye haberlerde izlemiştim...

Bak bunu dile getirmicektim ama millete kapak olsun hatta bununla ilgili bir başlık açayım
    bu bahsettiğiniz kişinin adı Warren Buffet 37 milyar doları trink diye verdi(Bill Gates'in yoksullara yardım kuruluşuna sadece %50 si
    geri kalanını başka yardım kuruluşlarına yatırdı...) ama çok komik bir ironi var burada
    bu adam aynı zamanda coca-cola'nın en büyük hissedarlarından yönetim kurulu üyelerinden hatta size şöyle diyim
    coca-cola'nın en zor dönemlerinde onun ayakta kalmasını ve bir dünya markası olmasını sağlayan kişi
    Hani görmüş sünüzdür bu sitede bolca açılıyor coca-cola gelirinin bilmem kaçını israil'e aktarıyor peki bu Warren amca neden
    böyle yapmadı?!? Bence sallarken azıcık düşünüp araştırıp cevap verin.Yok colayı tersten yazınca allah yok pergam beryok yazıyormuş
    o zaman bu şahsın parasını hiç buralara yatırmaması lazım değil mi sizce de?!? Bu bilgiler ışığında siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krushmut -- 25 Temmuz 2006; 4:50:26 >

• Bazı insanlar şükretmeyi bilmiyorlar...Bende çocukken anlamazdım ben napim onlar kemik adamsa derdim şimdi anladım...Bu resimler için teşekkürler,duygulandım.

Saygılar...
  • beyler gönlüm el vermedi up lama hissi duydum bunun gibi şeyler uplanmıycakda başka ne uplancak
  • ALLAH HİÇ KİMSEYİ ZOR DURUMA DÜŞÜRMEZ İNŞALLAH DÜNYA MUTLU BİR ŞEKİLDE YAŞAR DESEMDE BU HAYATTA OLMAYACAK SAVAŞLAR SON BULAYACAK VE FAKİRLİK DÜNYAYI BIRAKMAYACAK

• Paylaşımın için çok teşekkürler...

Bazı şeyleri hatırlamamız gerekiyor...Sadece hatrılamaklada yetmiyor tabiki...

Halimize şükretmeliyiz dediğiniz gibi, hep iste iste olmuyor...
  • Magazin programlarında, sabah programlarında her türlü iğrençliği yaşatan insanların önüne koymalı bu fotoları ! Ama bilmem bir şey değişirmi...
  • bazen hayatın degerini unutup isyan ediyorum .. bu topic ii ki var ..
  • Yiyeceğimiz var karnımız doyuyor.
    İçeceğimiz var içiyoruz.
    Sağlıklıyız.

Allah (c.c.)'a binlerce kez şükürler olsun.
  • gecekuşu tek kelimeyle
    süpersin ya!!
    teşekkür ederim arkadaşim çok sagol paylaştığın için

bir belgesel de izlemiştim adını hatırlamıyorum
    nijerli bir adam avrupaya sesleniyordu
    "bize yiyecek ve para yardımı yapmayın.
    bize baraj yapmayı, tarla sulamayı, fabrika kurmayı öğretin
    biz kendi ekmeğimizi kazanırız" diyordu.
    YORUMSUZ!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asean20 -- 30 Temmuz 2006; 14:23:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: asean20

gecekuşu tek kelimeyle
    süpersin ya!!
    teşekkür ederim arkadaşim çok sagol paylaştığın için

bir belgesel de izlemiştim adını hatırlamıyorum
    nijerli bir adam avrupaya sesleniyordu
    "bize yiyecek ve para yardımı yapmayın.
    bize baraj yapmayı, tarla sulamayı, fabrika kurmayı öğretin
    biz kendi ekmeğimizi kazanırız" diyordu.
    YORUMSUZ!!!!

rica ederim hocam...
    ne zaman içime bi sıkıntı düşse bu resimlere bakarım..baktıkça tüylerim diken diken oluyo.. binlerce kez şükrediyorum..

• ŞİMDİ BEN BİR ŞEYİ MERAK EDİYORUM;

Acaba neden elimizdekilerle yetinmemiz için " hep daha kötüsü " önümüze koyuluyor? Yıllarca türk halkını böyle uyuttular işte...

Abd = 300 , Avrupa = 700 milyon... Bunların %90'ı rahat yaşam sürüyor..dünyada yaklaşık 1 milyar şanslı insan var...Peki afrikada kaç kişi var?

Lübnan 3 milyon, Irak 47milyon gibi bir nüfusa sahip...

DAHA İYİLERİ OLDUĞUNUDA AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN BUNLARI KOYARKEN.

ONUN İÇİN ELİNİZDEKİNE ŞÜKREDİN AMA, HEP DAHA İYİSİ OLSUN DİYE ÇALIŞIN. BU KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİLDİR.

ŞİMDİ, O RESİMDE İYİ OLAN YERLER VARYA, İYİ DURUMDA OLAN ÇOCUKLAR, ONLARINDA İYİSİ OLDUĞUNU, ELİN ELDEN ÜSTÜN OLDUĞUNU KAFANIZDAN ÇIKARTMAYIN.
  • Bu bi slayt gösterisiydi görmüştüm daha önce
  • Warren Buffet
  • off ya...
    biz ne kadar rahatta yaşıyoz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cr@cknow!

ŞİMDİ BEN BİR ŞEYİ MERAK EDİYORUM;

Acaba neden elimizdekilerle yetinmemiz için " hep daha kötüsü " önümüze koyuluyor? Yıllarca türk halkını böyle uyuttular işte...

Abd = 300 , Avrupa = 700 milyon... Bunların %90'ı rahat yaşam sürüyor..dünyada yaklaşık 1 milyar şanslı insan var...Peki afrikada kaç kişi var?

Lübnan 3 milyon, Irak 47milyon gibi bir nüfusa sahip...

DAHA İYİLERİ OLDUĞUNUDA AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN BUNLARI KOYARKEN.

ONUN İÇİN ELİNİZDEKİNE ŞÜKREDİN AMA, HEP DAHA İYİSİ OLSUN DİYE ÇALIŞIN. BU KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİLDİR.

ŞİMDİ, O RESİMDE İYİ OLAN YERLER VARYA, İYİ DURUMDA OLAN ÇOCUKLAR, ONLARINDA İYİSİ OLDUĞUNU, ELİN ELDEN ÜSTÜN OLDUĞUNU KAFANIZDAN ÇIKARTMAYIN.

Arkadaşım sana elindekilerle yetin diyen olmadı zaten,sanırım sen yanlış anladın mevzuyu.Elbetteki bizden daha iyi ve daha kötü durumda olanlar olacaktır her zaman.Daha iyi duruma gelmek için çalışırken bizden daha kötü olanları unutmamamız gerekir.Ayrıca Lübnan ve Irak, Afrika değil Asya kıtasında bulunan ülkeler,yani hemen yanıbaşımızdalar,sana bir haritaya bakmanı tavsiye ederim.Afrika kıtasının nüfüsu kıtalar arasında 2. sıradadır ve yaklaşık olarak 1 milyara yaklaşmaktadır.Şimdi bu veriler varken sanırım yaptığın yorumun ne kadar saçma olduğunu sen de farketmişsindir.

Diğre arkadaşlara gelince,öncelikle hassasiyet gösterdiğiniz ve buraya birşeyler yazdığınız için hepinize teşekkür ederim ama soruyorum size kaçınız üzülmekten ve haliniz için Allah'a şükretmekten ileri gidip o çocuklar için birşeyler yapıyorsunuz?Sen ne yapıyorsun diye soranlar olacaktır muhtemelen,arada sırada çok fazla olmasa da elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum,yapılan iyilikler söylenmez,siz de elinizden geldiğince 3-5 birşeyler arttırıp bu çocuklara yollayarak yardım edebilirsiniz.
    Hiçbirşey yapamıyorsanız en azından şu alttaki linki anasayfanız yapın ve her açışınızda "help feed the hungry" butonuna tıklayın,bilmiyorum bu tıklamalar işe yarıyor mu ama en azından hiçbirşey yapmamaktan iyidir.
    Hepinize sevgi ve saygılarımla

http://www.thehungersite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theja -- 4 Ağustos 2006; 0:55:06 >

• Allah' ıma şükürler olsun... Evet bazen kendimizi kaybediyoruz ve saçma sapan şeyler için canımızı sıkıyoruz bu resimleri hergün güne başlamadan önce hatırlasak ne dersiniz belki herşeye ( kendimize dahil ) daha faydalı olabilirz...
  • Allahım sana sonsuz şükürler hamdü senalar olsun (amin)
  • Turkcell ve Avea Faturalı hatlardan bagıs yazıp 3072 ye gönderirseniz ihh'nın afrika kampanyasına 5 ytl bağışlamış olursunuz

http://www.ihh.org.tr
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.