Şimdi Ara

Çok uçanlar için kampanya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son bir kaç aydır çok fazla yolculuk yapmak zorunda kaldım bundan sonrada artarak devam edicek, öncelikle biraz durumdan bahsedeyim; ben istanbulda okuyorum ailem memleketimiz trabzona yeni taşındı bi kaç zorunlu sebep dolaysıyla yeni taşındı bu yüzden sık sık iki şehir arasında seyehat etmem gerekiyo, bunun dışında kız arkadaşım girnede öğrenci olucak maddi durumlar çok yeterli değil ikimiz adınada aileye yük olunabilecek lükse sahip değiliz malesef bi çok öğrenci gibi her ne kadar çalışıp ek gelirle işi halletmeye çalışsakda biletler ateş pahası malesef iki üç ay sonrası bile biletler 80-90+ liralardan satılıyor. Özetle İstanbul>-->Girne ve İstanbul>-->trabzon hattında fazla sayıda bilet alıcam kendim için sevdiklerim ve ailem adına.Belirli bir kampanya var mıdır nasıl bir yol izlenmeli? miles&smiles kartı falan nasıldır faydası nedir? İlgilenen yardımcı olan olmaya çalışan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim şimdiden.

• Miles & Smiles kart ile uçtukça puan kazanıyorsun ama Türkiye içinde sadece THY ve Anadolujet'ten puan geliyor. Yurtdışında tüm Star Allianceslardan geliyor. Ama son değişiklik ile puan sistemi bizim aleyhimize döndü. Eskiden yurtdışında 3000 mil puan aldığım yerlerden şimdi 1000 bile gelmiyor.

En son Adana'ya uçtum, biletimi önceden aldım sayılır. 300 mil puan geldi.

Puan topladıkça sınıf atlıyorsunuz ve size ek faydaları oluyor (mesela ek bagaj hakkı, businessdan check-in gibi)

Başlangıç classic, bir üstü classic plus. Bunun için bir yılda 25000 mil toplamanız gerekiyor.

Detaylar burada mevcut
    http://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/uyelik-avantajlari/classic-plus-kart

Biriktirğiniz mil puanları sonra bilet almak için kullanabilirsiniz
    hesaplaması burada
    https://www4.thy.com/tkmiles/award.tk?lang=tr

Mesela Kasım 2015de İst - Adana uçuşu için 3750 mil ödemeniz gerekiyor, ayrıca havalanı vergilerini de ödüyorsunuz.

Mil kullanımı yurtdışı ve acil yurtiçi uçuşlar harici pek karlı değil.

Hayırlı yolculuklar

• safkar14 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, bi nebzede olsa daha uyguna uçmak söz konusu sanırım bu kartla, asker polis yakını olma durumu gibi birşeyokumuştum acaba bilginiz var mı yada olan var mı bu konu hakkında?
  • İndirim durumları burada yazıyor
    http://www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgileri/sikca-sorulan-sorular/rezervasyon/indirimler

10 uçuşta bir hava alanı vergilerini ödeyerek uçabilirsiniz. Ama bunu acil uçuşlarda kullanmak daha mantıklı. Bazen kampanyalar oluyor, onları da takip etmek lazım. Hala varmı bilmiyorum, 4-5 ay önce fly & rate uygulamasını indirenlere 1000 mil vermişti THY. Pepsinin mil kampanyası var, kutularda kodu gönderiyorsunuz. Ben 5-6 tane gönderdim 170 mil geldi.

Kredi kartı ile mil puan kazanma da var, ama onu bilmiyorum.

• safkar14 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok teşekkür ederim
  • Ben de urfa da öğretmenim her haftasonu istanbula gidip geliyorum. Geçen sene forumdan bi arkadaş 80 liraya satıyordu ancak milleri bitti. Şimdi 130 liradan aşağı satan yok. Millerle ucuza alacak bir arkadaş bulunsa en iyi yöntem aslında hiç kredi kartına filan bulaşmaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kepirlikerem K kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı aslında nerden ulaşabiliriz acaba böyle bi konu falan var mı hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çek satış bölümünden bakabilirsin hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kepirlikerem K kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, umarım bulur her ihityacı olan da ateşpahası fiyatlara mahkum kalmayız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.