Şimdi Ara

Çok pişman olduğum bir şey yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Eğlence amaçlı yaptığım şey içinden çıkılmaz bi hal aldı. 2 gün önce liseden arkadaş, dayısına şaka yapacağını, yardımımı istediğini söyledi. Dayısı 60 yaşlarında çok yardımsever,zengin bi hacı amca. Arkadaş yapacağımız şakayı anlattı kabul etmesem de ikna etti ( şakanındetayları konu içinde anlatıcam). Zaten kaybedecek bişey yok diye kabul ettim. Erkenden adamın nalbur dükkanına gittim. Büyük bir yerdi. Arka tarafta duran amcaya selamın aleyküm diyip girdim içeri. Niyeyse içim hiç rahat değildi. İyi gidiyordum şu ana kadar. Aleyküm selam buyur yeğenim ne istedin dedi.
    + Halat var mı 3 4 metrelik
    - Var tabi göstereyim
    + Sağlam mıdır?
    -Tabi sağlamdır yoksa niye satalım
    +80 kiloyu taşıyabilir mi?
    - Napacaksın ki 80 kiloyu taşısın?
    O an numara gereği donuk donuk bakarak kendimi asıcam dedim. Adamın yüzü kireç gibi oldu. Ciddi misin dedi. Yutkunarak başımı salladım. Hemen beni bi sandalyeye oturttu. Sen ciddisin dedi. Kimsin buralı mısın dedi. Arkadaşımın söylediği şeyleri söyledim( Çok iyi hazırlamıştı numarayı). İşsiz olduğumu, kirayı ödeyemediğimi bunalımda olduğumu anlattım. Oğlum, hayatının başındasın, ne intiharı bunlar çözülcek şeyler dedi. Dinden örnekler verdi. Ben sana iş ayarlicam gel burda çalış zaten eleman arıyordum dedi. Hiç beklemediğim birşeyi yapıp cebime 200 lira koydu. Git evine erzak al gel burda çalışmaya başla dedi. Ben şaka olduğunu itiraf etme aşamasına geldim. Beni konuşturmadı. Ben de sağol diyip dükkandan çıktım. Arkadaşımın yanına gittim. Anlattım olayı. Parayı ver dedi. Verdim. Birkaç gün gözükme buralarda dedi. O anın şaşkınlığıyla tamam dedim eve gittim. Arayıp sordum parayı naptın dedim. Geri verdim sıkıntı yok dedi. Güvenemedim kardeşine sordum bugün para harcadı mı dedim. İnternet üzerinden rulet oynayıp para kaybetmiş. Bunu öğrenince deliye döndüm. Çocuğu arıyorum açmıyor. Evine gitsem dayısının dükkana çok yakın dayısı beni görebilir. Gidip dayısına durumu anlatsam gidemem çok utanıyorum. Napıcam arkadaşlar yalvarıyorum akıl verin.

Edit: Beklediğimden erken yakalandım. Zaten'li cümleden itibaren her cümlenin ilk harfine bakın. İyi saklamıştım oysa ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eduyardo -- 21 Temmuz 2017; 23:33:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle saka mı olur lan. Komikli kısımı nerde?
  • O yaşlı adamın kim bilir kaç günlük emeğiydi o para. Daha da kötüsü senin gibi insanlar yüzünden muhtaç birine yardım etmek için defalarca düşünmek zorunda kalıyoruz. Yaptığınız dolandırıcılık kardeş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Körle yatarsan şaşı kalkarsın.

• CSB

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekse yazıklar olsun bu ne biçim şaka

• quote:

Orijinalden alıntı: Annalise

Böyle saka mı olur lan. Komikli kısımı nerde?

Hocam böyle planlamamıştık. Arkadaşım ben de dükkanda olucam merak etme dedi. Para işi yoktu. En azından bana söylemedi. İyilik borcum vardı arkadaşa o yüzden yaptım

• Yazık adamcağız 200 tl yi yardımcı olmak için vermiş ama para rulete gitmiş üzücü.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın seni baya kullanmış. Dayıya git durumu anlat cocuk zorladigi icin boyle bir sey yapmak zorunda kaldim parayi da ona verdim de. Yoksa sen yalan soylediginle kalacaksin adamcagiz da kandırıldığıyla. Hatanın neresinden dönülürse kârdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: paloalto08

Arkadaşın seni baya kullanmış. Dayıya git durumu anlat cocuk zorladigi icin boyle bir sey yapmak zorunda kaldim parayi da ona verdim de. Yoksa sen yalan soylediginle kalacaksin adamcagiz da kandırıldığıyla. Hatanın neresinden dönülürse kârdır.

Hocam haklısın kullanıldım basbaya. Ama gidip adama durumu anlatsam arkadaşım da para almadım dese kanıtlayamam ki

• Tavsiyesi olan yok mu

• Git anlat, inanmazsa arkadaşının özelliklerini falan söyle, inandırmak için yani. Ama ne yap et git, sen kanıtlayamazsın ama aksi de kanıtlanamaz nasılsa.

• Keşke zebani olsaydı dedim

• arkadaşından intikam almak istiyosan rolü devam ettirip orada işe gireceksin, kazandığın her para arkadaşına bıçak gibi saplanacaktır bundan emin ol
  • O adama bir şekilde parasını vermelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

O adama bir şekilde parasını vermelisin.

Haklısın hocam da nasıl elemanı arıyorum açmıyor halen. Kardeşini de tembihlemiş o da açmıyor

• Zaten kaybedecek bişey yok diye kabul ettim. Erkenden adamın nalbur dükkanına gittim. Büyük bir yerdi. Arka tarafta duran amcaya selamın aleyküm diyip girdim içeri. Niyeyse içim hiç rahat değildi. İyi gidiyordum şu ana kadar. Zebani beyler okumayın

• SKRILLEX kullanıcısına yanıt
    tam ben yazacaktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKRILLEX

Zaten kaybedecek bişey yok diye kabul ettim. Erkenden adamın nalbur dükkanına gittim. Büyük bir yerdi. Arka tarafta duran amcaya selamın aleyküm diyip girdim içeri. Niyeyse içim hiç rahat değildi. İyi gidiyordum şu ana kadar. Zebani beyler okumayın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.