Şimdi Ara

Çok Büyük İkilemdeyim.Asker Olmakmı?Yoksa Üniversite Okumakmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

Çok Büyük İkilemdeyim.Asker Olmakmı?Yoksa Üniversite Okumakmı?

(En Son Oy Tarihi: 3.6.2008)
Giriş

Orjinalden alıntı: brk_066

quote:

Orjinalden alıntı: evo_4

Saçma sapan konuşma birader. Ne demek Nazım okutmazlar. Benim babamda asker. Sizin sandığınızdan daha çok demokrat, sol görüşlü insan var askeriyenin içinde. Bana bir tane faşist yada örümcek kafalı yobaz dindar gösterebilir misin askeriyenin içinde. Gösteremezsin tabi. ondan sonra böyle bilmeden etmeden atıp tutarsın
    quote:

Orjinalden alıntı: raymanallstar

Dostum bazı şeylere hazırla kendini ama disiplinden bahsetmiyorum en basit örnek olarak Nazım okutmazlar sana orda...

bu nasıl bir yazış tarzıdır?
    dindar olmak yobazlık mıdır?

yobaz dindar dedim, dindarlar yobazdır demedim. yanlış anlaşılmasın

• quote:

Orjinalden alıntı: blocked

bence asker ol ama sevmem dersen üni oku.şunu belirtmek isterim okadar yıl üni okuyup işsizde kalabilirsin ama askerlikte öle bi sorunun olmaz hem üniforma felanda var sokağa çıkınca o fırfırlarla iyi kız tavlarsın çekici oluyo gerçekten

• ömrün baskı altında ve emir altında geçecektir ayrıca bence lisene adam akıllı devam et üniversitedede asker olabilirsin o zamana kadar fikrin değişir çünkü şimdi pişmanlık duyma ihtimalin var tahminle konuşmuyorum
  • Bence kapsamlı araştırma yapmalısın.
  • Geçenlerde konuşuyoruz ablamla keşke askeri liseyi kazanabilseydim dedim ablam dedi napıcan işin gücün mü yok ben dedim işte güzel askerlik felen .. En sonunda ablam diyor sen oraya gitsen söz dinlemezsin kurallara uymazsın 3 ay içinde atarlar seni oradan birde tazminatmı ödücektik

Gerçektende böyle bir yapıya sahibim .
    Yani senin kendini bilmen lazım .. Bir hevestir asker olunmuyor .
  • kesinlikle askeri liseyi okumanı tavsiye ederim ama havacı ol valla düşüremediğin kız olmaz
    bu arada askeri liseyi okursun eğer harp okuluna devam etmek istemezsen öss ye girer istediğin mesleği okursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geyiklili -- 3 Haziran 2008; 16:42:51 >
  • alıcaklarda sanki seni askeri liseye orasıda var
  • Mutlaka askeri liseye gitmeni isterim.Kendi fikrim.
  • Eğer disiplini seviyorsan,tekdüze hayata razıysan,emirlere uymayı ve karşı gelmem diyorsan,sualsiz ve sorgusuz yaşamayı kabul edebilirsen,sıradan bir hayatı seçebilirsen daha doğrusu hayatın da olmayacak çünkü görevlerden eve hiç uğrama imkanın olmayacak tayinlerden dolayı ve lojmanlarda yaşamaya razıysan bunların üstesinden gelebilirsen tam senlik birşey o zaman.

İyi yanları da eğer askeri liseyi bitirdikten sonra hava harp okulu yada kara harp okulu yane akademiye devam edersen albaylığa kadar yükselirken kral gibi maaşın olur.Hele emekli maaşını hiç anlatmıyorum.Her yerde saygınlığın olur.Bazı yöreler hariç tabii.Ama şunu da eklemek istiyorum.Gençliğini ve 30-40 yaşlarını hiçbir zaman doya doya yaşamayacaksın.Emekli askerleri görüyorum.Devamlı gençliklerini arıyorlar.Ve hızlı yaşamaya çalışıyorlar yada istiyorlar.Ama yaşlarından dolayı çok komik durumlara düşüyorlar.

Üvey babam Emekli albay idi.Ordan biliyorum.

• bende ilk okuldayken asker olmak istiyordum hatta hava harp okuluna gidip savaş uçağı pilotu olmak istiyordum ama disiplin dediler, emir kulu olucan dediler, bende vaz geçtim. ama hala içimde bir yerlerde savaş uçağı pilotu olmak var.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.