Şimdi Ara

ÇOK AŞIRI DERECEDE ACİL YARDIM !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün gece itibariyle W8 kurulu olan sistemim aniden kilitlendi. Pc ye restart atayım dedim tepki vermedi ve reset attım. Karşıma W8 ekranı geliyor öyle kalıyor 15 dk bekledim tık yok. Dedim C sürücüsüne format atayım bu seferde kurulum başlıyor ekranında donuyor. Sorunun Hard Disk te olduğunu anladım yukarıdaki komşumun pc sine taktım oradada aynı makina açılmıyor, açıldıktan sonra takıp tanıtayım dedim yine olmuyor. Benim için asıl üzücü olan şey ise 900 GB lık arşivimin D sürücüsünde olması kalan 100 GB ise C sürücüsü.. Bir şekilde verilerimi kurtarmam lazım.
    BU SORUN HAKKINDA DENEYİMİ VE TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLARIN YARDIM VE ÖNERİLERİNİ ACİL BİR ŞEKİLDE BEKLİYORUM

SİSTEMİM
    ------------
    ASUS M5A99X Evo R2.0 Anakart
    AMD FX X8 8350 4.00 Ghz İşlemci
    AMD Radeon HD 7850 2 GB 256 Bit Ekran Kartı
    GSkill 8 GB CL9 2133 Mhz Dual-Kit Ram
    Western Digital 1 TB 64Mb Hard Disk

• 2 hdd aynı anda makiba kapalıyken bağlayın ve ana hard diski arkadaşınızn kisini seçin sistemi ondan açsın ve kendi hdd ki dosyalarınızı içinden alın
    edit: makine kapalıykeni ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barobmw -- 15 Kasım 2013; 18:54:48 >
  • barobmw kullanıcısına yanıt
    yukarıda komsumda dediğinizi yaptım zaten ilk olarak o aklıma geldi fakat malesefki yukardakı makina w7 ekranında kıtlendi.. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluehero_wolf

Arkadaşlar dün gece itibariyle W8 kurulu olan sistemim aniden kilitlendi. Pc ye restart atayım dedim tepki vermedi ve reset attım. Karşıma W8 ekranı geliyor öyle kalıyor 15 dk bekledim tık yok. Dedim C sürücüsüne format atayım bu seferde kurulum başlıyor ekranında donuyor. Sorunun Hard Disk te olduğunu anladım yukarıdaki komşumun pc sine taktım oradada aynı makina açılmıyor, açıldıktan sonra takıp tanıtayım dedim yine olmuyor. Benim için asıl üzücü olan şey ise 900 GB lık arşivimin D sürücüsünde olması kalan 100 GB ise C sürücüsü.. Bir şekilde verilerimi kurtarmam lazım.
    BU SORUN HAKKINDA DENEYİMİ VE TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLARIN YARDIM VE ÖNERİLERİNİ ACİL BİR ŞEKİLDE BEKLİYORUM

SİSTEMİM
    ------------

Biosa girebiliyorsan, dvd rom seçeneğini en başa al ve biyerlerden "CD'den çalışan XP" veya "CD'den çalışan win7" veya da Live CD bul/indir ve tak dvd writerine sistemi öe aç ve HDD ni kopyala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kitlendi derken simge harektsizmi kalıyor yoksa hareket mi ediyor hareket ediyor ise bekleyin açılması uzun sürebilir 1-2 saati bulabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: barobmw

kitlendi derken simge harektsizmi kalıyor yoksa hareket mi ediyor hareket ediyor ise bekleyin açılması uzun sürebilir 1-2 saati bulabilir

w8 logosu hareketli kalıyor 10 dk sonra restart atıyor otomatık onarım yapılıyor diyor oyle kalıyor yarım saat bekledım banamısın sonunda sıyah ekran cıkıyor oyle kalıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

quote:

Arkadaşlar dün gece itibariyle W8 kurulu olan sistemim aniden kilitlendi. Pc ye restart atayım dedim tepki vermedi ve reset attım. Karşıma W8 ekranı geliyor öyle kalıyor 15 dk bekledim tık yok. Dedim C sürücüsüne format atayım bu seferde kurulum başlıyor ekranında donuyor. Sorunun Hard Disk te olduğunu anladım yukarıdaki komşumun pc sine taktım oradada aynı makina açılmıyor, açıldıktan sonra takıp tanıtayım dedim yine olmuyor. Benim için asıl üzücü olan şey ise 900 GB lık arşivimin D sürücüsünde olması kalan 100 GB ise C sürücüsü.. Bir şekilde verilerimi kurtarmam lazım.

SİSTEMİM
    ------------

Biosa girebiliyorsan, dvd rom seçeneğini en başa al ve biyerlerden "CD'den çalışan XP" veya "CD'den çalışan win7" veya da Live CD bul/indir ve tak dvd writerine sistemi öe aç ve HDD ni kopyala.

kardeşim dediğini yaptım xp sp3 diskten baslattım tam xp secenekleri gelecekken mavi ekran hatası geliyor. pc nizde virüs olabilir chkdsk yapın falan diyor..

• bu yarım saat sürcek işlemm değil sonuçta nerdeyse 1tb veriden bahsediyoruz eğer otomatik onarım sorunsuz çalışıyorsa bekleyin 1 günü de geçebilir
  • barobmw kullanıcısına yanıt
    dostum dediğini yaparken sonunda win logosu gidiyor siyah ekran geliyor oyle kalıyor.. eğer 1 gün falan beklersem sonuc alırmıyım yoksa o sıyah ekran pc nin kıtlenme gostergesimidir ?
  • Arkadaşlar ne yaparsam yapayım sonuç alamıyorum. Windows 8 ve 7 dvd si ile baslattım c ye format atacam kurulum baslıyor ekranında takılıyor. bunun illaki bir yöntemi olmalı ne yapmam lazım beyler lütfen yardımınıza ihtiyacım var şu an... :(
  • arkadaş yukarıda bahsetmiş ama sen yanlış anlamışsın. cd den açlışan hard diskle işi olmayan windowslar var mesela bartpe ve winpe. bunlardan birini indir cd ye yaz. cd y le bilgisayarı boot et. orda bi mini windows açılacak. harddiskini orda göreceksin ordan bilgilerini başka bir yere alabilirsin. not: kopyalama yapacağın harddiski de bilgisayar açılmadan takmalısın. mini windows açıkken takarsan görmez. daha önce kullandığım bir yöntem
  • blue_dreams_23 B kullanıcısına yanıt
    tamam sımdı anladım pekı hangisi daha iyi bartpe mı yoksa winpe mı hangısını onerırsınız ? bu arada ilginiz için teşekkürler..
  • quote:

tamam sımdı anladım pekı hangisi daha iyi bartpe mı yoksa winpe mı hangısını onerırsınız ? bu arada ilginiz için teşekkürler..

farketmiyor ikiside aynı işi görür hangisini bulabilirsen artık. kendin yapmakla uğraşma hazır olanı bul indir ve cd ye yaz
  • hddin bozuk bu bir minixp gibi offline bir işletim sistemiyle açmayı denemelisin o da olmadı pc açıkken tak donanımlarda arattır kilitlemeden önce undelete ile tarattırıver
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

quote:

SİSTEMİM
    ------------

kardeşim dediğini yaptım xp sp3 diskten baslattım tam xp secenekleri gelecekken mavi ekran hatası geliyor. pc nizde virüs olabilir chkdsk yapın falan diyor..

Eğer chkdsk yapın diyorsa bilgisayarı onarın yöntemiyle (ama farklı bir yol) verilerinizi aşağıdaki anlatılan yöntemle deneyiniz.
    Şöyle:

1- Bilgisayarı yeniden başlatın
    2- Ardından pc açılırken F8 (F2 yada F5) tuşuna basarak güvenli mod seçeneğinin olduğu ekrana ulaşın.
    3- En üst seçenekte olan "Bilgisayarınızı Onarın" seçeneğini seçin.
    4- Windows bilgisayarı onarmaya çalışacak ama başaramayacak. Sonra sizi "Kurtarma Konsoluna" yönlendirecek.
    5- Kurtarma konsolunda tam hatırlayamayacağım ama "... Görüntüyü Yükleyin" gibi bir seçenek var.
    Onu seçin. Küçük bir tarama yapacak ve bir şey bulamayacak. 2. seçeneğe tıklayarak İleri yi tıklayın.
    Size "Ağdaki bilgisayardan bir görüntü yükleyin" ve "Medya Bul (Medyadan Yükle)" diye iki seçenek sunacak.
    "Medya bul (Medyadan Yükle)" seçeneğini tıklayın.
    6- Ve karşınızda Bilgisayarınızın Harddiskleri var. Şimdi bir Flash Bellek veya harici HDD buluyorsunuz ve
    yedeklemek istediğiniz dosyaları yedekliyorsunuz.

AYRICA; ben yukarıda XP sp3 kullanın demedim, "CD'den çalışan XP" veya "CD'den çalışan win7" veya da Live CD demiştim, bunlar hazır windows veya ubuntu CD'dirler yani tak/çalıştır sistem..

• Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler arkadaşlar. 2 gündür gece gündüz demeden uğraşıyorum ilave olarak 15 gun oncede ameliyat olmustum dahada iyileşmedim ayaga kalkmamam gerektiği halde mevzu benim pc olunca durum değişiyor :) Gel gelelim benim sorunuma : Arkadaşın yukarıda belirttiği gibi mini xp indirdim dvd ye yazdım sonra taktım ve pc mi nihayet açtım 900 gb verilerimi hariciye çektim sonra w8 enterprise ımı kurdum bu arada 1 tb lık hd yi formatta yavaş biçimlendirdim. w8 kurulumu bitti bir oh çektim baktım pc canavar gibi çalışıyor hariciye attıgım 900 gb veriyi pc ye tekrar attım tam driver güncellemelerine geçeceğim anda hd yine kendını zorlamaya basladı görev yöneticisini actım %100 disk kullanımı diyor. pc o kadar agırlastıki ben kapat komutu vermeme ragmen 10 dk da anca kendini kapattı. artık hd min bad sector oldugunu zorda olsa kabullendım ve pc yi güvenli kipte acarak hd tune programı ıle bad sector taraması yapmaya basladım daha ilk dk dan %1 dedi onu gorunce tarama bitmeden kapattım. Aslında bu işlemi verilerimi tekrar pc ye atmadan once yapmam gerekiyordu ama dalgınlık işte..

Şimdi verilerimi geri harici diske kopyalıyorum yarın bad sector lü hd mi garantiye vereceğim.

Bu arada şunuda belrtmek istiyorum. Benim kullandıgım Power supply 400 W
    Birden fazla Power Supply hesaplama sitelerine baktım sistemimi belirttim bana önerdikleri 420-450-500 civarı.

Acaba bu sorun Power danmı kaynaklandı. Geriye dönüp baktığım zaman aylar önce Far Cry 3 ü Ultra High da oynarken 1-2 kez sistemimin restart attığına şahit olmuştum.

Eğer sorun Power ise 700w 80+psu luk bir Power işimi görürmü dersiniz ?

• Konu açmadan önce Teknik Yardım Bölüm Kurallarını okuyunuz.

Konu başlığınız şu şekliyle, Bölüm Kurallarının 3. maddesine aykırıdır.

Bölüm kurallarını okuduktan sonra, kurallara uygun olarak, yeniden, bir konu açabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.