Şimdi Ara

Çok Arada Kaldık Lütfen Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Annem ve ben uzun zamandır araba almak istiyoruz ancak Annem tekstil işiyle uğraştığı için Hem aile arabası olsun hem bagaj olsun diye

FİORİNO-NEMO-BİPPER-CADDY vb.araçlar istiyor annem

bense daha binek araçlar ( Fiesta-Leon-Golf vb.)

tarzı araba istiyorum e tabi annem sürekli baskı yapıyor o arabalar benim işime yaramaz diye

ne yapsak bilemedik bütçemiz MAX 50 bin TL

önerilerinize açığız

• Tekstil işi yapıyorsanız ticari almanız daha mantıklı bende kısa zaman içinde akrabama bir ticari aldım bipper,fiorino,nemo alt yapıları cogu aynı eğer yük atıcaksanız modelli panelvanları ucuza bulursunuz 50.000 ₺ kadar golf,leon hırpalanmış yd hasar kayıtlı olucaktır fiestada kusursuz bulunması zordur o fiyatlara ticari yd farklı binek araçlar bakarsanız daha iyi olur
  • Annen haklı işinizi görecek araba alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4153B7648

Tekstil işi yapıyorsanız ticari almanız daha mantıklı bende kısa zaman içinde akrabama bir ticari aldım bipper,fiorino,nemo alt yapıları cogu aynı eğer yük atıcaksanız modelli panelvanları ucuza bulursunuz 50.000 ₺ kadar golf,leon hırpalanmış yd hasar kayıtlı olucaktır fiestada kusursuz bulunması zordur o fiyatlara ticari yd farklı binek araçlar bakarsanız daha iyi olur
    hocam öyle panelvan alırsak ticari değil binek olanları almayı düşünüyoruz aile için de kullanabilmek için mantıklı mıdır ?

vergisi algısı vizesi abartı mıdır ?
  • dedex1277 D kullanıcısına yanıt
    Otomobil geçen ticari ford courier,fiat fiorino vs araçta alabilirsiniz . Kamyonet geçenlerden alırsanız eğer kapalı kasa sonradan açılmaysa ki biz akrabama böyle bir araç aldık Koltuklar sonradan konduğu için kapı açınca ufak bir eşik var,tek sürgü kapısı var ve bağaj kapağı 2 kademe açılıyor. Ama diğerlerine göre 6500 7000₺ fark vardı Vergiler biraz yüksek olabilir.Her sene muayene derdide var gerci siz ticaret yapıyorsanız kullandığınıza iş gördüğüne sayıcaksınız
  • bende Fiorino var , aile için kullanıyorum. ilk 2 sahibi de aile için kullanmıştı. Kırsal kesimde bu araçlar tutuluyor, hatta Doblo, Berlingo gibi daha büyük olanlar daha da revaçta. 2012 model kamyonet benimkisi, vergisi 6 ayda bir 480 TL . Sigorta da normalde 1250 TL çıkarken 1550 civarı çıktı. (son aracımda kaza yaptığımız için yüksek çıktı, size 1000 TL civarı çıkar tahminimce) Kullanımı biraz değişik, normalden yüksek konumda sürüyorsun, aslında güzel ama alışmadığımız için yadırgıyoruz. Yük taşımada oldukça işe yarıyor, yakın zamnda ev taşıdım, eskiden arabaya koyamadığım ebat ve şekildeki tüm eşyaları aracımla taşıyabildim. Tek eksisi, insanların bu ne yahu kamyonet mi aldın diye garipsemesi. BEnce oldukça işlevsel bir araç. Periyodik bakımı 400 TL tuttu, yedek parçaları filan oldukça ucuz. 5. viteste 2 bin devirde 80 km hız yapıyor. Ortalama tüketimi 22 km hızda 7 litre. Arka süspansiyonlar biraz zıp zıp zıplatıyor, arkada oturanlar garipsiyor ama kamyonet olduğu düşünülürse görmezden gelinebilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• anyhill kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. peki otomobil olarak geçen yani çift yan sürgülü araçlar almayı düşünüyoruz bunlar nasıldır
    sanırım bunlar normal otomobil olarak gözüküyor aile için bizim yükte eşyamız öyle yok sadece annem satışa giderken ürünlerini koymak istiyor
    arkası kapalı olmayan alırsak acaba vergisi sigortası gene aynı şekilde mi oluyor özellikle vizesi ( vizelerden çok çektim ben )
  • dedex1277 D kullanıcısına yanıt
    benimkinin de arkası açık zaten, koltuklar filan var, sadece ruhsatta kamyonet diye geçiyor. senede 1 muayenesi var. ben 50 bin TL ye almıştım yaklaşık, ruhsatta otomobil geçenler 55-60 bin yada daha pahalı olabilir. Her sene muayene olarak 400 TL fark var, amorti etmesi için 5-10 sene filan kullanmak lazım. o da kağıt üstünde epey zor. Şehirdışı otobanda hız yapmak rahat olabilir ama bu araçlar zaten 120 den sonra çok güven vermiyor. 110-120 arası seyretmek yeterli bana göre. Yine de siz bilirsiniz elbette
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.