Şimdi Ara

Çok Acil Yardıma İhtiyacım Var .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim dell ispirion 5558 Intel Core i5 5200U 2.2GHz / 2.7GHz 4GB laptopum mevcut. 2.yılımı doldururken oynadığım online oyunda en önemli kriter ekran kartı performansı idi. Hiçi bir sıkıntı yaşamaz ve iyi kötü performans alırken birgün bilgisayarı kapatıp yatmamla sorunlar başladı. Ertesi gün kalktığımda bilgisayarımın çok çok yavaş olduğunu fark ettim. Normal çalışması bile sıkıntıyken oyunda hiç performans vermiyordu. En ufak örnek olarak youtubeden bir video açtığımda tam ekran yaparken 15 saniye ekran kararması ve donması yaşıyodum. Ve bilgisayarın belli bir ısıya ulaşınca açtığı fan artık hiç çalışmıyodu. Sorunun ne olduğunu anlayamadım. Format atmak üzere bilgisayarcıya götürdüm format ve temizleme işlemleri gerçekleşti. Fakat sorunum düzelmedi. Sonra ekran kartını tekrardan güncellemek için nvidiadan driveri indirdim ve kurdum. Sorunum düzeldi. Tekrardan işlerim bittikten sonra kapatıp ertesi gün açtığımda yine aynı sorun ve bu sefer driveri güncellediğimdede sorunumu çözemedim. Sorunumun bilgisayarın ekran kartını kullanmaması olarak saptadım. Denemediğim yol kalmadı. Acaba ekran kartıma nasıl bir işlem yapabilirim ?

Şimdiden Çok TEşekkür Ederim.

• Ekran kartını kullanmadığını nasıl anladın ?

Isı değerlerine baktın mı ? Temizliği yapan kişi macunlarını yeniledi mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isı değerleri normal ve termal macun yenilendi.

İşlemci hızı sabit 0.46da kalıyor. lütfen biri yardım etsin. Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.