Şimdi Ara

Çok ACİL!!! PSU Üstadları Bi Bakın Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    PSU ile ilgili bir sorunum var, lütfen anlayan biri varsa yardım etsin. Bıktım artık PSU almaktan.
    Elimde 480 wattlık Thermaltake Butterfly PSU vardı. PC'yi açtığımda bazen GIRRRRRRR! diye çok güçlü bi ses çıkarıyordu. Tıpkı matkap sesi gibi. (genelde kışın oda çok soğukken yapıyordu, bikaç kişiden de böyle bi şey duymuştum) PC'yi açıp kapattığımda ise ses tamamen gidiyordu...Uğraşmak istemedim gidip OCZ Fatal1ty 550 watt PSU aldım. 1 senedir sorunsuz kullandım.
    Son 1 aydır açtğımda ara sıra hafif bi ses yapıyordu kasanın üstüne azıcık bastırınca ses kesiliyordu...Son 3 gündür devamlı tırr, tırr tırr! diye ses yapıyor ve ses şiddeti gün geçtikçe çoğalıyor. PC'yi kapatınca da sanki elektrik süpürgesini kapatmışım gibi fandan garip sesler gelerek duruyor...
    Lütfen anlayan biri varsa söylesin. En iyi PSU'yu alıyorum yine şu sorundan kurtulamıyorum..
    Toz vardır demeyin, tozla alakası olduğunu düşünmüyorum; zaten çokta tozlu değil muhtemelen. Fakat kasanın arkası duvara 10 cm. Acaba yeterli soğuyamadığı için mi bozuluyor? Bi akıl verin...Ses giderek çoğaldığı için korkumdan artık PC'yi açamıyorum...

Sistemim;
    Gigabyte anakart
    4 gb Crucial Led Ram
    Thermaltake BlueOrb FX CPU Soğutucu
    Quad Core 8400 CPU
    2x DVD-RW
    2x 1TB Sata HDD
    X-Fi Ses Kartı
    Compro TV kartı
    ATI EAH3450 akran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rex1 -- 26 Ağustos 2010; 6:04:46 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.