Şimdi Ara

Çok acil bilgiye ihtiyacım var!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu haftaiçi 1.2 twinport 2012 Corsa arabamı değiştireceğim.

Çanakkale'de yaşıyorum ve aracı galeriye götürüp üzerine koyup dizel araç alacağım.

2 seçenek arasında kaldım. Yani ikisinden birini alacağım ya da beklemek zorunda kalacağım çünkü Çanakkale'de çok fazla seçenek yok.

1. seçenek: Hyundai i30 2015 136 HP - HB kasa - Gülkurusu renk - 1.6 CRDİ BLUE DRIVE - Otomatik - 73.000 KM - Fiyat: 74.500

2. seçenek: Opel Astra 2015 95 HP - Sedan kasa - Beyaz - 1.3 CDTİ BUSINESS - Manuel - 51.400 KM - Fiyat: 72.000

İki arabanın da trammeri değişeni yok. Aynı zamanda iki arabada da 2-3 parça boya var..

Benim için arabada orjinalden bluetooth olması önemli. i30'a baktığımda çok boş geldi. Ama Astra da manuel..

Çok arada kaldım lütfen bana yardımcı olun :)

• mantılıklı seçenek hyundai i30 alınır. 75-80bin tl astra 1,6cdti alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 2 Ekim 2018; 12:31:6 >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Hocam ben senin ilanı gördüm de fiyatı çok yüksek çekmişsin. Veya şöyle diyeyim bana yüksek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Mağlum bir araca en fazla 2-3 sene biniliyor. Astra sanki daha fazla piyasası olan ve konforu olan gibi geliyor. Hyundai elit paketi olsa bir dakika düşünmem ama cidden araç çok boş geldi jantlar bile kapaklı. 70-75 verdiğinde insan bişeylere deysin istiyor.

• astra j 1,3cdti alınacaksa 60-70 arası cosmo yada sport paket alın Sunroof olsun. 75-80bin tl 1,6cdti astra alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 2 Ekim 2018; 12:52:0 >
  • I30 kendi aracım Astra J ofisten arkadaşımda var. Arkadaşın araç COSMO 1.3 cdti. Açıkcası Marka algısı dışında Astra almak için sebep bulamıyorum. Astra çok sert, motoru gürültülü, 90bg olduğu için çekiş haliyle zayıf. Kriter yakıt tüketimi ise astra alabilirsiniz.
    I30 da Bludrive boş donanım, model düşürüp Elite alırsanız cam tavan, deri parçalı koltuk, anahtarsız giriş, far yağmur senseru vs. epey dolu bir arac sahibi olmus olursunuz.
  • dangerousman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim faydalı bir yorum. İ30 dizel gerçekten çok mu yakıyor? Blue drive paketinde telefonunuzu bağlayabiliyor musunuz auxsuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: uygaracar1

Teşekkür ederim faydalı bir yorum. İ30 dizel gerçekten çok mu yakıyor? Blue drive paketinde telefonunuzu bağlayabiliyor musunuz auxsuz?
    Bludrive tam donanımını bilmiyorum ancak eksiklikler genel olarak konfor yönünde. Bluetooth vardır bence.
    Benimki 2012 tam otomatik 128bg. Sizin baktığınız yarı otomatik dct ve 136 bg. Daha yeni ve tasarruflu.
    Benim araç ortalama 25-30 kmh ile 6.5-7 lt yakıyor. Sizin baktığınız araç 0.5-1lt kadar az yakar.
    Yakıt otomatik bir araç için normal yani anlatılanlara pek kulak asmayın. İş tamamen sizin gaza nasıl davrandığınzı ile alakalı.

DCT alırken şanzımanın durumuna dikkat edin, baskı balata değişimi gelmiş , titreme vs olmasın.
  • Teşekkürler yorumlarınız yardımcı oldu. Kullanan kişiler yorum yapınca çok faydalı oluyor.

• astra h ile 3 yıl boğuşmuş bir kullanıcı olarak, i30 derim. opel marka olarak çok yorucu.
  • Şans meselesi :) bizim sülalede opelci çok şikayet eden az vardı

• uygaracar1 U kullanıcısına yanıt
    :) o da doğru tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.